Icon
 • شرایط و مدارک اخذ ویزا و نحوه درخواست برای گرفتن ویزای توریستی دانشجویی تجاری
مـــــــــنو
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای روسیه به شرح زیر است :
اصل پاسپورت
یک قطعه عکس رنگی
مشخصات کامل مسافر
جهت اخذ ویزای یکساله روسیه علاوه بر موارد فوق آزمایش ایدز هم جز موارد لازم می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کشور مجارستان عضو اتحاد شنگن می باشد و برای سفر به این کشور نیاز به ویزا شنگن می باشد . حضور شخص متقاضی برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری در زمان تعیین شده از طرف سفارت الزامی می باشد .
بررسی در خواست ویزا در سفارت مجارستان حداقل 21 روز طول می کشد و در مواقعی ممکن است این زمان بیشتر شود و سفارت از شما مدارک بیشتری در خواست نماید .

پس از دریافت ویزا شنگن بسته به نوع ویزا اجازه اقامت 90 روزه در کشور مجارستان به شما داده می شود و امکان تردد 1 یا 2 بار و یا چند باره به شما داده می شود .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارک مورد نیاز ویزای کار در نروژ به شرح زیر است :

پاسپورت
شناسنامه
آخرین مدرک و سوابق تحصیلی و کاری
مدرک مربوط به داشتن مهارت خاص و دوره ی آموزشی
عکس
بیمه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در ابتدا شخص باید مدارکی در زمینه ی رشته ی مورد تخصص خود یا سایر مهارت ها ارائه دهد؛ ناگفته نماند که این مدارک باید مورد تایید اداره مهاجرت به نروژ قرار بگیرند.
داشتن سابقه ی کار اهمیت بسزایی دارد؛ لازم است که فرد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود حداقل دو سال سابقه ی کار داشته باشد.
مدرک تحصیلی از دیگر شرایطی است که برای اخذ ویزای کار در نروژ موثر است؛ حداقل مدرک تحصیلی فرد برای درخواست ویزای کار، مدرک لیسانس می باشد.
تمکن مالی؛ نشان دادن توانایی تامین هزینه زندگی در نروژ و به اصطلاح ساپورت مالی در طول مدت زمانی که در نروژ به صورت موقت اقامت خواهید داشت؛ این هزینه برای مدت 6 ماه زندگی در نروژ چیزی در حدود 100,000کرون می باشد که به صورت موجودی در یک حساب کوتاه مدت به نام خود فرد در یک مدت معلوم قرار داده می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
درویزای کاریابی نروژ به گونه ای که همچون سایر کشورهای اروپایی، یک ویزای شش ماهه ی موقت برای فرد صادر می شود که در این مدت، فرد فرصت دارد تا مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کاری مناسب پیدا کرده یا کارفرمایی بیابد که به وی پیشنهاد کار بدهد، پس از این مدت ویزای شش ماهه ی فرد تا یکسال تمدید می گردد و آنگاه هر سال ویزا تمدید شده و پس از 5 سال فرد به اقامت دائم خواهد رسید. البته ناگفته نماند که فرد باید یک نیروی کار ماهر باشد و بنابراین، شخص باید دارای شرایط ویزای کار در نروژ باشد.

نکته ی که باید در همین جا ذکر شود این است که از سال 2013 ویزای کاریابی در نروژ لغو شده و مهاجرت به نروژ از طریق کار و گرفتن ویزای کار نروژ صرفاً از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ است. بهترین روش جایگزین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای کار در نروژ صورت پیشنهاد شغلی مربوط به رشته ی تحصیلی است؛ به گونه ای که همچون اکثر کشورهای اتحادیه ی اروپا ، شخص فرصت دارد قبل از درخواست ویزای کار در نروژ از سفارت نروژ اقدامات لازم را در زمینه ی پیداکردن کار مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود و همچنین پیدا کردن کارفرمایی که وی را تایید کند، انجام دهد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن کار شود و همچنین کارفرمایی که مربوط به رشته ی فرد به او پیشنهاد کار دهد، ویزای وی تا یکسال تمدید می شود و سپس سال به سال ویزا تمدید شده، پس از 5 سال شخص به اقامت دائم نروژ خواهد رسید. ناگفته نماند که در طول سال های اخیر، کشور نروژ در زمینه ی صنعت بیشتر از نیروهای خارجی متخصص بهره برده است. کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اتحادیه ی اروپا در خصوص اقامت دائم سریع تر عمل کرده و امکان دارد پس از سه سال از مدت اقامت کار در نروژ به صورت موقت، اقامت دائم نروژ صادر کند.
با توجه به اینکه طبق قوانین اتحادیه ی اروپا در خصوص تکمیل نیروی کار متخصص، کارفرما وظیفه دارد در ابتدا اطلاعیه ی مربوط به جذب نیرو را به مدت سه ماه در خود کشور آگهی کند، و سپس این اطلاعیه را ظرف همین مدت در اتحادیه ی اروپا آگهی کند و در نهایت نسبت به جذب نیروی خارجی اقدام کند؛ بنابراین یافتن کار در نروژ مرتبط با رشته برای افرادی که در خارج از نروژ هستند دشوار می باشد. البته نروژ شرایط دیگری را در نظر گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. البته این موارد برای اخذ ویزای کار در نروژ می باشد و برای کار دانشجویی در نروژ قضیه کاملاً متفاوت است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آفریقا (کیپ‌ورد-کومور-جیبوتی-کنیا-ماداگاسکار-موزامبیک-تانزانیا-توگو-اوگاندا)
ارمنستان-بنگلادش-اندونزی-لائوس-ماکائو-نپال-تیمور شرقی-سوریه )
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آفریقا ( جمهوری دموکراتیک کنگو -سیشل)
کردستان عراق -مالدیو-مالزی-سری‌‌لانکا
اروپا(کوزوو-ترکیه )
آمریکا (بولیوی -کاستاریکا -دومینیکا -اکوادور-گویان-هائیتی-نیکاراگوئه -ونزوئلا )
اقیانوسیه (جزایر کوک -نیووی -پالائو -ساموآ-تووالو -ایالات فدرال میکرونزی )
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دانشجويان مشغول به تحصيل در هند ميتوانند در ايام تعطيل با اخذ ویزای بازگشت به هند به کشور خود مراجعه و مجددا با همان ويزا به هند باز گردند براي اخذ ويزای بازگشت دانشجو شخصا بايد به اداره ثبت اقامت اتباع بيگانه مراجعه و فرم مربوط به ويزاي بازگشت را تكميل نمايد اداره ثبت اقمت اتباع بيگانه با درج مهر مخصوص به آنان اجازه ميدهد به مدت سه ماه و حداكثر تا زمان اعتبار اقامت به ايران سفر كرده و مجددا به هند باز گردند بايد توجه داشت كه عدم اخذ ويزاي بازگشت براي كساني كه قصد بازگشت دارند مشكلات زيادي در بر خواهد داشت .در پاره اي از شهرهاي هند دانشجويان موظف هستند قبل ازاخذ ويزاي بازگشت از پليس محلي ويا ايالتي اجازه خروج دريافت نمايند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارک مورد نیاز برای افرادی که تمایل به اخذ ویزای کنفرانس هند دارند به شرح زیر است:

1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

2- فرم های پر شده مخصوص ویزای کنفرانس

3-دعوت نامه از دانشگاه یا سازمان هندی

4- معرفی نامه از محل کار در ایران

صدور این ویزا بطور معمول هفت روز طول می کشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دانشجويان مقطع دکترا که باخانواده به هند می آیند می توانند برای اعضای خانواده ويزای همراه یا ايکس ويزا درخواست کنند که فورا از طرف سفارت هند در تهران و بر اساس ويزای تحصيلی دانشجو صادر مي شود در صورتی که والدين هر دو قصد ادامه تحصيل در هند را داشته باشند تهيه ويزا جهت فرزندان ضروری است .در مورد چگونگی دریافت ایکس ویزا به سفارت هند مراجعه کنید. در ضمن مادرانی که برای ویزایی غیر از دکترا درخواست می کنند، می تواند برای فرزندانشان که کوچکتر از سن مدرسه هستند تقاضای ویزای همراه (X Visa) کنند که این ویزا نیز در هندوستان قابل تمدید شدن نیست و برای ادامه اقامت در هند باید از مدرسه یا هر جای دیگری پذیرش تحصیلی گرفته و سپس در پلیس هندوستان پس از تغییر نوع ویزا، مدت اقامت در هندوستان را نیز تمدید نمایند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای تحقیقاتی هندوستان برای دانشجویان مقطع دكترا و فوق دكترا صادر ميشود صدور اين ويزا منوط به طی مراحل خاص در هند و ايران ميباشد, اين ويزا در واقع پس از تاييد وزارت توسعه منابع انسانی هند (MHRD) توسط سفارت هند در تهران صادرمیشود.مدت زمان ويزای تحقيقاتی سه سال می باشد.که تقریبا از یک ماه تا یک سال طول میکشد تا ویزا آماده شود. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارک ویزای دانشجویی هند برای دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در کشور هند را دارند به شرح زیر است:

- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

2- اصل و کپی پذیرش (admission) از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هند

3- اصل ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با تایید سفارت هند

4- ترجمه تعهد نامه مالی محضری از یکی از بستگان درجه یک

5- فرم های پر شده مخصوص ویزای دانشجویی

6- شش قطعه عکس

7- ارائه گواهی صورت حساب بانکی (حساب بانکی) در هند برای متقاضیانی که برای بار دوم به بعد اخذ ویزای دانشجویی می نماید.افرادی که برای بار اول جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام می نمایند نیازی به ارائه این گواهی ندارند اما می بایست تعهدی مبنی بر افتتاح حساب بانکی در هندوستان به سفارت بسپارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای تحصیلی هندوستان برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره های زبان اعتبار دارد و مدت اعتبار آن به مدت تحصیل دانشجو بستگی دارد، اما پس از پایان اعتبار ویزا، دانشجویان می توانند مدت آن را تمدید کنند. درباره دانشجویان ایرانی هم باید گفت که سفارت هندوستان در ایران به دانشجویان ایرانی ویزای single یا به اصطلاح «یک بار ورود» می دهد یعنی دانشجو با این ویزا می تواند تنها یک بار وارد هند و از آنجا خارج شود. البته برای خروج از هند و بازگشت به ایران باید از پلیس شهر محل سکونت در هندوستان اجازه خروج (return visa) دریافت شود که در شرایط عادی فقط یک بار در هر سال ارایه می شود.

معمولاً این ویزا دارای اعتبار یکساله می باشند و برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و کالج های زبان صادر میشود. صدور این ویزا بطور عادی ده روز طول می کشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزا تجاری هند مختص کسانی است که برای کار به هند مراجعت می کنند.

مدارک مورد نیازبرای ویزای تجاری هندبه شرح زیر است :

1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

2- فرم های پر شده مخصوص ویزای تجاری

3- شش قطعه عکس

4- دعوت نامه از سازمان یا شرکت هندی

5- معرفی نامه از سازمان یا شرکت ایرانی

6- اصل و کپی بلیط رفت و برگشت تایید شده

صدور این ویزا بطور معمول ده روز طول می کشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای اقامتی و کار در دبی معمولا توسط کفیل یا شرکتی که شما را استخدام کرده باید اقدام شود .
این ویزا به شما امکان اقامت 3 ساله در دبی را میدهد.برای کارکردن باید دارای این نوع ویزا باشید که در حال حاضر گرفتن این نوع ویزا برای ایرانیان مشکل میباشد و بستگی به محل کاروقدرت کفیل دارد .البته غیر ممکن نیست.
تعداد دیگری هم ویزا اقامت وجود دارد که هزینه های بسیار بالایی دارند مثل .ویزای شریک لایسنس که جهت آغاز یک شرکت جدید استفاده میشود و یا ویزای اقامت برای خرید خانه البته همه این ویزا ها اقامت 3 ساله هستندوهر 3 سال باید تمدید شوند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1-کلیه متقاضیان باید به هنگام درخواست ویزا در ایران حضور داشته باشند.
2- هزینه پرداخت شده برای ویزا به هیچ وجه قابل برگشت نمی باشد.
3-آژانس های مسافرتی می توانند فقط برای اتباع ایرانی و فقط برای ویزای توریستی درخواست ویزا بنمایند.
برای کلیه انواع دیگر ویزا متقاضی باید شخصا" به سفارت مراجعه کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

شرایط پذیرش دانشجو
با توجه به اینکه قریب به 90 % رشته های تحصیلی در کلیۀ مقاطع در کشور روسیه به زبان روسی ارائه می گردند ،
متقاضیان موظفند پیش از شروع دوره دانشگاهی مورد نظر در این دوره شرکت نمایند.

مراحل ثبت نام در روسیه

مرحله اول: ارائه مدارک به دانشگاه جهت بررسی و صدور «نامه پذیرش»

• فرم درخواست تکمیل شده

• کپی پاسپورت و ترجمه آن به زبان روسی

• گواهینامه تکمیل دوره آموزش متوسطه برای متقاضیان مقطع لیسانس/ گواهی تکمیل مقطع آموزش عالی برای متقاضیان دوره فوق لیسانس.

نکته مهم: پذیرش این درخواست ها مطابق با سهمیه هایی صورت می گیرد که دانشگاه های دولتی روسیه برای دانشجویان خارجی اختصاص داده اند. بنابراین زمانی که دانشگاه خود را انتخاب کردید، ارسال درخواست پذیرش را به تعویق نیاندازید.

پس از ارسال و ارائه مجموعه کامل مدارک، تایید پذیرش از سوی دانشگاه و صدور "نامه پذیرش" تا 5 روز به طول می انجامد.

پس از تایید پذیرش توسط دانشگاه، سازمان امور مهاجرتی روسیه مراحل صدور دعوت نامه رسمی تحصیلی را آغاز می کند.

صدور دعوت نامه رسمی تحصیلی از طرف سازمان امور مهاجرتی روسیه تقریبا 35 تا 45 روز طول می کشد. سپس اصل این دعوت نامه از طریق پست پیشتاز به کشور ایران فرستاده می شود.

نکته مهم: ویزای دانشجویی تنها زمانی از طرف سرکنسولگری/ سفارت روسیه صادر می شود که اصل "دعوت نامه رسمی تحصیلی" توسط سازمان امور مهاجرتی روسیه صادر شده باشد.

مرحله دوم: صدور ویزای دانشجویی

پس از دریافت "دعوت نامه تحصیلی" نماینده موسسه به سفارت روسیه مراجعه نموده و نسبت به درخواست ویزای دانشجویی اقدام می نماید. که در این مرحله مدارک زیر مورد است:

• گذرنامه؛

• فرم ویزا

• 3 قطعه عکس 3 * 4

• اصلی "دعوت نامه تحصیلی"

• اصل گواهی سلامت پزشکی؛

• اصل نتیجه منفی تست ایدز و هپاتیت ب؛

• گواهی تکمیل تحصیلات دوره متوسطه ؛

• مبلغ حدودا 300.000 تومان (بر اساس نرخ روز روبل روسیه) در صورت درخواست ویزای عادی که 7 الی 20 روز به طول می انجامد و یا ویزای فوری که یک روزه صادر می شود و مبلغ آن حدوداً 455.000 تومان است.

مرحله 3: ورود به روسیه

به منظور ورود به روسیه و پذیرفته شدن در دانشگاه، مدارک زیر الزامی اند:

• گذرنامه (با حداقل 2 سال اعتبار)؛

• ویزای ورود دانشجو؛

• کارت مهاجرت ( که دانشجو در طول پرواز و یا در فرودگاه تهیه و تکمیل کرده و درست پس از رسیدن به روسیه در فرودگاه روسیه مهر زده می شود)؛

• گواهی سلامت پزشکی؛

• گواهی نتیجه منفی تست ایدز و هپاتیت

• 12 قطعه عکس سیاه و سفید (3 × 4 سانتی متر).

مدارک موردنیاز برای متقاضیان اخذ پذیرش در دوره مقدماتی یا سال اول تحصیلات:

• اصل گواهی تکمیل دوره متوسطه (شامل ریز نمرات)، که باید به تایید قانونی وزارت امور خارجه یا وزارت آموزش و پرورش و سفارت / سرکنسولگری روسیه برسد.

• 2 کپی از گواهی تکمیل دوره متوسطه (شامل ریز نمرات) که به تایید سفارت / سرکنسولگری روسیه رسیده و به زبان روسی ترجمه شده باشد. این ترجمه نیز باید به مهر و امضای دفتر اسناد رسمی سفارت / سر کنسولگری روسیه در کشور محل تحصیل دانشجو برسد و ضمیمه کپی ها شود. همه صفحات کپی باید دارای شماره و تمبر و مهر رسمی باشند.


مدارک موردنیاز برای متقاضیان اخذ پذیرش در دوره فوق لیسانس یا دکترا:

• اصل مدرک دوره لیسانس (شامل ریزنمرات درسی، درس ها و واحدهای ارائه شده در کل دوره، تعداد ساعات اختصاص داده شده به هر یک از آن واحدها) که باید به تایید قانونی وزارت امور خارجه (یا وزارت آموزش و پرورش) و همچنین سفارت / سرکنسولگری روسیه در کشور محل تحصیل دانشجو برسند.

• 2 کپی از گواهی تکمیل دوره لیسانس (شامل ریز نمرات) که به تایید سفارت / سرکنسولگری روسیه رسیده و به زبان روسی ترجمه شده باشند. این ترجمه نیز باید به مهر و امضای دفتر اسناد رسمی سفارت / سر کنسولگری روسیه در کشور محل تحصیل دانشجو برسد و ضمیمه کپی ها شود. همه صفحات کپی باید دارای شماره و تمبر و مهر رسمی باشند.

بنابراین، هر سند قانونی باید حداقل 2 تمبر داشته باشد:

1. تمبر قانونی از وزارت امور خارجه کشوری که مدارک تحصیلی دانشجو را صادر کرده است

2. تمبر قانونی سفارت / سرکنسولگری روسیه در کشوری که مدارک تحصیلی دانشجو را صادر کرده است


نکته مهم: دانشجویان در طی اولین سال تحصیلی باید با هزینه خود، کلیه گواهینامه های آموزشی/ ریزنمراتشان را به منظور ارزیابی و کسب "گواهی معادل" به ROSOBRNADZOR RF تحویل دهند و سپس آن "گواهی معادل" را به دانشگاه ارائه دهند. تکیه گاه دانش، اطلاعات لازم جهت اخذ این گواهی معادل را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده و آنها را در این امر یاری می رساند.

موسسه تکیه گاه دانش به نمایندگی از دانشگاه های روسیه به سازماندهی این امور و مراحل و نیز کمک به رزرو بلیط پرواز به روسیه می پردازد. سپس این موسسه مقدمات خروج گروهی دانشجویان را از کشور و ورودشان به روسیه را سازماندهی می کند. لطفا توجه داشته باشید که موسسه تکیه گاه دانش باید از تمام جزئیات پرواز (شماره پرواز، تاریخ و زمان ورود، نام فرودگاه و ...) مطلع باشد. برای پیشگیری از هر گونه مشکلی در ارتباط با ورود به روسیه اکیدا توصیه می شود که حتما در قالب گروه های سازماندهی شده توسط تکیه گاه دانش اقدام به خروج از کشور کنید.

نکته مهم: تمام دانشجویان خارجی با هماهنگی نمایندگی های دانشگاه طی برنامه ای در فرودگاه های بین المللی با یکدیگر ملاقات کرده و توسط کارگزاران دفتر مرکزی نمایندگی دانشگاه روسیه که در ارتباط مستقیم با نمایندگی در هر یک از کشورها (در ایران، تکیه گاه دانش) می باشد، راهنمایی می شوند. با توجه به قوانین و مقررات رسمی سازمان امور مهاجرتی روسیه، از ورود دانشجویی که توسط نمایندگی ها و یا مقامات دانشگاهی اقدام نکرده باشد، جلوگیری می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
همه چیز درباره ویزا روسیه ویزای توریستی 14 روزه و یک ماهه روسیه براساس تاریخ بلیط و هتل صادر میشود و رزرو هتل نیز اجبار میباشد
انواع ویزای روسیه

-ویزای۱۴ روزه توریستی عادی روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۴/۸۰۰/۰۰۰ ریال و مدت زمان آن ۵ روز کاری می باشد
-ویزای۱۴ روزه توریستی فوری روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۶/۸۰۰/۰۰۰ ریال و مدت زمان آن ۲ روز کاری می باشد
-ویزای ۱ ماهه توریستی عادی روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه با هماهنگی و مدت زمان آن ۵ روز کاری می باشد
-ویزای ۱ ماهه توریستی فوری روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه با هماهنگی و مدت زمان آن ۲ روز کاری می باشد
-ویزای ۳ ماهه سینگل عادی روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۴/۵۵۰/۰۰۰ ریال+۱۲۰ دلار و مدت آن ۲۰ روزکاری می باشد
-ویزای ۳ ماهه سینگل فوری روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۶/۷۵۰/۰۰۰ ریال+۱۴۰ دلار و مدت آن ۱۲ روزکاری می باشد
-ویزای ۳ ماهه دبل عادی روسیه :
قیمت صدور ویزا روسیه ۵/۴۰۰/۰۰۰ ریال+۱۲۰ دلار و مدت آن ۲۰ روزکاری می باشد
-ویزای ۳ ماهه دبل فوری روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۸/۴۰۰/۰۰۰ ریال+۱۵۰ دلار و مدت آن ۱۲ روزکاری می باشد
-ویزای ۱ ساله عادی با مصاحبه روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۱/۰۵۰/۰۰۰ ریال+۲۰۰ دلارومدت آن۲۰ روزکاری می باشد
-ویزای ۱ ساله عادی بدون مصاحبه روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۱/۱۵۰/۰۰۰ ریال+۲۰۰ دلارومدت آن۲۰ روزکاری می باشد
-ویزای ۱ ساله فوری با مصاحبه روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۱۵/۵۰۰/۰۰۰ ریال+۲۵۰ دلارومدت آن۱۲ روزکاری می باشد
-ویزای۱ساله فوری بدون مصاحبه روسیه :
قیمت صدور ویزای روسیه ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال+۲۵۰ دلارومدت آن۱۲ روزکاری می باشد.
( تمامی قیمتهای بالا متغیر میباشد .)
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تغییر در مدارک مورد نیاز سفارت تایلند در ایران اخیرا سفارت تایلند در ایران مدارک مورد نیاز را در زمینه اخذ ویزا تغییر داده و جهت اخذ ویزای تایلند و تشکیل پرونده مدارک زیر را نیز درخواست مینماید:
· پرینت گردش حساب بانکی با مهر بانک
· واچر هتل
ویزای توریستی تایلند :
· اصل و کپی بلیط(حتما در یک صفحه A4) تایید شده هوایی به مقصد تایلند الزامی است.
· یک قطعه عکس جدید 3×4 رنگی – تمام رخ – بدون عینک (به فرم ویزا چسبانده شود)
· اصل گذر نامه
· کپی گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی (حتما در یک صفحه A4)
· اعتبار گذرنامه حتما باید بیشتر از شش ماه باشد.
· تکمیل کردن 1 برگ فرم صدور ویزا ( فرم ویزا حتما تایپ شده باشد.)
· جهت تحویل و دریافت مدارک حضور صاحب گذرنامه الزامی است
· وجه قابل پرداخت فقط به واحد پول یورو به مبلغ 35 یورو می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تماس با ما برای درج تبلیغ در کانال ویزا با شماره زیر تماس بگیرید:
سارا اشرفی 09015499200
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یک: شناسنامه ایرانی
کپی از تمام صفحات

دو: گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

سه: دو قطعه عکس رنگی در ابعاد ۴*۶ با زمینه روشن که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک درخواست‌کننده موجود باشد.

چهار: آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق

پنج: بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد هند

شش: رزرو قطعی هتل برای مدت اقامت مورد نظر

هفت: فرم مشخصات فردی برای هر متقاضی که باید تکمیل شود.

از زمانی که مدارک لازم تحویل بخش ویزای سفارت هند می‌شود تا صدور ویزا، معمولا حدود دو هفته طول می‌کشد. هزینه‌ی صدور ویزای هند، حدود ۲۵۰ هزار تومان است که زمان ارائه‌ی مدارک از متقاضی دریافت می‌شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی هند اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود.

ویزای توریستی هند به افرادی تعلق می‌گیرد که به قصد گردش و بازدید، تقاضای سفر به این کشور را دارند. ویزای توریستی به مسافر اجازه‌ی کار در هند یا اقامت بیش از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد.
ویزای توریستی هند از طریق سفارت هند در تهران به صورت یک ماهه صادر می‌شود و امکان تمدید آن در این کشور وجود ندارد. جهت تقاضای ویزای هند، انگشت‌نگاری و در بعضی موارد مصاحبه انجام می‌شود و حضور متقاضی الزامی است.

آدرس سفارت هند در تهران : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نوع ویزایی که بطور معمول و برای بیشتر توریستها برای ورود به نروژ نیاز است،ویزای شنگن نوع C تک ورودی یا می باشد که می تواند بسته به تقاضا حداکثر تا 90 روز اعتبار داشته باشد.با این ویزا،شما نمی توانید برای مدت بیشتر از 90 روز در طی یک بازه زمانی شش ماهه در محدوده شنگن باقی بمانید و این بدان معناست که برای دریافت ویزای بعدی باید حداقل شش ماه خارج از محدوده شنگن باشید تا بتوانید مجددا برای ویزای نروژ اقدام کنید.همچنین باید دقت کنید که تنها 90 روز مشخص کننده مدت قانونی مجاز برای باقی ماندن در محدوده شنگن نیست بلکه باید به تاریخ های شروع و پایان ویزا نیز دقت کنید.حداکثر زمان 90 روز(درصورت احراز آن) از زمانی محاسبه می شود که اولین ورود به منطقه شنگن را انجام داده باشید.یعنی اینکه اگر پس از دریافت ویزای توریستی تک ورودی مدتی را (بطور مثال یکماه) برای ورود به نروژ به تاخیر بیاندازید،باید توجه داشته باشید که حتی اگر مدت اعتبار ویزای شما 90 روز هم قید شده باشد،باز چون تاریخ ورودتان با یکماه تاخیر بوده است تنها دوماه فرصت دارید در محدوده شنگن باقی بمانید.بنابراین در زمان تهیه بلیت هواپیما باید دقت کنید که تاریخ ورود و خروج تان با تاریخ های ویزا همخوانی داشته باشد تا بعدها در فرودگاه هنگام خروج از نروژ دچار مشکل نشوید و یا سابقه تان را برای ورود مجدد به کشورهای عضو شنگن دچار مشکل نکنید!دریافت ویزای مالتیپل یا چند ورودی برای حداکثر مدت 5 سال از دیگر گزینه های دریافت ویزاست ولی برای احراز آن باید دلایل کافی و لازم داشته باشید.داشتن کسب و کار در نروژ،راننده ترانزیت بودن و یا داشتن اعضای خانواده مقیم در نروژ می توانند دلایل کافی برای دریافت این نوع ویزا باشند.شانس دریافت ویزای توریستی نروژاگر تمامی مدارک موردنیاز را بی عیب و نقص تهیه نمایید و اگر شرایط موردنیاز برای صدور ویزا را احراز کنید،معمولا با مشکلی برای صدور ویزا مواجه نخواهید شد.وضعیت اقتصادی و اقامتی فرد دعوت کننده در نروژ،نسبت فامیلی و میزان آشنایی و نزدیکی،وضعیت تثبیت شده شما در ایران و اینکه شاغل یا بیکار هستید،وضعیت تاهل و اینکه متاهل یا فردی جوان و مجرد هستید،وضعیت سوءسابقه شما در اروپا و در مجموع عوامل مختلفی که گویا و گواه بازگشت یا شک در عدم بازگشت شما به وطن باشند همگی و هر کدام به نوبه خود در شانس دریافت ویزا موثر هستند.در صورتی که به هر دلیل با درخواست ویزای شما موافقت نشود،این حق قانونی را دارید که ظرف سه هفته پس از اعلام آن بدون پرداخت هیچ هزینه ای به تصمیم گرفته شده اعتراض کنید.اداره مهاجرت نروژ در اسلو در مدت کوتاهی رای نهایی خود را نسبت به اعتراض شما اعلام می دارد. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی .
فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
کارت ملی و شناسنامه .
2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی .
گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام - سمت - میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران ) .
پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
بیمه مسافرتی .
سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
رزرو هتل و بلیط هواپیما
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای نروژ کشور نروژ عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای سفر به این کشور ویزا شنگن نیاز دارید . حضور شخص متقاضی در زمان تعیید شده از طرف سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه الزامی می باشد . آدرس و تلفن سفارت نروژ در تهران جهت مراجعه حضوری :خیابان فرمانیه ( لواسانی ) - جنب خیابان سنبل - پلاک 201 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی.

الف- مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود.

ب- ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 6 قطعه عکس 4 * 3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید


3) اصل شناسنامه و ترجمه به همراه کپی از کلیه صفحات آن.

4) اصل و ترجمه گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک.

الف- حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر.

* در صورت نداشتن گردش حساب، گواهی موجودی حساب نیز قابل ارائه میباشد.

ب- سپرده های بانکی.

* ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین الملل قابل قبول میباشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ریال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت.

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف- پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

ب- وکلا: پروانه وکالت.

ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه.

د-بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

ه- مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت.

و-در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس.

ز-دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ( اصل نامة اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار ).

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی میباشد.

7) برای فرزندان زیر 11 سال که بدون همراهی پدر، همچنین خانم های متأهل که تنها سفر میکنند، رضایتنامه محضری الزامی است.

8) مدارک شغلی همسر برای خانم های خانه دار.

* حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی میباشد.

* مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی میماند.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 500.000.000 ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام میگردد.

* کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگه 4A دارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی سوئد کشور سوئد عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و شما برای مسافرت به سوئد نیاز به ویزا شنگن دارید . حضور مشخص متقاضی در روز تعیین شده از طرف سفارت جهت مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد . آدرس سفارت سوئد در تهران : خیابان پاسداران - بعد ازفرمانیه - خیابان بوستان - نبش کوچه نسترن پلاک 27 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

مدارکی که به سفارت چین ارائه می‌شوند، باید به ترجمه‌ی رسمی زبان انگلیسی با مهر تائید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برسند و برای هر مدرک، یک فرم مخصوص تائید مدرک تکمیل شده و دو سری کپی از هر کدام موجود باشد. فرم تائید مدارک را می‌توان همراه با فرم درخواست روادید از سفارت جمهوری خلق چین در تهران دریافت کرد. تائید مدارک حدوداً یک هفته طول می‌کشد.

شناسنامه ایرانی
گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
دو قطعه عکس رنگی زمینه روشن؛ سایز عکس‌ها ٦×٤و باید شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
دعوت‌نامه؛ خانواده یا دوست مقیم چین شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در چین یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید.
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد چین.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای گروهی توریستی چین برای ورود به هر کشور قوانین خاصی وجود دارد برای ورود به برخی کشورها نیازی به ویزا نیست برخی نیز قوانین بسیار سخت گیرانه ای نسبت به این موضوع دارند. برای ورود به کشور چین داشتن ویزای چین الزامی است.بهمین خاطر باید با توجه به نوع ورودتان از میان انواع ویزای چین یکی را برگزینید.در این مطلب سعیمان بر این است که تمامی نکات مربوط به ویزای چین را بصورت بسیار جامع ارائه بدهیم.تا بتوانید به راحتی درباره سفر به چین تصمیم بگیرید.
این ویزا جهت استفاده گروههای بیش از 2 نفره صادر می گردد.و دارای 2 برگ است که یکی هنگام ورود به چین

و دیگری هنگام خروج توسط پلیس گذرنامه چین بررسی و اخذ می شود. تاریخ اعتبار مدت اقامت مجاز در متن ویزا

طبق درخواست دعوتنامه صادر شده می باشد. و بعضی وقت ها آن افرادی که برای بیزینس به چین می روند اگر بیش از دو نفر باشند بهتر است از این ویزا استفاده نمایند البته اگر بخواهند ارزان تر سفر کنند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کسب اقامت کاری در ترکیه به دو صورت کارفرما و کارگری ممکن خواهد بود. در اقامت کاری از نوع کارفرما عموم خارجیان از جمله ایرانیان با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ مجوز کار، واجد شرایط دریافت اقامت یک ساله ترکیه به عنوان کارفرما را خواهند داشت. این نوع اقامت بعد ها با بازه های دو ساله قابل تمدید خواهد بود. تاکید می کنیم در حال حاضر این روش بهترین روش اقامت دائمی در کشور ترکیه برای ایرانیان است.
اما در اخذ اقامت کاری از نوع کارگری تنها مستلزم این است که یک شرکت در کشور ترکیه از شما دعوت به کار کند، ولی با این شرط که با تخصصی که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن مقطع طبق استعلام اداره کار کشور ترکیه بیکار نباشد. با توجه به این نکته می توانیم این گونه نتیجه گیری کنیم که شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری با این روش در ترکیه برای خارجیان (ایرانیان) بسیار کم است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برای اخذ این نوع اقامت در ترکیه می بایست ابتدا در آزمون تومر شرکت نموده و مدرک تومر را اخذ نمائید. با کسب این مدرک در کمتر از سه ماه می توانید اقامت دانشجویی و تحصیلی در کشور ترکیه را دریافت کنید. همچنین اخذ پذیرش از موسسات آموزشی معتبر ملاک این نوع اقامت نیز خواهد بود. روش اقامت تحصیلی و دانشجویی در ترکیه برای هموطنانی که قصد اقامت در این کشور را دارند موکدا توصیه می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای ترکیه ویزای ترکیه رایگان است و در بدو ورود مسافران به ترکیه صادر می شود. مدت این اقامت 90 روز، یعنی 3 ماه است. برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد (برای ایرانیان) و مسافران می توانند به مدت 3 ماه بدون هیچ گونه مشکلی در کشور ترکیه اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است با این نوع ویزا شما اجازه هیچ کاری مثل خرید و فروش، تحصیل و یا کار در کشور ترکیه را نخواهید داشت. حضور بیش از 3 ماه در ترکیه مستلزم اخذ اجازه رسمی از مقامات مربوطه و تمدید مدت اقامت بوده، از این رو اقامت بیش از حد مجاز در این کشور ممنوع است و جریمه و حتی اخراج از کشور را برای افراد خاطی در پی دارد.
نکته قابل ذکر دیگر؛ سفر به کشور ترکیه از طریق وسایل نقلیه زمینی (اتوبوس و قطار) و هواپیما امکان پذیر است. تاکید می کنیم در صورت مسافرت از راه زمینی حتما با شرکت های معتبر مسافرت نموده و به توصیه های امنیتی توجه بفرمایید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن‌ها یک سری کپی موجود باشد.

توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی روادید شما در سفارت اندونزی خواهد ماند. کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

۱: شناسنامه ایرانی و کارت ملی.

۲: گذرنامه ؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید. ۳: دو قطعه عکس رنگی: با زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.

۴: آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق .
۵: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛

– برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ۳ ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست.)

– برای حقوق‌بگیران: گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ۳ ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست.)
توجه: برای ارائه صورت‌حساب بانکی، گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست و همه موارد اشاره‌شده در بالا، از درخواست‌کننده ویزا خواسته می‌شود.

– برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش حساب (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست.)

توجه: موجودی حساب باید حداقل ۱۰ میلیون تومان باشد. – برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد.

۶: چک ضمانت بازگشت؛ چک باید در وجه کارگزار باشد. مبلغ آن متغیر است؛ کمترین مبلغ دریافتی ۵ میلیون تومان است.

۷: بلیط رفت و برگشت به مقصد اندونزی یا رزرواسیون قطعی.

۸: برگه‌ رزرواسیون هتل برای کل مدت اقامت الزامی می باشد.

۹: هزینه‌ی صدور ویزا که حدود ۱۰۰ دلار برای هر نفر است. معمولا بررسی مدارک و صدور ویزا بین هشت تا ده روز طول می‌کشد.

آدرس سفارت اندونزی در تهران : خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی (عباس‌آباد)، جنب ساختمان پزشکان ۲۰۰، شماره ۲۱۰٫ تلفن: ۸۸۷۱۶۸۶۵ـ٠٢١

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۲-۹
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی اندونزی اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای اندونزی را می‌توانید از بخش ویزای سفارت این کشور در تهران بخواهید.

ویزای توریستی اندونزی به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که به قصد بازدید و گردش می‌خواهند به این کشور سفر کنند. دارندگان روادید توریستی به هیچ وجه اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند. برای متقاضیان با گذرنامه‌ی ایرانی، صدور ویزا از طریق سفارت اندونزی در تهران انجام می‌گیرد. مدت اعتبار ویزا یک ماه است و امکان تمدید آن در کشور اندونزی وجود ندارد. جهت تقاضای ویزا مصاحبه انجام نمی‌گیرد و حضور متقاضی الزامی نیست.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل پاسپورت
2 قطعه عکس 6 در 4
چک ضمانت 15 میلیون تومانی
دریافت فرم تمکن مالی و گردش 3 ماه آخر حساب به انگلیسی
جواز کار و یا گواهی اشتغال به کار ( ترجمه شده )
رزرو بلیط و واچر هتل

برای دریافت ویزا اکراین شخص متقاضی ویزا می بایستی در تاریخ مصاحبه اعلام شده توسط سفارت اکراین در محل سفارت برای مصاحبه مراجعه نماید.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
اصل گذرنامه
یک نسخه کپی از صفحه اصلی گذرنامه
یک قطعه عکس ۳*۴ رنگی زمینه سفید
فرم ویزای تکمیل شده (فرم خام توسط سفارت تحویل شما میگردد)

ویزای صادر شده بعد از سه روز کاری تحویل شما میگردد.

لازم به ذکر است که معمولا در ایام عادی(به غیر از اسفند ماه) سفارت ارمنستان خلوت بوده و تحویل و دریافت مدارک در سریعترین زمان ممکن انجام میگیرد.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
روند صدور ویزا در مرز ارمنستان با توجه به تعداد مسافرین متغیر است. اگر با اتوبوس به ارمنستان سفر نموده اید میبایست تا صدور ویزا برای آخرین نفر از همسفران منتظر بمانید که اندکی طولانی است. اما اگر به تنهایی سفر کرده یا با خودروی شخصی مسافرت می نمایید این روند اندکی کوتاه تراست. اگر به تنهایی و بدون خودروی شخصی مسافرت نموده اید پس از صدور ویزا ارمنستان می توانید اندکی دورتر از ساختمانهای گمرک و مرزبانی با خودروهای مسافر بر به سوی ایروان حرکت نمایید که با توجه به حضور در کشوری خارجی و عدم آشنایی با مسیر، احتیاط در استفاده از این روش و انتخاب خودروی مسافربر ضروری است.

ضمنا در صورتی که با خودروی شخصی سفر می نمایید می بایست علاوه بر هزینه صدور ویزای ارمنستان هزینه های دیگری نیز بابت بیمه و عوارض ورود به کشور ارمنستان و .. نیز پرداخت نمایید.
لازم به ذکر است که امکان دریافت ویزا در فرودگاه ایروان برای اتباع ایران فراهم می باشد که هزینه ای معادل هزینه دریافت ویزا از سفارت ارمنستان در تهران را داراست.

به طور کلی بهترین روش اخذ ویزا بسته به موقعیت و شرایط شما متغیر است اما توصیه کلی ما این است که در ایام شلوغ ( مانند عید نوروز) جهت پیشگیری از اتلاف وقت طولانی در مرز یا فرودگاه پیشاپیش ویزای خود را از سفارت ارمنستان تهیه فرمایید. ضمنا به خاطر داشته باشید که جهت دریافت ویزا از طریق سفارت، علاوه بر مدارک شناسایی به همراه داشتن دو قطعه عکس نیز الزامی است.

برای دریافت ویزای ارمنستان از سفارت ارمنستان در تهران باید به آدرس ذیل مراجعه نمائید

تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان شهریار، پلاک ۱

زمان مراجعه به سفارت:
یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته (جمعه و شنبه سفارت تعطیل است)
ساعت ۹:۰۰ صبح لغایت ۱۲:۰۰ ظهر
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کشور اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی که شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می باشد. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است و حتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریباً مشابه است. این کشور ها، همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.
زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کشور اتریش با مساحت ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافته ‌است.
اخذ ویزای کار و حق کار در کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا کار دشواری است.
معمولا افراد تمایل دارند در کنار تحصیل اجازه کار در آن کشور را داشته باشند اما همان طور که می دانید بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند به جای اینکه از طریق تحصیل وارد کشور اتریش شوند، مستقیم بتوانند ویزای کار خود را اخذ نمایند و از این طریق سریع تر به در آمدزایی برسند، در این حالت باید با شرایط خاصی ویزای کاری را اخذ کرد.
همانطور که می دانید بسیاری از افراد به دنبال این موضوع هستند که کارشان معتبر و به صورت قانونی پیگیری شود.
افرادی که در رشته های مهندسی و خصوصا رشته هایی نظیر الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، برق، مکاترونیک، نرم افزار، آی تی و ... به ترتیب اولویت گرفتن ویزای کار در کشور اتریش را دارا هستند از شانس بیشتری برخوردار هستند.
بسیاری از اشخاص قصد دارند تا در اتریش کار کرده تا بتوانند اقامت این کشور را کسب نمایند، لیکن باید مد نظر داشته باشیدکه شرایط اقدام برای اخذ ویزای کار را دارید یا خیر؟
ویزای کار درکشور اتریش به چند روش امکان پذیر است یکی از طرق اخذ ویزای کار بدین گونه است که فرد در کشور اتریش یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت معتبر در اتریش می باشد اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط لازم را دارا باشد. البته یک موضوع بسیار مهمی در این قسمت وجود دارد که انجام این کار آسان نیست.
یکی دیگر از شرایط مورد نیاز پذیرفته شدن برای ویزای کار بدین صورت است که در آگهی پذیرفته شوید که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور بعد از آن ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود چنانچه فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور های دیگر نیرو را اخذ می نمایند، هنگامی که فرد در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط به خصوصی دارد که در ادامه مطالب به طور مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما بعد از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد خواستار، حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه های فرد و خانواده آن را در برداشته باشد. این حقوق بایستی بعد ازکسر هزینه مالیات محاسبه شود که آیا برای مخارج شخص مهاجرت کننده کافی می باشد یا خیر ؟
طی کردن این مسیر و گذراندن این زمان کار آسانی نیست. همان طور که می دانید این شغلی که باید به شما پیشنهاد شود و شما آن شغل را بپذیرید باید بین چندین کشور آگهی شود و در صورتی که کسی در آن کشور ها و با آن شرایط نبود به شما اجازه داده می شود که آن شغل را اخذ کنید.
بنابراین اخذ ویزای کار در کشور اتریش فرآیندی حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی شود .در اصطلاح فرد کارفرما در کشور اتریش باید بتواند اسپانسر (sponsor ) شود. به طور کلی اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است.
چنانچه شما بخواهید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار در کشور اتریش بین ۲ تا ۹ ماه زمان می برد که فرد متقاضی می تواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال ) تقاضای اقامت دائم نماید و با قوانین کنونی این امر به راحتی مقدور می باشد.
یکی از طرق دیگر برای اخذ ویزای کار، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در برخی از کشور ها مانند استرالیا، کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد.
یکی از طرقی که وجود دارد که ما بتوانیم در کشور اتریش کار فرما را پیدا کرده و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور اتریش شویم و چون در زمان تحصیل اجازه کار نیمه وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور اتریش درخواست کار کنیم، این راه از نمونه راه های بسیار خوب می باشد چون پس از ورود به کشور شخص به عنوان دانشجو وارد کشور شده است و فرصت دارد تا کار مدنظر خود را بیابد و آن را تا بعد از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و بعد از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید .
نسبت کثیری از کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند امیدوارند که بتوانند از طریق اخذ ویزای کار در یکی از کشورهای این قاره مهاجرت کنند و بدون محدودیت اقدام به جست و جو و پذیرش کار نمایند . اما نکته اینجاست که عملا به دلیل وجود قوانین سختگیرانه ای که در این زمینه در کل اتحادیه اروپا وجود دارد اخذ این نوع از ویزا با مسیر پر پیچ و خم و سختی روبه روست .
کشور اتریش در سطح جهاني نيز با كمترين ميزان بيكاري جايگاه خاصي براي خود كسب نموده است. با وجود نرخ پایین بیکاری به میزان 4.3% کشور اتریش به منبع عظیمی از نیروهای متخصص دسترسی دارد.
تمامی مهندسان در رشته های مختلف، کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک و مهندسی معماری ازجمله مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور اتریش هستند.
در این پروسه در ابتدا باید برای ویزای شخص اقدام کرد زمانی که ویزای متقاضی صادر شد شخص 6 ماه فرصت دارد تا جهت پیدا کردن کار مربوطه اقدام نماید در صورتی که کار مورد نظر را پیدا کرد ویزای کار را اخذ نموده و از این طریق میتواند اقامتش را نیز اخذ کند.
البته بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در اتریش خواهند داشت.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اتریش یکی از معدود کشورهای اروپایی می باشد که در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های آن تقریبا رایگان می باشد. تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در اتریش شامل‌ دو دوره‌ است: دوره ی عمومی ‌و دوره ی تخصصی‌.
در پایان‌ دوره‌ عمومی‌ امتحانات‌ برگزار می‌شوند ولی‌ مدركی‌ صادر نمی‌شود. همه‌ دانشگاه‌های‌ اتریش‌ دولتی‌ هستند و بودجه‌ آنها را دولت‌ تأمین‌ می‌كند و دانشجو ملزم‌ به‌ پرداخت‌ شهریه‌ نیست. در سال‌ ۱۹۹۳میلادی‌ مجلس‌ اتریش‌ تاسیس مدارس‌ عالی‌ فنیFachhochschulen (مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان) را تصویب‌ كرد. هدف‌ از تاسیس‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، كوتاه‌ كردن‌ دوره‌ تحصیل‌ و راهیابی‌ سریعتر دانش‌ آموختگان‌ به‌ بازار كار است. از سال‌ ۱۹۹۴میلادی‌ تاكنون‌ بیش‌ از ۴۰مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ مختلف‌ دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یک‌ دوره‌ 6 ماه‌ تا 1‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرایط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.
در سیستم دانشگاه شروع ترم اول ( زمستان ) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم ( تابستان ) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز می شود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
غیر از تفاوت در شروع و پایان ترم های دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به 3 بار شرکت در زمان های تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمان ها معمولا 3 الی 4 بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاس ها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلامانع است. در مدارس عالی فنی، قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.
اكثر دانشگاه های اتريش رشته ها را به زبان آلمانی برگزار مي كنند و رشته های به زبان انگلیسی محدود هستند. شما برای ورود به دانشگاه نياز به گذراندن دوره زبان آلمانی داريد. شما می توانيد اين دوره را در ايران نيز بگذرانيد. ولی معمولا دانشجویان دوره های زبان آلمانی را هم با قیمت مناسب می توانند در محیط آلمانی بیاموزند که طبیعتا در محیط آلمانی مدت زمان آموزش زبان آلمانی کمتر می باشد.
البته لازم به ذکر است که تعداد رشته هایی که در دوره دکتری به زبان انگلیسی برگزار می شود بیشتر است در واقع می توان گفت که در دوره دکتری اکثر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. مدت تحصیلات در اتریش معمولا در دوره لیسانس 4 سال ؛ در دوره فوق لیسانس 2 سال و در دوره دکتری 3 سال می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور اتریش، می توانند در کشور اتریش اقامت دائم را اخذ نمایند؟
افراد می توانند با ورود به کشور اتریش در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت اتریش را پس از ورود به کشور اتریش فراهم نمایند.
اول اینکه فرد در مدت حضور خود در اتریش، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت اتریش فراهم آورد تا پس از بازگشت از اتریش بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.
روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت اتریش پس از ورود به کشور اتریش اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1. مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
2. شناسنامه و ترجمه های آن ها
3. نامه های بانکی
4. اسناد مالکیت منزل یا زمین
5. نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
6. نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، افزایش دهند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.
اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، بنابراین اگر ایشان قصد ماندن در اتریش را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.
گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند. به طور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی اتریش نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش خواهند داشت اما اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی اتریش به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برخوردار خواهند بود.
پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی اتریش افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد (نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور اتریش است.
به این صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برای فرد، افزایش می یابد.
گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور اتریش همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی اتریش می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب به این معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور اتریش می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.
ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا به صورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور اتریش، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را به صورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور اتریش از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی در مالزی ، دریافت ویزای سوشیال مالزی قبل از ورود به مالزی می باشد.
مدارک موردنیاز برای تحویل به سفارت مالزی در تهران جهت دریافت ویزای سوشیال مالزی :
1-اصل نامه پذیرش
2-اصل Approval letter
3-اصل پاسپورت
4-چهار قطعه عکس رنگی با زمینه آبی و سایز پاسپورت
5-نامه موجودی حساب بانکی که همان نامه تامین مالی می باشد. حداقل موجودی باید 8 میلیون تومان باشد
6- فرم تکمیل شده درخواست ویزا (در سفارت موجود می باشد.
7-بلیط سفر به مالزی بلیط یک طرفه هم باید باشد مشکلی ایجاد نمیشود در صورتی که برنامه برگشت به ایران مشخص می باشد،
جهت صرفه جویی در تهیه بلیط برگشت به ایران در آینده میتوانید بلیط 2 طرفه تهیه کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی سنگاپور به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند و یا در مرزهای ورودی انجام می‌شود.

ویزای توریستی سنگاپور عموماً به‌ صورت یک ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجرت سنگاپور مراجعه کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای اجتماعی یا سوشیال در زبان انگلیسی : social pass
ویزای سوشیال مالزی در سفارت مالزی در تهران صادر میشود، کلیه دانشجویانی که قصد سفر به مالزی جهت ادامه تحصیل دارند، قبل از ورود به مالزی باید به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنند و برای ویزای Social اقدام نمایند.
همان طور که در قسمت دریافت ویزا تحصیلی در مالزی توضیح داده شده است ، یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی در مالزی ، دریافت ویزای سوشیال مالزی قبل از ورود به مالزی می باشد.
نکات لازم برای درخواست ویزای سوشیال Social pass در سفارت مالزی در تهران :
1-بعد از تحویل مدارک به سفارت مالزی در تهران، تقریبا 7 روز الی 10 روزبعد ویزا را به شما تحویل میدهند، تاریخ بلیط بعد از این باشد.
2-ویزای سوشیال یک مهر در پاسپورت شما می باشد حتما قبل از تحویل ویزا این مهر و تاریخ اعتبار آن را چک کنید. یک الی سه ماه باشد
3-بعد از دریافت ویزا حتما اصل نامه پذیرش و اصل Approval Letter را تحویل بگیرید. بدون این نامه ها نمیتوانید به مالزی سفر کنید
4-قبل از مراجعه به سفارت مالزی حتما با سفارت تماس بگیرید. ممکن است در شرایط تعییری ایجاد شود
کسانی هم که فرزندانی در مالزی دارند و میخواهند مدت زمان بیشتر از ویزای توریستی در مالزی اقامت داشته باشند میتوانند برای این ویزا اقدام کنند و به جای اصل نامه پذیرش و اصل Approval Letter میتوانند نامه اشتغال به تحصیل فرزندان و قرارداد اجاره منزل مسکونی ایشان در مالزی را به سفارت تحویل دهند وویزای سوشیال یک ماهه بگیرند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
مهدی
مهدی
1- ارسال مدارک منطبق بر نیازهای مرکز آموزشی (مرکز می بایست مجوز پذیرش دانشجو بین المللی را داشته باشد)- اقدام از ایران.

2- واریز وجه ثبت نام به حساب دانشگاه و اخذ ثبت نام موقت یا پذیرش - اقدام از ایران.

3- دریافت پذیرش از مرکز مربوطه - اقدام از ایران .

4- دریافت ویزای سوشال از سفارت مالزی براساس ارائه پاسپورت و پذیرش مرکز آموزشی - اقدام از ایران .

5- تهیه بلیط سفر به مالزی و اعلام مشخصات پرواز به مرکز آموزشی برای هماهنگی به منظور استفاده از خدمات ترانسفر از فرودگاه – اسکان موقت و...- اقدام در ایران .

6- تکمیل فرم در هواپیما و یا در فرودگاه مالزی قبل از مراجعه به گیت اداره مهاجرت .

7- ارائه پاسپورت و فرم تکمیل شده به افسر اداره مهاجرت جهت درج مهر تاریخ ورود.

8-هماهنگی با رابط مرکز آموزشی جهت انتقال به محل اسکان موقت رزرو شده (در صورتیکه مشخصات پرواز به مرکز آموزشی اعلام شده باشد یکنفر از مرکز مربوطه با کارت و مدارک هویتی رسمی با در دست داشتن پلاک نام و مشخصات متقاضی در سالن انتظار فرودگاه جهت انتقال فرد به محل اسکان اقدام خواهد کرد).

9- مراجعه به مرکز آموزشی و تکمیل ثبت نام و اقدام برای تبدیل ویزای سوشال به ویزای تحصیلی از طریق مرکز آموزشی.- اقدام در مالزی.

10- اقدام برای دریافت ویزای همراهان از طریق مرکز آموزشی.- اقدام در مالزی .

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای تحصیلی (STUDENT PASS) - متقاضیان ایرانی که از مدارس بین المللی یا کالجهای زبان و یا دانشگاههای کشور مالزی که مجاز به پذیرش دانشجو بین المللی هستند پذیرش بگیرند می توانند از این ویزا استفاده نمایند.این ویزا با تائید مرکز آموزشی معمولا" یکساله صادر می شود و مشروط به ادامه تحصیل و رعایت ضوابط و مقررات آموزشی قابل تمدید است .این ویزا فاقد اجازه کار است مگر کارهای جزیی نظیر کار در کیوسکها یا جایگاههای بنزین – مینی مارکت و خدماتی و هتل آنهم حداکثر 20 ساعت در هفته و یا انجام فعالیتهای مرتبط با دوره و رشته آموزشی با تائید مرکز آموزشی .اخیرا" برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی دانشجویان از این ویزا ضوابط استفاده و تمدید این ویزا سخت تر شده و حتی در صورت غیبت دانشجو بیش از 20% کل کلاس در یک واحد درسی امکان ابطال این ویزا وجود دارد.این ویزا براساس نوع و قوانین مرکز آموزشی امتیاز اقامت همزمان را برای پدر – مادر یا همسر یا فرزندان متقاضی ( ویزای همراه ) بوجود می آورد.البته برخی از مراکز آموزشی قوانین ویزای همراه متقاضی را محدود به تعداد فرزندان و یا سن کمتر فرزند و یا یکی از والدین متقاضی می نمایند.با داشتن این ویزا می توان از خدمات بانکی و صدور و دریافت کارتهای بین المللی بانکی استفاده کرد. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1- پاسپورت مسافر حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

2- بلیط بازگشت به تاریخ قبل از 90 روز از لحظه ورود به مالزی را تهیه و در اختیار داشته باشید (90 روز اقامت در مالزی براساس ماههای میلادی محاسبه میگردد) – اقدام در ایران .

3- تکمیل فرم در هواپیما یا فرودگاه K.L قبل از مراجعه به گیت اداره مهاجرت .

4- ارائه پاسپورت بهمراه فرم تکیمل شده و همکاری با افسر اداره مهاجرت .

5- کنترل مهر ویزا در یکی از صفحات پاسپورت ازجهت صحیح بودن تاریخ – مدت اقامت .

6- در صورت تمایل به سفر به سنگاپور و یا اندونزی و یا جزیره بالی می توانید با مراجعه به آژانسهای مسافرتی ایرانی در مالزی اقدام نمائید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی مالزی مالزی از ( اول اکتبر 2013 ) مدت ویزای ایرانیان را از 90 روز به 2 هفته کاهش داد.لازم بذکرست که این محدودیت صرفا" برای ایرانیان وضع نشده بلکه شامل اتباع تعدادی از کشورهای آفریقایی و آسیایی نیز شده است.در چندماه اخیر مجلس و دولت مالزی به تصویب و اعمال قوانین جدید برای ایجاد محدودیت مدت ویزای اقامت برای اتباع تعدادی از کشورهای آفریقایی و آسیایی بدلایل امنیتی و نگرانی از افزایش جرائم از سوی اتباع خارجی در جامعه مالزی اشاره کرده بودند.این محدودیتها از حدود 2 سال قبل با محدود کردن پذیرش دانشجویی از دانشگاهها آغاز و از دیروز به اوج خود رسید.هرچند ظاهرا" دولت مالزی نگرانیهای امنیت اجتماعی را بعنوان دلیل اصلی عنوان کرده اما به نظر میرسد اعمال این محدودیتها در راستای سیاستهای محدود سازی مدت اقامت و صدور ویزا برای ایرانیان در کشورهای اندونزی و استرالیا و کاهش مهاجرت اتباع خارجی قراردارد.این محدودیت بخصوص برای ایرانیان مقیم مالزی که هنوز ویزای اقامت نگرفته و بدلیل Overstay شدن ناگزیر از سفر و بازگشت به مالزی هستند آزاردهنده بوده و مشکلات جدی را بوجود می آورد.البته احتمال اینکه با رایزنیهای کادر جدید وزارت امور خارجه کشورمان و فعال شدن دیپلماسی تعامل با کشورهای دنیا که از هفته گذشته با سفر آقای حسن روحانی ریاست جمهور کشورمان به نیویورک و سخنرانی و باقی اقدامات همراه بوده در آینده نزدیک مشکلات بوجود آمده سرراه ایرانیان مقیم و مهاجر به کشورهای اشاره شده و بخصوص مالزی مرتفع گردد وجود دارد.سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی در همین رابطه اطلاعیه زیر را صادر کرد:

ویزای توریستی ( VISIT PASS )– ایرانیها برای مسافرت به این کشور نیازی به ویزا ندارند و این ویزا در فرودگاه این کشور بمدت 90 روز صادر می شود (مسافر باید بلیط بازگشت به ایران به تاریخ قبل از 90 روز داشته باشد). این ویزا توریستی بوده و با هدف گردشگری صادر شده و اجازه کار یا بازرگانی و تجارت را ندارد.این ویزا تنها در شرایط محدودی قابل تمدید بوده و بصورت Single صادر می شود و به محض خروج از مالزی باطل میگردد.تا اواخر سال گذشته میلادی این امکان برای ایرانیها فراهم بود که با این ویزا به مالزی وارد و با ارائه مدارک از کالج – موسئسات زبان یا دانشگاههای این کشور پذیرش گرفته و از طریق مرکز آموزشی مربوطه ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل نمایند اما در حال حاضر تقریبا" این امکان به صفر رسیده است . با ویزای توریستی می توان از مالزی به سنگاپور (مشروط به گرفتن ویزا) و اندونزی یا جزیره بالی سفر کرده و به مالزی بازگشت و در اغلب موارد ویزای توریستی 90 روزه مجددا" صادر میگردد.البته اگر این مسافرتها تکرار شود خطر عدم صدور یا کاهش مدت ویزای توریستی مسافر را تهدید می کند. در حال حاضر با ویزای توریستی امکان استفاده از خدمات بانکی در مالزی وجود ندارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری پادشاهی تایلند ارائه دهید، این‌ها هستند:

یک: شناسنامه ایرانی و کارت ملی، کپی شناسنامه و کارت ملی کافی است.

دو: گذرنامه که باید حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

سه: دو قطعه عکس رنگی واضح با زمینه روشن و با ابعاد ۴*۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.

چهار: مشروح گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر و مانده حساب
پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی همراه با مهر بانک به سفارت ارائه شود.

پنج: بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد تایلند

شش: واچر هتل برای کل مدت اقامت

ویزای کشور پادشاهی تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. هزینه‌ی ویزای عادی حدود پنجاه یورو است و هزینه‌ی ویزای فوری، در زمان درخواست ویزا، توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.

توجه:
- اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
- اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
· کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
· فرم تکمیل شده TM-۸ که در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
· پرداخت مبلغی حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود مجدد و ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
- ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونیشما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی تایلند به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه با مراجعه به سفارت تایلند در کشور خود اقدام به اخذ این ویزا نمایید.
برای برخی از کشورها، این ویزا را می توان در اداره مهاجرت کشور تایلند 15 روز دیگر تمدید کرد. شما می توانید به دفعات به تایلند آمده و از ویزای 60 روزه توریستی استفاده نمایید.
پس از انقضای مدت ویزا، به ازای هر روز اقامت غیر مجاز باید مبلغ 500 بات به عنوان جریمه پرداخت نمایید. لذا وقتی که ویزای شما منقضی شد، باید کشور تایلند را ترک نمایید. شما همچنین می توانید درخواست ویزا برای دوبار ورود double visa کنید، به این معنی که برای بار اول به شما ویزای 58 روزه صادر می شود که بعد از اتمام 58 روز می بایست به نزدیک ترین مرز نزدیک تایلند رفته و با خروج و ورود دوباره 58 روز دوم را شروع کنید شما می توانید 2 مرتبه وارد کشور تایلند شوید و در مجموع نزدیک به 115 روز در تایلند اقامت داشته (البته لازم به ذکر است که مقدار این نوع ویزا برای کشورهای مختلف تا حدودی متفاوت می باشد. ویزای تجاری :اگر شما می خواهید در تایلند کار کنید، به ویزای تجاری NON-B و یک مجوز کار Work Permit نیازدارید. شما اجازه ندارید در تایلند بدون مجوز Work Permit کار کنید. ویزای تجاری NON-B و مجوز کار Work Permit هر دو لازم است! برخی از شرکت ها کارمندانی را استخدام می کنند و می گویند که ویزای تجاری NON-B کافی است و مجوز کار را بعدا هم می توان تهیه کرد که این موضوع صحت ندارد.
شما باید به طور همزمان ویزای تجاری و مجوز کار را دریافت کنید. اگر فقط ویزای تجاری داشته باشید و مجوز کار نداشته باشید ممکن است به زندان بیافتید و از تایلند اخراج شوید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1- آیلتس 6.5

2- مدرک لیسانس و ریز نمرات

3- توصیه نامه از طرف اساتید

4- مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

تحصیل در مقطع دکتری در هلند ( وکیل مهاجرت به کشور هلند – اخذ ویزای تحصیلی هلند برای مقطع دکتری )

یکی از کشور هایی که شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای دانشجویان اینتر نشنال فراهم کرده کشور هلند است. کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاههای معتبر ایران هستند می توانند با ما تماس حاصل کرده تا در بهترین دانشگاه های کشور هلند ادامه تحصیل دهند.مدرک زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هلند آیلتس 7 آکادمیک میباشد. دانشجوی دوره دکترا در هنگام تحصیل در هلند اجازۀ سی و پنج ساعت کار در هفته را خواهد داشت.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اغلب دانشگاه های کشور هلند مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشند و از لحاظ رنکینگ جهانی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند. در کشور هلند هم زمان با تحصیل به دانشجویان اجازه کار هم داده می شود و سالانه در 2 نوبت استارت ترم های تحصیلی است. ترم سپتامبر و ترم ژانویه . که البته ممکن است جهت تحصیل در بعضی رشته ها فقط امکان ورود در ترم سپتامبر موجود باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند(اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند-مهاجرت به هلند از طریق تحصیل)

تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی امکان تحصیل برای دانشجویان اینترنشنال را فراهم کرده تا علاقه مندان به ادامه تحصیل در هلند بتوانند از بهترین شرایط تحصیلی برخوردار گردند .

شهریه دانشگاه های کشور هلند

دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند می بایست تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاههای هلند را داشته باشند ، این هزینه ها تقریبآ در حدود هشت تا ده هزار یورو در سال می باشد .

هزینه زندگی

هزینه های زندگی در هلند برای دانشجویان مشغول به تحصیل در هلند نیز در حدود سالیانه نه تا ده هزار یورو می باشد . که البته شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی هلند می بایست تمکن مالی خود را قبل از درخواست ویزای تحصیلی هلند به سفارت نشان دهد . مبنی بر اینکه کلیه هزینه تحصیل و زندگی یکسال خود را در هلند به صورت یکجا در حساب بانکی خود آماده دارند .

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند :

1- داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 آکادمیک

2- مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

تحصیل در مقع کارشناسی ارشد در کشور هلند ( اخذ ویزای تحصیلی هلند )

کسانی که مدرک کارشناسی از دانشگاههای معتبر ایران دارند می توانند برای ارتقای مدرک تحصیلی خود در یکی از بهترین دانشگاه های کشور هلند اقدام کنند و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند. دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد اجازۀ بیست ساعت کار در هفته را خواهد داشت .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

شناسنامه ایرانی

گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

سه قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۵. ۴* ۵. ۳ که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

آدرس محل کار و منزل به طور دقیق


اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
· برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
· برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
· برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
· برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد هلند

در صورت لزوم، رزرواسیون هتل در هلند برای کل مدت اقامت

بیمه مسافرتی
متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور هلند داشته باشد.

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی هلند به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی درهلند اقامت خواهند داشت. ویزای توریستی عموماً تا سه ماه از تاریخ صدور به متقاضی اجازه‌ی اقامت در کشور هلند را می‌دهد و شخص باید قبل از اتمام نود روز خاک هلند را ترک کرده باشد.
برای تقاضای ویزای هلند (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد.

آدرس سفارت هلند در تهران : فرمانیه، خیابان سنبل، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰
تلفن : ۲۳۶۶۰۰۰۰ـ٠٢١
آدرس اینترنتی : www.iran.nlembassy.org

ساعت کار: یکشنبه تا چهارشنبه، ۱۶-۷:۳۰ و پنج‌شنبه ۱۳:۳۰-۷:۳۰

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزا کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از طریق سایت سفارت یا مراجعه حضوری به بخش ویزای کنسولگری سفارت هلند در تهران تهیه کنید.
توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

زورق کارگزار ویزای شنگن نیست؛ مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه این است که مسافر شخصا برای ویزای شنگن اقدام کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طبعیت زیبا و گوناگونی فرهنگی آفریقای جنوبی این کشور را تبدیل به یکی‌ از بهترین نقاط دنیا برای زندگی‌ کرده است. با یازده زبان رسمی‌ و تعدد فرهنگ‌های مختلف آفریقایی و اروپایی، این کشور پذیرای خارجی هایی است که آفریقای جنوبی را برای زندگی‌ انتخاب می کنند.یونانی ها، آلمان ها، انگلیسی ها، پرتغالی ها و ایتالیایی ها در کنار قشر عظیمی‌ از افریقایی ها، همه در کنار هم در این کشور زندگی‌ می کنند. در حا‌ل حاضر جمعیت قابل توجهی‌ از ایرانی‌ها در آفریقای جنوبی مشغول کار و تحصیل هستند و فرهنگ و زبان فارسی را در جنوبی ترین نقط آفریقا زنده نگاه می دارند.
زبان انگلیسی‌ در سراسر آفریقای جنوبی محاوره می شود و این کمک بزرگی‌ به خارجی های مقیم این کشور است.از همه مهم تر اینکه آیلتس جزو مدارک لازم برای ویزا نیست و این کمک بزرگی‌ به روال دریافت ویزا می‌کند. اگرچه دانستن سطح مورد نیاز زبان، کاملا توصیه می شود.
در رابطه با قدرت خرید کالاها، آفریقای جنوبی جائی است که شما را به خود می‌خواند. این یکی‌ از دلیل عمده ی مهاجرت به آفریقای جنوبی است، زیرا نرخ مبادله رند به دلار یا پوند ۱۰یا ۱۷می‌باشد که این به نوبه خود برای رفتن قدرت خرید را تضمین می‌کند.در حقیقت، در حا‌ل حاضر، نرخ رند به یورو ۱۴/۵ و به دلار ۱۰ می‌باشد.این به منزله‌ی آن است که قدرت خرید در آفریقای جنوبی، ۱۰یا ۱۴برابر می‌باشد.
علاوه بر آنکه در بالا توضیح داد شد، آفریقای جنوبی بزرگترین اقتصاد قاره ی آفریقا است. کشاورزی، صنایع مختلف اعم از تکنولوژی‌های نوین، ماشین آلات صنعتی‌، معادن مختلف و توریسم فرصت های بسیاری را برای کار و سرمایگذاری در این کشور فراهم می‌آورند. به عنوان مثال: در صنعت توریسم، شهر کیپ تاون، جزو۱۰ مقصد برتر برای توریسم طی سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ براساس آمار "ورلد توریسم" بود یا صنایع معدنی پلتینوم، طلا و الماس جزو ۴کشور برتر دنیا هستند در آفریقای جنوبی، بزرگترین شرکت های خودرو سازی جهان، از جمله، "ب‌ام‌و" و "مرسدس بنز" رنج گسترده ایی از اتومبیل های خودرا در این کشور می سازند و همچنین میوها و سبزیجات آفریقای جنوبی به کشورهای استرالیا و انگلیس صادر می شوند. همه ی این توضیحات، نشان از بالا بودن فرصت های کاری و سرمایگذاری در آفریقای جنوبی دارند.
پارک وحش کروگر پارک، بزرگ ترین پارک وحش آفریقای جنوبی است که انواع مختلف حیوانات در آن‌ به صورت آزادانه زندگی‌ می کنند از جمله، شیر، زرافه، کرگدن و کروکودیل. کوهستان زیبای "دراکنزبرگ"، جاده کنار اقیانوس " گاردن روت" و باغ های شراب کیپ تاون همه جی‌ از جمله گوشه‌ی از زیبایی های طبیعی آفریقای جنوبی هستند. بهترین هتل ها و مهمانسراها با آخرین فناوری ها و امکانات در خدمت مسافرین هستند. در آفریقای جنوبی به فکر زندگی‌ آپارتمانی نباشید چون انواع مختلف خانه‌ها با قیمت های مناسب در دسترس هستند. به دلیل وجود زمین به اندازه کافی‌، خانه ها با محوطه های باز، حیات و در مجموعه‌ها بنا شدند.
لطفا به این نکته طلایی توجه کنید:
۱- هیچ احتیاجی به آیلتس برای ویزای کار آفریقای جنوبی نیست.
۲- ویزای کارزمان پایان نداشته و تا مادامی که در رشته ی مورد ویزا مشغول به کار باشید، این ویزا به صورت اتوماتیک تمدید می شود.این به معنی آن است که بعداز ۵ سال شما امکان دریافت اقامت دائم دارید.
۳- این ویزا در کوتاه ترین زمان و طی‌ ۴تا ۸هفته دریافت می شود که به نوع خود یکی‌ از سریع ترین انواع ویزاهاست.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جهت ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور آفریقای جنوبی مدرک آیلتس لازم می باشد. برای دوره های لیسانس نمره آیلتس 6 و برای دوره های فوق لیسانس دکتری نمره آیلتس 6.5 مشخص است که همانند سایر فرآیندهای اخذ ویزای تحصیلی تمامی مدارک تحصیلی سال های قبل داوطلب به همراه ترجمه آنها، توصیه نامه ها و نامه های کاری برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی لازم است. نامه ای دال بر تمکن مالی برای زندگی یک ساله در آفریقای جنوبی برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی لازم است.
مزایای تحصیل:
1. تنوع رشته در تمامی مقاطع
2. حق کار 20 ساعت در هفته
3. معادل سازی واحد در دانشگاه ها و ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه
4. امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده
زمان اخذ پذیرش:
دانشگاه های آفریقا 2 بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.
ترم اول: فوریه
ترم دوم: جولای
اصولا بهترین دانشگاه های قاره سبز در کشور آفریقای جنوبی وجود دارند. دانشگاه کیپ تاون من جمله بهترین دانشگاه های ثبت شده در انگلیس و جزو 200 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه تقریبا کلیه ی رشته های دانشگاهی را برای علاقه مندان کسب ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی محیا کرده است. کلیه ی دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می شود و با توجه به کیفیت بالای آموزش در دانشگاه های این کشور، بستر مهاجرت به دیگر کشور ها در مقاطع بالاتر و یا تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار برای کسب اقامت کشور آفریقا فراهم شده است. گفتنی است برای اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی در صورت عدم احراز مدرک زبان، می توانید با گذراندن یک دوره زبان، مدرک زبان آیلتس لازم رشته دلخواه خود را اخذ کنید.
اخذ ویزای کشور آفریقای جنوبی به روش ورود به کالج های زبان:
یکی از طرق ورود به کشور آفریقای جنوبی اخذ ویزا به روش ورود به کالج های زبان می باشد.
هزینه کالج های زبان کشور آفریقای جنوبی بستگی به نوع دوره هایی دارد که شما تمایل به ورود به آن را دارید. در کشور آفریقای جنوبی دوره های مختلفی در کالج های زبان برگزار می شود. این دوره بوسیله ی کالج هایی ارائه می شود که اصول فعالیت و آموزش آنها،طرح کلاس های زبان است که همچنین موسسات در کشورهای آمریکا و انگلستان در شعبات اصلی خود ارائه می کنند. این کالج ها با توجه به شرایط عالی کشور آفریقای جنوبی و برخوردار بودن از امکان اعطای ویزای تحصیلی برای گذراندن دوره های زبان، با استفاده از اساتید بومی انگلستان و آمریکا و با توجه به اینکه زبان اول این کشور انگلیسی می باشد، موقعیت ویژه ای را برای فراگیری زبان انگلیسی محیا کرده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از طرق ورود به کشور آفریقای جنوبی اخذ ویزای تحصیلی می باشد. تحصیل در کشور آفریقای جنوبی در کلیه ی مقاطع ممکن می باشد.
تا الان 11 دانشگاه آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.
تقریبا در دانشگاه های آفریقای جنوبی کلیه رشته ها ارائه می شود
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن‌ها یک سری کپی موجود باشد. اصل مدارک بعد از بررسی بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت آفریقای جنوبی می‌ماند.
1. شناسنامه ایرانی
2. گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده تهیه کنید.
3. دو قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
4. آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق
5. اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
- برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
- برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
- برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب
6. برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.
7. بلیط رفت و برگشت به مقصد آفریقای جنوبی یا رزرواسیون قطعی.
8. چک ضمانت بازگشت ؛این چک در وجه کارگزار و مبلغ آن متغیر است؛ کمترین مبلغ دریافتی سه میلیون تومان است.
9. برگه‌ی رزرو هتل برای کل مدت اقامت.
10. کل هزینه‌ی روادید که ١٥٠٠٠٠ تومان برای هر نفر است.

معمولاً بررسی مدارک و صدور ویزا حداقل دو هفته طول می‌کشد.
توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور آفریقای جنوبی، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک آفریقای جنوبی به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی آفریقای جنوبی به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که به قصد بازدید و گردش می‌خواهند به این کشور سفر کنند. دارندگان روادید توریستی به هیچ وجه اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند.
برای متقاضیان با گذرنامه‌ی ایرانی، صدور ویزا از طریق سفارت آفریقای جنوبی در تهران انجام می‌گیرد. مدت اعتبار ویزا 1 ماه است و امکان تمدید آن در کشور آفریقای جنوبی وجود ندارد.
جهت تقاضای روادید مصاحبه انجام نمی‌گیرد و حضور متقاضی الزامی نیست.
آدرس سفارت آفریقای جنوبی در تهران: تجریش، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی، خیابان یکتا، شماره ٥.
تلفن: ٢٢٧٧٠٢٨٦ـ٠٢١
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای آفریقای جنوبی را می‌توانید از بخش ویزای سفارت این کشور در تهران بخواهید. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
همسر بلژيکی یا از اتباع دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ، از اتباع نروژ، ایسلند و یا لیختنشتاین

فرد متقاضی ويزای مذکور بايد درخواست خود را شخصا ارائه نمايد. برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :

1- دو عدد فرم درخواست ويزا که طبق راهنمائی های سفارت و با حروف بزرگ پر شده باشند ، دارای تاريخ و امضا.
2 - چهار قطعه عکس شناسايی جديد در ابعاد 45 در 35 میلی متر.
3 - گذرنامه معتبر (چه ایرانی چه غیر ایرانی)، حداقل برای مدت یک سال ( دو کپی از صفحه مشخصات و کپی از تمامی صفحات استفاده شده و ویزاهای احتمالی).

اصل و دو عدد فتوکپی(برابر با اصل) از مدارک زير :
4 – سند ازدواج صادر شده توسط دفتر ثبت و احوال ، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه(کلیه صفحات).
5- کپی از کلیه صفحات شناسنامه ، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه .
6 – در صورتیکه هر یک از زوجین قبلا ازدواج کرده باشند باید، آگر طلاق در ایران صورت گرفته باشد، حکم دادگاه وسند طلاق، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی ، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه. لازم به ذکر است که طلاق های خلع صورت گرفته در ایران ،چه توسط اتباع بلژيکی که تابعیت ایرانی را نیز دارا می باشند و چه ایرانی هایی که مقیم بلژيک می باشند، بر اساس مفاد 57 و 25 قانون حقوق بین الملل خصوصی بلژيک، مورد قبول نمی باشند. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه میگردد تا اقدام به طلاق نزد محاکم بلژيکی نمایند.
7- در صورتیکه همسر قبلی فوت نموده ، گواهی فوت ،همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه .
8- کپی پشت و رو از کارت شناسائی بلژيکی همسر ، یا کارت هویت اتحادیه اروپا یا کارت اجازه اقامت برای اتباع اروپائی خارج از اتحادیه اروپا نظیر نروژ، ایسلند و لیختنشتاین.
9- مدرکی دال بر اینکه فرد مقیم در بلژيک دارای مسکن کافی میباشد : یا ارائه کپی سند محضری ملک یا کپی سند اجاره که به تائید شهرداری رسیده باشد.
10- دلیل مبنی بر اینکه فرد مقیم در بلژيک دارای امکانات مالی ثابت ، کافی و مستمر میباشد ( فیش حقوقی 3 ماه آخریا رسید پرداخت های مالیاتی ، یا اخرین مفاصاحساب مالیاتی)
11- مدرکی بیانگر آن که فرد مقیم در بلژيک دارای پوشش بیمه ، هم برای خود و هم برای همسری که به وی ملحق میشود ، میباشد.

- مدارک مندرج در ردیف های 6،5،4 و 7 (ترجمه ها) نباید بیشتر از 6 ماه از اعتبار آن ها سپری شده باشد.
- مدارک مذکور توسط سفارت بلژيک تائيد خواهند شد . هزینه تائید هر یک از مدارک 15 یورو می باشد.از 11 آبان ماه 1391.
- نام و نام خانوادگی بايد در کليه اسناد و مدارک به صورت يکسان درج گرديده باشند، خصوصا در ترجمه ها.
- در کلیه موارد، مدارک قید شده در بالا باید ارائه شوند. در صورت نیاز ، سفارت میتواند مدارک دیگری را نیز خواستار شود.

از هر فرد متقاضی الحاق به خانواده ، مصاحبه خواهد شد. تمامی درخواست ها بايد توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور تائيد گردند . فرد متقاضی توسط سفارت از تصميم اتخاذ شده در خصوص تقاضا ويزای خود مطلع خواهد شد. تا هنگاميکه فرايند مذکور در جريان می باشد ، سفارت از دادن اطلاعات در خصوص روند پيشرفت پرونده معذور است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ازرگان يا تاجری که مايل به سفر به بلژيک می باشد بايد تقاضای خود را شخصا ارائه نمايد. برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :

الف- فرم درخواست ويزا که طبق توضيحات سفارت و با حروف بزرگ پر شده باشد ، دارای تاريخ و امضا . فرم مذکور توسط سفارت مجانا در اختيار متقاصيان قرار می گيرد و يا قابل ابتياع بر روی سايت www.diplomatie.belgium.be می باشد.
ب- دو قطعه عکس شناسايی جديد.

اصل ويک عدد فتوکپی از مدارک زير :

یک- گذرنامه ملی معتبر، حداقل تا سه ماه پس از انقضا ويزای درخواستی ( کپی از صفحات دوم، سوم و چهارم و نيز صفحات دارای ويزا و مهر).
دو- دعوتنامه ای بنام خود فرد متقاضی ، از سوی شرکت بلژيکی ، برای مدت اقامت مورد نظر که در ان علت ملاقات ، بصورت موجز و مختصر قید شده باشد (+ چنانچه ويزای با ورود بدفعات خواسته شده باشد، توجيه ضرورت اقامت های کوتاه مدت و نیز گواهی دال بر انجام معاملات تجاری که اخیرا با شرکت های بلژيکی صورت گرفته باشد ).
سه- کپی اساسنامه شرکت ايرانی يا کپی ثبت شرکت ها .
چهار- دليل مبنی بر ارتباط فعاليت حرفه ای فرد با سفر مورد نظر.
پنج- دليل مبنی بر تقبل هزينه های فرد متقاضی در طی مدت اقامت توسط شرکت دعوت کننده و يا داشتن امکانات کافی برای پرداخت هزينه ها ( داشتن ارز کافی ، کارت های اعتباری ، نامه تقبل هزینه ها توسط شرکت ایرانی و ارائه مدرکی دال بر اعتبار شرکت مذکور نظیر: گردش مالی، وضعیت حساب بانکی، در صورتیکه هزینه ها توسط شرکت ایرانی تقبل گردد).
شش- دليل مبنی بر رزرو هتل (الزامی است) .
هفت- رزرو بليط هواپيما ، رفت و برگشت .
هشت- دليل مبنی بر اخذ بيمه مسافرتی به میزان حداقل سی هزار یورو که باید همراه با سایر مدارک ارائه گردد.
نه- حکم ماموريت برای طول مدت سفر يا سفرهای مورد نظر. (ترجمه به زبان انگلیسی)
ده- گواهی اشتغال بکار (ترجمه به زبان انگلیسی)
یازده- دليل مبنی بر پرداخت تامين اجتماعی (ارائه ليست بيمه)
دوازده- پرداخت هزينه های کنسولی ( هزينه پرونده )(60 یورو از تاریخ 11/08/1391)

از آنجا که تقاضا ويزا بايد مورد تائيد اداره اتباع خارجی وزارت کشورقرار گيرد، توصيه می گردد تا درخواست ها با در نظر گرفتن زمانی که ممکن است چندين هفته بطول انجامد ، صورت پذيرند.
تا هنگاميکه پرونده در جريان میباشد، سفارت از دادن اطلاعات معذور است. فرد متقاضی توسط سفارت از نظريه اتخاذ شده مطلع می گردد.
لازم به ذکر است که دارندگان ویزای شنگن میتوانند از دیگر کشورهای عضو شنگن نیز وارد خاک بلژيک شوند

ويزای اقامت طولانی مدت (اجازه اقامت موقت ) برای تحصيلات :

ويزای اقامت طولانی مدت (اجازه اقامت موقت ) برای تحصيلات عالی در بلژيک
فرد متقاضی بايد درخواست خود را شخصا و ترجیحا قبل از 24 مرداد سال تحصیلی مذکور، ارائه نمايد.
برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :
1- 3 عدد فرم درخواست ويزا که با حروف بزرگ پر شده باشد ، دارای تاريخ و امضا
2 - 4 قطعه عکس شناسايی جديد.

اصل و 2 عدد فتوکپی از مدارک زير :
3 - گذرنامه ايرانی معتبر، حداقل برای مدت 1 سال ( کپی از صفحات 2،3 و 4 ).
4 – اصل تائيديه ثبت نام در يکی از مراکز اموزش عالی متعلق ، وابسته و يا مورد قبول دولت بلژيک .
در صورتيکه دانشجو مايل به ادامه تحصيل در يکی از مراکز اموزش عالی وابسته به جامعه فرانسوی بلژيک می باشد، بايد علاوه بر اين ها ، مدرکی دال بر ارائه ديپلم پايان تحصيلات متوسطه ايرانی ، قبل از 24 مرداد سال تحصیلی مورد نطر به کميسيون تصديق ، برای تعيين معادل ارائه نمايند.
5 - مدارک دال بر داشتن منابع مالی کافی جهت تامين هزينه های تحصيل و اقامت در بلژيک. به همين خاطر ، مدارک زير (بر حسب مورد) مورد نياز می باشند:
5.1 – گواهی مبنی بر اينکه فرد دانشجو بورسيه می باشد و بورس مذکور هزينه های تحصيل، اقامت، درمان و بازگشت فرد را پوشش می دهد.
5.2 – تعهد نامه قبول هزينه ها ( بصورت فرم قانونی مشخص شده – ضميمه 32) که از سوی يک فرد بلژيکی يا خارجی ارائه شده باشد.
· فرم - ضميمه 32- در صورتيکه فرد ضامن ساکن بلژيک باشد ، قابل ابتياع نزد شهرداری محل سکونت فرد ضامن می باشد. در صورتيکه فرد ضامن خارج از بلژيک ساکن می باشد، برای ابتياع فرم مذکور و تائيد اعتبار ، بايد به نمايندگی سياسی يا کنسولی بلژيک ، مراجعه نمايد.
· هنگاميکه فرد ضامن ساکن بلژيک می باشد ، فرم – ضميمه 32 – بايد مدارک زير را به همراه داشته باشد:
- مدرکی رسمی دال بر معتبر بودن ضامن ارائه گردد (فيش حقوق/ رسيد پرداخت های مالياتی جديد) . درآمد ساليانه ضامن بايد حداقل 18372 يورو در سال باشد ( ضامنی که کسی تحت تکفل وی نباشد) .
- کپی از کارت شناسائی ، از گذرنامه بلژيکی يا هر مدرک شناسائی ديگر.
· هنگاميکه ضامن ساکن ايران يا کشور خارجی ديگر باشد ، فرم – ضميمه 32 – بايد با مدارک زير همراه باشد :
- مدرکی رسمی دال بر معتبر بودن ضامن ارائه گردد (فيش حقوق/ رسيد پرداخت های مالياتی جديد) .
- کپی کارت شناسائی ، گذرنامه .
6- گواهی پزشکی که بايستی بصورت رسمی توسط پزشک معتمد سفارت تکميل و نائيد گردد. (دکتر هوشنگ نوشاد – تقاطع خ آزادی و خ توحید –روبروی ایستگاه مترو توحید- شماره 2 - ساختمان پزشکان توحید – تلفن : 66929520 )
7- در صورتيکه دانشجو بالاتر از 18 سال سن داشته باشد ، گواهی عدم سوء پيشينه مورد نياز می باشد.
8- خلاصه ای در خصوص رشته تحصيلی مورد نظر، امکانات کار و نيز تعهد اکيد برای بازگشت به ايران پس از اتمام تحصيلات و يا عدم ادامه تحصيلات.
9- يک عدد پاکت نامه تمبر دار به ،آدرس و مشخصات فرد متقاضی.
10- پرداخت هزينه های کنسولی ( هزينه پرونده )
هزينه های کنسولی شامل هزينه تائيد مدارک و کپی برابر اصل برخی مدارک پرونده می باشند.
11- شناسنامه که باید به زبان مورد استفاده در دانشگاه مورد نظر ترجمه شده باشد ( فرانسه ، هلندی یا آلمانی)
12- 15 یورو بابت تائيد هر مدرک و مبلغ 180 یورو برای ويزا (از تاریخ11/08/1391) که فقط بصورت نقد دریافت میشوند
· مدارکی که بزبان فارسی می باشند بايد به فرانسه ، هلندی و يا آلمانی ترجمه شوند.
· مدارک صادر شده توسط سازمان های ايرانی به همراه ترجمه ، بايد توسط وزارت دادگستری ، سپس وزارت امور خارجه و در نهايت توسط سفارت بلژيک تائيد گردند.
· نام و نام خانوادگی بايد در کليه اسناد و مدارک به صورت يکسان درج شده باشند.

فرد متقاضی توسط نامه از تصميم اتخاذ شده در خصوص تقاضا ويزا خود مطلع خواهد شد. تمامی درخواست ها بايد توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور تائيد گردند . اين فرآيند حدودا 2 ماه زمان می برد. تا هنگاميکه فرايند مذکور در جريان می باشد ، سفارت از دادن اطلاعات در خصوص روند پيشرفت پرونده معذور می باشد. لازم به ذکر است که دارندگان ویزای شنگن می تواتتد از دیگر کشورهای عضو شنگن نیز وارد خاک بلژيک شوند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرد متقاضی باید درخواست ویزای خود را شخصا ارائه نمايند. برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :

الف - فرم درخواست ويزا که طبق توضيحات سفارت و با حروف بزرگ پر شده باشد ، دارای تاريخ و امضا . فرم مذکور توسط سفارت مجانا در اختيار متقاصيان قرار می گيرد و يا قابل ابتياع بر روی سايت www.diplomatie.belgium.be میباشد.
ب - دو قطعه عکس شناسايی جديد.

اصل و يک عدد فتوکپی از مدارک زير :

یک - گذرنامه ملی معتبر، حداقل تا سه ماه پس از انقضا ويزای درخواستی ( کپی از صفحات دوم ، سوم و چهارم و نيز صفحات دارای ويزا و مهر).
دو- بر حسب مورد :
تعهد نامه قبول هزينه ها (نمونه 3 مکرر/ پشت و رو 3bis) ، ارائه شده از سوی يک ضامن بلژيکی يا خارجی که دارای اجازه اقامت در بلژيک بوده و تائيد تعهد نامه مذکور توسط مقامات محلی ذيصلاح. همراه مدرک مذکور بايد مدرکی رسمی دال بر معتبر بودن ضامن ارائه گردد (فيش های حقوقی سه ماه آخر یا آخرین رسيد پرداخت ماليات برای کارمندان و extrait de rôle یا aanslagbiljet برای مشاغل آزاد) و يک کپی از کارت شناسائی (پشت و رو) يا گواهی اقامت. جهت اطلاع : برای ديدار خانوادگی تا نسبت درجه دوم ، ميزان درآمد بايد ماهانه مبلغ 800 يورو باشد به اضافه 150 يورو برای هر فرد تحت تکفل در بلژيک و نيز 150 یورو برای هر فرد دعوت شده. برای دیدارهای غیر خانوادگی و یا دارای نسبت بالاتر از درجه دوم ، ميزان درآمد بايد ماهانه مبلغ 1000 يورو باشد به اضافه 150 يورو برای هر فرد تحت تکفل در بلژيک و نيز 200 يورو برای هر فرد دعوت شده که نسبت خانوادگی نداشته باشد.
مدارک دال بر وضعيت شغلی و امکانات مالی، بر حسب مورد :
- گواهی کار صادره از سوی کارفرما ، که در آن زمان استخدام فرد و ميزان حقوق وی قيد شده باشد (ترجمه به انگلیسی)
- گواهی مرخصی (برای سفر به بلژيک)
- مدرک دال بر پرداخت حق بيمه (لیست بیمه)
- اساسنامه شرکت
- مدارک دال بر داشتن امکانات مالی در ج .ا.ايران (فيش حقوق ، بازنشستگی ، گردش امور بانکی بنام شخص ...)
- گواهی تحصيلی و اجازه فراغت از تحصيل
سه - در صورت ملاقات خانوادگی : دلايل مبنی بر وجود روابط خويشاوندی با فردی که در بلژيک بسر می برد ، از طريق اسناد ثبت احوال (ترجمه شناسنامه)
چهار- در صورت عدم وجود نسبت خانوادگی : دعوت نامه به اسم فرد دعوت شده که در آن رابطه موجود ميان دعوت کننده و دعوت شونده و نيز دلايل ديدار توضيح داده شده باشد.
پنج - اجازه ولی - محضری(هم مادر و هم پدر) برای فرزندان صغير.ترجمه رسمی ، تائید دادگستری و وزارت امور خارجه.
شش- رزرو بليط هواپيما ، رفت و برگشت (هنگام دريافت ويزا بايد بليط ارائه گردد).
هفت- اخذ بيمه مسافرتی به میزان پوشش حداقل سی هزار یورو که باید همراه با سایر مدارک ارائه گردد.
هشت- پرداخت هزينه های کنسولی ( هزينه پرونده )
60 یورو از 11/08/1391
سفارت اين حق را برای خود قائل میباشد که در صورت نياز، مدارک يا اطلاعات تکميلی ديگری را برای تشخيص صحت درخواست مطرح شده، تقاضا نمايد.

از آنجا که تقاضا ويزا بايد مورد تائيد اداره اتباع خارجی وزارت کشورقرار گيرد، توصيه می گردد تا درخواست ها با در نظر گرفتن
زمانی که ممکن است چندين هفته بطول انجامد ، صورت پذيرند. تا هنگاميکه پرونده در جريان میباشد، سفارت از دادن اطلاعات
معذور می باشد. فرد متقاضی توسط سفارت از نظريه اتخاذ شده مطلع می گردد.
لازم به ذکر است که دارندگان ویزای شنگن می تواتتد از دیگر کشورهای عضو شنگن نیز وارد خاک بلژيک شوند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و شما جهت ورود به بلژیک نیاز به ویزا شنگن دارید . حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت جهت دریافت ویزا در محا سفارت برای انگشت نگاری و مصاحبه الزامی می باشد . آدرس و تلفن سفارت بلژیک در تهران : الاهیه - خیابان آقا بزرگی - بن بست شیرین - پلاک 4 تلفن : 223 98 780 همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت سفارت بلژیک در تهران به نشانی اینترنتی countries.diplomatie.belgium.be/en/iran مراجعه نمائید . link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در این روش فرد مقیم کانادا (دارای کارت PR یا پاسپورت) یکی از افراد فامیل خود (همسر) را جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر (تحت پوشش خود) می کند.

شما که مقیم کانادا هستید می توانید همسر قانونی یا Common-Law Partner (شریک زندگی : کسی که شما با او ازدواج قانونی نکرده اید ولی بیش از یکسال با هم زیر یک سقف زندگی کرده اید و مانند همسر شما است.) خود را که خارج از کانادا است یا در داخل کانادا با ویزای معتبر (مانند: ویزای توریستی یا ویزای کار) می باشد را اسپانسر نمایید.

شما به عنوان اسپانسرکننده و همسرتان به عنوان اسپانسر شونده می بایست شرایط لازم برای مهاجرت خویشاوندی و اسپانسری را داشته باشید.

شما به عنوان اسپانسر کننده باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- در هنگام ارسال مدارک باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

2- سن شما بیش از 18 سال و بیشتر باشد
نکته اسپانسرشیپ کانادا:

1- از ابتدای 12اسفندماه 1390 (March 2, 2012) اگر شما به واسطه همسرتان که مقیم کانادا است وارد کانادا شدید، تا 5 سال دیگراز تاریخ ورودتان به کانادا، نمی توانید کسی را اسپانسر کنید. یعنی اگر از این همسرتان نیز جدا شدید تا 5سال نمی توانید با فرد دیگری در کانادا ازدواج کنید.

2- از ابتدای 4 آبان ماه 1391 (October 25, 2012) اگر شما به واسطه ازدواج با همسر مقیم کانادا وارد کانادا شدید، تا 2سال اقامت شما شرطی است و بعد از آن دائمی است. یعنی شما باید تا 2سال زندگی با همسر خود را در کانادا اثبات کنید. این به واسطه جلوگیری از تغلب در ازدواج و ورود سریع (کمتر از 15ماه) به کانادا است.

3- به مدت 3 سال از زمان ورود به کانادا، شما متعهد به پرداخت کلیه هزینه های فرد اسپانسر شده را دارید. یعنی فرد مقیم کانادا باید هزینه های غذا، مسکن، بهداشت، تحصیل و ... همسر جدید تازه وارد به کانادا را پرداخت کند.
اگر شما به شرایط فوق پایبند نباشید، یا همسرتان به تعهداش عمل نکنید، قوانین خاصی شامل حال شما و همسرتان می شود. مثلا اگر همسرتان طی سه سال اول بعد از ورود تقاضای کمک های اجتماعی از دولت کند، پرداخت هزینه ها با شما خواهد بود. یا اگر همسرتان (خدای نکرده) فوت کند، یا همسرتان به علت مریضی در بیمارستان باشد و نتواند هزینه ها را تامین کند شامل قوانین خواهید شد که در این فایل خواهید دید.
برای اسپسانسر شیپ همسر شما که مقیم کانادا هستید، طی یکی از مراحل زیر می توانید همسر خود را اسپانسر نمایید:

الف – همسر جدید شما در کانادا است؛

شرایط زیر را باید داشته باشید:

1- سن شما بیش از 18 سال باشد.

2- باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

3- فردی که میخواهد همسر جدید شما شود، باید به عنوان همسر قانونی شما باشد.

4- شما در حال حاضر در کانادا باشید و در تمام طول پروسه تا دریافت اقامت همسر در کانادا بمانید.

5- هر دو نفر شما فرم های تعهد نامه را تکمیل و امضاء کیند.

6- شما (فرد مقیم و اسپانسر) فرم تعهد نامه Undertaking را برای تامین هزینه های اولیه همسر جدیدش (به مدت 3 سال) امضاء کند.

7- اگر همسر جدیدتان فرزند دارد باید نشان دهید که طی 12 ماه گذشته درامد کافی داشته اید. اگر فرزند ندارد، لازم نیست. فرزند ایشان در صورتی مورد قبول است که زیر 19 سال سن باشد.

8- همسر شما بیش از 16 سال سن داشته باشد.

9- دارای مدارک و پاسپورت معتبر باشد.(د رمواردی بدون اقامت قانونی نیز میتواند شرایط اسپانسرشونده را داشته باشد.)

10- به صورت قانونی و نه برای بدست آوردن کارت PR همسر شما شده باشد.

11- فاصله سنی زیادی با هم نداشته باشید.

12- اگر در کانادا ازدواج کرده اید باید مدرک معتبر آن Marriage Certificate را داشته باشید. و اگر خارج از کانادا ازدواج کرده اید، باید نشان دهید که نوع ازدواجتان در کشوری که ازدواج کرده اید قانونی و مورد تایید آن کشور بوده است. و اگر در سفارت یا کنسولگری کشوری ازدواج کرده اید، باید ازدواج شما طبق قوانین کشور آن کنسولگری یا سفارت قانونی باشد.

طبق قوانین کانادا ازدواج شما مورد قبول نیست اگر دارای شرایط زیر باشید:

الف- افراد یک خانواده یا فرزند خوانده نمی توانند با هم ازدواج کنند(برادر،خواهر،پدربزرگ،نو)

ب- شما در یک زمان واحد فقط 1 همسر داشته باشید
همسر جدید شما خارج از کانادا است؛

شرایط زیر را باید داشته باشید:

1- سن شما بیش از 18 سال باشد.

2- باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم(دارای کارت PR کانادا) باشید.

3- در کانادا ساکن باشید. (بجز کسانی که پاسپورت کانادا را دارند)

4- هر دو نفر شما فرم های تعهد نامه را تکمیل و امضاء کیند.

5- شما فرم تعهد نامه Undertaking را برای تامین هزینه های اولیه همسر جدیدش (به مدت 3 سال) امضاء کند.

6- نیاز به اثبات حداقل درآمد در کانادا که حدود 22000تا 29000دلار در سال است را ندارید.

نکته:
* ازدواج با یک فردی سیتی زن کانادا ، باعث سیتی زن شدن نمی شود. ابتدا باید فرد سیتی زن برای همسرش طی پرونده اسپانسرشیپ تقاضای پی آر کند، سپس اگر درکانادا به مدت سه سال حضور داشت ، می تواند برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کند.

* اگر با یک فرد سیتی زن که خارج از کانادا است ازدواج کنید، به تعداد روزهایی که با فرد سیتی زن هستید (داخل یا خارج از کانادا)، برای پی آر شما محاسبه می شود و شما پی آر خود را حفظ می کنید.
زمان بررسی پرونده اسپانسرشیپ همسر کانادا:

در حال حاضر بصورت دقیق نمی توان زمان بررسی پرونده های خویشاوندی و اسپانسر شیپ همسر را گفت، ولی رویه موجود و تجربه سازمان مهاجرتی گنجی اطلاعات زیر را محتمل می داند:

شما برای بررسی سه مقطع را دارید:

1- بررسی پرونده در ویزا آفیس واقع در کانادا (حدود 28روز زمان می برد تا قبولی اسپانسر اعلام گردد.)

2- بررسی پرونده برای افراد مقیم کبک (حدود 30 روز زمان می برد تا کبک نامه ویزا آفیس کانادا (بند اول) را تایید و به ویزا آفیس بعدی (برای ایران :آنکارا) جواب دهد.

3- بررسی پرونده و مدارک اسپانسر شونده (کمتر از 15ماه زمان می برد.) کلیه مراحل تا صدور برگه ویزا برای افراد مقیم ایران در آنکارا – ترکیه انجام می گیرد.

در حین ازدواج بدانید:

حال که ازدواج کرده اید و با همسر خود شروع به زندگی در کانادا نموده اید، مهمترین موضوع " بودجه بندی درآمد و هزینه ها" است.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی کانادا ابتدا باید پرونده خود را برای سفارت کانادا با توجه به کشور محل اقامت خود ارسال کنید. پرونده شما باید کامل و بدون هیچ گونه نقصی باشد. با توجه به هر پرونده، شما نیاز به مدارک خاصی دارید که به آفیسر کانادایی که پرونده شما را در زمان کمی بررسی می کند، اطمینان دهید که بعد از سپری شدن مدت زمان ویزا به کشور خود بازمیگردید و قصد ماندن (به هر دلیلی) بیش از زمان مشخص شده در پاسپورت ، در کانادا را ندارید.

شما باید کلیه مدارک و هزینه های دولت کانادا و هزینه های انگشت نگاری را قبل از ارسال پرونده پرداخت نمایید. تمای این موارد توسط موسسه مهاجرتی گنجی انجام خواهد شد. مدارک شما باید اصل و در صورت لزوم و یا درخواست از سفارت کانادا قابل ارائه باشد. دریافت ویزای توریستی کانادا در بعضی موارد نیاز به مصاحبه دارد! لذا ارائه مدارک مستند بسیار مهم است. انجام انگشت نگاری برای افراد بین 14 تا 80 سال الزامی است. همچنین اگر شما در زمان درخواست ویزای توریستی قبلی نیز انگشت نگاری انجام داده اید،م ممکن است مجددا نیاز به انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بایومتریک داشته باشد. این موارد به دلیل آن است که هنگام ورود به کانادا اطلاعات بایومتریک شما با اطلاعات ثبت شده در هنگام درخواست ویزا تطابق داده می شود تا هویت شما تایید گردد.

بعد از آن شما باید منتظر باشید تا در کمتر از 60 روز آینده جواب ویزای (قبول/ریجکت) خود را دریافت کنید.

در صورت قبولی ، سفارت پاسپورت شما را خواهد خواست. اینکار می تواند توسط خود شما یا فرد دیگری به نمایندگی شما (پیکاپ ویزا) انجام گیرد. معمولا در کمتر از دوهفته (بستگی به سفارت دارد) ویزای کانادا روی پاسپورت درج خواهد شد و به شما تحویل خواهند داد.

روی ویزای شما حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای شما درج خواهد شد و نحوه ورود Single(فقط یکبار ورود) Multiple (مجوز چندین بار ورود) درج خواهد شد. هنگام ورود به اولین مرز کانادا مدت زمان مشخصی برای ترک خاک کانادا نیز روی پاسپورت شما درج خواهد شد که همیشه کمتر از شش ماه است.

اگر شما ریجکت شوید، نامه ای از سفارت برای شما با اعلام دلایل رد شدن پرونده شما ارسال می شود که میتوانید بلافاصله با برطرف نمودن موارد مشخص شده، مجددا اقدام کنید.انتخاب وکیل که سابقه زیادی در ویزا آفیس محل اقامت شما برای دریافت ویزای توریستی دارد، کمک شایانی در دریافت ویزا خواهد بود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که علاوه بر فرم باید در اولین مراجعه به بخش ویزا، همراه داشته باشید:
توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزا می‌ماند.

شناسنامه ایرانی
توجه: ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

گذرنامه
توجه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.
کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا
خورده، تهیه کنید.

سه قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
عکس باید زمینه روشن، واضح و کاملاٌ جدید باشد و با ظاهر فعلی متقاضی مغایرتی نداشته باشد.

آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
· برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
· برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
· برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
· برای مشاغل آزاد: ترجمه‌ی جواز کسب و یا کارت بازرگانی


مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

بیمه مسافرتی: متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو است. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد.

بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا

در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل در ایتالیا برای کل مدت اقامت

کل هزینه ویزا

برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزا سفارت ایتالیا دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.
بررسی اولیه‌ی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا ست. این فرم را می‌توانید از بخش ویزای کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.


آدرس جدید سفارت ایتالیا در تهران: تهران، خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، شماره۱۵
تلفن: ۲۲۰۴۷۸۰۲ الی ۳
آدرس اینترنتی:‌ www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran
ساعت کار: یکشنبه تا پنج‌شنبه، ۱۴-۸

زورق کارگزار ویزای شنگن نیست؛ مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه این است که مسافر شخصا برای ویزای شنگن اقدام کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای نوع C: جهت ورود به لهستان و دیگر کشورهای شنگن، مدت اعتبار ۹۰ روز

ویزای نوع National-D: مدت اعتبار بیش از ۹۰ روز

ویزای نوع ترانزیت: شهروندان کشورهای افغانستان، بنگلادش، کنگو، اریتریا، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سودان، سریلانکا باید برای ویزای نوع A را اقدام کنند که تنها می توانند در فضای ترانزیت فرودگاه اقامت داشته باشند.
نکته :
متقاضی باید مدارکی ارائه نماید مبنی بر اینکه در تاریخ معین به کشور خود بازگردد.
اگر قصد سفر به دیگر کشورهای شنگن را دارید بایستی ورود شما به لهستان بوده و نیز بیشتربن مدت اقامت متقاضی بایستی در لهستان باشد.
اطلاعات سفارت لهستان در ایران

نام سفیر لهستان در ایران : آقای رومالد اسکشپتسکی
آدرس سفارت لهستان : تهران- بلوار آفريقا- بلوار مینا -خ پيروز- شماره 1 و 3
تلفن سفارت لهستان : 88787262-4
فاکس: 88788774
ساعت کاری سفارت لهستان : يکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 9 الي 15
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پاسپورت جدید و قدیم و فتوکپی ازتمامی صفحات با اعتبار حداقل یکسال
اصل و فتوکپی شناسنامه با ترجمه رسمی در صورت تاهل ترجمه همه صفحات الزامی می باشد.
فرم پر شده سفارت
3 قطعه عکس 3.5*4.5
گواهی شغلی با ترجمه رسمی
سند ملکی به نام شخص متقاضی یا قیم قانونی همراه با ترجمه رسمی
ریز پرینت حساب بانکی در دوره 6 ماهه متوالی به روز ممهور به بانک به زبان لاتین همراه با گواهی تمکن مالی
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای بلند مدت •تحصیل
•ثبت شرکت تجاری
•اشتغال به کار
•قرار داد کاری با شرکت لهستانی
•خانوادگی (همسر و فرزندان)

دارندگان ویزای بلند مدت لهستان می تواند بیش از 3 ماه و تا 1 سال در کشور اقامت نموده و به دفعات ورود و خروج نماید.مدت صدور ویزا بستگی به نوع ویزا دارد و معمولا بین 3 تا 6 هفته زمان می برد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

•ویزای کوتاه مدت •مسافرت شخصی
•معالجه و درمان
•شرکت در مسابقات ورزشی
•شرکت در نمایشگاه ها
•شرکت در سمینار ها ، دانشگاهی و فرهنگی
•شرکت در کنفرانس بین المللی

ویزای لهستان ممکن است یکبار ورود یا چند بار ورود باشد که در زیراطلاعات مربوط به آنها را بیان کرده ایم.
ویزای یک بار ورود لهستان : دارندگان ویزای یک بار ورود لهستان می تواند پس از ورود به جمهوری لهستان تا مدت اعتبار ویزا در لهستان اقامت نمایند و در تاریخ انقضای ویزا، کشور را ترک نماید.
ویزای چند بار ورود لهستان : دارندگان ویزای چند بار ورود لهستان می تواند در مدت 3 ماه چند بار به کشور داخل یا خارج گردد ولی در هر صورت مجموع مدت اقامت وی در این کشور نباید از 90 روز تجاوز نماید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که باید در اولین وقت ملاقات سفارت، علاوه بر فرم، به همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه: از کلیه‌ی مدارک باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزا می‌ماند.

شناسنامه ایرانی

گذرنامه
توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را تنها از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

دو قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس ویزا: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.


آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
· برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
· برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
· برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
· برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی


مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.


ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد فرانسه

رزرو هتل برای کل مدت اقامت

بیمه مسافرتی
متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور فرانسه داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در فرانسه نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در فرانسه انجام دهد.

برای افرادی که فرزند یا همسر فرزند آن‌ها ملیت فرانسوی دارد،دو فرم که دریافت آن‌ها از بخش ویزای سفارت یا از روی سایت امکان‌پذیر است.

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک، چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص می‌شود که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی فرانسه به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر تفریحی به فرانسه یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند؛ مدت اعتبار ویزا سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در فرانسه، خاک این کشور را ترک کند.
برای ویزای توریستی فرانسه، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. درخواست وقت ملاقات برای مصاحبه از طریق وب‌سایت سفارت انجام می‌گیرد و متقاضی باید بعد از ثبت درخواست خود، نسخه‌ی چاپ‌شده‌ی صفحه‌ی موردنظر را به همراه سایر مدارک در روز ملاقات به همراه داشته باشد.
آدرس سفارت فرانسه در تهران: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ۶۶-۶۴
تلفن : ۶۴۰۹۴۰۰۰۔۰۲۱
آدرس اینترنتی : www.ambafrance-ir.org
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه، ۱۶-۹

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، پر کردن فرم تقاضای ویزا است. این فرم را می‌توان از بخش ویزای سفارت فرانسه یا از طریق سایت سفارت تهیه کرد.
توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

زورق کارگزار ویزای شنگن نیست؛ مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه این است که مسافر شخصا برای ویزای شنگن اقدام کند.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارک مورد نیاز مدارکی که باید علاوه بر فرم، در هنگام انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی روادید شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

یک: شناسنامه ایرانی
دو: گذرنامه؛
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.؛
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
سه: سه قطعه عکس رنگی؛
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر :عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
چهار: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛
توجه: مدت و قصد سفر باید با سطح امکانات مالی متناسب باشد. این میزان بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت در فرانسه تعیین می‌گردد.
- برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی شامل مشروح عملیات بانكی ماه آخر یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب.
- برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار شامل تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی شامل مشروح عملیات بانكی ماه آخر یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب.
- برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی شامل مشروح عملیات ماه آخر یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش حساب.
- برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان)؛ گواهی کار، صورت‌حساب بانكی شامل مشروح عملیات بانكی ماه آخر یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر یا پدر) با تاریخ گشایش حساب.
توجه: برای ارائه صورت‌حساب بانکی، گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست و همه موارد اشاره‌شده در بالا، از درخواست‌کننده ویزا خواسته می‌شود.
توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
توجه: موجودی حساب باید حداقل ۱۰ میلیون تومان باشد.

پنج: گواهی اشتغال به تحصیل؛ برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان.

شش: یک سند مالکیت با ترجمه‌ی رسمی انگلیسی

هفت: بیمه مسافرتی؛
متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.

هشت: بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.

نه: در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
روادید توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند؛ این ویزا معمولاً به صورت یک ماهه صادر می‌شود و متقاضی اجازه‌ی اقامت بیشتر از سی روز بعد از تاریخ صدور ویزا را ندارد.
در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
یک: شناسنامه ایرانی
دو: گذرنامه؛
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
سه: سه قطعه عکس رنگی؛
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

چهار: دعوت‌نامه؛
خانواده یا دوست مقیم آلمان شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در آلمان یا مدارکی مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان دهد شما صاحب مسکن در آلمان هستید.

پنج: اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی؛ برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.

شش: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛
توجه: مدت و قصد سفر باید با سطح امکانات مالی متناسب باشد. این میزان بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت در چک تعیین می‌گردد.
- برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب(ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست.)
- برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب(ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست.)
- برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب(ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست.)
- برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) با تاریخ گشایش حساب(ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست.)
توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

هفت: گواهی اشتغال به تحصیل؛ برای دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان .

هشت: بیمه مسافرتی؛ متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد.

نه: بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان

ده: در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت

برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش روادید سفارت آلمان دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور آلمان، می توانند در کشور آلمان اقامت دائم را اخذ نمایند؟افراد می توانند با ورود به کشور آلمان در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت آلمان را پس از ورود به کشور آلمان فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در آلمان، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت آلمان فراهم آورد تا پس از بازگشت از آلمان بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت آلمان پس از ورود به کشور آلمان اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی در آلمان اقامت خواهند داشت. ویزای توریستی عموماً برای سه ماه از تاریخ صدور به متقاضی اجازه‌ی اقامت در کشور آلمان را می‌دهد و شخص باید قبل از اتمام نود روز خاک آلمان را ترک کرده باشد.
برای تقاضای روادید آلمان (روادید کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای روادید، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.
توجه : به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان ( از می تا اکتبر) و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دو هفته زمان می‌برد؛ لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.
ولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از وب سایت سفارت آلمان دانلود یا با مراجعه‌ی حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت کنید.
توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.


زورق کارگزار ویزای شنگن نیست؛ مطمئن‎ترین و کم‎هزینه‎ترین راه این است که مسافر شخصا برای ویزای شنگن اقدام کند.
گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آلمان به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی آلمان افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور آلمان است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور آلمان همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی آلمان می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور آلمان می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.

ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور آلمان، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور آلمان از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که باید علاوه بر فرم، در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا می‌ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
در صورت عدم پذیرش شما برای ویزای اسپانیا، مدارک بازگردانده نخواهد شد.

یک: شناسنامه ایرانی

دو: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. دو سری کپی از صفحات یک تا سیزده گذرنامه باید همراه مدارک باشد.

سه: دو قطعه عکس رنگی؛
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز باید در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

چهار: دعوت‌نامه ؛
خانواده یا دوست مقیم اسپانیا شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرواسیون هتل برای تمام مدت اقامت در اسپانیا یا مدارکی مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید.

پنج: اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی؛ برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.

شش: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛
- گواهی حساب بانکی: به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب.)
توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
- گواهی اشتغال به کار متقاضی با قید سمت، تاریخ شروع کار، میزان درآمد و کپی لیست پرداخت حق بیمه‌های اجتماعی.


هفت: بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.

هشت: در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

نه: بیمه مسافرتی؛
متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد.

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند؛ ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.
جهت تقاضای روادید اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای روادید و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید و امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.
توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. در زمان مصاحبه، فرم تقتضای ویزا را باید همراه با دیگر مدارک ارائه دهید.
توجه: اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. این فرم باید در دو نسخه باید تکمیل شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اخذ ویزا از طریق بستگان
بعضی از روش های دیگر مهاجرت به انگلستان هم هستند که شما لزوماً به قصد کار و تجارت در انگلستان برای ویزا اقدام نمی کنید. این نوع ویزاها عبارت از موارد زیر هستند:
• شریک زندگی (زوج)
آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان زن یا شوهر (همسر)، نامزد، زوج ازدواج نکرده/هم جنس فردی که در انگلستان زندگی می کند یا مهاجر است و یا برای کار یا تحصیل به انگلستان آمده است. البته موظف هستید تا اگر چنین رابطه ای به پایان رسید، آن را گزارش دهید.
• فرزند
اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزندخواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.
• اقوام وابستۀ سالمند
آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان پدر/مادر، پدربزرگ/مادربزرگ یا سایر وابستگان سالمند فردی که در انگلستان زندگی می کنند
• ازدواج
برای ازدواج در انگلستان چه برای دیدار کوتاه مدت، چه برای ماندن در انگلستان
• دیدار پناهجویان با افراد خانواده
آژانس مرزبانی بریتانیا برنامه¬ای هم برای دیدار پناهجویان با خانوادههای خود دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1-اصل دعوتنامه تجاری امضا شده، با ذکر دقیق هدف و طول مدت سفر . اگر هزینه سفر را شخصاً نمی پردازید باید در دعوتنامه ذکر شود که تمام هزینه‌ها طبق ماده 66 الی 68 قانون اقامت بعهده دعوت کننده است.
2-گواهی جدید ثبت شرکت دعوت کننده در آلمان و نیز یک کپی گذرنامه از دارنده امضای مجاز.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
1-روادید شنگن آلمان در حالت عادی 14 روزه و در حالت فوری 10 روزه آماده خواهد شد. شایان ذکر است که در مواردخاص، بیش از این مدت نیز به طول می انجامد.
2-برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دوی والدین یا قیمین فرم درخواست را امضاء کنند
3- قبل از روز تعیین شده هیچ مدرکی بطور مثال دعوت نامه را برای سفارت ارسال نفرمایید. تمام مدارک را باید شخص متقاضی هنگام ارائه درخواست بطور کامل به همراه داشته باشد.
4- همه متقاضیان بالای ۱۶ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند. کودکان زیر ۱۰ سال می توانند بعنوان همراه در گذرنامه معتبر ولی و قیم قانونی خود درج شوند. کودکان بین ۱۰ و ۱۶ سال می توانند در صورتی همراه گذرنامه ولی و قیم قانونی خود معتبر باشند،که عکس آنها در گذرنامه الصاق شده باشد
5- تاریخ های جدید جهت وقت سفارت آلمان: 13 و 28 نوامبر 2012 (23 آبان و 8 آذر1391) ساعت 7.30 به وقت اروپای مرکزی (10 به وقت تهران) سفارت برای ماه ژانویه 2013 مجددا فرصت گرفتن وقت می دهد.
6- وقت های گرفته شده قابل باطل کردن نیستند
7- از تاریخ دوم اکتبر 2012 برابر با یازدهم مهر ماه 1391 هر کدام از متقاضیان روادید ( روادید شنگن، ترانزیت یا اقامت بلند مدت) بطور اصولی ملزم به دادن اثر انگشت خود به هنگام ارائه درخواست صدور روادید خواهند بود.
متقاضیانی که برای نخستین بار تقاضای ویزا می کنند میبایستی شخصا برای ارائۀ تقاضای خود حضور داشته باشند تا اطلاعات بیومتریک آنان ثبت گردد، به این صورت که اثر ده انگشت دست و همچنین عکس آنها در محل گرفته خواهد شد. اثر انگشتان ثبت شده در سیستم VISمی تواند تا 5 سال برای تقاضاهای آتی ویزای شخص مزبور مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب می توان تا 5 سال از انگشت نگاری مجدد صرفنظر نمود. هنگام ورود به کشورهای شنگن نیز مسئولین کنترل مرزی می توانند جهت احراز هویت افراد به سامانه VIS رجوع نمایند.
مبلغ ویزا در سفارت شنگن: این مبلغ به صورت یورو دریافت می شود.
60 یورو (افراد بالای 12 سال)
35 یورو ( افراد بین 6 تا 12 سال)
رایگان (افراد زیر 6 سال)مدارک ضروری جهت ویزای تجاری شنگن از سفارت آلمان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی

اصل دعوتنامه ممهور به مهر دفتر ثبت، فرم I-134، یا رزرواسیون هتل

ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک

مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی
تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، فیش حقوقی، پروانه مطب
یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره وری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و...

ترجمه سوابق بیمه

ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس،
خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه گذاری مالی دیگر

نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement

پرینت شش ماهه حساب بانکی به لاتین

ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافعیت

دو عدد عکس 5*5 رنگی زمینه سفید

برگه تاییدیه اپلیکیشن فرم DS-160 Confirmation Page

برگه تاییدیه قرار ملاقات Appointment Confirmation

مخصوص متقاضیان F1: فرم I-20، مدارک تحصیلی، SEVIS Fee payment Confirmation

مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019، پذیرش و SEVIS Fee payment Confirmation
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رخواست ویزای اسپانسر شیپ همسر K3 برای مهاجرت به آمریکا یکی از دو روش موجود برای شهروندان آمریکایی است تا بتوانند همسر خود را برای زندگی و کار به آمریکا بیاورند. هر دو راه به کارت اقامت دائم آمریکا منجر می شود و به صورت قانونی مقیم آمریکا می شوید، یا کارت گرین کارت که مشهور است، به صورت خاص برای ازدواج شهروندان آمریکایی طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گرین کارت ازدواجی، که روش دوم مهاجرت همسر به آمریکا است، لطفا قسمت ویزای آمریکا را در وب سایت ما ببینید.
ویزای اسپانسرشیپ همسر آمریکا K3
مزایا

مهاجرینی که از این طریق اقدام می کنند، به عنوان مقیم دائمی در نظر گرفته می شوند، و این کار منجر به بهره مندی از مزایای گرین کارت آمریکا برای متقاضیان موفق خواهد شد، اگر مدارک کافی تهیه گردد. کسانی که شروع به اینکار می نمایند، اجازه دریافت کار و زندگی و داشتن شغل در امریکا بدون هیچ محدودیتی که دیگر افراد غیرمقیم دارند را بدست می آورند. همچنین، در بخش مهاجرت فامیلی، داشتن هیچگونه پیشنهاد شغلی برای این افراد لازم نیست. این ویزای فامیلی کاملا براساس ارتباط با شهروند آمریکایی که اسپانسر شده بستگی دارد و به داشتن پیشنهاد شغلی مربوط نمی شود.
شرایط لازم

مراحل ارسال درخواست برای ویزای ازدواج امریکا UK3 در خارج از امریکا انجام می شود، اما در آمریکا تکمیل می شود.مدارک در کشور محل اقاما اسپانسر شونده پر می شود و باید موارد زیر رعایت شود:

– زوج باید بصورت قانونی ازدواج کرده باشند و بتوانند مدرک آنرا نشان دهند. کسانی که به صورت قانونی ازدواج نکرده اند نمی توانند در این گروه پذیرش شوند.

– زوج اسپانسر باید بالای 18سال سن داشته باشند تا بتوانند قانونا فرم استشهاد و حمایت را امضا نمایند.

– همچنین، بعضی مدارک مانند: پاسپورت متقاضی، تست مدیکال و عدم سوء پیشینه پلیس، اثبات اقامت اسپانسر، سند ازدواج و در صورت لزوم مدرک اتمام تعهد در ازدواج قبلی یا طلاق باید باشد.

هنگامیکه ویزای K3 توسط سفارت آمریکا صادر شد و متقاضی وارد امریکا شد، آنها می توانند برای دریافت کارت گرین کارت و اجازه کارت اقدام کنند. ازدواج های زیر 2 سال باید تعهد توافق اولیه را ایجاد کنند. گرین کارت امریکا به صورت دوساله اعتبار دارد.و اگر بعد از دو سال هنوز با هم مزدوج بودند، هر دونفر 90 روز قبل از پایان این دو سال می بایست برای برداشتن این شرط تقاضا بدهند.
وابستگان و فرزندان

ویزای K3 برای اقامت دائمی در آمریکا طراحی شده است، به متقاضی شهروند امریکا اجازه می دهد تا با همسر خود در آمریکا زندگی کند. ویزای K3 راهی برای اقامت دائم است، همچنین برای وابستگان اسپانسر شده نیز هست، و نیازهای فرزندان همسر مهاجر را نیز شامل می شود. فرزندان همسر مهاجر نیز از طریق ویزای K4 میتوانند به آمریکا مهاجرت کنند. یک ویزای غیر مهاجرتی تا زمان اتمام مراحل مهاجرتی فرد اسپانسر شونده برای این افراد طراحی شده است. برای تقاضای ویزای K4، باید متقاضی باید فرزند فرد دارای ویزای K3 باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی

اصل دعوتنامه ممهور به مهر دفتر ثبت، فرم I-134، یا رزرواسیون هتل

ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک

مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی
تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، فیش حقوقی، پروانه مطب
یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره وری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و...

ترجمه سوابق بیمه

ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس،
خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه گذاری مالی دیگر

نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement

پرینت شش ماهه حساب بانکی به لاتین

ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافعیت

دو عدد عکس 5*5 رنگی زمینه سفید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ه منظور امکان ورود موقت افراد خارجی برای بازدید و انجام امور تجاری می باشد. که مدت زمان ویزایی که برای درخواست کنندگان صادر می شود حداکثر ۶ ماه می باشد. ویزای B1 ، ویزای کار نیست، یعنی فرد درخواست کننده با داشتن این ویزا امکان کار کردن در آمریکا را ندارد. اما این امکان فراهم است که برای یکی از دلایل زیر که اشاره می کنیم در آمریکا حضور داشته باشد:

فرد متقاضی، قصد کار کردن در یکی از کمپانی های آمریکا را دارد و برای مشاوره به آمریکا می رود.
متقاضی از طرف یک شرکت خاصی به آمریکا می آید، تا موقتا در جلسه، کنفرانس، مشاوره و … شرکت کند.
فرد متقاضی برای تحقیقات راجع به تجارت به آمریکا سفر کند.
فرد درخواست کننده قصد سرمایه گذاری در آمریکا را داشته و می خواهد حساب باز کرده و یا دفتری اجاره کند.
و دسته آخر ورزشکارانی هستند که حقوقی دریافت نمی کنند و از طریق ویزای B1 برای بازدید تجاری وارد آمریکا می شوند.

نکته مهمی که در خصوص ویزای B1 یا همان ویزای بازدید تجاری وجود دارد، بحث همراه بردن خانواده است، که ویزای B1 فقط به خود فرد متقاضی داده می شود و خانواده وی امکان همراهی فرد را ندارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مهاجرت و زندگی دائم در آمریکا تصمیم مهم و پیچیده ای است.بطور کلی،برای درخواست ویزای مهاجرتی،یک شهروند خارجی میبایست توسط خویشاوندانش که شهروند آمریکایی هستند یا افرادی که اقامت دائم دارند یا فردی که در آینده کارفرمای وی است حمایت شود.بنابراین اولین قدم پر کردن فرم درخواست شهروندی آمریکا و سازمانهای مهاجرتی میباشد.
مهاجرت به آمریکا از روش کار یا همان EB3

روش مهاجرتی EB-3 یکی از روش های قانونی و ساده ترین روش اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می باشد. شما می توانید با اقدام از روش EB3 اقامت دایم آمریکا را برای همه اعضای خانوادتان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) کسب نمایید.

از دیگر شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق افراد غیر متخصص یا همان EB3 به شرح زیر می باشد:

سلامت جسمانی متقاضی
عدم داشتن سوء پیشینه
پس از قبولی پرونده مهاجرت به آمریکا از طریق EB3، برای متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) ویزای اقامت دائم آمریکا صادر خواهد شد و پس از ورود به آمریکا به تمام اعضای خانواده گرین کارت آمریکا اعطاء میشود.
از دیگر ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بدون شرط سنی
عدم نیاز به مدرک زبان
عدم نیاز به مدرک تحصیلی
عدم نیاز به سابقه کار و سرمایه
داشتن شغل در بدو ورود به آمریکا
اخذ اقامت آمریکا در زمانی نسبتا کوتاه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی

اصل دعوتنامه ممهور به مهر دفتر ثبت، فرم I-134، یا رزرواسیون هتل

ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک

مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی
تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، فیش حقوقی، پروانه مطب
یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره وری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و...

ترجمه سوابق بیمه

ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس،
خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه گذاری مالی دیگر

نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement

پرینت شش ماهه حساب بانکی به لاتین

ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافعیت

دو عدد عکس 5*5 رنگی زمینه سفید

برگه تاییدیه اپلیکیشن فرم DS-160 Confirmation Page

برگه تاییدیه قرار ملاقات Appointment Confirmation

مخصوص متقاضیان F1: فرم I-20، مدارک تحصیلی، SEVIS Fee payment Confirmation

مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019، پذیرش و SEVIS Fee payment Confirmation
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای-نامزدی-آمریکا-k1
درخواست ویزای نامزدی آمریکا به یک شهروند امریکایی اجازه میدهد تا نامزد خارجی اش را به آمریکا آورده تا در این کشور با هم ازدواج نمایند.
پس از ازدواج فرد میتواند درخواست کارت پی آر یا گرین کارت نماید تا بتواند در آمریکا کار و زندگی کند.این ویزا خاص افرادی است که قصدشان از مهاجرت به آمریکا ازدواج میباشد
مزایا
دارنده ویزای نامزدی آمریکا میتواند در آینده اقامت دائمی قانونی داشته و بعنوان مثال از مزایای گرین کارت آمریکا در صورت واجد شرایط بودن بهره مند شود.دارنده ویزای نامزدی آمریکا میتواند در آینده در این کشور بدنبال کار باشد بدون هیچ محدودیت زمانی که برای سایر افراد غیر مهاجر وجود دارد.افرادی که در این کلاس قرار میگیرند لازم نیست قبل از ورود پیشنهاد قبلی برای کار را داشته باشند
ویزای نامزدی آمریکا K1
قوانین
ویزای نامزدی آمریکا مخصوص افرادی است که قصد ازدواج در آمریکا را داشته باشندو در نتیجه باید متقاضیان واجد این شرط باشند،در غیر اینصورت این حق به آنها داده نمیشود.دو طرف حد اکثر تا 90 روز پس از ورود متقاضی ویزا باید باهم در آمریکا ازدواج کنند و این ویزا به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.اگر چنانچه ازدواجی صورت نگیرد فرد متقاضی بایستی از آمریکا خارج شده و ضمانتی بنا به صدور مجدد این ویزا در آینده وجود ندارد.
جهت کسب این کلاس از ویزا دو طرف باید شرایط زیر را دارا باشند:
هر دو طرف در تصمیم گیری به ازدواج کاملا آزاد باشند.
در دو سال گذشته دو طرف حد اقل یکبار همدیگر را ملاقات کرده باشند.
برای اثبات این موضوع باید هرگونه عکس و یا بلیط هواپیما و مدارکی برای اثبات مورد نیاز است.پس از اثبات نامزدی در USCIS نامزد ویزای K-1 را از سفارت خارجه آمریکا دریافت خواهد کرد.
اشتغال در ایالات متحده آمریکا
ویزای نامزدی آمریکا به تنهایی اجازه کار در آمریکا را تضمین نمیکند.در خواست این ویزاها تنها برای افرادی قرار داده شده است که تمایل به ازدواج در آینده نزدیک را دارند.اگرچه به محض ازدواج میتوانید برای AOS به منظور دریافت اقامت دائمی و برایEAD به منظور اشتغال اقدام نمایید.درخواست اشتغال یا EAD ممکن است به محض ورود انجام شود هرچند در مدت 90 روز مهلت ازدواج ممکن است به آن رسیدگی نشود.چون EAD جدیدی هنگام درخواست AOS لازم میباشد بهتر است تا ازدواج دست نگه دارید.
مهاجرت افراد وابسته
ویزای نامزدی آمریکا شرایطی را برای فرزندان مجرد زیر 21 سال فراهم میکند تا بهمراه فرد متقاضی به آمریکا مهاجرت نمایند.در این صورت آنها مشمول فرم درخواست شده و ویزای K-2 به آنها تعلق میگیرد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
گذرنامه ای که از زمانی که شما قصد ورود به ایالات متحده آمریکا را دارید، حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
یک کپی از گذرنامه – صفحه حاوی عکس و صفحات حاوی اصلاحات و تغییرات.
فرم های درخواست روادید که کاملاً تکمیل شده و امضاء شده باشند. این فرم ها باید توسط خود متقاضی و در صورتی که توسط شخص دیگری تکمیل شده اند، توسط همان شخص، امضاء شده باشند. تمامی افراد باید یک فرم الکترونیکی درخواست روادید DS-156 را همراه خود داشته باشند.
متقاضیانی که سن آن ها بیش از 16 سال می باشد، باید فرم DS-157 را نیز همراه داشته باشند.
یک قطعه عکس که دارای شرایط ذکرشده در فرم درخواست روادید باشد.
رسید پرداخت 485 درهم به صورت غیر قابل بازپرداخت جهت هزینه های درخواست روادید برای هر متقاضی در یکی از شعب قابل تایید بانک ملی ابوظبی.
مدارک تاییدی: جهت صدور بیشتر انواع روادیدهای غیرمهاجرتی.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفارت ایالات متحده آمریکا با تمامی کسانی که خواهان سفر به ایالات متحده آمریکا از طریق دریافت روادیدهای غیرمهاجرتی می باشند، مصاحبه می نماید. کلیه متقاضیان باید نسبت به تعیین وقت مصاحبه اقدام نمایند.

روند صدور روادید

صدور روادید معمولاً 2 تا 3 روز به طول می انجامد. با این حال، در برخی مواقع صدور روادید نیازمند انجام امور اداری اضافه ای می باشد که ممکن است بین یک تا شش هفته به درازا بکشد. در هنگام مصاحبه، مدت زمان تقریبی صدور روادید به شما اعلام خواهد شد.

تمامی متقاضیانی که بیش از 14 سال سن دارند، باید به طور جداگانه در یک مصاحبه شرکت نمایند. متقاضیان تنها پس از آن که فرم الکترونیکی درخواست روادیأ DS-156 را تکمیل و چاپ نموده باشند، می توانند نسبت به تعیین وقت مصاحبه به صورت اینترنتی اقدام نمایند. شما با مراجعه به سایت اینترنتی در 24 ساعت و طی تمامی روزهای هفته، می توانید فرم الکترونیکی را تکمیل نموده و نسبت به تعیین وقت مصاحبه اقدام نمایید. پرسنل کنسولگری نمی توانند نسبت به تعیین و یا تایید وقت مصاحبه شما اقدام نمایند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا به شرح زیر است:

۱- ارائه متنی در برگیرنده، هدف و قصد سفر به آمریکا، هدف می بایستی شامل یکی از موضوعات زیر می باشد:

دیدار از اقوام و بستگان

معالجه پزشکی و درمان

بازدید و شرکت در جلسات اداری بازرگانی،سرمایه گذاری و مذاکرات تجاری یا مصاحبه کاری

شرکت در همایش ها و سمینارهای علمی مرتبط

شرکت در برنامه های مرتبط با اهداف بشر دوستانه و حقوق بشر در آمریکا

۲- ارائه برنامه زمان بندی، کاری و یا تفریحی مرتبط با سفر

۳- ارائه اصل گذرنامه و کپی از صفحه اول و صفحاتی که دارای مهر ویزاهای قبلی آمریکا یا کشورهای دیگر باشد (درصورت وجود) و کپی صفحاتی که مطالب مهمی در آن درج شده باشد و صفحاتی که مهر ورود و خروج به کشور محل اقامت و کشور دیگر در آن مندرج می باشد.

۴- ارائه مدارک مالی، شخص ضامن و حمایت کننده مالی در صورت وجود

۵- ارائه حساب و موجودی بانکی و مدارک نشان دهنده دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال متقاضی و یا دریافت حقوق بازنشستگی

۶- ارائه مدرک مالی اثبات کننده میزان درآمد سالیانه و درآمد سال گذشته در کشور محل اقامت

۷- ارائه کلیه وابستگی هایی که نشان دهنده بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود می باشد.

وابستگی شغلی و کسب و کار نشان دهنده وابسته بودن به شرکت یا سازمانی در کشور محل اقامت

مرخصی، مدارک استخدام، شرح وظایف و یا وابستگی های به کسب و کار شخصی و ارائه مدارک ثبت شرکت، تعداد کارمندان، مدارک مالیاتی و….

وابستگی خانوادگی و عاطفی شامل همسر، فرزند،والدین

وابستگی های مالی شامل اسناد ملک مسکونی یا تجاری و کلیه دارایی های ملکی

وابستگی های تحصیلی، در خصوص افرادی که در کشور محل اقامت خود در حال تحصیل می باشند

وابستگی های خاص مذهبی و اعتقادی به کشور محل اقامت

وابستگی های فرهنگی و اجتماعی مانند وابسته بودن به یک گروه خاص فرهنگی و یا اجتماعی

۸- ارائه بلیط رفت و برگشت به آمریکا در صورت وجود
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این ویزا شامل کسانی می شود که قصد ورود به آمریکا برای یکی از مسائل زیر را دارند:
مسائل پزشکی، قصد دیدار خانواده، جهت شرکت در کنفرانس ها و در آخر توریستی.
ویزای B2، شامل حق کار نمی شود یعنی شما اجازه کار در طی این مدت را ندارید. برای گرفتن این ویزا بسیار اهمیت دارد که شما مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما وابستگی به کشور خود را دارید و قصد ماندن در آمریکا را نداشته و قصد برگشت به کشور خود را دارید به طور مثال مدارکی که برای این تعلق به کشور وجود دارد مثل: مدارکی دال بر اینکه شما قصد عدم از دست دادن ملیت خود را ندارید، مدارک تامین نیازهای مالی شما طی دوره ای که در آمریکا حضور دارید، مدارک دارایی های ملکی، استخدام بودن در شرکت یا ارگانی در کشور خود که نشان دهد فرد به کارش وابسته است و بعد از اتمام زمان حضور در آمریکا به کشورش باز می گردد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدارکی که باید علاوه بر فرم تقاضای روادید به امور ویزای سفارت استرالیا تحویل دهید، شامل موارد زیر است. تمامی مدارک فارسی باید به ترجمه‌ی رسمی انگلیسی رسیده باشند و از هر کدام یک سری کپی در پرونده موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از تصمیم‌گیری در مورد صدور ویزا، به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت استرالیا باقی می‌ماند.

یک: شناسنامه ایرانی

دو: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا باشد. کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که قبلاً در آن‌ها مهر روادید خورده است، تهیه کنید.

سه: عکس رنگی ٦٭٤؛ یک قطعه برای هر کدام از متقاضیان.

چهار: کارت پایان‌خدمت یا معافیت از نظام وظیفه (برای متقاضیان مرد ١٨ تا ٥٠ ساله)

پنج: مدارک مالی مانند گردش حساب بانکی شش ماه اخیر که نشان‌دهنده‌ی توانایی مالی شما برای سفر به استرالیا خواهد بود.

شش: در صورت اشتغال: قرارداد کاری، آخرین فیش حقوق و نامه از کارفرما با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و برگه‌ی تائیدیه‌ی مرخصی.

هفت: در صورت کارفرما بودن: جواز کسب یا مجوزهای تاسیس شرکت، کارت بازرگانی و کلیه‌ی مدارکی که نشان‌گر وضعیت شغلی متقاضی باشد.

هشت: در صورت دانشجو یا محصل بودن: گواهی اشتغال به تحصیل.

نه: در صورتی که دعوت‌نامه دارید: نامه‌ی دعوت، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان ساکن استرالیا را ضمیمه‌ی مدارک کنید.

زمان رسیدگی به تقاضای روادید استرالیا متغیر است ولی اگر تمامی مدارک تکمیل شده باشد، عموماً تا یک ماه بعد مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای استرالیا هستید و یا خیر.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای توریستی استرالیا ویزای توریستی استرالیا به متقاضی آن اجازه می‌دهد برای مدت سه ماه به منظور گردش و تفریح، دیدار از بستگان و آشنایان و یا حتی گذراندن دوره‌ی تحصیلی کوتاه مدت، به استرالیا سفر کند.
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای آن کشور است. فرم موردنظر را می‌توانید از وب‌سایت امور کنسولی استرالیا و همین‌طور از بخش روادید سفارت استرالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به صورت جداگانه تکمیل گردد. برای درخواست روادید استرالیا حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
انواع ویزای دبی درحال حاضر برای ایرانیان دونوع ویزا قابل صدور می باشد:

1- ويزای ترانزيت: مدت اين ويزا 14 روز است . اين ويزا از طرف اداره مهاجرت دبی صادر می شود. اين ويزا قابل تمديد نمی باشد. اعتبار اين ويزا از تاريخ صدور، 14 روز می باشد و در صورت عدم استفاده در اين مدت از درجه اعتبار ساقط می شود.

2- ويزای توريستی: اين ويزا دارای دوماه اعتبار برای ورود به امارات و 14روز اقامت ( که درصورت پرداخت هزینه می توان برای مدت یکماه ) استفاده نمود
شرایط اخذ ویزا :

ویزا توریستی امارات ۲ ماه اعتبار دارد و در این مدت ۱۴ روز می توانید در کشور امارات اقامت کنید.

ویزا به ۲ صورت عادی و نیمه فوری و فوری (سرویس) اخذ می شود، که اخذ ویزا عادی دبی ۷ روز کاری و ویزا نیمه فوری دبی ۳ روز کاری و ویزای سرویس ۱ روز کاری زمان لازم دارد.

در صورتی که ویزا دبی را بدون رزرو هتل دریافت کنید، یک فقره چک ضمانت بازگشت به مبلغ ۱۰ میلیون تومان دریافت می شود

در حال حاضر امکان اخذ ویزا ۱ ماهه از کشور امارات نیز وجود دارد که با این ویزا شما می توانید به جای ۱۴ روز به مدت ۱ ماه در امارات اقامت کنید.

برای شهروندان این کشورها ویزا در فرودگاه صادر می گردد:
آلمان- ايتاليا- ژاپن- كانادا- نيوزلند- آمريكا - ايرلند - سان مارينو - كره جنوبي - واتيكان - آندورا - ايسلند - سوئد - لوكزامبورك -هنگ كنگ - اسپانيا - برونئي - سوئيس - ليختن اشتاين - يونان - استراليا - بلژيك - سنگاپور - مالزي - اتريش - پرتغال - فرانسه - موناكو - انگلستان - دانمارك - فنلاند - نروژ
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در دبی و ساير کشورهای حوزه خليج فارس، بر خلاف ساير کشورهای دنيا ويزا توسط سفارت خانه های آن در سایرکشورها صادر نمی گردد، بلکه توسط اداره مهاجرت و وزارت کار و در داخل کشور صادر می شود. نياز به ويزای دبی برای مليت های مختلف، تفاوت بسياری دارد و قوانين مربوط به آن بدون اطلاع قبلی تغيير می کنند. لذا قبل از سفر حتما اطلاعات لازم را کسب نماييد و نسبت به تهيه ويزا اقدام نماييد.
تمامی مسافران به جز افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خليج (بحرين، کويت، قطر، عمان و عربستان سعودی) می بايست ويزا تهيه نمايند.

برای صدور ويزا به هر علتی مثل تجارت، سياحت و غيره، شخص، شرکت و يا سازمانی در دبی می بايست ضمانت تقاضا کننده ويزا را به عهده بگيرد و بدين ترتيب عملا و قانونا مسئول مسافر شناخته می شوند و بايد مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کنند. اين مسئول در امارات به نام "کفيل" معروف است. لذا برای صدور ويزا يک کفيل لازم است که واجد شرايط کفالت باشد. کفيل در دو صورت می تواند برای مسافر ويزا درخواست نمايد. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت از سفارت مربوطه دريافت کند و يا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ويزا نمايند.
لازم به يادآوری است که ويزاهای توريستی و يا زيارتی توسط خطوط هوايی، هتل ها و يا آژانس های مسافرتی درخواست می شود (به همین علت آژانسهای مسافرتی از کلیه مسافرین دوبی خود ضمانت اخذ می نمایند)
روزانه از ایران تعداد زیادی از مردم به کشور امارات و خصوصا شهر دبی سفر می کنند. برای تفریح ، خرید و تجارت. دبی به عنوان بهترین شهر برای خرید در دنیا از نظر تنوع مراکز خرید و اجناس، همچنین جذابیت های توریستی بوجود آمده توسط حاکمین آن، تعداد بسیار زیادی توریست را از سراسر دنیا به خصوص ایران به سمت خود جذب کرده است.

مدارک لازم برای اخذ وبزا دبی (امارات)

اسکن رنگی از پاسپورت
اسکن رنگی ۱ قطعه عکس

از صدور ويزا برای زنان مجرد زير 30 سال معمولا جلوگيری می شود مگر اينکه همراه پدر و یا همسر خود قصد سفر داشته باشند.
• صدور ويزا برای افراد بالای 65 سال نيز بسيار مشکل می باشد. و می بایست با اقوام درجه یک ویزا اقدام گردد.
• در صورت عدم ترک کشور در تاريخ مقرر، در فرودگاه دبی يک جريمه 100 درهمی به ازاء هر روز تاخير از مسافر اخذ می شود.
•در صورتی که قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دبی (ابوظبی، شارجه و ..) را داريد، می بايست ويزای ورود به همان شهر را تقاضا نماييد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اصل گذرنامه به همراه گذرنامه های قبلی

ارائه گذرنامه جداگانه برای هرنفر الزامی می باشد

2 قطعه عکس 4*3 رنگی تمام رخ با زمینه سفید

اصل شناسنامه

اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک - زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر10روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد

الف) حساب های جاری کارکرد سه ماه اخیر

*درصورت تعداد زیاد تراکنش ارائه گردش حساب 1 ماه گذشته کافی می باشد

* در صورت نداشتن گردش حساب گواهی موجودی حساب نیز قابل ارائه می باشد

ب) سپرده های بانکی

* ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک قابل قبول می باشد

*باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هرنفر 400.000.000 ریال باشد

اصل سند مالکیت شش دانگ

اصل مدارک شغلی

الف) پزشکان : پروانه مطب

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی ، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال ، میزان حقوق دریافتی و تائیدیه مرخصی ، آخرین لیست بیمه

د ) بازنشسته ها : ارائه حکم بازنشستگی ارائه آخرین فیش حقوقی

ه ) مشاغل غیر دولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت

و ) در صورت خویش فرما : جواز کسب / آگهی تاسیس

اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر نزد آژانس باقی می ماند.

ضمانتنامه بانکی به مبلغ 300.000.000 ریال دروجه آژانس کیش آوا گشت جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقبا اعلام میگردد.

مبلغ ورود به سفارت (€ 60 ) بر عهده مسافر می باشد.

ارائه کارت پرواز رفت و برگشت جهت بازگرداندن ضمانت نامه الزامی می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
با ویزای شنگن شما میتوانید به 26 کشور عضو پیمان شنگن سفر کنید
بسیاری از افراد تصور میکنند که یک ویزا به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن است. اما یک ویزای شنگن فقط به معنی تضمین رسیدن به یکی از مرزهای شنگن است, نه بیشتر. پس از آن مقامات مرزی شنگن تصمیم میگیرند که به شما اجازه ورود داده و یا به دلایلی از ورودتان به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری در خارج از شنگن که از آن آمده اید اخراج کنند. مقامات مرزی شنگن قانونا میتوانند حتی در صورت دارا بودن ویزای معتبر, از ورود شما به شنگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری که از آن آمده اید اخراج کنند. برای مثال ممکن است فرد با ارائه مدارک جعلی و یا تقلب دیگری در سفارتخانه موفق به گرفتن ویزا شده باشد. از جمله به همین دلیل مرزها ورودی شنگن این حق را دارند که همه مسافرین ورودی دارای ویزا را مورد کنترل مجدد قرار دهند و در صورتی که دارای شرایط ورود نباشند از ورود آنان به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورند.

ویزای شینگن شامل ۲۶ کشور عضو معاهده شنگن میباشد: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک ، لیتوانی ، لتونی ، لهستان ، مجارستان ، اتریش ، استونی ، اسلواکی ، اسلوانی ، چک ، ایسلند ، مالت ، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

با گرفتن ویزای شینگن طبق معاهده شینگن ورود و خروج به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن آزاد بوده و به راحتی میتوان به این کشورها رفت و آمد داشت.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ویزای نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای

شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج ازشینگن گردد.

ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.

ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شینگن می شوند.

ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

چنانچه بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شینگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شینگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شینگن خود را ازفنلاند گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شینگن شوید و یا برعکس مقامات مرزی شینگن در فرانسه یا فنلاند می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

ساده ترین راه برای گرفتن ویزای شینگن اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C می باشد که ما در آژانس کیش آوا گشت برای مسافران تورهای اروپایی که در طول سال توسط آژانس کیش آوا گشت برگزار می شوند از طریق ویزای نوع C شینگن اقدام می نماییم.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,790,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فارا گشت
490,000
 • 4 5
 • آژانس آتا گشت صفاهان
175,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی صابری سیرتوس
625,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فارا گشت
450,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
490,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon