Icon
مـــــــــنو
به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ در پي بازديد معاون توسعه ي مديريت و منابع انساني شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد، وي با ارسال پيامي از مديركل فرودگاه هاي استان و كاركنان فرودگاه مشهد قدرداني كرد.

در پيام دكتر امامي آمده است:

جناب آقاي مهندس قاسم زاده

احتراما، ضمن تقدير و تشكر از زحمات جنابعالي و كليه ي پرسنل محترم فرودگاه مشهد، در بازديد اينجانب و همكاران اعزامي از ستاد شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، بدينوسيله از تلاش هاي در خور تحسين و همت همكاران عزيز در مسير ايجاد تحول و ارتقاي سطح فرودگاه و بهينه سازي امور تشكر مي نمايم. اميد آنكه با ارتقاي تفكر شركتي و همكاري كليه ي پرسنل عزيز و شريف و خدوم و منظور نمودن نمودن اخلاق حرفه اي با تلاشي مضاعف در مسير اهداف و آرمان هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و تحقق منويات مقام معظم رهبري مدظله العالي در سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل، گام هاي بلند و اساسي را شاهد باشيم.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برقراري پرواز مشهد – ايروان در فرودگاه مشهد
مديركل فرودگاه هاي استان از برقراري پرواز مشهد – ايروان توسط هواپيمايي ماهان خبر داد

به گزارش اداره ي روابط عمومي فرودگاه هاي استان خراسان رضوي؛ مديركل فرودگاه هاي استان گفت: با هماهنگي هاي انجام شده و توافقات صورت گرفته في مابين مسئولان كشور ايران و ارمنستان، از اين پس هواپيمايي ماهان دو بار در هفته پروازهاي رفت و برگشت مشهد – ايروان را انجام خواهد داد.

محمد باقر قاسم زاده افزود: شركت هواپيمايي ماهان در روزهاي يكشنبه و چهارشنبه با پروازهاي شماره ي 1148 و 1149 اين مسير پروازي را برقرار كرده است. قاسم زاده در ادامه گفت: پيش از اين هواپيمايي تابان نيز در سال 95 اقدام به برقراري پرواز در مسير مشهد – ايروان كرده بود.

يادآور مي شود شهر ايروان در مركز ارمنستان واقع شده است و حدود يك و نيم ميليون نفر جمعيت دارد. ايروان بزرگترين شهر كشور ارمنستان است و از مراكز مهم اصلي صنعتي، فرهنگي، و علمي منطقه ي قفقاز محسوب مي شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فرودگاه بین المللی مشهد یا فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد در سال ۱۳۳۰ در محل زائرسرای فعلی احداث شد.اما قبل از آن در محل میدان پانزده خرداد باندی خاکی جهت فرود هواپیماهای کوچک نظامی وجود داشت که محل استقرار توپ مسلسل های ضدهوائی بود , اولین باند فرودگاه مشهد در توسعه فرودگاه مشهد به صورت تاکسی وی الحاقی پارکینگ هواپیمای فرودگاه قدیم به ابتدای باند ۱۳ و ادامه آن بصورت تاکسی وی تا پارکینگ نیروی هوائی بهسازی گردید.

در سال ۱۳۴۶ باند جدید فرودگاه مشهد ازنوع بتن و پایگاه پدافند نیروی هوائی مورد بهره برداری قرارگرفت که روزانه یک پرواز از نوع DC3 درمسیرتهران مشهد و پروازهای آموزشی و ایرتاکسی علاوه بر پروازهای نظامی ازآن استفاده می‌کردند.

با افزایش پروازها و ورود هواپیماهای DC8 و متعاقباً بوئینگ 707,727,737 وایرباس در سال ۱۳۵۷ پارکینگ و ترمینال جدید , برج مراقبت پرواز و ساختمان‌های جانبی فرودگاه جدید بصورت ناقص مورد بهره برداری قرارگرفت که بعلت انحلال شرکت پیمانکار مراحل تکمیل آن تا بعد از انقلاب اسلامی ادامه یافت. با پایان جنگ تحمیلی و ورود کشور به دوران سازندگی فرودگاه مشهد به فرودگاه شهید هاشمی ‌نژاد تغییر نام داد.

اکنون دومین فرودگاه پر رفت و آمد کشور بعد از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد و بالاتر از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی میباشد. [۲] از لحاظ تعداد پروازهای ورودی و خروجی روزانه دارای رتبه نخست در ایران می باشد. در زمینی به مساحت ۵۴۰ هکتار در قسمت جنوب شرقی شهر مشهد قرار دارد و با دو باند موازی ظرفیت پذیرش کلیهٔ هواپیماها تا ردهٔ بویینگ ۷۴۷ را دارد.

بیش از ۱۴ شرکت داخلی و ۱۶ شرکت خارجی به فرودگاه بین المللی مشهد پرواز دارند و ظرفیت این فرودگاه سالانه حدود ۸ میلیون مسافر داخلی و خارجی است و هر ساله بیش از ۲۷ هزار زائر حج تمتع و ۲۰۸ هزار زائر حج عمره را می‌پذیرد. در مجموع شهر مقدس مشهد ۲۵ میلیون مسافر داخلی و خارجی را پذیرا می باشد.

هم اکنون از فرودگاه مشهد به ۵۱ مسیر داخلی و خارجی پرواز انجام می شود که از این تعداد ۳۰ پرواز در مسیر های داخلی و ۲۱ پرواز هم در مسیرهای خارجی می باشد.

با هماهنگی های انجام شده با وزارت خارجه امکان صدور ویزا در فرودگاه برای مسافر فراهم شده تا فضا برای ورود گردشگر به مشهد آسان شود.

همچنین از فرودگاه مشهد به بیش از ۲۶ فرودگاه داخلی و به طور متوسط روزانه ۱۶۰ پرواز و در اوج تقاضا ۲۰۰ تا ۲۳۰پرواز انجام می‌شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,990,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی صابری سیرتوس
510,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,090,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,150,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,790,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,190,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon