Icon
news
news
news لوگو
 • اخبار گردشگری ایران و جهان خبرهای صنعت توریسم و جهانگردی اطلاع رسانی تور و بلیط هواپیما
مـــــــــنو
گردشگر فرانسوی ناپدید شده در کویر لوت کجاست؟ پنج ماه پس از ناپدید شدن گردشگر فرانسوی در دشت لوت، با وجود جست‌وجوهای پی‌درپی، هنوز هیچ اثری از او پیدا نشده است.
مهرداد قزوینیان، راهنمای حرفه‌ای کویر که برای یافتن این تبعه فرانسوی تاکنون سه عملیات جست‌وجو در لوت انجام داده، درباره‌ی نتیجه‌ی آخرین تجسس‌ها که به تازگی پایان یافته است، به ایسنا گفت: ما در آخرین پیگرد، ۱۳ نفر بودیم که به همراه چهار ماشین، حدود ۶۰۰ کیلومتر از دشت لوت، ناحیه‌ای بین ریگستان، طبس و نایبندان را گشتیم، یعنی همه مناطقی که طبق نقشه‌ی سفر مرد فرانسوی، احتمال می‌دادیم ردی از او پیدا کنیم، اما کوچک‌ترین نشانی از او نیافتیم.

او همه احتمالاتی را که از سوی برخی رسانه‌های فرانسوی و حتی دولت آن کشور با توجه به جایگاهی که آن تبعه داشته است، رد کرد و افزود: پنج ماه از آخرین‌بار که این مرد در کویر دیده شده می‌گذرد، با توجه به تجهیزات ضعیفی که همراه داشته، معلوم است چه اتفاقی افتاده است.

قزوینیان بیان کرد: بعید می‌دانم این شخص گرفتار اشرار شده باشد، چون اگر توسط آن‌ها دستگیر می‌شد، حتما خانواده‌اش یا نماینده دولت آن‌ها تماسی دریافت می‌کرد، ولی این اتفاق نیافتاده است.

وی گفت: کار قاچاقچی‌ها هم نمی‌تواند باشد، چون آن‌ها دنبال کار خودشان هستند، بالاخره در آمدوشدهای پی در پی به کویر، برخوردهای زیادی با این افراد داشته‌ایم.

این راهنمای کویر براساس اطلاعاتی که از این گردشگر فرانسوی در اختیار داشت، اظهار کرد: دوم اوت (نیمه‌های مردادماه) این شهروند فرانسوی با موتورسیکلت شخصی‌اش به ایران آمد. او در گذشته چندبار در مسابقه‌ی "رالی داکار" شرکت کرده بود، یعنی تجربه‌ی سفر در کویرهای سخت را داشته اما شاید مهمترین علتی که در ناپدید شدن او در کویر ایران نقش داشته، زمان سفرش بوده است. او در هوای گرم بدون داشتن تجهیزات لوجستیکی و ماهواره‌ای، وارد کویر شده است.

قزوینیان ادامه داد: ما حدود دو ماه پیش، از ناپدید شدن این گردشگر فرانسوی مطلع شدیم، همان روزها از طرف خانواده‌اش تماسی دریافت کردیم که برای جست‌وجو درخواست کمک داشتند. با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم تماس گرفتیم، آن موقع هیچ‌کس از ماجرای ناپدید شدن این مرد فرانسوی اطلاع نداشت. به آخرین محل اقامت‌اش که هتلی در "خور" بود هم سر زدیم، صاحب هتل می‌گفت؛ روزی که آن مرد به این هتل آمده، گرمای زیاد هوا او را به‌شدت ضعیف کرده بود، طوری که دست و پاهایش می‌لرزید.

او اضافه کرد: از زمانی که مطلع شدیم این گردشگر فرانسوی در کویر ایران مفقود شده است، سه عملیات خودجوش برای یافتن او انجام دادیم، در هر سفر دیگری هم که به آن مناطق داشتیم، تا جایی که امکان داشت، جست‌وجوها را ادامه دادیم.

به گفته‌ی این راهنمای لوت، شهروند فرانسوی آخرین‌بار در معدنی نزدیک به منطقه ریگستان دیده شده و طبق گزارش‌ها، تاکنون از ایران هم خارج نشده و برخلاف برخی اظهارات، حتی موتورش هم پیدا نشده است.
این راهنمای طبیعت، پیدا کردن سوزن در انبار کاه را راحت‌تر از یافتن این گردشگر موتورسوار در کویر ایران دانست و افزود: مناطق کویری ایران، مخصوصا لوت، طبیعت بسیار عجیبی دارند. خاطرم است زمانی هلی کوپتر نیروی انتظامی در این منطقه مفقود شده بود، سه ماه گشتند، اما هیچ اثری از آن پیدا نکردند و دست آخر هم یک ساربان (شتربان) آن را پیدا کرد. حالا وضعیت حاضر را در نظر بگیرید، شئ‌ای به بزرگی هلی‌کوپتر را نمی‌توانستند پیدا کنند، چطور یک موتورسیکلت را در پهنه‌ی وسیع کویر می‌توان پیدا کرد؟ حتما برای یافتن اثری از او، به امکانات بیشتری نیاز است.

قزوینیان گفت: با وجود آن‌که سرنوشت آن مرد برای ما مشخص است، اما همچنان جست‌وجوها را ادامه می‌دهیم تا اثری از او پیدا کنیم. به همه آن‌هایی که می‌دانیم در کویر تور اجرا می‌کنند، سپرده‌ایم که حواس‌شان باشد. به دوستان بلوچ خود هم سپرده‌ایم که اگر چیزی شنیدند یا دیدند، سریع اطلاع دهند. وزارت خارجه ایران هم پیگیر ماجرا است و خانواده‌اش هم از فرانسه قضیه را دنبال می‌کنند.
تاریخ ثبت :1395/10/20 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:351 می پسندم 0

مطالب مرتبط

کنیسه همدان را دریابید...

بدون ویزا به کدام کشورها میشود رفت

نکاتی که در هنگام فرود اضطراری باید رعایت کنید

پرواز سیستمی و چارتری چیست

در سریلانکا چه بخوریم و چه نخوریم

گردشگر فرانسوی ناپدید شده در کویر لوت کجاست؟

آیا تعطیلی و عزای عمومی اعلام شده؟

پارکی که بازدید از آن هیجان انگیز است...

توصیه هایی به بانوان در پیاده روی اربعین

کشف شهری با قدمت ۵۰۰۰ سال در عراق

هیچ هایک سفر امنی است یا نه؟

در صورت مفقود شدن گذرنامه در عراق چه کنیم؟

ریو 2016 : نیم میلیون نفر برای مسابقات المپیک به برزیل سفر کردند.

افتتاح مسیر جدید لندن دوسلدورف شرکت هواپیمایی فلای بی

انفجار قایق در اندونزی

فوری : لغو ممنوعیت تور گردشگری از ایران به ترکیه

طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان موفقیت آمیز بود

ساعت بیگ بن خاموش میشود

 افزایش رغبت سوئدی ها به گردشگری در ایران

چرا مسافران شمال دوست دارند در چادر بخوابند؟

تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,455,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,390,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
2,330,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
820,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
155
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
2,754,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon