Icon
مـــــــــنو
معبد ایتسوکوشیما (به ژاپنی: 厳島神社) یک معبد آئین شینتو است که در جزیره ایتسوکوشیما در کشور ژاپن قرار دارد.
بنای ابتدایی معبد به سده ۶ (میلادی) باز می‌گردد، اما معبد کنونی در سده ۱۲ (میلادی) به شکل کنونی‌اش ساخته شده است.
یک معبد آئین شینتو است که در جزیره ایتسوکوشیما در کشور ژاپن می باشد.
بنای ابتدایی معبد به سده ۶ (میلادی) باز می‌گردد، اما معبد کنونی در سده ۱۲ (میلادی) به شکل کنونی‌اش ساخته شده است.
این معبد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:406 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نام بنایی مخروبه و یادمانی از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی می باشد.
گنبد گنباکو در فاصله نزدیکی از محل انفجار بمب اتمی در شهر هیروشیمای ژاپن قرار داشت، اما به صورت کامل تخریب نشد.
عملیات بمباران اتمی هیروشیما در ساعت ۸:۱۵ صبح روز ۶ اوت ۱۹۴۵ میلادی به وقت محلی در شهر هیروشیما انجام گرفت.
دو سوم ساختمان‌های هیروشیما از جمله کارخانه‌های فولادسازی و صنعتی چون میتسوبیشی در اثر این بمباران نابود شدند. تنها چیزی که از شهر باقی ماند ساختمان تالار ترویج صنعتی استانی هیروشیما بود که انفجار، بالای گنبد این بنا رخ می‌دهد و به خاطر قرار گرفتن در کانون مرکزی انفجار، کاملاً ویران نشد.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:372 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این پارک یکی از جاذبه‌های طبیعی کشور فیلیپین می باشد. این پارک ملی در نزدیکی شهر پورتوپرنسس در جزیره پالاوان قرار دارد و به دلیل داشتن گونه‌های گیاهی و جانوری خاص در زمره میراث جهانی طبیعی یونسکو قرار گرفته‌ است.
این پارک ملی که شامل قدیمی ترین قنات هاست،این پارک دارای چشم اندازی عالی با رودخانه زیر زمینی آهکی است.یکی از ویژگی های متمایز این رودخانه این است که به صورت مستقیم تحت تاثیر جزر و مد دریاست.
این منطقه مرکز مهمی برای زیستگاه و حفاظت نوعه گونه ای متفاوت از همه حیوانات است،این مکان شامل یک اکوسیستم کامل از کوه تا دریاست،که یکی از مهمترین اکوسیستم های جنگلی است.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:347 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این شهر مرکز استان ایلوکوس جنوبی است. ویگان و استان ایلوکوس جنوبی بخشی از مجموعه جزایر لوزون می باشند. که بخش شمالی کشور فیلیپین را تشکیل می‌دهند.
ویگان شهری بندری است و در کرانه دریای جنوبی چین قرار گرفته‌است.
جمعیت این شهر ۴۷٬۲۴۶ نفر است.
ویگان دارای بافتی تاریخی و متشکل از مجموعه ساختمانها و محله‌هایی است که بر اساس معماری اسپانیایی ساخته شده‌اند و به همین علت، یکی از جاذبه‌های گردشگری فیلیپین نامیده شده است.
شهر تاریخی ویگان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:357 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کشور فیلیپین هیچ مرز خاکی ندارد و تشکیل شده است از جزیره های کوچک و بزرگ و جمعیتی حدود ۸۸ میلیون نفر دارد. وسعت خاکی فیلیپین به اندازه یک پنجم کشور ایران می باشد.
مجموعه کلیساهای باروک عبارتند از: چهار کلیسا در شهرهای مختلف کشور فیلیپین که به دلیل معماری خاص، آثار شاخص دوره تسلط اسپانیایی‌ها بر این کشور به حساب می‌آیند. که عبارتند از:
کلیسای سن آگوستین در مانیل
کلیسای نوسترا سنورا در ایلوکوس جنوبی
کلیسای سن آگوستین در ایلوکوس شمالی
کلیسای سن توماس در ایلوئیلو
این کلیساها از سال ۱۹۹۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته‌اند.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:380 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
قلعه آگره یا یا لال قلعه که همچنین به قلعه سرخ یا حصار سرخ نیز مشهور است، در شهر آگره هند و در شمال بنای مشهور تاج‌محل، واقع شده‌است. این بنا که قدمت آن به سدهٔ شانزدهم می‌رسد به همراه تاج محل از جاذبه‌های گردشگری این شهر به‌حساب می‌آید.
این قلعه مستحکم از سنگ ماسه سرخ رنگ با دیوارهایی به طول ۵/۲ کیلومتر، شهر سلطنتی گورکانیان را در خود جای داده‌است. این منطقه شامل تعداد زیادی کاخ افسانه‌ای، از جمله کاخ جهانگیر و خاص محل که توسط شاه جهان ساخته شده‌است و شامل سرسرای تماشاگران مانند دیوان خاص و دو مسجد بسیار زیبا می‌شود.
برخی مورخین معتقدند قلعه آگره ابتدا متعلق به دودمان لوریس بوده و در سدهٔ شانزدهم میلادی به وسیله اکبر پادشاه بزرگ گورکانی تصرف شده‌است. اکبر در دوره حکومت نسبتاً طولانی خود مرکز حکمرانی را از دهلی به اگره تغییر داد و این قلعه یا ارگ یکی از ارکان حکومتی او بود.
چنانچه از بناهای این دوران برمی‌آید اکبرشاه علاقه زیادی به سنگ ماسه سرخ داشت و برای عمارت‌های این بنا از این سنگ استفاده کرد به همین دلیل امروزه به آن قلعه سرخ یا ارگ سرخ آگره نیز گفته می‌شود که نباید با قلعه سرخ در دهلی اشتباه گرفت.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:354 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این بنا از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.
تاج محل بنایی است با ۵۸ متر ارتفاع که در نزدیکی اگرا در ایالت اوتار پرادش هندوستان ساخته شده‌است.
این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی‌تبارش، بنام ارجمند بانو بیگم مشهور به ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱م در سفری جنگی به‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌است. خود شاه‌جهان نیز بعدتر در همان‌جا به خاک سپرده شد.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:367 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
یکی از دارایی‌های میراث جهانی است که شامل ۱۱ محل کیفری باقی مانده از کشورهای قرن ۱۸ و ۱۹ در نوارهای ساحلی حاصل خیز سیدنی، تاسمانیا، جزیره نورفولک و فرمانتل می‌باشد که در ابتدا در بریتانیا ساخته شده‌ است.
این مکان‌ها بهترین نمونه‌های باقی مانده‌ای هستند که بزرگی مقیاس انتقال محکومان و میزان گسترش قدرت مستعمراتی اروپایی‌ها از راه کار اجباری از محکومان را نشان می‌دهند.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:332 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
باغ کارلتون یک میراث جهانی است که درضلع شمال شرقی ناحیه مرکزی تجاری ملبورن، ویکتوریا، واقع است.
محوطه‌ای ۲۶ هکتاری شامل ساختمان نمایشگاه سلطنتی، موزه ملبورن، سینما آیمکس، زمین تنیس و یک زمین بازی کودکان می باشد. این محیط مستطیل شکل با خیابان‌های ویکتوریا، راتدون، کارلتون و نیکلسون احاطه شده‌است.
از ساختمان نمایشگاه، باغ دارای شیبی در جهت جنوب غربی و شمال شرقی است. با توجه به لیست سازمان میراث جهانی، ساختمان نمایشگاه سلطنتی و باغ کارلتون به عنوان «مهمترین نواحی تاریخی، معماری، زیباشناختی، عمومی و علمی ویکتوریا» شناخته میشوند.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:360 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
الجدیده یکی از شهرهای کشور مراکش می باشد. الجدیده بندری است در کرانهٔ اقیانوس اطلس و مرکز استان الجدیده نیز هست. جمعیت آن در سال ۲۰۰۴ میلادی ۱۴۴٬۴۴۰ نفر بوده‌است.
دورنمای شهر الجدیده از سوی دریا بیشتر شبیه شهرهای پرتغالی است (با دیوارهای بلند سنگی) تا شهرهای شمال آفریقا.
نام پیشین این شهر مازاگان بود که نامی پرتغالی است.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:309 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این صومعه در شبه‌جزیره سینا و بر روی کوه‌پایه کوه سینا در مصر ساخته شده است.
این صومعه در سده پنجم (میلادی) به دستور یوستی‌نیانوس یکم، امپراتور روم شرقی بنا نهاده شد. بر فرمان یوستی‌نیانوس یکم، صد خانوار از مردم والاش در رومانی برای نگهداری صومعه سنت کاترین به منطقه آورده شدند.
هم‌اکنون این صومعه در مالکیت کلیسای اورتودوکس شرقی قرار دارد.
در این دیر سندی وجود دارد به نام آشتی‌نامه محمد که به محمد، پیامبر اسلام نسبت داده می‌شود و گفته می‌شود که متن آن به خط علی بن ابی‌طالب می باشد.
تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:332 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غار پانتاگونیا در آرژانتین با قدمتی 30 هزار ساله یکی از اماکن جذاب در جهان به حساب می آید که اثر دست های ماقبل تاریخ بر روی آن باقی مانده است.
این غار، غاري استثنايي در زمينه هنر است . اين نقاشي ها توسط جوامع شکارچي که حدود 9 تا 13 هزار سال پيش در اين غار زندگي مي کردند کشيده شده است.
آنها از استخوانها چيزي شبيه به اسپري رنگ درست کرده بودند و براي کشيدن اين نقاشي ها دور دست هاي خود را رنگ کرده اند .

تاریخ ثبت :1395/07/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:264 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
ین خرابه‌ها در سال ۱۸۵۹ توسط اروپاییان کشف گردید. بر خلاف اسم آن، این خرابه‌ها متعلق به سرخ‌پوستان آزتک نیست، و صرفاً نامیست که کاشفان آمریکایی-اروپایی بر آن گذاشته اند.
سرخ‌پوستان و مردمان باستانی پوئبلو سازنده این بناها در حدود قرن ۱۲ میلادی بوده‌اند.
در سال ۱۹۲۳ میلادی، این مکان بعنوان یک میراث فرهنگی ملی آمریکا ثبت گردید، و در سال ۱۹۸۷ بعنوان یک میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسید.

تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:295 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مجسمه آزادی یا تندیس آزادی که نام اصلی آن «آزادی روشنگر جهان» است (به انگلیسی: Liberty Enlightening the World - به فرانسه: La liberté éclairant le monde)، مجسمه بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده‌است.
این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده (منطقهٔ منهتن) و به صورت نمادی برای خوش‌آمدگویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌آیند درآمده. این مجسمه که با رویه‌ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده‌.
مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته‌است.
او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته‌است.
روی لوح سنگی با شماره‌های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:312 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نام یک پارک ملی در ایالت پارانا در کشور برزیل است. این پارک ملی بخاطر آبشارهای فراوان و گونه‌های مختلف پرندگان ساکن درآن معروف است.
این پارک در ۱۷ نوامبر ۱۹۸۶ در نشست سالانه در پاریس، به عنوان میراث طبیعی بشریت انتخاب شده است.
مساحت این پارک ۱۸۵.۲۶۲ هکتار است.
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:264 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این بنا در کلن، با ۱۵۷ متر بلندی، دومین کلیسای بلند در کشور آلمان و سومین در کل جهان محسوب می‌شود. این بنا در سال ۱۹۹۶ (میلادی) در گروه میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این کلیسا در قرن ۱۳ مادر و بزرگترین کلیسای آلمان به شمار می آمده است.
تاریخچه
پس از بازگشت «روم شرقی» یعنی بیزانس به غرب و پیروزی و غلبه بر روم غربی، ایشان مذهب جدید خود یعنی مسیحیت را که در خاورمیانه اختیار کرده بودند، مذهب رایج قلمروی پادشاهی خود اعلام نمودند. در سال ۳۱۱ پادشاه کنستانتین در آلمان، که مستعمره مطلق روم بود، فرمانی مبنی بر رسمی شدن مذهب مسیحیت صادر نمود و فرمان داد تا تمامی عبادتگاه‌های ایرانی میترایی را، که تا چندی پیش تنها مذهب بخش عمده اروپا محسوب می‌شد، ویران کرده و بروی آنها عبادتگاه‌های مسیحی بنا کنند.
چنین فرمانهایی هم زمان در سرتاسر قلمروی تحت فرمان روم صادر شد. در واقع می‌توان در زیرزمین یا در لابلای خاکهای زیر بنای اکثر کلیساهای تاریخی اروپا، از جمله کلیسای جامع کلن، باقی مانده عبادتگاه‌های میترایی را یافت.
یکی از مهمترین علل معروفیت کلیسا جامع کلن در دنیای مسیحیت، گذشته از ابعاد بسیار وسیع آن (زیربنای تقریبی ۷۹۱۴ متر مربع)، تابوت طلایی می‌باشد که در آن اسکلت سه "پادشاه مقدس" یا "مغ‌های مقدس مشرق زمین" (مغ‌ها و موبدان اشکانی یا همان سه "پادشاهی" هستند که در ادبیات دینی مسیحیت از آنها به عنوان پیام آور میلاد مسیح یاد می‌شود) نگهداری می‌شود.
اسکلت‌ها را اسقف اعظم "راینالد فون داسل" در سال ۱۱۶۴ مسیحی از شهر میلان ایتالیا به کلن آورد. در سال ۱۲۲۵ بخاطر تعداد روز افزون زواری که برای زیارت "مغ‌های مقدس" به این عبادتگاه میامدند تصمیم گرفته شد که کلیسای جدیدی ساخته شود.
پایان کار کلیسای جدید تقریبا ششصد سال به درازا کشید و پس از چندین توقف اجباری بخاطر جنگهای متعدد و در گیری‌های محفلی داخل کلیسا و یا سیاسی در تاریخ پانزده اکتبر ۱۸۸۰ جشن گرفته شد.
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:267 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
زالتسبورگ شهری دانشگاهی است که در دامنه کوه‌های آلپ قرار دارد. این شهر زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتسارت می باشد.
جشنواره موسیقی زالتسبورگ هرسال در این شهر برگزار می‌شود.
زالتسبورگ نامزد برگزاری المپیک‌های زمستانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ بود ولی برنده نشد.
زالتسبورگ یکی از ایالت‌های کشور اتریش است. مرکز آن شهر زالتسبورگ است.این شهر در قدیم یک اسقف‌نشین مستقل در امپراتوری مقدس روم بود. این ایالت در شرق ایالت تیرول و در شمال ایالت کرنتن واقع شده است
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:361 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بروژ کشور بلژیک
بروژ مرکز استان فلاندری غربی بلژیک و بزرگ‌ترین شهر این استان است. شهر بروخه در شمال غربی بلژیک قرار دارد.
نام بروژ از واژهٔ Bryggja آمده که معنای اصلی آن بارانداز و بندر حدس زده می‌شود.
شهر بروژ یکی از شهرهای قدیمی و زیبا در بلژیک است که دارای بافت سنتی با ساختمان های قدیمی با سقف های شیروانی و رودخانه هایی که از وسط کوچه ه عبور میکند و پل های زیبا و آب های آبی زلال و شفاف است .
این شهر زیبا یکی از زیباترین شهرهای اروپا نیز محسوب می شود که سالیانه گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شهر به بلژیک سفر می کنند .
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:332 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مجموعه کاخ‌هایی در شهر ورسای در نزدیکی پاریس است که به‌عنوان بزرگترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود.
این کاخ قبلا در دهکده‌ای به همین نام در نزدیکی پاریس قرار داشت.
از سال ۱۶۸۲ تا سال ۱۷۸۹ که به اجبار انقلابیون خانواده سلطنتی به پاریس منتقل شدند، این کاخ محل زندگی و دربار حکومتی شاهان فرانسه بود. معاهده ورسای که به جنگ جهانی اول پایان داد در این کاخ عقد شده‌است. این کاخ به عنوان یکی از میراث جهانی توسط یونسکو انتخاب شده‌است.
بر اساس مدارک تاریخی آثار وجود کاخ در دهکده ورسای به حدود سال ۱۰۳۸ میلادی بر می‌گردد. اما این کاخ جایگاه رسمی و سلطنتی نداشته‌است. بعدها از دهکده ورسای به عنوان شکارگاه استفاده می‌شد.
به همین منظور لویی سیزدهم دستور ساخت بنایی را در این شکارگاه در سال ۱۶۲۴ داد. این شکارگاه به وسیله «فیلیبرت لروی» طراحی و به وسیله سنگ و آجر سرخ ساخته شد.
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:371 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در شمال شرقی پارتنون در آتن، پایتخت یونان و در مرتفع‌ترین نقطه دشت و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. هر شهر یونان باستان دارای آکروپولیس معادل دژ یا قلعه مستحکم بوده‌است. این مجموعه با دقت و ظرافت بسیار دقیق هندسی و ریاضی ساخته شده‌است.
واژه‌ی Acropolis برگرفته از لغت یونانی akron به معنی لبه و polis به معنی شهر است. بنابراین، به عبارت دقیق‌تر، آکروپولیس معنی "شهر روی لبه" می‌دهد.
آکروپولیس آتن، روی تپه‌ ماهور سنگ آهکی بنا شده که مشرف به شهر آتن است. به دلیل موقعیت این مجموعه روی لبه‌ی تپه، از آن به عنوان بلند شهر یا یک ارگ که توسط دیواری بسیار مستحکم محصور شده بود، هم یاد می‌شده است.
جای تعجب نیست که آکروپولیس آتن در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، به علاوه، در سال ۲۰۰۷ هم به عنوان بنایی برجسته، در لیست یادواره‌های میراث فرهنگی اروپا به ثبت رسیده است.
تاریخ ثبت :1395/07/24 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:286 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تبلیغات تور
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
800,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
1,015,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
1,800,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
1,990,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
1,590,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
1,590,000
تبلیغات تور تور شیراز تور باکو تور تایلند تور روسیه تور مالزی
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon