Icon
مـــــــــنو
دوره آموزشی عوامل انسانی در مراقبت پرواز با حضور رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس ، 2 نفر از اساتید دانشکده هوانوردی کشور عمان و تعداد 12 نفر از کنترلرهای ترافیک هوایی در فرودگاه بین المللی شیراز آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مذکور ، رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس در خصوص وضعیت ایمنی در صنعت هوانوردی گفت در صنعتی که از آن عنوان هشتمین عجایب جهان یاد می شود بحث ایمنی یکی از دغدغه های اصلی به شمار می آید.

مدیر کل فرودگاههای استان فارس افزود : حجم روزافزون ترافیک هوایی به دلیل افزایش تقاضای سفر با هواپیما و تبدیل شدن فرودگاه به شهرهای بزرگ باعث گردیده است که ایکائو بحث ایمنی و استقرار سیستم ایمنی را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود در سراسر جهان اعلام نماید.

وی به تأثیر عوامل انسانی در بروز سوانح اشاره کرد و افزود : علیرغم پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت هواپیما و استفاده از سیستم های پیشرفته CNS هنوز عامل انسانی در 80 درصد از سوانح هوایی ایفای نقش می نماید که این می طلبد بررسی دقیق در خصوص عامل رخداد و سوانح انجام شود.

در ادامه بدیعی فرد اضافه کرد : به دلیل اهمیت کاهش مخاطرات پروازی و افزایش ایمنی در صنعت هوانوردی بررسی عوامل انسانی برای تمامی کارکنان شاغل در این حوزه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد : برخی از رویدادها به علت نقص دستگاهها ، سیستمها و شرایط نامناسب محیطی رخ می دهد که با درک صحیح از توانایی ها و محدودیت های انسانی ، این تهدیدها قابل کنترل خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ دوره آموزشی عوامل انسانی در مراقبت پرواز با حضور کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاههای مشهد، تبریز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، کرمان و شیراز به مدت 5 روز در فرودگاه شیراز برگزار می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:297 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دوره آموزشی مبانی امنیت فرودگاهی و انکس 17 صبح امروز با حضور رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس، رضا وکیلی مسئول آموزش و امنیت فرودگاهی حراست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و رییس حراست اداره کل فرودگاههای استان فارس در فرودگاه بین المللی شیراز آغاز شد.
رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس با اشاره به اهمیت موضوع امنیت گفت : در سیستم های امنیتی برای پیشگیری از رخدادها سه لایه حفاظتی تعریف شده است؛ استفاده از تکنولوژی برتر ، آموزش و اجرای مقررات ، آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه است.
مدیر کل فرودگاههای استان فارس افزود : آموزش به عنوان یک حلقه واسط قرار گرفته و به مفهوم این است که اگر بحث های آموزشی جدی گرفته نشود از تکنولوژی های برتر نمی توانیم استفاده کنیم و همچنین قوانین و دستورالعمل های مربوطه نیز اجرا نمی شود.
در ادامه بدیعی فرد موازی کاری و دیدگاههای متفاوت در حوزه امنیتی را چالشی بزرگ در صنعت هوانوردی برشمرد و اظهار داشت: برگزاری این دوره های آموزشی نه تنها موجب آشنایی با اصول و مفاهیم پایه در امنیت هوانوردی می شود بلکه منجر به تقارب افکار و تعامل هر چه بیشتر بین ارگانهای مختلف در مباحث امنیتی نیز خواهد شد.
گفتنی است : این دوره آموزشی 40 ساعته با حضور 23 نفر از کارکنان حراست فرودگاههای بوشهر ، یاسوج ، لارستان ، اصفهان ، مشهد ، لامرد و شیراز به مدت 4 روز برگزار خواهد شد.
تاریخ ثبت :1395/05/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:411 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرودگاه بین‌المللی شیراز یا فرودگاه شهید دستغیب (IATA: SYZ تاریخ ثبت :1395/03/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:290 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
510,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
470,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
460,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,950,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
550,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
550,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon