Icon
مـــــــــنو
انسان با سفر کردن حس خوش آیندی را به دست می آورده و می تواند این حس را با نوشتن ماندگار کند. در سفر انسان با زندگی های دیگر، فرهنگ ها و آئین های مختلف آشنا می شود و می تواند یک دوره کوتاه متفاوت از زندگی روزمره خود را تجربه کند.
با کارها و روش های متفاوت می توان سفر به جاهای دور و نزدیک را که همراه با به دست آوردن تجربه های تلخ و شیرین خواهد بود، برای همیشه ماندگار کرد. مسافران در طول سفر تلاش می کنند با تهیه عکس و فیلم خاطرات سفر خود را ماندگار کنند. البته عکس و فیلم تنها راه های حفظ خاطرات سفر نیستند. از قرن ها پیش مسافران و گردشگران با نوشتن رویدادهای سفر خود به عنوان سفرنامه و یا خاطره نویسی توانستند وقایع و رویدادهای سفر خود را برای همیشه ماندگار کنند.
ز گذشته تا کنون افراد بسیاری رویدادهای سفر خود را با نوشتن ثبت کردند که به آن سفرنامه نویسی می گویند. سفرنامه کوسموس از مصر یکی از قدیمی ترین سفرنامه های به دست آمده بوده که به سده ششم پیش از میلاد بازمی گردد. به طور معمول در سفرنامه ها می توان به اطلاعات جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... دست پیدا کرد. سفرنامه های مارکوپولو ؛ ابن بطوطه، شاردن ، کلاویخو ؛ ناصر خسرو و .... از جمله سفرنامه های شناخته شده در ایران هستند. یکی از سفرنامه های بسیار مهم دیگر در روزگار باستان ، سفرنامه مگاستانس، سفیر یونانی سلوکوس در هند است که درباره این کشور و مردم و فرهنگ آن نوشته شده است. در دوره های صفوی و قاجار سفرنامه های بسیاری نوشته شده و باعث شده تا سفرنامه نویسی در ایران پیشرفت داشته باشد.
سفرنامه نویسی سبکی از نوشتن خاطرات است که در کنار نوشتن اتفاق ها و حوادث به طور ساده می توان به شرح نکات جفرافیایی، اقتصادی و اجتماعی مناطق دیده شده پرداخت. علاوه بر آن می توان در سفرنامه ها از تجربه های خوب و بد سفر نوشت و حتی به نرخ هتل، هواپیما و یا حتی رستوران اشاره کرد چرا که از این طریق افرادی که قصد سفر به آن محل را دارند با توجه به نکات ذکر شده در این سفرنامه به برنامه ریزی سفر خود می پردازند. این نکات می توان به دیگر مسافران و گردشگران کمک کند تا تجربه های تلخ تکرار نشوند و در عین حال لذت سفر افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر باید در نظر داشت زمانی که در سفرنامه به نقاط مشترک فرهنگ ها و یا اختلاف میان آن ها اشاره می شود به دیگران این امکان داده می شود که ارزیابی کنند چگونه در محیطی جدید و ناآشنا می توان به سر برد؟

توصیه می شود برای نوشتن سفرنامه از ساختار نوشتاری ساده و سلیس استفاده شود. کافی است با کمی آرامش در مورد آن چه می خواهید بنویسید فکر کرده تا یک ایده خوب پیدا کنید. شما می خواهید به صورت منظم رویدادهای پیش آمده در طول سفر خود را در کنار تفکرات خود در آن زمان ، به صورت روان بنویسید.

مواردی که به شما کمک می کند تا یک سفرنامه خوب و جذاب را بنویسید:

بهتر است نخست از نوع سفرتان که زمینی بوده یا هوایی آغاز کنید و مزایا و معایب آن را بنویسید.
در صورت زمینی بودن سفر بررسی جاده ها و مسیرهای آن منطقه در طول سفر فراموش نشود. ذکر از موقعیت جغرافیای منطقه شود نیز بسیار عالی خواهد بود.
نوشتن در مورد هتل و یا محل اقامتتان و نوع امکانات ، سرویش دهی و بهای هتل می تواند تصوری واقع گرایانه از سفرنامه شما به خوانندگان القا کند. در صورت امکان و داشتن اطلاعات کافی می توانید به برخی از بهترین هتل های منطقه اشاره کنید.
اشاره به رستوران و یا غذاخوری های آن منطقه و مقایسه نوع سرویس دهی و قیمت ها می تواند برای خوانندگان که قصد سفر به این محل را داشته باشند مفید باشد.
اشاره به تورهای مختلف و گوناگونی که صنعت گردشگری آن منطقه در نظر گرفته یا ارائه می دهد، لازم خواهد بود.
اشاره به غذاهای محلی و مقایسه آن با تجربه های دیگر شما سفرنامه تان را جذاب کرده و باعث می شود تا خوانند جذب نوشته های شما شود.
اشاره به مناطق دیدنی و تاریخی منطقه و مقایسه امکانات و سرویس دهی به گردشگران در آن ها برای تکمیل اطلاعات سفرنامه شما بسیار مفید خواهد بود. معرفی مناطق طبیعی و زیبا همانند ساحل ها، جنگل ها و غیره در کنار مناطق تاریخی و دیدنی لازم به نظر می رسد. توصیف آنچه دیده اید و احساسی که از دیدن این مناطق به شما دست داد نیز به جذابیت سفرنامه اضافه می کند. اگر موفق به دیدن یک محل تاریخی و یا دیدنی در منطقه ای نشده اید آن را ذکر کنید تا دیگران از وجود آن در آن محل مطلع شوند و برای دیدنش اقدام نمایند.
اشاره به مراسم و یا جشنواره هایی که در طول سفرتان با آن برخورد می کنید و نوشتن در مورد آداب و رسوم و یا عادت های خوب و بد مردم آن منطقه می تواند به نشان دادن فرهنگ منطقه کمک کرده و در درست رفتار کردن با آن مردم مفید باشد.
اشاره به فروشگاه ها، هتل ها و رستوران های ارزان قیمت و یا اشاره به بخشی از شهر که سطح خرج و مخارج مردم پایین تر است، برای کسانی که بر اساس سفرنامه شما می خواهند به آن منطقه سفر کنند بسیار مفید خواهد بود .
به ورزش های مورد علاقه مردم منطقه مورد نظر و سطح آنها در کشور و یا جهان اشاره کنید.
افرادی که قصد سفرنامه نویس داشته و یا این کار را تازه آغاز کرده اند ، بهتر است تا چندین سفرنامه را بخوانند تا با روش سفرنامه نویسی آشنا شوند. اما باید به خاطر داشت که کپی برداری از کار دیگران نادرست است و نباید این کار را انجام شود. مطالعه بخش گردشگری و سفر روزنامه ها خواندن مجلات تخصصی گردشگری و جهانگردی نیز در بهتر نوشتن سفرنامه مفید خواهد بود و به کسب تجربه در زمینه نوشتن سفر نامه کمک می کند.

در نوشتن سفرنامه به طور خصوصی و یا در وبلاگ به طور عمومی باید از هر گونه اشتباه نوشتاری جلوگیری کرد. توجه به نکات زیر می تواند کمک کننده باشد:

برای جلوگیری از فراموش کردن همه نکات سفر بهتر است سفرنامه به صورت روزانه نوشته شود.
باید تنها به سفرنامه و به نکاتی که باید در مورد آن ذکر شود، پرداخت.
زمان هایی که به نوشتن اختصاص داده می شود باید در آرامش و خاطری آسوده باشد تا نوشته ها خسته کننده و بی روح نباشد.
رعایت دستور زبان و نگارش نوشتار از اهمیت بالایی برخوردار است.
در کار نوشتن باید جدی بود و فرض شود که قرار است این سفرنامه چاپ شود .
با رعایت موارد ذکر شده می توان سفر خود را برای همیشه ماندگار کرد .

امروزه با وجود امکانات عکاسی و کامپیوتری می توان تصاویر مربوط به سفر را در کنار مطالب نوشته شده قرار داد با این کار جذابیت های سفرنامه بسیار بیشتر خواهد شد. با تکنولوژی های امروزه می توان سفرنامه خود را در لپ تاپ یا نت بوک تایپ کرد و یا به صورت سنتی با قلم و کاغذ نوشت. در هر صورت مهم ترین موضوع ، نگارش سفرنامه بوده و انتخاب هر یک از این دو روش که مزایا و معایب خاص خود را دارد، بر عهده فرد نویسنده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفری بی آغاز
سفری بی پایان
سفری بی مقصد
سفری بی برگشت
سفری تا کابوس
سفری تا رویا
سفری تا بودا
شبنم تاج محل

با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم
با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم

هق هق پارسیان
تکه نانی در خواب
بوی گندم در مشت
مشت کودک در خاک
کفش مادر در برف
چرخ یک کالسکه
گوشه ی گندم زار
بند رختی پاره

با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم
با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم

چمدانی بی شکل
جعبه ی یک دوربین
عکس یک بازیگر
جمعه های بی مشق
تلی از ته سیگار
دشنه ای زنگ زده
چشم گاوی در دیس
سفره ای پوسیده

با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم
با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم

برج لندن در مه
جان لنون در باران
سوهو در بی حرفی
رود سن در یک قاب
متروی سن ژقمن
قهوه ی سن میشل
پرسه ای در پیگل
کافه ها بی لبخند

با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم
با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم

خانه ای در آتش
بوف کوری در نور
گل یاسی در زخم
غربت لالایی
بوسه در راه آهن
سرخی لب در شب
برکه ای از فانوس
انفجاری در ماه

کو چه ای خیس از عشق
شعر سبز لورکا
ساعت 5 عصر
مستی بی وحشت
گریه های ژکوند
خط خوب سهراب
نامه ای آب شده
ونگوگ گوش به دست!

با حریق یادها همسفرم
وقتی دورم به تو نزذیکترم...
شهیار قنبری
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این گونه از سفرنامه ها که اغلب به صورت قصه یا تمثیل بیان می شود، گزارشی از ذهنیات نویسنده است درباره امری باطنی و اعتقادی، نظیر آثاری چون کتاب اردا ویرافنامه، که موضوع آن سفر معنوی یا معراجی است که برای ارداویراف، مؤبد فرزانه زردشتی- معاصر اردشیر بابکان (224-241 م) پیش می آید و او ضمن این سیاحت روحانی، از جهنم و بهشت دیدار می کند و مشاهدات خود را بر اساس اعتقادات دین زردشت به رشته تحریر می کشد، مانند سیری که دانته ادیب نامور ایتالیایی (1265-132 م) در اثر معروف خود کمدی الهی به دوزخ و برزخ و بهشت دارد. یا سفرنامه های منظومی چون منطق الطیر فریدالدین عطارو مصباح الارواح شمس الدین محمد بردسیری کرمانی (قرن ششم هجری) که اولی قصه رمزی است از سفر پر رنج عارف سالک و گذشتن او از هفت شهر عشق، و دومی شرح مشاهدات و منازل سیر و سلوک را به وی نشان می دهد.

سیاحتنامه سه جلدی ابراهیم بیک، نوشته زین العابدین مراغه ای (1255-1328 ه، ق) که شرح سفر خیالی ابراهیم بیک فرزند یکی از تجار برزگ آذربایجان مقیم مصر می باشد. در این کتاب، ابراهیم بیک پس از مرگ پدر و به توصیه او همراه با له له اش یوسف عمو، به آرزوی زیارت مشهد مقدس، از بندر اسکندریه مصر به استامبول می رود و از راه باطوم، تفلیس، باکو، انزلی، ساری، مشهدسر، عشق آباد رهسپار مشهد می شود. او «در این خط سیر طولانی، آنچه را دیده و آنچه را به سرش آمده تفصیل می نگارد و به مناسبت همان واقعه و پیش آمد، اوضاع کلی مملکت را به باد انتقادی می گیرد و پس از پایان سرگذشت خود در هر شهر و محل، خلاصه ای زیر عنوان «این است اجمال سیاحت قزوین یا مراغه یا جاهای دیگر» از اوضاع و عادات و گرفتاریها و بدبختیهای آن جا ذکر می کند و تقریباً همه جا با این عبارت خاتمه می دهد که «مرده اند، ولی زنده وزنده اند ولی مرده.... این سیاحتنامه درواقع دائره المعارف جامع اوضاع ایران در اواخر قرن سیزدهم هجری است که با قلمی تند و بی پروا و بی گذشت تحریر شده است.»

ترجمه کتابهایی نظیر بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دور دنیا در هشتاد روز، مسافرت به مرکز زمین، نوشته ژول ورن (Jules Verne) رمان نویس فرانسوی (1828-1905 م)از نوع سفرنامه های تخیلی علمی به شمارمی رود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

1- چه بهتر از همین ایران آغاز کنیم و ناصرخسرو قبادیانی. ادیب و شاعری که در عصر 5 هجری در پی یک خواب تصمیم گرفت به دنبال گمشده خود در عالم عرفان بگردد و از این رو سفری هفت ساله را آغاز کرد؛ سفری که از مرو آغاز شد و به بلخ خاتمه یافت، اما در این میان شهرهای بسیاری از ایران، ترکیه، سوریه، لبنان و فلسطین کنونی، مصر، سودان، عربستان و عراق کنونی می‌گذرد. در همین سفر بود که او پیرو آیین اسماعیلی شد. موضوعی که اواخر عمرش به بهانه انزوای او تمام شد. سفرنامه ناصرخسرو در حال حاضر موجود است و مورد استناد محققان قرار می‌گیرد.
2- میرزامحمدعلی محلاتی هم یکی از جهانگردان معروف ایرانی است. به دلیل جهانگردی‌های گسترده او لقب حاج سیاح به وی داده‌اند. او از مناطقی دیدن کرده که در زمان خود (قاجاریه) سفر به این مناطق بسیار مشکل بوده است، مانند ژاپن و ایالات متحده.
گفته می‌شود او سرانجام درخواست تابعیتی از دولت آمریکا می‌کند و تبعه این کشور می‌شود. حاج سیاح دو جلد کتاب هم از سفرهای خود نوشته است. دوران سفرهای او 18 سال طول کشیده است. جالب است بدانید او یکی از فعالان سیاسی دوران خود هم شناخته می‌شود.
3- برادران امیدوار هم از جهانگردان معروف ایرانی هستند. عیسی و عبدالله امیدوار از سال 1330 به جهانگردی و انجام پژوهش‌های میدانی انسان‌شناسانه در اقصی نقاط جهان اقدام کردند.
ویژگی کار آنها فیلمبرداری و عکاسی و به قول صحیح‌تر مستندسازی سفر است. این مستندات بعدها در قالب کتابی هم به چاپ رسید که مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است. از یافته‌های آنان موزه‌ای هم در مجموعه سعدآباد ایجاد و در سال 1382 افتتاح شده است. آنان را به قولی نخستین جهانگردان ایرانی به سبک مدرن می‌دانند و نیز نخستین ایرانیان و آسیایی‌هایی که به قطب جنوب سفر کردند. البته ظاهرا فقط عبدالله امیدوار موفق شد به قطب سفر کند.
4- حسن علیزاده و امیرحسین احمدی هم دو جهانگرد معروف دیگر ایرانی هستند. این دو دوست که در جریان خدمت سربازی با یکدیگر آشنا شدند از سال 1379 سفر خود را به دور دنیا با دوچرخه آغاز کردند و موفق شدند پس از طی 64 هزار کیلومتر به کشور بازگردند.
فدراسیون دوچرخه‌سواری در آن زمان لقب قهرمان قهرمانان را به این دو دوچرخه‌سوار اعطا کرد. آنها همچنین در سازمان ملل متحد و نیز در مرز بازرگان مورد استقبال قرار گرفتند.
5- پونه مهدوی نادر هم اولین زن جهانگرد ایرانی است. او با دوچرخه سفر خود به دور دنیا را انجام داد و البته در مسیرهای طولانی از هواپیما هم استفاده کرد. سفر او حدود یک سال و نیم طول کشید و او در طول این سفر مناطقی همچون قله اورست و خانه کعبه را دید و در اجلاس جهانی جوانان هم شرکت کرد. کتاب او هم با عنوان مسیر صلح شامل خاطرات و عکس‌های این سفر به چاپ رسیده است.
6- یکی از جهانگردان معروف جهان ابن بطوطه است. او یک جهانگرد مسلمان است که اصالت مغربی یا مراکشی دارد. ظاهرا او حدود 117 هزار کیلومتر و از نظر مختصات سرزمینی کنونی به 44 کشور جهان سفر کرده است. او بعد از این سفر به نگارش سفرنامه خود اقدام کرد که یکی از معتبرترین اسناد برای شناخت مردم جهان در آن دوره است.
7- چنگ هه یا چنگ خه یک جهانگرد مسلمان چینی است که به عنوان یکی از معروف‌ترین جهانگردان و مکتشفان جهان شناخته می‌شود. این فرد از مناظر دیگری در چین و نیز جهان شهرت دارد. چنگ هه در طول 30 سال، هفت سفر انجام داد و به کشورهایی نظیر ایران، عربستان و مناطقی چون شبه‌قاره هند و شرق دور آسیا سفر کرد.
8- یکی از معروف‌ترین جهانگردان غربی و جهانی مارکوپولوست. مارکوپولو در ادبیات عامیانه امروز ایران به عنوان نماد سفر و جهانگردی شناخته می‌شود. او یک جهانگرد و تاجر ونیزی بوده است.
وی در سفرهای خود به شرق جهان ازجمله ایران و چین سفر کرده بود. از او کتابی هم به جا مانده که حرف و حدیث‌های بسیاری برانگیخته است اما در صورت صحت توانسته اطلاعات بسیار مناسبی به محققان بدهد. برخی حتی می‌گویند سفرنامه او به نقشه‌نگاری هم کمک کرده است. مارکو در سفر رفت خود از خشکی و در سفر برگشت خود به طور عمده از دریا استفاده کرد.
9- کریستف کلمب: در ادبیات انگلیسی میان دو واژه جهانگرد یا کاشف و نیز توریست تفاوت عمده وجود دارد. شاید از این منظر بتوان گفت کریستف کلمب به عنوان کاپیتان کشتی‌های پادشاهی‌های دوره میانه اروپا، یک کاشف باشد تا توریست.
با این حال به نوعی می‌توان ادعا کرد تمام کاشفان جهان هم خبره‌های سفر بودند. نام کریستف کلمب از این نظر در جهان شهرت دارد که او را کاشف قاره آمریکا می‌دانند؛ موضوعی که البته فقط در نام صحیح است. زیرا او خود نفهمید پای به آمریکا گذاشته و بعدها هم مشخص شد احتمالا افراد دیگری قبل از او به این مکان رفته بودند.
10- مایکل پالین هم یکی از معروف‌ترین مسافران و گردشگران جهان است. او یک کمدین انگلیسی است، اما از سال 1980 اقدام به مسافرت و ساخت مستند از سفرهای خود کرده است. او در این مدت به قطب جنوب و شمال، اروپای شرقی، هیمالیا، صحرای آفریقا سفر کرده و مستندهای زیادی از سفرهای خود ساخته است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شاید خیلی از شما دوستان سفر دانشجویی رفته باشید و علاقمند به نوشتن سفرنامه از آن بوده اید.اما این سوال برای شما پیش آمده که از کجا شروع کنید و چه چیزهایی باید بنویسید تا سفرنامه خوب و جذابی داشته باشید؟
اینها شاید بعضی از سؤال های کسی باشد که به سفری دانشجویی رفته، حالا نمی داند با انبوه خاطرات و یادهایش باید چه کند. روشن است که خواندن خاطرات و تجربیات دیگران، می تواند بخشی لذت بخش از مطالعات ما را به خود اختصاص دهد؛ اما شاید به دلیل روشمند نبودن و یا روشن نبودن شیوه ها و حدود و ضوابط سفرنامه نویسی دانشجویی، این بخش کمتر مورد توجه قرار گرفته و چه بسا به دلیل تجربیات غیر مفید، به طور کلی، دیدگاهی منفی نسبت به آن در ذهن ها وجود داشته باشد. همچنین عدم اطمینان از مورد توجه قرار گرفتن نوشته، از مواردی است که نویسنده را از نوشتن، دل سرد می کند؛ اما خوشبختانه در دانشگاه ها، نشریاتی هستند که به چاپ و انتشار سفرنامه های دانشجویی توجه دارند و به دلیل توزیع در دانشگاه ها، مخاطبان خاص خود را نیز خواهند داشت.

با این حال، بر اساس شیوه های نویسندگی به طور عام و توجه به شیوه های نگارش و ثبت وقایع، می توان چارچوبی کلی برای شیوة نگارش سفرنامة دانشجویی تعریف کرد.

این که سفرنامه نویسی از کجا شروع شود، به ذوق نویسنده مربوط است و می تواند از همان لحظة مطلع شدن از وجود چنین سفری، آغاز شود و یا از لحظه ای که شخص در قطار یا اتوبوس نشسته، به سمت مقصد حرکت می کند. در هر صورت، باید دانست که سرآغاز هر مطلبی، مهم ترین بخش آن محسوب می شود. اگر ابتدای سفرنامه جذاب باشد، می تواند مخاطب را تا پایان با خود همراه کند؛ اما اگر سبک نوشتاری سست یا مبهم باشد، مخاطب را از خود می راند. پس نویسنده می بایست با تفکر و مطالعه، به بهترین سرآغاز دست یابد.

مشکل دیگر در سفرنامه نویسی ها، پرداختن بیش از حد به جزئیات است. ذکر تک تک حوادث و مسائل پیش پا افتاده و تکراری، مخاطب را از متن، دل سرد خواهد کرد. نویسندة سفرنامة دانشجویی باید بداند که خواننده در متن او، به دنبال یافتن دنیایی جدید است؛ دنیایی که شاید برای خود او ناشناخته است و تلاش می کند از طریق این سفرنامه، آن را بشناسد. پس بیان جزئیات می بایست در حد کمک به این هدف باشد. شیوة توصیف از مناظر و مکان ها نیز باید روشمند باشد و اتفاقاً ذکر جزییات در این موارد، بسیار پسندیده است. مؤلف همانند دوربینی که از تصاویر، فیلم برداری می کند، لحظات و تصاویر را ثبت کرده، با ذکر جزییات، به مخاطب عرضه می کند؛ مخاطبی که در آن مکان حضور ندارد و فقط از طریق واژگان انتخابی و نوع نگارش نویسنده، خود را در آن مکان می یابد. پس نویسنده بهتر است با انتخاب زاویه دیدی جذاب و مقبول و نیز با واژگان و عباراتی که مخاطب را به دنبال خود می کشد، به توصیف مکان ها و فضاهایی که دیده است، بپردازد. در این بخش، فقط یاد کردن از نکات مثبت، مورد نظر نیست؛ بلکه نازیبایی ها و کاستی هایی که نویسنده در طول سفر می بیند نیز باید در سفرنامه ثبت شوند؛ تا خواننده با فضایی واقعی مواجه باشد.

مورد بعدی را می توان به واقع گرایانه بودن و دوری از اغراق و غرض ورزی اختصاص داد. بزرگ نمایی های بی موقع و دوری از واقعیت ها، از مواردی است که خواننده را دل سرد کرده، پی گیری ادامة مطلب را برای او سخت می کند. نویسندة سفرنامة دانشجویی باید درست همانند دوربین عمل کند؛ یعنی همان ها را که می بیند، بیان کند؛ اما با بیانی که با جذابیت و کشش، همراه باشد.

اگر نویسندة سفرنامة دانشجویی، خودش دانشجو باشد، باید روحیه و منش دانشجویی در متن سفرنامة او دیده شود. سن و موقعیت دانشجویی هر فرد، در واژگان و عبارات خاص او، قابل ملاحظه است و در نتیجه، نویسنده در حین نگارش سفرنامه، به جای آن که بیش از حد به فکر پالودن نوشته و ویرایش آن به زبان علمی سفرنامه باشد، بهتر است از لحن و کلام خود برای روایت، بهره ببرد و این کار بر جذابیت سفرنامة او خواهد افزود. بهره بردن از طنز و شوخ طبعی - در حدود عرف و ادب - و براساس موقعیت های خاصی که در آن قرار گرفته، می تواند خواندن سفرنامه را جذاب تر کند و فضای جوانی و دانشجویی را بیشتر از پیش در نوشته منعکس کند. آگاهی از تفاوت طنز و هزل و پرهیز از افراط در این مورد نیز ضروری است.

یکی از موارد دیگری که نویسندة سفرنامة دانشجویی در خلال نوشتة خود باید به آن توجه داشته باشد، اظهارنظر شخصی در مورد دیده ها و شنیده هاست. بی شک برای خواننده جذاب است که عشق نویسنده به منطقه یا منظره ای خاص را در لابلای متن او ببیند یا برعکس، بیزاری وی را نسبت به آن چه دیده، درک کند؛ زیرا از این طریق، مخاطب از لحاظ احساسی با نویسنده همراه می شود و در کنار او از زیبایی ها لذت برده، یا از زشتی ها رنج می برد. همچنین نویسنده در فضایی که از آنٍ خود اوست، می تواند نظر و عقیدة خود را مطرح کند. دانشجو، یعنی جویندة دانش و علم و این جُستن، تنها به کلاس های درس، محدود نمی شود. همان طور که دانشجو در کلاس درس، امکان اظهار عقیده نسبت به مسائل مطرح شده را دارد، در سفرهای دانشجویی نیز این امکان برای او فراهم است و می تواند در هنگام نگارش سفرنامة خود، اظهارات خود را برای خوانندگان بازگو کند؛ خوانندگانی که برخی از آنها دانشجویانی همانند خود او هستند و می توانند با او مخالفت یا موافقت کنند.

طبیعی است که موارد بسیاری را می توان بر این فهرست افزود؛ اما هدف اصلی، تعریف چارچوب کلی برای نگارش یک سفرنامه دانشجویی و بیان حدود و وظایف آن است.

بنابراین، نویسندة سفرنامة دانشجویی، می بایست نسبت به شیوه های نگارش و ترفندهای آن، اطلاعات کلی داشته باشد؛ تا بتواند سفرنامه ای دل نشین و جذاب را بنویسد؛ البته راه حل دیگر، کمک گرفتن از ویراستار است؛ ویراستاری که با جدیت و دل سوزی، مطلب را براساس نظر خود مؤلف، ویرایش و با درک روح مطلب، به رفع مشکلات نگارشی و ضعف تألیف، کمک کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
«سفرنامه»، عنوانی کلی برای انواع نوشته هایی است که افراد مختلف، با اهداف و دیدگاه های متنوع، از دیده ها و شنیده ها و تجربیات خود در سفرهای گوناگون، نگاشته اند. برخی سفرنامه نویسی را از سبک های ادبی می دانند که البته در این صورت، می بایست ضوابط و شرایط تألیف سفرنامه و سایر وجوهی که سفرنامه نویسی را به عنوان یک سبک ادبی معرفی می کند، تبیین شوند و از طرف دیگر، شاید چارچوب گذاری برای سفرنامه نویسی و تعیین شرایط و ضوابط برای آن، جذابیت و تنوع آن را از بین ببرد؛ زیرا سفرنامه ها، براساس نوع نگارش و دیدگاه هر یک از سفرنامه نویسان، متفاوت می باشند.

در گذشته سفرنامه ها، عامل آشنایی مردم سرزمین های مختلف با کشورهای جدید و آداب و رسوم و علوم و پیشرفت های کشورهای دیگر بوده اند. در این سفرها، جنبه های گوناگون زندگی مردم کشورهای دیگر، مانند ساختارهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و پیشرفت های علمی از قبیل تأسیس کتابخانه و بیمارستان و شیوه های جشن ها و سایر مراسم یا دسته بندی های اجتماعی و جایگاه زنان و مردان در هر جامعه بیان می شد و سفرنامه نویس، بر اساس دیدگاه خود، بخشی از این امور را در اثر خود منعکس می کرد.

هریک از نویسندگان سفرنامه ها براساس شغل و موقعیت اجتماعی و سیاسی و فرهنگی خود – سفیر، کاردار، تاجر و... - به بیان و ثبت بخشی خاص از دیده ها و شنیده های خود در سفر می پرداختند.

امروزه با پیشرفت فن آوری، سفرنامه نویسی نیز به امری ساده و در دسترس همگان، تبدیل شده است و حتی نیازی نیست منتظر پایان سفر و بازگشت بوده، سپس سفرنامه نویسی آغاز شود و حتی می توان روزانه شرح لحظه لحظه سفر را با عکس و فیلم ثبت کرد و در همان لحظه، در اختیار خوانندگان قرار داد و حتی دیدگاه های آنان را نیز دریافت کرد.

از جهت حوزة جغرافیایی، سفرنامه ها را می توان به دو گروه زیر تقسیم کرد:

۱. سفرنامه های درون مرزی.

۲. سفرنامه های برون مرزی.

«سفرنامه های درون مرزی» را می توان سفرنامه هایی دانست که کسی از اهالی یک کشور، به سیاحت و گردش در شهرهای دیگری از کشور خود بپردازد. از مشهورترین این سفرنامه ها، می توان تات نشین های بلوک زهرا، اثر جلال آل احمد را نام برد که به معرفی تات های شهرستان بوئین زهرا می پردازد؛ اما سفرنامه های برون مرزی، حاصل تجربیات نویسنده از سفر به کشوری دیگر، غیر از کشور خودش می باشد.

نخستین سفرنامه دربارة ایران در دوران اسلامی، از آن «خاخام بنیامین بن جناح» از تاجران تودلای اسپانیاست که در زمان حکومت سلجوقیان به ایران سفر کرد و پس از او «خاخام موسی پتاچیا»، جهانگردی از شهر پراگ و کسانی چون مارکوپولو، ابن بطوطه و. .. دربارة ایران، سفرنامه هایی نوشتند.

برخی از مهم ترین و معتبرترین سفرنامه ها دربارة ایران عبارتند از:

۱. سفرهای موسیو دو تونو به مشرق؛ دربارة مؤلف این سفرنامه، اطلاعاتی در دست نیست. این سفرنامه که کمتر مورد توجه قرار گرفته، در سه بخش ترکیه، ایران و شرق هند، نگاشته شده است.
۲. به سوی اصفهان، تألیف پییر لوتی؛ نویسنده این سفرنامه، یک جهانگرد فرانسوی است و در سال ۱۹۰۴م. تألیف شده است. وی پس از سفر به هند، وارد ایران شد و پس از بازدید از اصفهان، این سفرنامه را به صورت خاطره نگاری، نوشته است. بدرالدین کتابی، این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است.
۳. یک سال در میان ایرانیان، تألیف ادوار براون؛ وی در سال 1887م. حدود 9 سال پیش از انقلاب مشروطه به ایران آمد و این کتاب را پس از این سفر، به رشته تحریر درآورد.
۴. سیاحت نامه مسیو چریکف، نوشتة کلنل چریکف؛ وی نمایندة دولت روسیه و رئیس کمیسیون تعیین حدود مرزی ایران و عثمانی بود که در زمان قاجار به ایران آمده و این سفرنامه، حاصل همان سفر است. این کتاب در ایران توسط آبکار مسیحی ترجمه شده است.
۵. سفرنامه دروویل، نوشتة گاسپار دروویل؛ وی که یک افسر فرانسوی بود، در زمان قاجار و در پانزدهمین سال سلطنت فتحعلی شاه قاجار و پس از دورة اول جنگ های ایران و روسیه که منجر به قرارداد گلستان شد، به ایران سفر کرد. این کتاب را جواد محیی به فارسی ترجمه کرده است.
۶. سفرنامه کارری، تألیف جووانی فرانچسکو جملی کارری؛ وی یک جهانگرد ایتالیایی بود که با دیدگاهی ظریف، به ثبت و ضبط رفتارهای ایرانیان و آداب رسوم و حیات اجتماعی ایرانیان در اواخر عهد صفوی پرداخت. عبدالعلی کارنگ و عباس نخجوانی، این کتاب را ترجمه کرده اند.
۷. سفرنامه کلاویخو، نوشتة روی گونزالس کلاویخو؛ وی فرستادة مخصوص هانری سوم، پادشاه اسپانیا بود که به خدمت تیمور گروکانی آمد و شرح مسافرت خویش را در سفرنامه ای نگاشت. این کتاب منبع قابل توجهی برای شناسایی اوضاع اجتماعی و سیاسی مردم ایران در عصر تیموری است. این کتاب را مسعود رجب نیا به فارسی ترجمه کرده است.
۸. سفرنامه پیترو دلاواله؛ پیترو دلاواله، سیاح و گردش گری ایتالیایی بود. این کتاب در دو جلد و با ترجمة محمود بهفروزی در ایران به چاپ رسیده است.
۹. سفرنامة اوژن فلاندن؛ وی یک نقاش فرانسوی بود که به همراه پاسکال کوست، معمار هموطنش، در سال 1840م. در عهد محمدشاه قاجار به ایران آمد و شرح سفر خود را منتشر کرد.
۱۰. سفرنامة ارنست اورسل؛ وی در سال 1882م. وارد ایران شده و شرح سفر خود را در سفرنامه ای ثبت کرد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شاید روزی دوست داشتید سفری هیجان انگیز داشته باشید . و ترس و وحشت را با چشمان خود ببینید و دیگر هوس سفر هیجان انگیز را نکنید .
ریگ جن . محلی در دل کویر محلی که به مثلث بر مودای ایران معروف است .ریگ جن، شگفت‌انگیز‌ترین اسرار‌آمیز‌ترین و ترسناک‌ترین منطقه ایران است، با باتلاق‌های سهمگین که مرگ را برای هر موجودی زنده‌ای به ارمغان می‌آورد. اتفاقات بی‌پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزار‌های این منطقه محل قتل و دفتن موجوات زنده بسیاری بوده است.
یگ جن با وسعتی حدود 3800 کیلومتر مربع در حاشیه شمالی به کوه گوگردی ، در حاشیه شرقی به جاده دامغان .اما بهترین مسیر دستیابی به آن هم بخش شمال شرق پارک ملی کویر است، یعنی جاده سنگفرش ملک آباد که البته داخل مرز پارک بوده و زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست اداره می شود. بنابراین باید از این سازمان مجوز عبور بگیرید. مسیر دیگر ورود به ریگ جن هم جندق است که دقیقا در نقطه مقابل، یعنی در بخش شرقی پارک قرار دارد.
اگر از تهران عازم ریگ جن می شوید باید بدانید که فاصله تهران تا جندق حدود 170 کیلومتر است.
اگر شما هم انگیزه پیدا کرده اید که جانتان را کف دستتان بگیرید و راهی ریگ جن شوید، بهتر است خیلی عجله نکنید. توصیه می کنیم که اگر تا به حال کویر نوردی نکرده اید و به اصطلاح حرفه ای نیستید، برای اولین تجربه به هیچ عنوان ریگ جن را انتخاب نکنید که در این صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا! حتی اگر هم حرفه ای هستید حتماً گروهی به این منطقه سفر کنید. آن هم با یک تیم کاملا حرفه ای.
بهترین وسیله برای عبور از این کویر‌، جیپ های سبك وزن است و البته فراموش نکنید که هر لحظه امکان گیر کردن و گم شدنتان در کویر ریگ جن وجود دارد. پس باید از همه امكان های نرم افزاری مثل نقشه های دقیق و GPS که قبلا تمام مسیرهای عبور از ریگ جن روی آن مشخص شده است استفاده کنید. این البته به جز اطلاع مسئولان محلی از سفر تیم کویرگردی به ریگ جن است که باید کاملا در جریان نقشه سفر تیم باشند.
سفر به ریگ جن معمولا با بیشترین حد تجهیزات صورت می گیرد. در این سفر معمولا برای مدت حداقل 15 روز غذا‌، آب، بنزین و وسایل فنی ماشین ها برداشته می شود تا در صورت بروز مشکل حفظ گروه امکان پذیر باشد.
اما ریگ جن غیر از احتمال گم شدن و ته کشیدن منابع حیاتی، بهانه های دیگری هم برای بلعیدن مسافرانش دارد! فرو رفتن در گل و لجن و باتلاق های ریگ جن یكی از مهم ترین خطرهایی است که هر مسافری را تهدید می کند.
ومیان منطقه تصور می کنند که ارواح پلید و شیاطین در ریگ جن سکونت دارند و به همین دلیل هر که پا به این سرزمین اسرار آمیز می گذارد بلعیده می شود و دیگر باز نمی گردد.
اگر به این محل رفتید و برگشتید حتماً ما را مطلع نمائید تا از تجربیات شما استفاده کنیم.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جهانگرد شو! جهانگرد شو! گاه می توان با خواندن مطلبی جهانگرد شد و گاه با سفرهای بسیار نمی توان نام جهانگرد بر خود گذارد.
با خواندن چند خط سفرنامه می توان سفر کرد و با رفتن به سفر می توان سفرنامه نوشت. گاه در زمستان و در کنار شومینه می توان به تابستان استوا رسید و از گرمای آن گرم شد و گاه با نوشتن یک سفر خوب به شمال، در دل کویر می توان صدای امواج دریا را شنید.
مهم این نیست که سفرنامه طولانی نوشت یا خواند، مهم این است که با دل بنویسی، با ذوق بخوانی.
پس بنویس که نوشتن، رمز لمس لحظات زیباست. و بخوان با ذوق، با عشق، که خواندن حس بودن در لامکان و لازمان است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نمی دانی لطف زندگی شهری چیست، داری ربات می شوی، هیچ به روزگاری که داری فکر کرده ای؟ داری غرق می شوی در زندگی روزمره شهری، روزها در پی هم می آیند و تو زندگی تکراری خود را ادامه می دهی و اصلا حواست به خودت و آرامشت نیست، گاهی خودخواه بودن چیز خوبی است، کمی به خودت و آرامش روحیت فکر کن، به سفر برو،, کار سختی نیست، لازم نیست حتما سفر لوکس باشد تا آرامش در پی خود داشته باشد، یک سبد بردار و وسایل ضروری را در آن بگذار، دست عزیزانت را بگیر و به سفر برو، مکان و زمانش مهم نیست،, مهم خودِ خودِ سفر است و آرامش آن، یادت نرود که خودکار و چند برگ کاغذ هم با خود ببری و از لذت های سفری که رفتی بنویسی تا هم یادگاری برای خودت بماند و هم دیگران از این دست نوشته ها لذت ببرند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جیرفت می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی مانند: دریاچه سد جیرفت, ییلاقات در بهشت , تاریخی مثل: کاروانسرای گنجعلیخان, قلعه سموران و آبشار هایی مثل: آبشار دره گلم دخترکش یا آبشار کوه نیمه و سایر اماکن دیدنی جیرفت می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جیرفت را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جیرفت تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جیرفت در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جیرفت را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جیرفت را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
سفر به جلفا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جلفا مانند: کلیسای مریم مقدس(س), کلیسای چوپان, دریاچه سد ارس, برج دوزال می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جلفا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جلفا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جلفا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جلفا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جلفا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جامائیکا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جامائیکا از جمله: سقوط رودخانه داون یا موزه باب مارلی و پارک دلفین می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جامائیکا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جامائیکا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جامائیکا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جامائیکا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جامائیکا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ونزوئلا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ونزوئلا از جمله: پارک ملی موچیما یا پارک ملی موروکوی یا زیارتگاه ملی کاراکاس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ونزوئلا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ونزوئلا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ونزوئلا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ونزوئلا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ونزوئلا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به وین می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی وین شامل: کاخ شون برون, موزه ملکه سی سی, قصر بلویدیر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به وین را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به وین تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های وین در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه وین را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر وین را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به وان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی وان مثل: دریاچه وان یا کلیسای آختامار می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به وان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به وان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های وان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه وان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر وان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به وارنا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی وارنا مثل: سواحل ماسه های طلایی, بالچیک, پارک جاذبه ها می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به وارنا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به وارنا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های وارنا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه وارنا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر وارنا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ونیز می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ونیز از جمله: میدان سن مارکو, موزه کورر یا گوندولا سواری در ونیز می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ونیز را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ونیز تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ونیز در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ونیز را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ونیز را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
سفر به دانمارک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی دانمارک از جمله: قلعه روزنبرگ, کاخ کریستین بورگ, گالری ملی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به دانمارک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به دانمارک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های دانمارک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه دانمارک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر دانمارک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به دالاس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی دالاس: میدان شکر گزاری, همیلتون, برج ریونیون می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به دالاس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به دالاس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های دالاس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه دالاس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر دالاس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به رومانی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی رومانی مثل: قلعه بران یا کاخ پارلیامنت یا موزه دهقان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به رومانی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به رومانی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های رومانی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه رومانی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر رومانی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نروژ می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نروژ مانند: رینبرنگن, خیابان روروس, اودا, ترولتانگا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نروژ را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نروژ تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نروژ در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نروژ را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نروژ را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به زوریخ می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی زوریخ مانند: دریاچه لمان یا کوهستان جانگفرا یا دریاچه ثون می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به زوریخ را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به زوریخ تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های زوریخ در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه زوریخ را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر زوریخ را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به طالقان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی طالقان مانند: آبشار حیاط, چشمه آبگرم گراب, غار کله سنگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به طالقان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به طالقان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های طالقان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه طالقان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر طالقان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به طبس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی طبس مانند: برج هادرباش, جنگل سنو, غار حلوان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به طبس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به طبس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های طبس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه طبس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر طبس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به باتومی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی باتومی مانند: موزه استالین, موزه هنر آجارا, باغ گیاه شناسی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به باتومی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به باتومی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های باتومی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه باتومی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر باتومی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کلن می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کلن مانند: دورازده کلیسای رومانسک, ویدل, موزه ی لودویگ, راینسل بان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کلن را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کلن تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کلن در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کلن را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کلن را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مادرید می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مادرید مانند: موزه پرادو, دروازه خورشید, کاخ سلطنتی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مادرید را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مادرید تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مادرید در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مادرید را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مادرید را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به میلان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی میلان از جمله: پینا کوتئا دبررا, طاق صلح, موزه پولدی پزولی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به میلان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به میلان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های میلان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه میلان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر میلان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مازندران می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مازندران مانند: دریاچه الیمالات, دریاچه چورت, آبشار اسیه او می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مازندران را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مازندران تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مازندران در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مازندران را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مازندران را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نپال می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نپال از جمله: پاگودا, منطقه آناپورا, دره کاتماندو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نپال را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نپال تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نپال در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نپال را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نپال را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نخجوان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نخجوان مانند: مقبره مومنه خاتون می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نخجوان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نخجوان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نخجوان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نخجوان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نخجوان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به لائوس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی لائوس از جمله: فیدات لانگ, واتپو, وات سیساکت, کوه فوسی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به لائوس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به لائوس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های لائوس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه لائوس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر لائوس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به لرستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی لرستان مانند: تونل برفی ازنا, دریاچه گهر, قلعه فلک الافلاک می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به لرستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به لرستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های لرستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه لرستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر لرستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به لنکاوی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی لنکاوی مانند: ساحل کوک, ساحل کاسوارین, تلوک دانایی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به لنکاوی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به لنکاوی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های لنکاوی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه لنکاوی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر لنکاوی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به برلین می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی برلین مانند: دیوار برلین, دروازه براندنبورگ, یادبود هولوکاست می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به برلین را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به برلین تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های برلین در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه برلین را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر برلین را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بارسلونا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بارسلونا مانند: پارک گوئل, قصرموسیقی کاتالان, موزه پیکاسو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بارسلونا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بارسلونا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بارسلونا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بارسلونا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بارسلونا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سوییس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سوییس از جمله: دریاچه لوسرن, قصر شیلون, زرمات و ماترهورن می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سوییس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سوییس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سوییس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سوییس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سوییس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سیشل می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سیشل مانند: جزایر کیوریس, کلیسای جامع بانوی ما, خانه اوستاش سرده می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سیشل را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سیشل تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سیشل در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سیشل را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سیشل را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سری لانکا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سری لانکا مانند: دامبولا, سیگیریا, پولوناروا, کندی, کلمبو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سری لانکا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سری لانکا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سری لانکا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سری لانکا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سری لانکا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سامویی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سامویی از جمله: مزرعه تمساح ها, خانه مارها, صخره های پدربزرگ و مادربزرگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سامویی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سامویی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سامویی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سامویی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سامویی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به شیلی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی شیلی مانند: زیستگاه پنگوئن ها, جزیره چیلو, دره ماه, پوکن می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به شیلی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به شیلی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های شیلی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه شیلی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر شیلی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به صربستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی صربستان مثل: برج آوالا, کلیسای سنت ساوا, دریاچه پالیک می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به صربستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به صربستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های صربستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه صربستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر صربستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به لارناکا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی لارناکا مانند: کلیسای رویال, ایاناپا, فاماگوسا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به لارناکا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به لارناکا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های لارناکا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه لارناکا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر لارناکا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به قونیه می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی قونیه مانند: آرامگاه و موزه مولانا, موزه باستان شناسی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به قونیه را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به قونیه تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های قونیه در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه قونیه را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر قونیه را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به قطر می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی قطر مانند: موزه هنری اسلامی دوحه, بازار واقف, آل بیداع می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به قطر را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به قطر تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های قطر در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه قطر را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر قطر را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به فنلاند می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی فنلاند مانند: سومنلینا, میدان مجلس سنا, موزه ملی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به فرنلاند را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به فنلاند تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های فنلاند در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه فنلاند را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر فنلاند را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به فرانکفورت می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی فرانکفورت مثل: پالمن گارتن, رومربرگ, زالبورگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به فرانفورت را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به فرانکفورت تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های فرانکفورت در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه فرانکفورت را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر فرانکفورت را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به فیلیپین می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی فیلیپین مانند: ال نیدو, جزیره باتان, دریاچه پیناتوبو, ساگادا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به فیلیپین را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به فیلیپین تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های فیلیپین در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه فیلیپین را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر فیلیپین را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به فلورانس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی فلورانس مانند: برج پیزا, قصر پیتی, باغ های بابولی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به فلورانس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به فلورانس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های فلورانس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه فلورانس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر فلورانس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به عمان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی عمان مانند: مجسمه کندرسوز, غار مجلس الجن, قلعه رفصه می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به عمان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به عمان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های عمان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه عمان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر عمان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به عشق آباد می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی عشق آباد از جمله: نیسا, بنای بی طرفی, تپه مردنی, کاخ راخیت می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به عشق آباد را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به عشق آباد تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های عشق آباد در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه عشق آباد را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر عشق آباد را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به عراق می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی عراق مانند: حرم امام حسین (ع), حرم امام علی (ع), موزه ملی, زیگورات می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به عراق را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به عراق تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های عراق در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه عراق را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر عراق را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به خلخال می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی خلخال تفرجگاه اندبیل, آبشار نره گز, آبگرم گرمخانه می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به خلخال را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به خلخال تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های خلخال در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه خلخال را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر خلخال را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به چک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی چک مانند: پراگ, باغ و رتبا, برج ایفل می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به چک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به چک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های چک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه چک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر چک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به چالوس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی چالوس مانند: آبشار آکاپل, آبشار سواسره, نمک آبرود می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به چالوس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به چالوس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های چالوس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه چالوس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر چالوس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به چکسلواکی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی چکسلواکی مانند: پراگ, باغ و رتبا, برج ایفل پراگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به چکسلواکی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به چکسلواکی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های چکسلواکی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه چکسلواکی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر چکسلواکی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به گوانجو می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی گوانجو مانند: معبد شش درخت انجیر, جزیره شامیان, رودخانه پرل می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به گوانجو را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به گوانجو تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های گوانجو در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه گوانجو را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر گوانجو را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بالی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بالی مانند: راجا آمپات, جزیره فلورانس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بالی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بالی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بالی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بالی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بالی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به موریس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی موریس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به موریس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به موریس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های موریس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه موریس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر موریس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جنگل ابر می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جنگل ابر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جنگل ابر را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جنگل ابر تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جنگل ابر در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جنگل ابر را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جنگل ابر را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جزیره قناری می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جزیره قناری مانند: روکوسینکا, کلکسیون طوطی جهان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جزیره قناری را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جزیره قناری تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جزیره قناری در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جزیره قناری را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جزیره قناری را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جزیره گوا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جزیره گوا مانند: مومیایی زاویر مقدس, پانجیم, گوای قدیمی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جزیره گوا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جزیره گوا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جزیره گوا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جزیره گوا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جزیره گوا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جزیره بالی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جزیره بالی مانند: راجا آمپات, جزیره فلورانس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جزیره بالی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جزیره بالی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جزیره بالی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جزیره بالی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جزیره بالی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به تورنتو می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی تورنتو مانند: موزه رویال اونتاریو, کازالوها, های پارک,باغ ادواردز می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به تورنتو را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به تورنتو تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های تورنتو در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه تورنتو را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر تورنتو را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به تفلیس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی تفلیس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به تفلیس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به تفلیس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های تفلیس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه تفلیس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر تفلیس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به تاجیکستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی تاجیکستان مانند: اسکندر کول, دریاچه سارز, کوهستان فان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به تاجیکستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به تاجیکستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های تاجیکستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه تاجیکستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر تاجیکستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به پاریس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی پاریس مانند: برج ایفل, موزه لوور, کلیسای نوتردام, قلب مقدس می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به پاریس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به پاریس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های پاریس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه پاریس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر پاریس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نیویورک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نیویورک مانند: میدان تایمز, مجسمه آزادی, پل بروکلین می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نیویورک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نیویورک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نیویورک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نیویورک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نیویورک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کالیفرنیا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کالیفرنیا مانند: پارک ملی آتشفشانی لاسن, دیزنی لند, جزیره آلکاتراز می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کالیفرنیا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کالیفرنیا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کالیفرنیا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کالیفرنیا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کالیفرنیا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کامبوج می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کامبوج مانند: پری ویر, معبد نقره ای, کوه کر, بانتی سری می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کامبوج را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کامبوج تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کامبوج در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کامبوج را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کامبوج را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مجارستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مجارستان مانند: هویز, تپه گلرت, جزیره مارگیت می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مجارستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مجارستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مجارستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مجارستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مجارستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بدروم می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بدروم مانند: قلعه سنت پیتر, گشت با قایق, گومبت, بیتز می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بدروم را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بدروم تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بدروم در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بدروم را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بدروم را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کانادا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کانادا از جمله: آبشار نیاگارا, جنگل درخت های خمیده, خلیج فاندی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کانادا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کانادا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کانادا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کانادا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کانادا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مکزیک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مکزیک از جمله: کلیسا ی مکزیکو سیتی, معبد کبیر, ستون استقلال می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مکزیک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مکزیک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مکزیک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مکزیک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مکزیک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سوئیس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سوئیس مثل: لوسرن و دریاچه لوسرن, پارک ملی سوئیس, قصر شیلون می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سوئیس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سوئیس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سوئیس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سوئیس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سوئیس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سوئد می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سوئد مثل: گرونا لوند, که واستن می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سوئد را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سوئد تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سوئد در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سوئد را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سوئد را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بلژیک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بلژیک مانند: بروژبجینهف, سالن شهر بروکس, پنجاهمین می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بلژیک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بلژیک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بلژیک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بلژیک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بلژیک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به هلند می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی هلند مانند: پارک ملی هوخه ویلوه, اوترخت, ایسومیر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به هلند را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به هلند تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های هلند در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه هلند را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر هلند را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به آلمان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی آلمان مانند: اسکله زلین, کلیسای ماگدبورگ, رود "البه" شهر "مایسن" می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به آلمان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به آلمان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های آلمان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه آلمان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر آلمان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به فرانسه می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی فرانسه مانند: برج ایفل, موزه لوور, طاق پیروزی, شانزه لیزه می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به فرانسه را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به فرانسه تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های فرانسه در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه فرانسه را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر فرانسه را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به رم می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی رم مانند:کولوسیوم, پانتئون, شهر واتیکان, میدان ونیزی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به رم را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به رم تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های رم در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه رم را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر رم را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ایتالیا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ایتالیا مانند: پلکان مقدس, کولوسیوم, پایتزا ناوونا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ایتالیا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ایتالیا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ایتالیا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ایتالیا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ایتالیا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به انگلستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی انگلستان مانند: برایتون, سنت ایوس, باث, ساحل ژوراسیک می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به انگلستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به انگلستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های انگلستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه انگلستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر انگلستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نیوزلند می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نیوزلند مانند: میلفورد, خلیج جزایر, دریاچه واناکا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نیوزلند را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نیوزلند تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نیوزلند در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نیوزلند را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نیوزلند را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به نیس فرانسه می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی نیس فرانسه مانند: موزه ی ماسنا, پرومناد, پارک شاتو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به نیس فرانسه را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به نیس فرانسه تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های نیس فرانسه در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه نیس فرانسه را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر نیس فرانسه را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کوآلالامپور می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کوآلالامپور مانند: پارک آبی سان وی, بلندی های گنتینگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کوآلالامپور را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کوآلالامپور تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کوآلالامپور در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کوآلالامپور را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کوآلالامپور را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کوبا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کوبا نظیر: هاوانا قدیم, مالکون, قلعه مورو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کوبا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کوبا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کوبا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کوبا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کوبا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به هنگ کنگ می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی هنگ کنگ از جمله: ارتفاعات ویکتوریا, جزیره لانتائو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به هنگ کنگ را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به هنگ کنگ تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های هنگ کنگ در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه هنگ کنگ را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر هنگ کنگ را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سئول می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سئول مانند: میونگ دانگ, برج نامسان, سواحل گوانگالی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سئول را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سئول تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سئول در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سئول را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سئول را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کره شمالی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کره شمالی مانند: برج جوچه, کاخ خورشید کامسوسان, پارک آبی مانسو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کره شمالی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کره شمالی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کره شمالی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کره شمالی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کره شمالی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کره جنوبی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کره جنوبی مانند: کاخ جایونگ بوکانگ, پارک ملی سیوراکسان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کره جنوبی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کره جنوبی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کره جنوبی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کره جنوبی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کره جنوبی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کره می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کره مانند: جایونگ بوکانگ, پارک ملی سیوراکسان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کره را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کره تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کره در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کره را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کره را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به پکن می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی پکن مثل: کاخ پوتالا, شهر لی جیانگ, قصر تابستانی پکن می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به پکن را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به پکن تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های پکن در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه پکن را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر پکن را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به شانگهای می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی شانگهای مانند: تفریح گاه بوند, باغ یو, معبد جید بودا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به شانگهای را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به شانگهای تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های شانگهای در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه شانگهای را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر شانگهای را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به جیپور می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی جیپور از جمله: قلعه آمر, کاخ جال محل, جانتار مانتار می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به جیپور را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به جیپور تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های جیپور در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه جیپور را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر جیپور را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به آگرا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی آگرا مانند: قلعه سرخ, مسجد جامع, تاج محل, پنج محل می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به آگرا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به آگرا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های آگرا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه آگرا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر آگرا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به هندوستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی هندوستان مانند: بندر گوا, بازار ماپوسا, معبد ماهاسیا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به هندوستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به هندوستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های هندوستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه هندوستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر هندوستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به دور آسیا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی دور آسیامانند: معبد لانه ی ببر, سیم ریپ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به دور آسیا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به دور آسیا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های دور آسیا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه دور آسیا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر دور آسیا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به دور اروپا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی دور اروپا از جمله: آکرو پلیس(یونان), گرانادا(اسپانیا) می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به دور اروپا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به دور اروپا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های دور اروپا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه دور اروپا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر دور اروپا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به اروپا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی اروپا مانند: برج ایفل(فرانسه), گراند پلیس(بلژیک) می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به اروپا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به اروپا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های اروپا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه اروپا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر اروپا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به قزاقستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی قزاقستان مانند: بیترک, مدئو, کاخ صلح و آشتی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به قزاقستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به قزاقستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های قزاقستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه قزاقستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر قزاقستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به باکو می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی باکو مانند: مجسمه حکیم نظامی, ارگ باکو, پارک مفاخر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به باکو را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به باکو تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های باکو در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه باکو را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر باکو را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ارمنستان زمینی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ارمنستان زمینی مانند: معبد گارنی, کلیسای گغارت, شهر مذهبی اجمیازین می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ارمنستان زمینی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ارمنستان زمینی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ارمنستان زمینی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ارمنستان زمینی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ارمنستان زمینی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به قبرس شمالی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی قبرس شمالی مانند: فاماگوسا, نیکوزیا, سواحل می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به قبرس شمالی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به قبرس شمالی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های قبرس شمالی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه قبرس شمالی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر قبرس شمالی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به قبرس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی قبرس مانند: فاماگوسا, نیکوزیا, سواحل می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به قبرس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به قبرس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های قبرس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه قبرس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر قبرس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به گوا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی گوا از جمله: مومیایی زاویر مقدس, پانجیم, گوای قدیمی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به گوا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به گوا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های گوا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه گوا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر گوا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ترکمنستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ترکمنستان مانند: نیسا, بنای بی طرفی, موزه فرش ترکمن می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ترکمنستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ترکمنستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ترکمنستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ترکمنستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ترکمنستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به روسیه می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی روسیه مانند: کلیسای جامع سنت باسیل, دریاچه بایکال, کاخ کرملین می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به روسیه را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به روسیه تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های روسیه در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه روسیه را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر روسیه را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مسکو می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مسکو از جمله: کاخ کرملین, میدان سرخ, مترو مسکو, تئاتر بولشوی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مسکو را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مسکو تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مسکو در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مسکو را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مسکو را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ویتنام می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ویتنام مانند: دالات, مای سان, شهر هوشی مین, دلتای مکونگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ویتنام را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ویتنام تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ویتنام در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ویتنام را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ویتنام را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مالدیو می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مالدیو می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مالدیو را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مالدیو تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مالدیو در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مالدیو را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مالدیو را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بلغارستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بلغارستان مانند: سواحل دریای سیاه, منطقه امباسادور می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بلغارستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بلغارستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بلغارستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بلغارستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بلغارستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به گرجستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی گرجستان مانند: شهر تفلیس, شهر سنگی اوپلیستیخه می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به گرجستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به گرجستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های گرجستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه گرجستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر گرجستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به یونان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی یونان مانند: کوه لیکابتوس, میدان سینتگما, ارچتیوم می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به یونان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به یونان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های یونان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه یونان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر یونان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به چین می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی چین مانند: دیوار چین, دره جیو ژایگو, کاخ پوتالا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به چین را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به چین تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های چین در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه چین را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر چین را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به هند می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی هند مانند: تاج محل, خط ساحلی کرالا, کاخ دریاچه, معبد ویروپاکشا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به هند را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به هند تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های هند در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه هند را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر هند را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به آنکارا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی آنکارا مانند: مسجد حاجی بایرام, معبد تاریخی در گاوورکالسی, برج آتاکوله می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به آنکارا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به آنکارا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های آنکارا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه آنکارا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر آنکارا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به سنگاپور می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی سنگاپور مانند: پارک مرلیون, سنتوزا و دنیای زیر آب, باغ پرندگان می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به سنگاپور را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به سنگاپور تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های سنگاپور در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه سنگاپور را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر سنگاپور را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مالزی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مالزی مانند: غار باتو, آکواریوم KLCC, پارک آبی سان وی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مالزی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مالزی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مالزی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مالزی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مالزی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به بانکوک می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی بانکوک مانند: مجموعه کاخ پادشاهی, معبد بودای خوابیده, مزرعه تمساح ها می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به بانکوک را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به بانکوک تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های بانکوک در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه بانکوک را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر بانکوک را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به پاتایا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی پاتایا مانند: مینی سیام, جزیره مرجانی, باغ استوایی نانگ نوچ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به پاتایا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به پاتایا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های پاتایا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه پاتایا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر پاتایا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به پوکت می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی پوکت مانند: باغ پروانه ها و دنیای حشرات, تورهای جنگلی, معبد چالونگ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به پوکت را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به پوکت تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های پوکت در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه پوکت را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر پوکت را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به تایلند می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی تایلند مانند: الکازار شو, مینی سیام, باغ نانگ نوچ می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به تایلند را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به تایلند تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های تایلند در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه تایلند را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر تایلند را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به آلانیا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی آلانیا مانند: قلعه تاریخی, موزه کیزیلکولی, کلیسای آیا یورگی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به آلانیا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به آلانیا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های آلانیا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه آلانیا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر آلانیا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ازمیر می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ازمیر مانند: میدان کناک, کادیفکاله, کلیسای سنت پلیکارت می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ازمیر را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ازمیر تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ازمیر در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ازمیر را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ازمیر را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به کوشآداسی می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی کوشآداسی مانند: آدالند, پاموک کاله, جزیره کبوتر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به کوشآداسی را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به کوشآداسی تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های کوشآداسی در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه کوشآداسی را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر کوشآداسی را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به مارماریس می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی مارماریس مانند: قلعه, سواحل, آکواپارک, خلیج بیزانسی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به مارماریس را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به مارماریس تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های مارماریس در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه مارماریس را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر مارماریس را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به ارمنستان می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی ارمنستان مانند: دریاچه سوان, معبد گارنی, دره گل, هامالیر می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به ارمنستان را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به ارمنستان تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های ارمنستان در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه ارمنستان را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر ارمنستان را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به آنتالیا می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی آنتالیا مانند: آسپندوس, مسجد کنگره دار, لارا می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به آنتالیا را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به آنتالیا تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های آنتالیا در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه آنتالیا را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر آنتالیا را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سفر به استانبول می تواند برای همه جذاب باشد مکان های تفریحی, تاریخی و سایر اماکن دیدنی استانبول مانند: ایاصوفیه, مسجد سلطان احمد, کاخ توپکاپی می تواند برای همه لذتبخش باشد. حال آنکه اگر تجارب و خاطرات سفر به استانبول را برای هم بازگو کنیم برای لذت بردن دیگران در سفرهای آینده می توانیم کمک و راهنمای سفر خوبی باشیم تا سفرهای جذاب تری را به استانبول تجربه کنیم. پس بیایید در مورد جاذبه های استانبول در یک پاراگراف بنویسید نیاز نیست سفرنامه استانبول را در یک صفحه A4 سفرنامه نویسی کنید, با چند لحظه فکر کردن به لحظات شاد، سفر استانبول را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید و از کاربران لایک بگیرید و یا از طریق پروفایل خودتان در بخش سفرنامه نویسی در حد یک صفحه, سفرنامه خود را ثبت کنید و در مسابقه سفرنامه نویسی شرکت کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن