Icon
 • کانال پزشکی و سلامت ، علم پزشکی ، داروها ، بیماری ها و روش های درمانی مختلف از سراسر ایران و جهان
مـــــــــنو
سال نو مبارک سلام به تمام مردم ایران و مسلمانان جهان
آغاز سال 1396 را به همۀ مردم ایران ، تبریک می گویم.

نام امسال : ( اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال )
تاریخ ثبت :1395/12/30 تاریخ اصلاح:1395/12/30 بازدید:131 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
10 نکته ای که درباره مدفوع خود نمی دانستید چقدر در مورد مدفوع خود می دانید ؟ دستشویی کردن شاید بی اهمیت ترین کاری باشد که در حال حاضر انجام می دهیم ، اما علم پزشکی ثابت کرده است که بی اهمیت ترین چیز های در زندگی ، اهمیت خواص خود را دارند. با ما باشید.


1- مدفوع ته نشین می شود
حتما نباید صدای برخورد آن را با آب بشنوید اما اگر مدفوع شما روی آب شناور می ماند به جای اینکه غرق شود، اغلب می تواند نشانه مشکلات جذبی، مانند مشکلات دستگاه هاضمه همچون پانکراتیت مزمن یا بیماری های سلیاک باشد. مدفوعی که شناور روی آب می ماند حاوی ترکیبات چربی است. به این معنی که چربی و شاید سایر مواد غذایی به درستی جذب بدن نشده اند. با اینکه احتمالا مشکل جدی ای نخواهد بود اما بایستی به آن توجه داشته باشید.


۲- اجابت مزاج در حالت حرکت اسکوات بسیار راحت تر و ارضا کننده تر نسبت به نشستن است
جایگاهی که صبح ها به صورت نشسته برای دفع استفاده می کنید، در واقع موقعیت مناسبی نیست. باور کنید یا نه، اصلا این موقعیت نشسته برای دفع طبیعی نیست. با توجه به مطالعات انجام شده عمل دفع در حالت اسکوات می تواند زمان و فشار وارده را برای یک عمل دفع موفقیت آمیز کاهش دهد. دفع به صورت نشسته یا اسکوات یک مسئله فرهنگی است. توالت های اسکوات همچنان در کشورهای آسیایی، آفریقای جنوبی و خاور میانه استفاده می شوند.


۳- مدفوع به علت وجود صفرا قهوه ای است
برای ایجاد رنگ قهوه ای نیاز به یک هوش سرشار ندارید. حتی کودکان پیش دبستانی هم می دانند چگونه رنگ قهوه ای بسازند، تنها کافیست همه رنگ ها را باهم مخلوط کنید. اما در واقع، مدفوع ما به خاطر مخلوط شدن غذاهایی با رنگ های مختلف قهوه ای نیست. در عوض، به دلیل وجود مقدار کمی از ماده ای به نام صفرا به این رنگ در می آید. صفرا هنگامی که از کیسه صفرا آزاد می شود سبز است اما در حین حرکت در دستگاه گوارش به رنگ قهوه ای در می آید تا زمانی که فرآورده دیگری به نام استرکوبیلین که آن هم قهوه ای است تولید می شود. مدفوع های به رنگ خاکستری، قرمز، سبز، سیاه، سفید یا زرد نشانه ای برای از کار افتادن بخشی از دستگاه گوارش است.


۴- اسهال؟ باید آزمایش کاشت مدفوع انجام دهید
اسهال می تواند به دلیل بسیاری از شرایط مانند شامل عفونت باکتریایی و بیماری های تورم روده ایجاد شود. بسیاری از مواقع سیستم خودش را تمیز می کند اما اگر نکرد چه؟ «کاشت میکروبی مدفوع»، یک درمان واقعی است که کالج پزشکی بیماری های دستگاه گوارش امریکا توصیه می کند. اگر می خواهید بدانید که این آزمایش شامل چه مراحلی است به همان اندازه ای که فکر می کنید چندش آور است و شامل قرار دادن مدفوع یک انسان سالم در روده یک انسان بیمار است تا باکتری های سالم مسیر گوارشی را بازسازی کنند.
۵- مدفوع انسان از ۷۵ درصد آب تشکیل شده است

باقی آنها ترکیبی از باکتری های مرده بدبو، مواد غذایی غیر قابل هضم، کلسترول و چربی، مواد غیر ارگانیک و پروتئین هستند. ماده ژلاتینی که باعث می شود مدفوع بهم بچسبد، از فیبرهای محلول غذاها مانند آجیل ها، عدس، لوبیاها و برخی میوه ها و سبزیجات می باشد. شاید متوجه شده باشید که بعضی غذاها برای بدن سخت تر هضم و دفع می شود. ذرت و هویج از مثال های قابل توجه هستند که گاهی در کاسه دستشویی دیده می شوند که انگار اصلا هیچ عمل هضمی انجام نشده است.


۶- بوی کتاب می تواند حرکات روده را تحریک کند
بنا بر پدیده «ماریکو آوکی» کتاب فروشی ها نیاز به دفع را افزایش می دهند. این پدیده به نام خانمی ژاپنی نامگذاری شده که اولین بار در مورد این موضوع مقاله ای نوشت واکنون حداقل در توییتر به موضوعی رایج تبدیل شده است. توضیحات مشابهی در مورد تاثیر ملین بوی جوهر یا کاغذ، رابطه بین کتابی که در دستشویی مطالعه می کنیم و حالت ورق زدن کتاب روی حرکات روده نیز وجود دارد.


۷- مدفوع، کارهای فوق العاده ای انجام می دهد
مدفوع با کشیدن سیفون می تواند به فراموشی سپرده نشود، اما می تواند برای وسایل نقلیه برقی استفاده شود، مانند این اتوبوس که با سوخت مدفوع کار می کند که در خیابان های لندن در سال ۲۰۱۴ استفاده شد. چرا از مدفوع برای نوشیدن آب استفاده نشود؟ بیل گیتس در وبلاگ خود در مورد تلاش برای تولید ماشینی که مدفوع را به آب قابل شرب تبدیل می کند. و این شرکت هندی که از فضله فیل برای ساخت لوازم تحریر و اداری استفاده می کند. به نظر می رسد که مواد دفع شده می توانند دنیا را نجات دهند.


۸- یک نفر ۴ کیسه مدفوع انسانی را روی ماه گذاشته است ( آهم، نیل آرمسترانگ و… )
فضانوردان وقتی باید اجابت مزاج کنند چه کار می کنند؟ خوب، جاذبه نقش بسیار مهمی در عمل دفع انجام می دهد، چیزی که عملیات های اولیه به فضا نادیده گرفته بودند. برخلاف داشتن رژیم کم فضله که برای داشتن حرکات روده کمتر طراحی شده بود، فضانوردان از ابزار دفع یا کیسه هایی با انتهای باز به اندازه ۳٫۸ سانتی متر استفاده می کردند و در انتهای کیسه دستمال ضد باکتری و ضد بو وجود داشت. این کیسه ها تا انتهای سفر نگه داشته می شدند. مدیریت زباله ها یک مشکل معروف در سفینه آپولو بود، اما فرود در ماه اکنون فرصتی را فراهم آورده که می توان چند کیسه پر را در آنجا گذاشت.


۹- این واقعیت که ما مدفوع را چندش آور می دانیم، حاصل مکانیزم تکامل است
آیا مدفوع واقعا همین قدر چندش آور است؟ یا اینکه داریم جانبدارانه قضاوت می کنیم؟ در واقع، نفرت ما از بو و ظاهر مدفوع خودمان در نتیجه تکامل به وجود آمده است تا از ابتلا به بیماری ها در امان بمانیم. فضولات حاوی ویروس هایی مانند هپاتیت Aو E هستند همانطور که آسیب رسان و باکتری های انتقال دهنده بیماری ها را نیز دارند. هر چقدر بیشتر از مدفوع خود بیزار باشیم، بیشتر فاصله ایمن را حفظ می کنیم و بنابراین از ابتلا به بیماری دورتر می مانیم.


۱۰- شکل و پیوستگی مدفوع، بیان کننده برخی چیزها می باشد
آیا قبل از اینکه سیفون بکشید به آن نگاه می کنید؟ اگر نمی کنید، احتمالا اطلاعات زیادی را در مورد سلامتی خود از دست می دهید. علاوه بر رنگ، شکل و پیوستگی مدفوع نیز می تواند نشانه بیماری باشد. مدفوع نرمال باید لوله ای شکل و گرد مانند حرف S انگلیسی باشد. مدفوع های چند تکه می تواند نشان دهنده کمبود فیبر در رژیم غذایی تان باشد. مدفوع هایی که بسیار باریک هستند، می تواند نشان دهنده سرطان انتهای روده یا مقعد باشد.
تاریخ ثبت :1395/12/13 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:166 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
روش تهیه دمنوش ضد نفخ نفخ یکی از مشکلات شایع مربوط به روده می باشد. امروز برای رفع این مشکل طرز تهیه دمنوش ضد نفخ را به شما عزیزان آموزش می دهیم. با ما باشید.

نعنا از نظر طب قدیم ایران نسبتا گرم و خشک است و از نظر خواص دارویی از پونه قوی تر است.از نعنا اسانس/روغن و….تهیه میکنندکه مصارف زیادی هم دارند. نعنا باد شکن است. تقویت کننده معده و بدن است.ضد تشنج و ضد سرفه است.

دمنوش ضد نفخ با نعناع و لیمو
اگر معده تان بدقلقی می کند، و یا در فصل زمستان از دست سرفه های پی در پی رهایی ندارید، ما به شما چای لیمو و نعناع را توصیه می کنیم و طرز تهیه آن را برای شما شرح می دهیم.

مواد لازم برای تهیه دمنوش:
برگ نعنا ۶ تا ۸ عدد
شکر ۶ قاشق سوپ خوری
اب لیمو از دوعدد لیموی تازه
چای کیسه ای ۱ تا ۲ عدد
چوب دارچین مقداری
میخک ۸ تا ۱۰ عدد
اب جوش ۱ لیتر

طرز تهیه دمنوش:
۱-همه مواد را در ظرف تمیزی بریزید و در ان را محکم ببندید.

۲-در محیط اشپز خانه قرار دهید تا مزه اش برای دم کردن بهتر شود.

۳-ظرف را روی شعله قرار داده تا بجوش اید .بگزارید ده دقیقه جوش اید سپس زیرش را کم کنید.

۴-چای را داخل فنجان ریخته و با تکه ای لیمو فنجانتان را تزیین کنید.
تاریخ ثبت :1395/12/13 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:177 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
روش های ترک خود ارضایی یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان امروز ، خود ارضایی یا استمناء می باشد. یکی از مراحل حساس در زندگی عبور از سن بلوغ می باشد. برای جلوگیری از اسمنناء در جوانان ایرانی ، به ادامه مطلب توجه کنید.

همه می دانیم که خودارضایی در دین مبین اسلام حرام است و عملی ناخوشایند است که باعث کاهش تنش های جنسی می شود. بسیاری از افراد می خواهند هرطور شده از آن رهایی یابند، اما به علت قوی بودن غریزه جنسی در انسان، یک کشش اجباری و اغوا کننده برای این عمل وجود دارد، طوری که مقاومت دربرابر آن سخت است. کم نیستند افراد متاهلی که بنا به دلایلی دست به خودارضایی می زنند و از این کار در عذاب هستند.

روش های ترک خود ارضایی در نوجوانان و جوانان کدامند؟

نبود اعتماد به نفس، بیکاری، فاصله گرفتن از تمرینات ورزشی در کنار تماشای فیلم های پورنوگرافی و تحریک کننده در اینترنت، به تکرار این عمل می انجامد.

همچنین انزوا، تنبلی، راحت طلبی، قبول نکردن مسئولیت در انجام کارهای منزل و گذراندن زمان به بطالت، گاهی با خودارضایی همراه است.

در منزل، زمانیکه حالت فوریت در اقدام به خودارضایی ایجاد می شود، از خود بپرسید چرا می خواهید خود ارضایی را ترک کنید. فکر کنید اگر والدین یا همسرتان شما را در حالت خود ارضایی ببینند چه فکری در مورد شما خواهند کرد؟ هر وقت تمایل به خودارضایی با رفتن به سایت های پورنوگرافی از طریق رایانه تان را دارید، رایانه را در محلی قرار دهید که غیر از شما دیگران نیز بتوانند صفحه مانیتور را ببینند و اگر افکار شهوانی به شما دست می دهد بلافاصله فکر خود را منحرف و به چیزهایی دیگر مثل کلاس های زبان انگلیسی و یا فوتبال معطوف کنید.

کی از راههای ترک خودارضایی این است که همواره وقت های آزاد خود را پُر کرده و برای خود اهداف ساده و کوچک تعیین کنید. ابتدا هدف این باشد که تا سه روز خودارضایی نخواهید داشت و پس از اینکه چند بار در انجام این هدف موفق شدید، کم کم تعداد روزها را افزایش دهید. در قدم بعدی مدت آن را پنج روز و سپس یک هفته کنید تا این زمان به یک ماه یا بیشتر برسد، اما در این کار بلند پروازی نکنید که شکست می خورید.

بعضی کارشناسان پیشنهاد می دهند که برای ترک خودارضایی در حمام، یک ساعت شماطه دار کوک کنید و هنگامی که زنگش به صدا درآمد سریع حمام را ترک کنید.

یکی دیگر از روش های ترک خودارضایی این است که هیچ وقت در خانه تنها نباشید. هر وقت احساس کردید باید خودارضایی کنید، شروع به راه رفتن و حتی دویدن آهسته کنید و وقتی اجبار به خودارضایی خیلی شدید و غیرقابل کنترل است، دوش آب سرد بگیرید چرا که در از بین بردن این حالت اجباری موثر است.

برای ترک خودارضایی از افکار تحریک کننده حتی برای شوخی و خنده پرهیز کنید. تماشای لباس زیر زنانه، جوراب زنانه و توجه به خانم هایی با پوشش نامناسب را کنار بگذارید و با نشان دادن شخصیت مستقل، قوی و با اراده از دوستانی که دائم از مسائل جنسی صحبت می کنند فاصله بگیرید.

سخن پایانی

باید پذیرفت تا زمانیکه ذهن انسان، الگوهای فکری و رفتاری درست و منطقی در زندگی شخصی خود ندارد، به چیزهای کم ارزش یا پوچ متمایل است و تا زمانیکه جادوی فکر درست و منطقی در ذهن او اثری نکند، پیوسته بدون تغییر به مسیر پر اشتباه خود ادامه خواهد داد.

در زندگی شخصی خود اهدافی انتخاب کنید که آنقدر بزرگ باشد که در روند دستیابی به آنها، به شخص با ارزشی تبدیل شوید.

آشنایی با چهره های بزرگ اندیشه، حضرت حافظ، مولانا و سعدی و زندگی کردن با آنها از طریق مطالعه آثار و اشعار آنها البته به رغم دشواری، ذهن شما را وسعت می بخشد و پرورش می دهد.
تاریخ ثبت :1395/12/13 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:190 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
اشتباهات رایج در مصرف شکلات شکلات یک ماده بسیار خوشمزه و شیرین می باشد که در مصرف آن محدودیت سنّی وجود ندارد. به این دلیل مصرف شکلات در ایران بسیار رایج بوده و طرفداران زیادی دارد. در ادامه اشتباهات رایج در مصرف شکلات را بیان می کنیم.

شکلات از جمله خوراکی های پرطرفداری است که محدودیت سنی ندارد و هر فرد با هر سنی می تواند از خوردن آن لذت ببرد. با اینکه شکلات هیچ موقع به عنوان یکی از معجزه گرهای کاهش دهنده وزن مطرح نشده است، ولی می توانیم از آن به عنوان یکی از لذت های زندگی نام ببریم.

خاصیت شکلات و چگونگی مصرف آن

چگونگی خرید، خوردن، پخت و حتی وسایلی که هنگام تهیه شکلات برای خوردن استفاده می کنید تأثیر بسزایی در چگونگی تأثیر آن بر سلامت دارد. رعایت نکردن چنین نکاتی می تواند به راحتی شادی ناشی از مصرف آن و در نتیجه سلامت شما را به خطر بیندازد. به نکات زیر توجه کنید:

شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان، مواد معدنی مانند منیزیم و آهن است. هر چه میزان فرآوری روی دانه های شکلات بیشتر باشد مقادیر مواد معدنی و ویتامین های آن بیشتر کاهش پیدا می کند و همین علت نشان دهنده ی تفت دادن دانه های آن در دمای پایین است. پس به یاد داشته باشید تا جایی که امکان دارد شکلات را به صورت خام و دست نخورده و کمتر فرآوری و شیرین شده خریداری کنید.


اگر قصد دارید این خوراکی را برای یک اسنک یا دسر برای مصرف در شب یا بعد از شام نگهداری کنید به یاد داشته باشید که یک مربع کوچک شکلات ۷۲ درصدی دارای ۲۲ میلی گرم کافئین است. خیلی زیاد به نظر نمی رسد و یک فنجان قهوه ۹۵ میلی گرم کافئین دارد امّا به راحتی می تواند اثر ضد خواب داشته باشد و به راحتی شما را بی خواب کند. مطالعات اخیر نشان می دهند که اکثر افراد پس از مصرف یک قطعه شکلات ۶۶ درصدی یا بیشتر، احساس شادابی می کنند. پس اگر مشکلات خواب در شب دارید حتماً از مصرف شکلات و دسرهای تهیه شده از آن در شب خودداری کنید.
خیلی ها بر این باورند که شکلات های تلخ به دلیل دارا بودن رنگ تیره هیچ ماده دیگری به غیر از کاکائو در آن ها نیست و این باور کاملاً اشتباه است. اصولاً تمامی شکلات ها دارای درصدی شیر نیز هستند. اگر قصد دارید از نبود محصولات لبنی مانند شیر در این خوراکی مطمئن شوید بهتر است آن را از شرکت هایی تهیه کنید که کلاً هیچ گونه محصولات لبنی در مواد اولیه این خوراکی لذیذ استفاده نمی کنند.

در هوای سرد پاییزی یک نوشیدنی داغ بسیار دلچسب است. شکلات داغ از جمله این نوشیدنی ها ست. بهتر است پودر کاکائوی تلخ را در نوشیدنی های داغ مانند شکلات داغ استفاده کنید. برای تهیه این نوشیدنی بهتر است پودر کاکائو را با کمی روغن نارگیل خوراکی آب شده مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید. اگر قصد دارید آن ها را سرد میل کنید پس از حل کردن پودر شکلات با روغن نارگیل آن ها را در مخلوط کن به همراه موز و دیگر میوه ها ی یخ زده هم بزنید.

دسرهای شکلاتی معمولاً از جمله دلچسب ترین دسرها هستند. سعی کنید از منابع شیرین کننده طبیعی مانند کمی عسل و نه قند و شکر استفاده کنید. اجازه دهید تا از این خوراکی علاوه بر طعم دهندگی، به عنوان یک منبع غنی ویتامینی و آنتی اکسیدانی استفاده شود.


محققان بر این باورند که این خوراکی لذیذ در برخی افراد مانند یک دارو عمل می کند و به سختی می توانند از مصرف آن حتی یک قطعه کوچک خودداری کنند. برخی افراد برای کاهش میزان کالری دریافتی به جای مصرف غذا شکلات خورده و با این کار علاوه بر دریافت مقادیر زیاد شکر و شیرین کننده های مصنوعی و افزایش موقتی انرژی هنوز احساس گرسنگی می کنند. بهتر است برای کاهش احساس گرسنگی زمانی که قصد دارید آن را به جای وعده غذایی اصلی خود مصرف کنید این خوراکی را به همراه تکه های میوه، مغزها، یا به همراه کمی پنیر میل کنید تا احساس سیری شما کاهش یابد.
تاریخ ثبت :1395/12/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:194 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
9 راه شناسایی مرغ سالم از فاسد 9 راه شناسایی مرغ سالم از فاسد. مرغ یکی از غذا های مورد علاقه ما ایرانی های می باشد ، ولی ممکن است مرغ های فاسد نیز موجود باشند پس در ادامه با ما باشید.

در این زمینه باید به این نکات بهداشتی توجه کنید:
*پوست مرغ بسته بندی شده تازه، باید درخشنده، مرطوب، یکدست، صاف، بدون تورم و خون مردگی باشد.

*ماهیچه‌های ران و ساق و گوشت سینه مرغ باید از زیر پوست برجسته و محکم باشد و درهیچ قسمت ازمرغ، خون مردگی وجود نداشته باشد.

*لازم است بدانید، کبودی‌ها به ‌طور معمول هنگام گرفتن مرغ بر اثر ماندن زیر دست و پای کارگران در مرغداری یا ارسال مرغ به کشتارگاه ایجاد می‌شود که در صورت وجود خون مردگی در بال و ران و هر قسمت دیگر از بدن مرغ، حتما آن را جدا کنید و دور بیندازید .

*قسمت شکمی و زیر بال مرغ را بو کنید. این قسمت‌ها سریع تر از نواحی دیگر بدن مرغ، علایم فساد را نشان می‌دهد. بوی تعفن و گندیدگی این قسمت‌ها نشان‌دهنده فساد یا کهنگی مرغ است.

*پوست و بدن مرغ تازه به رنگ زرد کهربایی است. برخی خانواده‌ها تصور می‌کنند، بدن مرغ باید سفید باشد. به همین دلیل، برخی کشتارگاه‌ها مرغ‌ها را برای سفید شدن، مدتی در آب‌های حاوی درصد بالایی از کلر نگهداری می‌کنند که تقلب محسوب می‌شود .

*از نظر بهداشتی، درون شکم مرغ باید فاقد ته روده، تخمدان، مقعد، دل، جگر و طحال باشد وحفره شکمی باید به رنگ سفید یا متمایل به زرد و شفاف باشد. لازم است بدانید، حفره شکمی در مرغ کهنه و فاسد تغییر رنگ می‌دهد و متمایل به آبی و سبز است .

*استخوان سینه مرغ باید بدون شکستگی، بیرون زدگی و ضرب خوردگی باشد.

*بهتر است، از خرید مرغ‌های زیر وزن 700 تا 800 گرم اجتناب کنید، چون اغلب بیمار بوده و به دلیل احتمال اختلال در رشد و ساختمان عضلانی نارس، قابل مصرف نیستند.

*مرغ با وزن حدود 1200 تا 1800 گرم در بهترین وضعیت سلامت است.
تاریخ ثبت :1395/12/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:183 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تاثیر کم خوابی بر بدن تاثیر کم خوابی بر بدن ممکن است بسیار به ضرر شما تمام شود ، پس برای جلو گیری از این اتفاق نا خوشایند ، به ادامه مطلب توجه کنید.

طبق اعلام بنیاد ملی خواب آمریکا، خواب ناکافی به طرق زیر بر شما تاثیر می گذارد:

- عملکرد شناختی را کاهش داده و یادآوری، تمرکز، یادگیری مطالب جدید، حل مسئله و تصمیم گیری را دشوارتر می کند.

- واکنش بدن به استرس را افزایش می دهد.

- حس تحریک پذیری و دمدمی بودن را ایجاد می کند.

- زمان واکنش را کاهش داده و بر عملکرد کاری یا تحصیلی تاثیر گذاشته و خطر تصادف با اتومبیل را افزایش می دهد.

- ریسک ابتلا به فشارخون بالا و بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد.

- شما را در ابتلا به بیماری ها آسیب پذیرتر می کند.
تاریخ ثبت :1395/12/07 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:204 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است. این یعنی هزینه های زیادی به سیستم بهداشتی کشور وارد می کند. در ادامه با ما باشید.

محمد حنیفه ظهر امروز در سخنان قبل از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان اظهار کرد: اصلاح فرهنگ مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است که در این میان اصلاح مصرف دارو و غذا نیز باید مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است، گفت: این موضوع هزینه‌های زیادی را به سیستم بهداشتی جامعه وارد می‌کند.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: در کشور 12 هزار مورد عارضه دارویی داشتیم که ناشی از مصرف نادرست دارو بوده است.

وی با بیان اینکه سالانه هر ایرانی 340 عدد دارو مصرف می‌کند که این فرهنگ باید اصلاح شود، گفت: فرهنگ خوددرمانی یکی از موضوعاتی است که باعث بروز مشکل شده است به طوری که از بین هر پنج ایرانی دو ایرانی برای درمان بیماری‌ها خوددرمانی می‌کنند.

حنیفه مصرف دارو به توصیه افراد غیر متخصص را از دیگر مشکلات دانست و با بیان اینکه تهیه دارو از منابع نامعتبر نیز از دیگر مشکلات است، افزود: برای تهیه دارو باید به برچسب اصالت بر روی آن توجه شود.

وی ادامه داد: برخی از افراد با تهیه دارو از عطاری‌ها، که معلوم نیست داروها در این مکان‌ها با چه شیوه‌ای تولید و یا نگهداری می‌شود، باعث بروز مشکلات برای خود و دیگران می‌شوند.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: پزشکی که با کمترین دارو بیمار خود را درمان کند پزشک حاذقی است در صورتی که به اشتباه این تصور در بین مردم وجود دارد که هر چه تعداد بیشتری دارو تجویز شود، بهتر است.

وی افزود: متأسفانه اغلب بیماران با وجود صرف وقت و انرژی و دشواری‌های زیاد، بعد از ویزیت، از پزشک خود تبعیت ندارند که این نیز درست نیست.

حنیفه مصرف بیش از میانگین استاندارد برخی داروها در سطح جامعه را یکی دیگر از مشکلات دانست و اضافه کرد: داروهای تزریقی در کشور ما چهار برابر بیشتر از میانگین کشوری استفاده می‌شود.

وی تأکید کرد: بیشترین عارضه‌ای که از مصرف داروها گزارش شده مربوط به داروهای تزریقی است؛ ضمن اینکه مصرف آنتی بیوتیک نیز پنج برابر استاندارد جهانی است که این درست نیست.

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان با اشاره به اینکه استفاده از مکمل‌های غیر مجاز در باشگاه‌های بدنسازی نیز یکی دیگر از مشکلات است، خواستار توجه به تبعات این مشکلات شد.
تاریخ ثبت :1395/12/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:177 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
علت خستگی و کاهش وزن ناگهانی علت خستگی و کاهش وزن ناگهانی می تواند هر علّتی داشته باشد ، پس برای فهمیدن این علل و روش درمان آن به ادامه مطلب توجه کنید.

هر کسی با نوع متفاوتی از بیوشیمی به دنیا می آید. شما در بدن خود تریلیون ها کارخانه انرژی کوچک دارید که اندام های سلولی به نام میتوکندری نام دارند و کمک می کنند بدنتان به حرکت در بیاید. میتوکندری اکسیژنی که تنفس می کنید و غذایی که می خورید را به انرژی که بدن بتواند مورد استفاده قرار دهد تبدیل می کند.
میتوکوندری ها مانند موتورهای احتراق سوخت سلولی هستند. تحقیقات نشان داده اگر والدین یا فامیل نزدیکی داشته باشید که مبتلا به دیابت نوع ۲ باشد، حتی اگر خودتان لاغر هم باشید، ممکن است میتوکندری هایتان در سوزاندن کالری ۵۰ درصد از یک فرد معمولی تاثیرشان کمتر باشد. این پیش زمینه ها بدان معنا است که بیشتر در خطر افزایش وزن و نهایتا ابتلا به دیابت قرار دارید.

با این حال بزرگترین ضربه را از برنامه غذایی تان می خورید. غذا اطلاعاتی است که به سلول ها و میتوکندری ها می گوید چکار کنند. وقتی مقدار زیادی قند و غذاهای فرآوری شده التهاب زا از جمله روغن های تصفیه شده مصرف می کنید و یا بیش از حد غذا می خورید، کارخانه های تولید انرژی تان را بیش از حد درگیر می کنید و در نتیجه باعث آسیب دیدنشان می شوید.
به همین ترتیب، حالت گرسنگی یعنی بدنتان به چربی ها رو بیاورد. بزرگترین اولویت بدنتان این است که شما را زنده نگه دارد نه اینکه برای جا شدن در لباس مهمانی متناسبتان کند!. متاسفم که این را می گویم ولی بدنتان وقتی به حالت گرسنگی می روید و به این عادت می کند که چربی را حفظ کند.
این بدان معنا نیست که نمی توانید کنترلش کنید. برای تنظیم میتوکوندری باید غذا درست میل کنید و همین غذاهای درست را نیز به اندازه مصرف نمایید.
دیگر چیزهایی که روی میتوکندری تاثیر می گذارند عبارتند از سموم محیطی، عفونت های پنهان، استرس و عدم تعادل میکروبیوم معده.
خوشبختانه می توانید تعداد میتوکندری ها را افزایش دهید و عملکردشان را نیز بهبود ببخشید فقط کافی است این پنج راه کار را مورد استفاده قرار دهید.

۱- مقدار زیادی چربی های سالم میل کنید
چربی های سالم مانند آجیل ها و دانه ها و ماهی های پر چرب سوختی کامل برای میتوکندری هایتان هستند. یکی از سوخت های مورد علاقه من برای میتوکندری ها تری گلیسیرید با زنجیره متوسط یا روغن MCT است که در روغن نارگیل پیدا می شود.

۲- به دنبال رنگ ها بروید
با وجود اینکه متخصصان تغذیه معمولا با یکدیگر مخالف هستند اما یک چیز که تقریبا همگی بر سر آن توافق دارند خوردن مقدار زیادی سبزیجات تازه و دیگر غذاهای گیاهی است. غذاهای گیاهی رنگارنگ و سرشار از آنتی اکسیدان برای سلامت میتوکندری ها ضروری هستند و می توانند استرس اکسیداتیو را کاهش دهند.

۳- از قند و آرد پرهیز کنید
غذاهایی که گلیسمی و چربی بالایی دارند فشار مضاعفی روی میتوکندری ها می آورند. در واقع بزرگترین چیزی که خسارت زیادی به کل سیستم بدنتان می رساند غذاهای کربوهیدراتی هستند که سرعت جذبشان بسیار بالا است.

۴- بیشتر و سریعتر حرکت کنید
تحقیقات نشان داده تمرینات اینتروال ( تمریناتی که به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه نهایت توان خود را می گذارید و سپس چند دقیقه آرام پیش می روید و دوباره تکرار می کنید ) در ترکیب با تمرینات قدرتی تبدیل به روشی عالی برای بهبود میتوکوندری ها می شود. تمرینات قدرتی عضله سازی می کند و میتوکندری های بیشتری می سازد. در حالی که تمرینات اینتروال عملکرد میتوکندری ها را بهبود می دهد و سرعت سوزاندن اکسیژن و کالری شان را بالا می برد.

۵- خوب بخوابید

تحقیقات نشان داده خواب ناکافی التهاب را تشدید می کند، خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد و عملکرد سیستم ایمنی، مغز و همچنین سلول ها را دچار اختلال می کند. برای بهبود این اوضاع سعی کنید هر شب ۸ ساعت خواب با کیفیت بالا داشته باشید.حتی با وجود ژنتیک و دیگر محدودیت ها، باز هم قدرت زیادی برای تغییر سوخت و ساز و سلامت خود دارید. وقتی به میتوکندری ها اهمیت می دهید در واقع سوخت و ساز خود را برای کاهش وزن و سالم ماندن بالا برده اید. با این روش هرگز دچار توقف نمی شوید.
تاریخ ثبت :1395/12/06 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:189 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تماس با ما اگر قصد تماس با ما را دارید ، توجه کنید
اگر می خواهید تبلیغی را در این کانال درج کنید یا پیشنهادی بدهید از روش های زیر در برقراری ارتباط استفاده کنید.

شماره تماس : 09394090589

ایمیل : amir.maxslow@gmail.com

تلگرام : t.me/maxslow2017
تاریخ ثبت :1395/12/04 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:184 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
درباره مدیر کانال اگر قصد کسب اطلاعات از این کانال را دارید توجه کنید.
این کانال (پزشکی سلامت) به منظور یاری رساندن و پیشگریه مردم عزیز ایران از بیماری های مختلف در ایران و جهان تاسیس شده است. پس مارا یاری کنید.

اطلاعات مدیر :
نام و نام خانوادگی : امیرحسین سلیمانی
سن : 17 ساله
مقطع تحصیلی : هنرستان
محل زندگی : مشهد

با تشّکر. هدف ما فقط سالم بودن مردم ایران می باشد
تاریخ ثبت :1395/12/04 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:186 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
5 علامت خاص ابتلا به دیابت 5 علامت خاص ابتلا به دیابت که حتماً برای شما عجیب خواهند بود. امروزه حدود 400 میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند و تا سال 2040 این عدد به 600 میلیون نفر خواهد رسید. اگر می خواهید به جمع مبتلایان اضافه نشوید ، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

همه‌ مبتلایان به بیماری دیابت دارای علائم آشکاری نظیر تشنگی، احساس دستشویی رفتن و بی‌ حسی دست و پا نیستند. برخی از علائم ابتلا به بیماری دیابت کمی عجیب و خاص است. در ادامه این مطلب را به نقل از آشپزباشی بخوانید.


۱. شما متوجه تغییرات پوستی ناخوشایند شده‌اید
لکه‌های تیره و مخملی بر روی پوست، معمولاً در پشت گردن، آرنج‌ها و یا پنجه‌‌ها، می‌تواند نشانه‌‌ای از بالا بودن سطح قند خون و دیابت باشد. دکتر سانجیو ساینی، متخصص پوست در مریلند، می‌گوید اگرچه بیماری ‌های ژنتیکی و یا هورمونی می‌توانند دلیل این تغییر رنگ در پوست باشند، اما من به‌ محض مشاهده‌ چنین علائمی در بیماران خود، اول از آن‌ها تست قند خون می‌گیرم.

سطح بالایی از انسولین در بدن باعث رشد سلول‌‌های پوستی و رنگدانه‌ای به نام ملانین می‌شود که لکه‌‌های تیره را بر روی پوست پدید می‌آورد. تست قند خون ممکن است مشخص کند که فرد از چند وقت پیش دچار دیابت شده است، اما بیشتر از آن برای تشخیص بالا بودن قند خون استفاده می‌شود.

کاهش وزن، حداقل به‌اندازه‌ ۵ کیلوگرم، سطح قند خون را پایین آورده و لکه‌‌های پوستی شما را بهتر می‌کند. در غیر این صورت نیاز است تا بیمار برای رفع لکه‌‌های خود به لیزر متوسل شود.

۲. دید شما افزایش می‌‌یابد
نیاز یکباره برای کنار گذاشتن عینک مطالعه خبر خوبی نیست. بهبود دید و توانایی در مطالعه‌ یک مطلب که قبلاً برای شما تار بود می‌تواند نشانه‌ای از دیابت باشد.

در واقع دید شما هرلحظه تغییر می‌کند. دکتر هوارد بائوم، دستیار پروفسور از بخش بیماران دیابتی در دانشگاه واندربیلت، می‌گوید من بیمارانی داشته‌ام که به من می‌گویند دید ما در زمانی که قند خون‌مان بالا بود بهبود یافته بود، اما پس ‌از اینکه به سراغ راه درمانی برای دیابت خود رفتیم، نیاز به عینک پیدا کردیم. دلیل این اتفاق چیست؟ دیابت باعث می‌شود تا سطح جریان خون در بدن افراد دیابتی، به‌ خصوص در چشم‌ها، تغییر کند. در نتیجه دید فرد مرتباً تغییر می‌کند.

۳. شما دارای خارش‌‌های بی ‌امان هستید
برخی از افراد تصور می‌کنند که صحبت کردن از خارش شدید پوست در نزد پزشک کاری احمقانه است. این‌طور نیست.

دیابت گردش خون را مختل کرده و باعث خشکی و خارش پوست می‌شود. دکتر بائوم می‌گوید برخی از بیماران تازه دیابتی من از خارش شدید پوست خود در قسمت دست‌ها، پایین پاها و انگشتان پا شکایت می‌کنند. این مسئله چیزی است که پزشکان باید به آن توجه کرده و آن را دلیلی برای ابتلا به دیابت به شمار آورند. اگر استفاده از نرم ‌کننده‌‌های پوست هم مشکل شما را برطرف نکرد، هرچه سریع‌‌تر به پزشک مراجعه کنید.

۴. شنوایی شما نسبت به قبل کمتر می‌شود
اگر متوجه شدید که باید صدای تلویزیون را خیلی زیاد کنید و یا در حین صحبت با دوست خود مرتباً از او می‌خواهید که جمله‌ خود را تکرار کند، به پزشک‌تان بگویید که از شما تست قند خون بگیرد.

یک مطالعه از سوی موسسه‌ ملی سلامت نشان می‌دهد ضعف در شنوایی می‌تواند یک علامت اولیه از دیابت باشد. افرادی با قند خون بالاتر از حد طبیعی که تا به‌ حال به دنبال درمان دیابت خود نبوده ‌اند، ۳۰ درصد بیشتر در معرض آسیب ‌های شنوایی قرار دارند. محققان باور دارند که دیابت به رگ‌‌های خونی و اعصاب داخلی گوش آسیب ‌زده و منجر به کم شنوایی می‌شود.

۵. شما به ‌مانند یک اره‌ برقی خرناس می‌‌کشید
دکتر اسامه حمدی، رئیس بخش بیماری دیابت در مرکز دیابت جاسلین در شهر بوستون، می‌گوید: «تقریباً نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با اختلالات تنفسی به هنگام خواب رو به رو هستند. در نتیجه اگر با علائمی نظیر خرناس‌های بلند و خواب ‌آلودگی در طول روز مواجه شدید، بهتر است تا برای چک کردن سطح قند خون خود یک آزمایش دهید» مطلبی با عنوان کشف ارتباطی عجیب بین خواب نیم روز و دیابت شما را با اهمیت خواب در کاهش ابتلا به این بیماری آشنا می‌کند.

مطالعه‌ اخیر نشان داده است که ۲۳ درصد از بیماران مبتلا به آپنه‌ خواب، نوعی اختلال شایع در خواب، در طول ۵ سال آینده به دیابت مبتلا شده‌‌اند. این ارتباط به‌ طور کامل درک نشده است، اما رابطه‌ مهمی میان این دو اتفاق وجود دارد. بیماران با اختلالات تنفسی در هنگام خواب، هورمون‌های استرس ‌زای بیشتری تولید می‌کنند که می‌تواند سطح قند خون در بدن را بالا ببرد.
تاریخ ثبت :1395/12/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:184 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
معجزه چای را باور کنید معجزه چای را باور کنید زیرا حقیقت دارد. چای که در ایران بسیار جا افتاده است الاوه بر لذت بردن از آن برای سلامتی مفید است. پس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در کشوری مانند چین چای از دوران باستان شناخته شده و مصرف می شود. امروزه چای دومین نوشیدنی پرمصرف مردم جهان، بعد از آب محسوب می شود. بنابراین لازم است که در خصوص آن بیشتر بدانید.

چای سبز: آنتی اکسیدانی قوی

چای سبز در بین انواع چای ها شهرت زیادی دارد و خواص آن برای سلامتی بدن بیش از پیش به اثبات رسیده است. پولیفنول های موجود در این نوع چای و کاتچین آن آنتی اکسیدان هایی هستند که فعالیت رادیکال های آزاد را روی غشای سلولی خنثی می کنند و بنابراین تأثیر زیادی در مقابله با آنها دارند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به طور طبیعی زمانی که بدن انرژی خود را تأمین می کنند تولید می شوند. این مولکول ها در طولانی مدت روی سلول های بدن تأثیر منفی گذاشته و زمینه ساز بروز بیماری های قلبی و برخی سرطان ها می شوند. برای آزاد کردن خواص آنتی اکسیدانی موجود در چای سبز بهتر است آن را به مدت 3 تا 5 دقیقه دم کنید.

چای برای کاهش وزن

در کشوری مانند فرانسه 32 درصد بالغین دچار اضافه وزن هستند. متأسفانه مشکل اضافه وزن و چاقی در کشور ما نیز بیشتر شده است. اضافه وزن مشکلاتی برای سلامت قلب ما ایجاد می کند.

برای کاهش وزن بدن مجبور است که انرژی بیشتری هدر داده و کالری بیشتری بسوزاند. ترکیبات چای یعنی تئین و کاتچین باعث انرژی سوزی می شوند بدون این که توده بدنی را کاهش دهند. نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهند افرادی که تغذیه متعادلی دارند و چای مصرف می کنند (بدون مصرف دیگر نوشیدنی کافئین دار) در طولانی مدت وزن بیشتری از دست می دهند. به نظر می رسد که تأثیر چای در انرژی سوزی در صورتی که میزان اپیگالوکاتچین 3- گالات آن به میزان کافی است بیشتر است. نتایج بررسی هایی که در United States Department of Agriculture انجام شده است، نشان می دهد دم کردن چای سبز باعث می شود که این ترکیب به میزان 20 برابر افزایش یابد. اگر رژیم گرفته اید توصیه می شود به جای نوشیدنی های شیرین از چای سبز استفاده کنید.

چای جاوا برای مقابله با سنگ کلیه

چای جاوا یا ارتوزیفون قرن هاست که در هند و اندونزی مصرف می شود. ترکیبات پولیفنولی و فلاوونوئیدی این چای با افزایش حجم ادرار باعث دفع مواد زائد از بدن می شود. به این ترتیب نیز چای جاوا نقش مؤثری در دفع سموم بدن و تمیزی آن دارد. چای جاوا برای مقابله با سنگ کلیه نیز مفید است. برای این منظور لازم است که یک فنجان از این چای در روز مصرف شود. برای تهیه چای جاوا 3 تا 6 قاشق چایخوری از آن برای یک لیوان آب استفاده می شود. البته باید بدانید که تاکنون نتایج پژوهش های علمی تأثیر چای جاوا روی کلیه ها را به اثبات نرسانده است. اما در طب سنتی هند از این چای استفاده می شود. چون میزان ادرار را افزایش داده و به این ترتیب به دفع سنگ کلیه کمک می کند.

چای برای پیشگیری از پوسیدنی دندان‌ها

قرن ها زمان برده است تا دانشمندان پی به خاصیت گیاهی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها ببرند. از زمان دوران باستان تا قرن 19 بررسی ها همچنان ادامه داشته است. چای سبز یا سیاه برای پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها مؤثر هستند. این تأثیر به دلیل برخی از ترکیبات چای یعنی کاتچین است که مانع از رشد و تکثیر باکتری ها در دهان شده و احتمال پوسیدگی را کاهش می دهند.

حتماً می دانید که فلوئور در تقویت مینای دندان و ممانعت از فعالیت باکتری های عامل پوسیدگی شهرت زیادی دارد. چای حاوی فلوئور است و به این ترتیب خطر رشد پوسیدگی دندان‌ها را کاهش می دهد. برای این کار لازم است که روزانه 4 تا 5 فنجان چای بنوشید.

برای حفظ خواص ترکیبات چای در بهداشت دهان و دندان بهتر است به جای شکر یا قند آن را با شیرین کننده های طبیعی مانند شیرین بیان یا عسل طبیعی میل کنید.

البته یادتان باشد که نوشیدن چای برای مراقبت از دندان‌ها هیچ گاه جای مسواک را نمی گیرد. بنابراین برای مراقبت از دندان‌ها در گام اول نیاز به مسواک زدن با دقت و استفاده از نخ دندان هست. توجه داشته باشید که حتی استفاده از چای کیسه ای و یا مصرف زیاد چای و قهوه ی پررنگ ممکن است در طولانی مدت موجب تغییر رنگ دندان هایتان شود. توصیه می کنیم که هر سال یک مرتبه به دندانپزشک مراجعه کنید تا از سلامت دندان‌هایتان مطمئن شوید.

چای سبز حافظ سلول‌های عصبی

چای سبز اثرات مثبتی در حفظ عملکرد ذهنی افراد سالمند دارد. ترکیبات آن (اپیگالوکاتچین 3- گالات) خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد و به حفظ عملکرد ذهنی مانند تقویت حافظه، قدرت جهت یابی و تمرکز کمک می کند. پولیفنول های موجود در این چای برای پیشگیری از استرس اکسیداتیو مؤثر است. این ترکیبات از اثرات منفی رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کنند. رادیکال های آزاد به غشای سلولی حمله کرده و باعث بروز بیماری های دژنراتیو مانند پارکینسون یا آلزایمر می شوند. توصیه می شود روزانه 1 تا 2 لیوان چای میل کنید.
تاریخ ثبت :1395/12/02 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:258 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
قهوه بنوشیم یا چای؟ قهوه بنوشیم یا چای؟
این سوالی است که ما ایرانی ها اکثر اوقات از خودمان می پرسیم. چای یک نوشیدنی اصیل در ایران است اما بعضی قهوه را موثر تر می دانند. برای پاسخ به این سوال به ادامه مطلب توجه کنید.

باید بدانید که چای سامانه ایمنی را تقویت می کند و از سرطان پروستات جلوگیری میکند.

اپی گالوکتشین گالات و کافئین موجوددر چای سبز سلول های چربی را از بین می برند و سلول های عضله را فعال تر میکنند.

اگر می خواهید لاغر شوید و وزن کم کنید چای را انتخاب کنید مخصوصا چای سبز برای لاغری عالی است.

بر اساس پژوهش ها چای بهتر از قهوه می تواند آرام تان کند.

البته اگر میخواهید همیشه سالم بمانید تساوی را بین خوردن چای و قهوه برقرار کنید.

اگر قصد عضله سازی دارید قهوه انتخاب خوبی است و نسبت به چای برتری دارد.

همچنین قهوه خطر دیابت نوع دوم را کاهش می دهد و خطر سرطان پوست را کم میکند.

با وجود این که چای نسبت به قهوه چربی سوز بهتری است قهوه برای ساخت عضله مفیدتر است. کافئین می تواند عضلات تان را تحریک کند. و کمک تان می کند بهتر ورزش کنید و نیرومندتر شوید.

اگر تحرک بالایی دارید قهوه برای شما مناسب است.
تاریخ ثبت :1395/12/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:175 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کاهش چربی خون با تغذیه مناسب کاهش چربی خون با تغذیه مناسب
چربی خون یکی از علل اصلی دیابت در عصر امروز می باشد. تغذیه مناسب و روش صحیح تغذیه بیشترین تاثیر را در جلوگیری از بیماری دیابت و چربی خون دارد. به ادامه مطلب توجه کنید.

دکتر پیام فرح‌بخش؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: «ما دو دسته چربی در خون داریم؛ یکی تری‌گلیسیرید خون است که ارتباط بسیار مستقیمی با نوع غذای مصرفی ما دارد و دومین چربی خون، چربی کلسترول است که به چند بخش تقسیم می‌شود: کلسترول خوب (کلسترول HDL) و کلسترول بد (کلسترول LDL)».

وی در مورد اینکه کدام یک از این چربی‌ها تحت تاثیر رژیم غذایی قرار می‌گیرند، افزود: «تری‌گلیسیرید صد درصد با برنامه غذایی ما مرتبط است.

اگر مثلا یک هفته به مسافرت بروید و در آنجا دائم از غذاهای چرب استفاده کنید، بعد از مسافرت تری‌گلیسیرید نسبت به ده روز قبل یا یک ماه قبل تغییر واضحی می‌کند.

از طرف دیگر برای کاهش تری‌گلیسیرید خون، حتما باید چربی‌های غذا را کاهش داد، بخصوص چربی‌های ترانس که در روغن جامد هیدروژنه وجود دارند که توسط سازمان بهداشت جهانی روغن مضری محسوب می‌شود و توصیه می‌شود به هیچ عنوان افراد از آن استفاده نکنند.

همچنین چربی‌های اشباع که در کره، خامه و سرشیر وجود دارند هم منجر به این می‌شوند که سلامت قلب و عروق تحت تاثیر قرار بگیرد ».

این متخصص تغذیه گفت: «در رابطه با کلسترول مقداری کار سخت‌تر است.

هفتاد درصد کلسترول درون‌زاد است و ما نمی‌توانیم با تغذیه نقش خاصی روی آن بازی کنیم، اما در رابطه با سی درصد بقیه عملا جای مانور داریم که می‌توانیم با استفاده از غذاهای کم‌چرب، غذاهای فاقد چربی‌های ترانس، غذاهای با چربی اشباع کم و استفاده از روغن‌های مفید، میزان کلسترول را کاهش دهیم».

دکتر فرح‌بخش گفت: «باید یاد آور شد کلسترول خوب خون می‌تواند با ورزش کردن افزایش پیدا کند و نسبت کلسترول بد به کلسترول خوب را می‌توانیم به این طریق تصحیح کنیم».
تاریخ ثبت :1395/12/01 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:172 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
چگونه مغز خود را سالم نگه داریم؟ داشتن مغز سالم و قوی به ما در پیش برد زندگی مان کمک می کند . پس چونه مغز خود را سالم نگه داریم؟ جواب این سوال را در ادامه مطلب دنبال فرمایید.

آکادمی پزشکان خانواده آمریکا پیشنهاد می‌کند:


• از یک رژیم غذایی سالم و مغذی پیروی کنید. از رژیم‌های غذایی زودگذر که در مدت زمان کوتاهی باعث کاهش وزن می‌شوند، اجتناب کنید.


• به یک وزن ایده آل و سالم برسید و آن را حفظ کنید. همواره فشارخون، کلسترول و قندخون خود را کنترل کنید. همه این عوامل ارتباط مستقیمی با زوال عقل دارند.


• میزان زیادی سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان، میوه و غلات سبوس دار مصرف کنید.


• خوردن چربی‌های اشباع شده را کاهش دهید و به جای آن اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید.


• از نظر اجتماعی و ذهنی فعال بمانید. چیزهای جدید یاد بگیرید و مغز خود را به چالش بکشید.
بازید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی گزارش خطا0
تاریخ ثبت :1395/11/30 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:272 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
فاش شدن راز چپ دست ها راز چپ دست ها فاش شد. محققان آلمانی راز چپ دست یا راست دست بودن افراد را کشف کردند. این عمر به عملکرد نخاع در دوره جنینی بر می گردد و ربطی به مغز ندارد. به ادامه مطلب توجه کنید.

پیش از این محققان مختلف به این نتیجه رسیده بودند که چپ دست یا راست دست بودن افراد به نامتقارنی دو نیمکره مغز آن‌ها بستگی دارد؛ اما محققان آلمانی دریافتند اولویت استفاده از دست چپ یا راست در هشت هفتگی جنین و در نخاع آن مشخص می‌شود و در هفته سیزدهم بارداری با استفاده از سونوگرافی قابل تشخیص است.

حرکات دست و بازو توسط غشای حرکتی مغز کنترل می‌شود. این غشا سیگنال‌های مربوطه را به نخاع ارسال می‌کند تا در آنجا به دستورالعمل‌های حرکتی تبدیل شوند. با وجود این در مراحل اولیه رشد جنین غشای حرکتی مغز با نخاع ارتباط ندارد و پس از تشکیل پیش‌سازهای دست در رحم برقرار می‌شود.
محققان برای اثبات این نظریه، بیان ژن نخاع را بین هفته هشتم تا دوازدهم بارداری تحلیل کردند و در بخش‌هایی از نخاع جنین که حرکات بازو و پا را کنترل می‌کنند، تفاوت‌های مهمی بین جنین‌های چپ دست و راست دست شناسایی کردند.

همچنین محققان علت فعالیت‌های ژنتیکی نامتقارن را ردیابی کرده و عوامل اپی‌ژنیکی را شناسایی کردند که منتهی به آنزیم‌هایی می‌شود که گروه‌های متیل (گروهی که از پیوند شیمیایی یک اتم کربن با سه اتم هیدروژن تشکیل شده‌است) را به دی‌ان‌ای متصل می‌کنند و موجب کاهش قابلیت بازخوانی ژن‌ها شده یا بر این قابلیت اثر می‌گذارند. اپی ژنیک به تغییرات خارجی دی‌ان‌ای اشاره دارد که ژن را خاموش یا روشن می کنند. این تغییرات توالی دی‌ان‌ای را تغییر نمی دهند، بلکه بر نحوه بیان ژن تاثیر می گذارند.
نتایج این تحقیقات نشان داد این پدیده در قسمت چپ و راست نخاع به اشکال متفاوتی به‌وقوع می‌پیوندد و در نتیجه فعالیت ژن‌ها در دو طرف نخاع با یکدیگر متفاوت است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه eLife‌ منتشر شده است.
تاریخ ثبت :1395/11/30 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:186 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
سالم‌ترین عادات برای جلوگیری از سرطان ریه سرطان ریه یکی از شایع ترین سرطان ها در ایران می باشد. پس برای فهمیدن سالم‌ترین عادات برای جلوگیری از سرطان ریه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

توقف سیگار: دلیل 90 درصد از سرطان‌های ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای یک مدت طولانی است. این در حالی است که بنا به آمارهای انجمن ریه آمریکا، مردانی که سیگار می‌کشند، 23 برابر بیشتر احتمال دارد به سرطان ریه مبتلا شوند. خطر ابتلا به این سرطان در زنان سیگاری نیز 13 رابر است. با این حال آمارها نشان داده‌اند افرادی که در سنین 25 تا 35 سالگی سیگار را ترک می‌کنند، 10 سال به طول عمر خود افزوده‌اند. به هر حال در هر سنی و هر زمانی که سیگار را ترک کنید، خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش داده‌اید.


اجتناب از قرارگیری در معرض دود سیگار: تحقیقات نشان داده که حتی استنشاق دود سیگار و قرار گیری در معرض دود دست دوم نی می‌توان خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده تخمین می زند افرادی که دود سیگار را استنشاق می‌کنند، شانس ابتلا به سرطان ریه را 20 تا 30 درصد در خود افزایش داده‌اند.


محافظت در برابر مواد سرطان زا در محیط کار: موادی چون آزبست (پنبه نسوز)، گاز رادون، اورانیوم و نیکل عامل مستعد کننده و پیشتاز در ابتلا به سرطان ریه در محیط‌های کاری هستند. استفاده از پوشش‌های محافظتی در محیط‌های کارگری و غربالگری کارگران در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه، برای پیشگیری از این سرطان توصیه شده است.


تغذیه سالم: اگرچه رژیم غذایی خاصی برای جلوگیری از سرطان ریه پیشنهاد نشده است اما در پیش گرفتن یک رژیم غذایی سالم برای مبارزه با پیشرفت این سرطان سودمند است. خوردن غذاهای غنی از ویتامین E مانند بادام، آووکادو، انبه، مصرف چربی و قند در حد اعتدال و نوشیدن مقادیر زیادی آب، می‌تواند در جلوگیری از پیشرفت سرطان ریه مؤثر باشد.


تمرینات بدنی مناسب: سوای در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب و اجتناب از سیگار، انجام ورزش و تمرینات بدنی کافی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه ضروری است. توصیه کارشناسان، انجام حداقل سه بار در هفته ورزش‌های هوازی از جمله استفاده از تردمیل و دوچرخه است. در نظر داشته باشید که سرطان ریه از جمله قابل پیشگیری ترین سرطان‌ها با انجام ورزش منظم است.
تاریخ ثبت :1395/11/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:182 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص شگفت انگیز لوبیا سبز آیا تا به حال به خواص لوبیا سبز فکر کرده اید؟ لوبیا سبز یک ماده غذایی بسیار مغذی و مفید است که در اکثر غذا ها استفاده می شود. در ادامه مطلب خواص شگفت انگیز لوبیا سبز بیان شده است.

لوبیا سبز به آسانی در بیشتر فروشگاه ها در دسترس است. محتوای غذایی آن شامل فیبر، ویتامین، مواد معدنی، و مقدار ناچیزی کربوهیدرات است. هم چنین حاوی پروتئین، کلسیم، فیبر خوراکی، آهن و چند ماده ی مغذی ضروری دیگر است. میزان آنتی اکسیدان لوبیا سبز شگفت آور است و حتی فواید قلبی عروقی نیز دارد. لوبیا سبز منبعی غنی برای چربی امگا۳ نیز هست. محتوای کاروتینوئید و فلاونوئید لوبیا سبز فواید ضدالتهابی دارد.

فواید ویتامین K
ویتامین K نقش برجسته ای در لخته شدن خون و ترمیم جراحت دارد. هم چنین در سنین پیری استحکام استخوان ها را حفظ می کند.

فواید ویتامین C
ویتامین C منبعی فوق العاده برای آنتی اکسیدان است، که در از بین بردن رادیکال های آزاد خیلی خوب عمل می کند. واکنش های این رادیکال های آزاد منجر به محصولات جانبی و فرآیندهایی می شود که ممکن است سرطان زا باشد. آنتی اکسیدان موجود در لوبیا سبز برای بدن بی نهایت مفید است.

کالری کم
لوبیاسبز تازه کالری خیلی کمی دارد. برای همین آدم هایی که مراقب کالری مصرفی شان هستند نباید نگران باشند و می توانند مقدار زیادی از آن را بخورند. هم چنین لوبیاسبز حاوی مقدار کمی سدیم، چربی اشباع، و کلسترول است.

سرشار از فیبر است
لوبیاسبز منبعی غنی برای فیبر خوراکی است. فیبر خوراکی فواید زیادی برای سلامتی دارد. فیبر برای کسانی تجویز می شود که از مشکلات گوارشی رنج می برند. محتوای فیبر لوبیاسبز به پیشگیری و درمان یبوست، بواسیر، دیورتیکولوز کمک می کند. محتوای فیبر زیاد موجود در لوبیاسبز به کنترل میزان کلسترول و قند در بدن کمک می کند.

فولات
لوبیا سبز منبعی غنی برای فولات نیز هست که برای تقسیم سلولی و سنتز DNA مفید است. خوراکی های سرشار از فولات برای زنان در طول دوره ی قبل از بارداری و بارداری مفید است.

از عفونت جلوگیری می کند
تعدادی از ویتامین ها مانند نیاسین و تیامین که در لوبیا سبز یافت می شود منبع خوبی برای آن دسته از مواد مغذی است که از بسیاری از عفونت ها در بدن پیشگیری می کنند.

مایعات سلول ها و بدن را حفظ می کند
محتوای پتاسیم موجود در لوبیاسبز به بدن کمک می کند که تولید سلول و جریان مایعات در بدن را بهتر حفظ کند.

بیماری های قلبی عروقی و فشار خون را کنترل می کند
محتوای پتاسیم موجود در لوبیا سبز برای کنترل فشار خون و دیگر بیماری های مربوط به قلب نیز مفید است.

تاثیرات ویتامین A
ویتامین A موجود در لوبیا سبز برای تامین آنتی اکسیدان و نیز تولید ترکیباتی که از فرآیند پیری جلوگیری می کند مفید است.

تاثیر منگنز
محتوای منگنز موجود در لوبیا سبز برای مهار واکنش رادیکال آزاد مفید است چون یک عامل مشترک برای آنتی اکسیدان است. این معمولا باعث می شود تناسب اندام و سلامت تان را حفظ کنید.
حدود ۱۰۰ گرم لوبیا سبز حاوی ۳۱ کیلوکالری انرژی، ۷.۱۳ گرم کربوهیدرات، ۱.۸۲ گرم پروتئین، ۰.۳۴ گرم چربی و ۳.۴ گرم فیبر است. مواد مغذی دیگر نیز مانند کلسیم- ۳۷ میلی گرم، آهن- ۱.۰۴ میلی گرم، منیزیم- ۲۵ میلی گرم، و منگنز- ۰.۲۱۴ میلی گرم در لوبیا سبز وجود دارد. سدیم و پتاسیم به ترتیب به مقدار ۶ میلی گرم و ۲۰۹ میلی گرم در آن وجود دارد.

مواد مغذی دیگر و مقدار آنها شامل فسفر ۳۸ میلی گرم، روی ۰.۲۴ میلی گرم، ویتامین K ۱۴.۴ میکروگرم و ویتامین C ۱۶.۳ میلی گرم.

برای دریافت میزان موثری از مواد مغذی بهتر است در رژیم غذایی تان از لوبیاسبز استفاده کنید. بهترین شیوه ی مصرف لوبیاسبز به صورت سالاد بالزامیک لوبیا سبز است. هم چنین به صورت ترشی برای مصرف نیز وجود دارد
تاریخ ثبت :1395/11/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:203 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
روش های موثر برای رفع خستگی اکثر ما برای رفع خستگی خود به دنبال دارو های رفع خستگی می رویم و یا به دنبال این هستیم که بفهمیم برای رفع خستگی چه می دهند ، ولی روش های ساده تری نیز وجود دارد ، پس برای فهمیدن روش های موثر در رفع خستگی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مصرف میان وعده های حاوی پروتئین: تکه های سیب، کره بادام زمینی، ساندویچ بوقلمون و یا بادام و میوه خشک شده می توانند گزینه خوبی برای شما باشند؛ اگر دچار خواب آلودگی و خستگی در طول روز شده اید.

مصرف ویتامین ب: بی حالی، کمبود تمرکز، اضطراب و افسردگی می تواند از نشانه های کمبود ویتامین ب در بدن شما باشد. در صورتی که به صورت مداوم احساس خستگی می کنید، بهتر است شروع به مصرف ب-کمپلکس کنید. راه دیگر و بهتری که می توانید در پیش بگیرید، مصرف مولتی ویتامین است که علاوه بر تامین ویتامین ب، سایر مواد و ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تامین می کند.

انجام ورزش های با ریتم تند: تحقیقات نشان می دهد که یک تحرک کوچک چند دقیقه ای می تواند شما را برای یک روز شارژ کند.

استفاده از دوش آب سرد: آب سرد سیستم بدنی شما را تحریک می کند و به گردش خون سرعت می بخشد و این موضوع باعث هوشیاری شما می شود. می توانید ابتدا با یک دوش آب گرم خودتان را آرام کنید و در پنج دقیقه آخر به سراغ آب سرد بروید.

مصرف وعده های غذایی کوچک و متعدد: خوردن وعده های کوچک و متعدد، گردش کالری را در بدن بهبود می بخشند. در مقابل وعده های سنگین، باعث می شوند تا شما خواب آلود شوید.

پیاده روی: یک پیاده روی ساده هم می تواند به اندازه یک تمرین کوچک شما را هوشیار کند. حتی حرکت آهسته و کوتاه، هوشیاری شما را پس از چند دقیقه افزایش خواهد داد.

مدیتیشن: ذهن، ابزاری قوی است. ثابت شده است که تصور و تخیل راجع به اهداف، شما را به آنها نزدیک تر می کند. دفعه بعدی که احساس کردید بی انرژی شده اید، می توانید یک تمرین ساده را انجام دهید. بر روی یک صندلی بنشینید و در حالتی که کمرتان صاف است، دستانتان را بر روی زانوها قرار دهید. چشمانتان را ببندید و به افکار مثبت و پر انرژی فکر کنید. نفس های عمیق بکشید و حالت تان را نگه دارید. بعد از چند دقیقه اثر معجزه آسای مدیتیشن در افزایش هوشیاری ذهنی و فیزیکی را خواهید دید.
تاریخ ثبت :1395/11/28 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:181 link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,455,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
1,390,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
2,330,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
820,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
155
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی زیما سفر
2,754,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon