Icon
مـــــــــنو
مدیر کل جدید فرودگاه گیلان در دومین روز از انتصاب خود با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت با وی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان، مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیر کل جدید فرودگاه سردار جنگل با حضور در دفتر آیت ا... زین العابدین قربانی نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان، امام جمعه شهر رشت و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که صبح امروز یکشنبه سوم مرداد انجام شد آیت ا... قربانی ضمن تبریک به مدیر کل جدید و تشکر از مدیر کل سابق فرودگاه سردار جنگل در سخنانی اظهار داشت: تاخیر پروازها باعث نگرانی و شکوه های مسافران می شود و بنابراین سعی کنید با ارتباطاتی که با مقامات مسئول برقرار می کنید تجهیزاتی را برای جلوگیری از تاخیرهای پروازی متناسب با استانداردهای جهانی در فرودگاه سردار جنگل رشت مستقر کنید.

نماینده مقام معظم رهبری در بخش دیگر سخنان خود به مذاکرات تیم برجام اشاره کرد و افزود: امیدوارم زحمات دولت در زمینه مذاکره از جمله لغو تحریم ها برای صنعت حمل و نقل هوایی و خرید ناوگان هوایی به نتیجه برسد و شاهد افزایش پروازها در کشور از جمله گیلان باشیم.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری همچنین اذعان داشت: از مدیر کل جدید فرودگاه گیلان انتظار دارم با رعایت استانداردهای بین المللی، فرودگاهی ایمن برای بهره برداری از مسافران را در دستور کار قرار دهند.

مدیر کل جدید فرودگاه گیلان نیز در این دیدار اظهار داشت: در سالهای اخیر بیش از یکصد میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه سردار جنگل هزینه شده است و زمان آن رسیده که این هزینه ها تبدیل به درآمد شود و افزایش پروازها یکی از منابع درآمدی شرکت فرودگاهها و فرودگاه سردار جنگل رشت خواهد بود.

مهندس غلامرضا کریم آقایی افزود: تملک 160 هکتار از اراضی اطراف فرودگاه رشت از ضروریات توسعه این فرودگاه می باشد که بایستی توسط دولت خریداری شود وگرنه پس از ورود ناوگان هوایی به کشور در 10 سال آینده استان گیلان با عدم توسعه فرودگاه مواجه خواهد شد و با توجه به هزینه های بسیار بالای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، بدون کمک دولت این امر محقق نخواهد شد.

وی همچنین به برقرای پروازهای مسیر رشت به مشهد، اصفهان وعتبات عالیات اشاره کرد افزود:این مسیرها از اول مرداد به پروازهای فرودگاه رشت اضافه شده و با احتساب آنها هم اکنون 88 سورتی پرواز در هفته از فرودگاه سردار جنگل به مقاصد تهران،مشهد، شیراز، عسلویه، کیش، بندرعباس، اهواز، شیراز، استانبول، اصفهان و بصره انجام می شود.
تاریخ ثبت :1395/05/05 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:363 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مدیرکل جدید فرودگاه رشت با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت اقداماتم در این اداره‌کل قرار دارد، گفت: تملک اراضی فرودگاه رشت و ورود آن به رنکینگ جهانی از ماموریت‌های اصلی در اداره‌کل فرودگاه‌های استان گیلان است.
مدیرکل جدید فرودگاه گیلان در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به سوابق کاری خود گفت: کار را از فرودگاه بوشهر آغاز کردم، حدود ۱۲ سال در این فرودگاه خدمت کردم و در این فرودگاه معاونت عملیات و سرپرستی این فرودگاه را برعهده داشتم. همچنین به مدت ۴ سال به عنوان مدیرکل فرودگاه کیش مشغول بودم و پس از آن به عنوان معاون عملیات فرودگاه اصفهان منصوب شدم. اکنون نیز با حکم مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان سکاندار فرودگاه رشت معرفی شدم.
مدیرکل جدید فرودگاه رشت در رابطه با ماموریت محوله در حکم انتصابش گفت: مامور ارتقای سطح خدمات فرودگاهی در فرودگاه رشت هستیم تا به این ترتیب علاوه بر افزایش رضایتمندی مسافران بتوانیم این فرودگاه را وارد رنکینگ جهانی کنیم.
وی اضافه کرد: توسعه فرودگاه رشت نیز یکی دیگر ماموریت‌های بنده در این فرودگاه است. با توجه به جمعیت رو به رشد این استان و توسعه صنعت گردشگری در استان گیلان، قطعا در سال‌های آتی فروگاه رشت با مساحت فعلی با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در حقیقت، توسعه فرودگاه رشت منوط به تملک اراضی پیرامون این فرودگاه است که می‌کوشیم با پیگیری از طریق استان و مجلس آن را محقق کنیم.
کریم‌آقایی گفت: همچنین توجه به تقاضاهای مردم این استان برای افزایش پروازهای فرودگاه‌ رشت، از دیگر مسئولیت‌های محوله من در فرودگاه رشت به شمار می‌آید که تلاش می‌کنیم با همکاری ایرلاین‌ها این خواسته را برآورده کنیم.
وی با بیان اینکه اخذ گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه رشت نیز از دیگر ماموریت‌های من محسوب می‌شود، یادآور شد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام نیز در اولویت اقداماتم در اداره‌کل فرودگاه‌های استان گیلان قرار دارد.
غلامرضا کریم‌آقایی سابقه ۲۲ سال کار در صنعت هوانوردی ایران دارد. همچنین وی دارای مدرک مهندسی یا کارشناسی مراقبت پرواز و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی با گرایش مدیریت منابع انسانی است.
مراسم معارفه و انتصاب غلامرضا کریم‌آقایی با حضور مه‌آبادی در روز پنجشنبه(۳۱ تیرماه ۱۳۹۵) در فرودگاه رشت صورت گرفت.
منبع خبر: روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران
تاریخ ثبت :1395/05/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:351 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرودگاه رشت (یاتا: RAS، ایکائو: OIGG) در بلوار ولیعصر کلانشهر رشت واقع شده‌است.[۲] تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد. فرودگاه رشت در هفته ۳۰ پرواز خروجی و ۳۰ پرواز ورودی ثابت به ۷ مقصد داخلی دارد.[۳] در این فرودگاه زیرساخت و ظرفیت برای ۱۰۰ پرواز در روز در مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد.[۴] فرودگاه رشت از نظر تعداد پرواز در ۲ ماه اول ۱۳۹۴ با چهار پله سقوط و پس از فرودگاه‌های زاهدان، آبادان، ساری، کرمانشاه و ارومیه دارای رتبهٔ ۱۶ام است.[۵] رشت تنها کلانشهری است که فرودگاهش پرواز خارجی برنامه‌ای ندارد در حالی که هواپیمایی ترکیه، هواپیمایی قطر و شرکت فلای دبی به بسیاری از شهر و فرودگاه‌های کوچکتر ایران پرواز مستقیم و منظم دارند.[۶] این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز در استان گیلان، حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال–جنوب (کریدور نوستراک) واقع گردیده است.[۷] تاریخ ثبت :1395/03/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:349 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,050,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
2,890,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,345,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,850,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,890,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,820,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon