Icon
visa
visa
visa
 • شرایط و مدارک اخذ ویزا و نحوه درخواست برای گرفتن ویزای توریستی دانشجویی تجاری
مـــــــــنو
در این روش فرد مقیم کانادا (دارای کارت PR یا پاسپورت) یکی از افراد فامیل خود (همسر) را جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر (تحت پوشش خود) می کند.

شما که مقیم کانادا هستید می توانید همسر قانونی یا Common-Law Partner (شریک زندگی : کسی که شما با او ازدواج قانونی نکرده اید ولی بیش از یکسال با هم زیر یک سقف زندگی کرده اید و مانند همسر شما است.) خود را که خارج از کانادا است یا در داخل کانادا با ویزای معتبر (مانند: ویزای توریستی یا ویزای کار) می باشد را اسپانسر نمایید.

شما به عنوان اسپانسرکننده و همسرتان به عنوان اسپانسر شونده می بایست شرایط لازم برای مهاجرت خویشاوندی و اسپانسری را داشته باشید.

شما به عنوان اسپانسر کننده باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- در هنگام ارسال مدارک باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

2- سن شما بیش از 18 سال و بیشتر باشد
نکته اسپانسرشیپ کانادا:

1- از ابتدای 12اسفندماه 1390 (March 2, 2012) اگر شما به واسطه همسرتان که مقیم کانادا است وارد کانادا شدید، تا 5 سال دیگراز تاریخ ورودتان به کانادا، نمی توانید کسی را اسپانسر کنید. یعنی اگر از این همسرتان نیز جدا شدید تا 5سال نمی توانید با فرد دیگری در کانادا ازدواج کنید.

2- از ابتدای 4 آبان ماه 1391 (October 25, 2012) اگر شما به واسطه ازدواج با همسر مقیم کانادا وارد کانادا شدید، تا 2سال اقامت شما شرطی است و بعد از آن دائمی است. یعنی شما باید تا 2سال زندگی با همسر خود را در کانادا اثبات کنید. این به واسطه جلوگیری از تغلب در ازدواج و ورود سریع (کمتر از 15ماه) به کانادا است.

3- به مدت 3 سال از زمان ورود به کانادا، شما متعهد به پرداخت کلیه هزینه های فرد اسپانسر شده را دارید. یعنی فرد مقیم کانادا باید هزینه های غذا، مسکن، بهداشت، تحصیل و ... همسر جدید تازه وارد به کانادا را پرداخت کند.
اگر شما به شرایط فوق پایبند نباشید، یا همسرتان به تعهداش عمل نکنید، قوانین خاصی شامل حال شما و همسرتان می شود. مثلا اگر همسرتان طی سه سال اول بعد از ورود تقاضای کمک های اجتماعی از دولت کند، پرداخت هزینه ها با شما خواهد بود. یا اگر همسرتان (خدای نکرده) فوت کند، یا همسرتان به علت مریضی در بیمارستان باشد و نتواند هزینه ها را تامین کند شامل قوانین خواهید شد که در این فایل خواهید دید.
برای اسپسانسر شیپ همسر شما که مقیم کانادا هستید، طی یکی از مراحل زیر می توانید همسر خود را اسپانسر نمایید:

الف – همسر جدید شما در کانادا است؛

شرایط زیر را باید داشته باشید:

1- سن شما بیش از 18 سال باشد.

2- باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

3- فردی که میخواهد همسر جدید شما شود، باید به عنوان همسر قانونی شما باشد.

4- شما در حال حاضر در کانادا باشید و در تمام طول پروسه تا دریافت اقامت همسر در کانادا بمانید.

5- هر دو نفر شما فرم های تعهد نامه را تکمیل و امضاء کیند.

6- شما (فرد مقیم و اسپانسر) فرم تعهد نامه Undertaking را برای تامین هزینه های اولیه همسر جدیدش (به مدت 3 سال) امضاء کند.

7- اگر همسر جدیدتان فرزند دارد باید نشان دهید که طی 12 ماه گذشته درامد کافی داشته اید. اگر فرزند ندارد، لازم نیست. فرزند ایشان در صورتی مورد قبول است که زیر 19 سال سن باشد.

8- همسر شما بیش از 16 سال سن داشته باشد.

9- دارای مدارک و پاسپورت معتبر باشد.(د رمواردی بدون اقامت قانونی نیز میتواند شرایط اسپانسرشونده را داشته باشد.)

10- به صورت قانونی و نه برای بدست آوردن کارت PR همسر شما شده باشد.

11- فاصله سنی زیادی با هم نداشته باشید.

12- اگر در کانادا ازدواج کرده اید باید مدرک معتبر آن Marriage Certificate را داشته باشید. و اگر خارج از کانادا ازدواج کرده اید، باید نشان دهید که نوع ازدواجتان در کشوری که ازدواج کرده اید قانونی و مورد تایید آن کشور بوده است. و اگر در سفارت یا کنسولگری کشوری ازدواج کرده اید، باید ازدواج شما طبق قوانین کشور آن کنسولگری یا سفارت قانونی باشد.

طبق قوانین کانادا ازدواج شما مورد قبول نیست اگر دارای شرایط زیر باشید:

الف- افراد یک خانواده یا فرزند خوانده نمی توانند با هم ازدواج کنند(برادر،خواهر،پدربزرگ،نو)

ب- شما در یک زمان واحد فقط 1 همسر داشته باشید
همسر جدید شما خارج از کانادا است؛

شرایط زیر را باید داشته باشید:

1- سن شما بیش از 18 سال باشد.

2- باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

3- در کانادا ساکن باشید. (بجز کسانی که پاسپورت کانادا را دارند)

4- هر دو نفر شما فرم های تعهد نامه را تکمیل و امضاء کیند.

5- شما فرم تعهد نامه Undertaking را برای تامین هزینه های اولیه همسر جدیدش (به مدت 3 سال) امضاء کند.

6- نیاز به اثبات حداقل درآمد در کانادا که حدود 22000تا 29000دلار در سال است را ندارید.

نکته:
* ازدواج با یک فردی سیتی زن کانادا ، باعث سیتی زن شدن نمی شود. ابتدا باید فرد سیتی زن برای همسرش طی پرونده اسپانسرشیپ تقاضای پی آر کند، سپس اگر درکانادا به مدت سه سال حضور داشت ، می تواند برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کند.

* اگر با یک فرد سیتی زن که خارج از کانادا است ازدواج کنید، به تعداد روزهایی که با فرد سیتی زن هستید (داخل یا خارج از کانادا)، برای پی آر شما محاسبه می شود و شما پی آر خود را حفظ می کنید.
زمان بررسی پرونده اسپانسرشیپ همسر کانادا:

در حال حاضر بصورت دقیق نمی توان زمان بررسی پرونده های خویشاوندی و اسپانسر شیپ همسر را گفت، ولی رویه موجود و تجربه سازمان مهاجرتی گنجی اطلاعات زیر را محتمل می داند:

شما برای بررسی سه مقطع را دارید:

1- بررسی پرونده در ویزا آفیس واقع در کانادا (حدود 28روز زمان می برد تا قبولی اسپانسر اعلام گردد.)

2- بررسی پرونده برای افراد مقیم کبک (حدود 30 روز زمان می برد تا کبک نامه ویزا آفیس کانادا (بند اول) را تایید و به ویزا آفیس بعدی (برای ایران :آنکارا) جواب دهد.

3- بررسی پرونده و مدارک اسپانسر شونده (کمتر از 15ماه زمان می برد.) کلیه مراحل تا صدور برگه ویزا برای افراد مقیم ایران در آنکارا – ترکیه انجام می گیرد.

در حین ازدواج بدانید:

حال که ازدواج کرده اید و با همسر خود شروع به زندگی در کانادا نموده اید، مهمترین موضوع " بودجه بندی درآمد و هزینه ها" است.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی کانادا ابتدا باید پرونده خود را برای سفارت کانادا با توجه به کشور محل اقامت خود ارسال کنید. پرونده شما باید کامل و بدون هیچ گونه نقصی باشد. با توجه به هر پرونده، شما نیاز به مدارک خاصی دارید که به آفیسر کانادایی که پرونده شما را در زمان کمی بررسی می کند، اطمینان دهید که بعد از سپری شدن مدت زمان ویزا به کشور خود بازمیگردید و قصد ماندن (به هر دلیلی) بیش از زمان مشخص شده در پاسپورت ، در کانادا را ندارید.

شما باید کلیه مدارک و هزینه های دولت کانادا و هزینه های انگشت نگاری را قبل از ارسال پرونده پرداخت نمایید. تمای این موارد توسط موسسه مهاجرتی گنجی انجام خواهد شد. مدارک شما باید اصل و در صورت لزوم و یا درخواست از سفارت کانادا قابل ارائه باشد. دریافت ویزای توریستی کانادا در بعضی موارد نیاز به مصاحبه دارد! لذا ارائه مدارک مستند بسیار مهم است. انجام انگشت نگاری برای افراد بین 14 تا 80 سال الزامی است. همچنین اگر شما در زمان درخواست ویزای توریستی قبلی نیز انگشت نگاری انجام داده اید،م ممکن است مجددا نیاز به انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بایومتریک داشته باشد. این موارد به دلیل آن است که هنگام ورود به کانادا اطلاعات بایومتریک شما با اطلاعات ثبت شده در هنگام درخواست ویزا تطابق داده می شود تا هویت شما تایید گردد.

بعد از آن شما باید منتظر باشید تا در کمتر از 60 روز آینده جواب ویزای (قبول/ریجکت) خود را دریافت کنید.

در صورت قبولی ، سفارت پاسپورت شما را خواهد خواست. اینکار می تواند توسط خود شما یا فرد دیگری به نمایندگی شما (پیکاپ ویزا) انجام گیرد. معمولا در کمتر از دوهفته (بستگی به سفارت دارد) ویزای کانادا روی پاسپورت درج خواهد شد و به شما تحویل خواهند داد.

روی ویزای شما حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای شما درج خواهد شد و نحوه ورود Single(فقط یکبار ورود) Multiple (مجوز چندین بار ورود) درج خواهد شد. هنگام ورود به اولین مرز کانادا مدت زمان مشخصی برای ترک خاک کانادا نیز روی پاسپورت شما درج خواهد شد که همیشه کمتر از شش ماه است.

اگر شما ریجکت شوید، نامه ای از سفارت برای شما با اعلام دلایل رد شدن پرونده شما ارسال می شود که میتوانید بلافاصله با برطرف نمودن موارد مشخص شده، مجددا اقدام کنید.انتخاب وکیل که سابقه زیادی در ویزا آفیس محل اقامت شما برای دریافت ویزای توریستی دارد، کمک شایانی در دریافت ویزا خواهد بود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مطالب مرتبط

مدارک لازم ویزای تجاری و دانشجویی تاجیکستان

نکاتی در مورد ویزای تاجیکستان

مدارک لازم ویزای توریستی تاجیکستان

مدارک لازم ویزای کره شمالی

نکاتی در مورد ویزای کره شمالی

نکاتی در مورد ویزای قرقیزستان

انواع ویزای قرقیزستان

مدارک لازم ویزای قرقیزستان

قیمت انواع ویزا های کشور قزاقستان

نکاتی در مورد ویزا قزاقستان

انواع ویزای قزاقستان

مدارک لازم ویزای قزاقستان

نکاتی درباره ویزا ترکمنستان

انواع ویزاهای کشور ترکمنستان

انواع ویزاهای کشور ترکمنستان

مدارک لازم ویزای ترکمنستان

شرایط اخذ ویزای ونزوئلا

شرایط اخذ ویزای اکوادور

مدارک لازم ویزای اروگوئه

نکاتی در مورد ویزا های کشور آرژانتین

درباره این کانال
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
780,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی صابری سیرتوس
415,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,150,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی آرتنوس سفر
1,840,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,350,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
890,000
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon