Icon
 • مروارید خلیج فارس
مـــــــــنو
راهنما ی سفر جزیره کیش کیش از خیلی جهات در ایران حالت خاصی دارد، اولین منطقه آزاد اقتصادی مصوب در دوره پس از انقلاب و منطقه مورد نظر برای طرحهای توریستی در قبل از انقلاب. جزیره بودن کیش خودبخود باعث ایجاد نوعی ایزولاسیون (جداسازی) از سایر مناطق ایران شده و تبدیل آن به یک منطقه آزاد، و چشم پوشی از بعضی قانونهای نانوشته در این جزیره، آن را بیشتر از سرزمین اصلی متمایز میکند.

اما همه این مسائل هم نمی تواند باعث شود که همه لزوما از سفر به کیش (با توجه به میزان هزینه ای که می کند) بهترین لذت را ببرند. مخصوصا وقتی توجه کنیم که بعضی تورهای دبی و ترکیه از نظر قیمت با تورهای کیش برابری میکنند و بسیاری از تورهای تفریحی به مقصد کشورهای همسایه (مثل آذربایجان و ارمنستان) ممکن است حتی ارزانتر از سفر به کیش هم تمام شود.
1- تفریحات آبی-دریایی:
مثل هر بندر و جزیره ای، دریا و ساحل کیش یکی از اصلی ترین جاذبه های آن است. کلوپهای زیادی برای غواصی و تفریحات دریایی در کیش وجود دارند، اسکله تفریحی کیش که در شرق جزیره و در منطقه توریستی آن قرارگرفته یکی از مراکز این تفریحات است.

برای کسانی که خیلی علاقمند تفریحات دریایی هستند ( و البته مایلند پول بیشتری هم برای این کار خرج کنند) دوره های غواصی و آموزش مهارتهای آبی وجود دارد: اسکی روی آب، جت اسکی، چتر پاراسل و چند مورد دیگر …
برای علاقمندان ماهیگیری هم امکان ماهیگیری با انواع تجیزات (بصورت خرید یا کرایه از مغازه ها و کلوپهای ماهیگیری) وجود دارد. تعدادی از این کلوپها و مغازه ها در منطقه شمالی جزیره (منطقه مسکونی بومیان جزیره، معروف به محله عربها) وجود دارد.


2- خرید و پاساژنوردی:
مردم مملکت ما از دیرباز! علاقمند خرید در مسافرت بوده اند، به همین خاطر هرجا که بروند باید چیزی هم بخرند، مخصوصا که آنجا یک جای مرزی یا بندری مثل بانه و آستارا و بندر عباس و قشم و زاهدان و غیره باشد. کیش هم از این قاعده مستثنا نیست. در کیش مراکز خرید و پاساژهای زیادی هستند که بیشتر آنها در سمت شرق جزیره و حدفاصل میدانهای ساحل و آبشار متمرکزند.

در کیش به غیر از موادغذایی و خدمات (تاکسی، هتل، خدمات توریستی و …) خیلی چیزها ارزان هستند. مخصوصا پوشاک. بعضا تفاوت قیمت با شهر محل سکونتتان ممکن است موجب تعجب فراوان شما شود!

3- سایر جاذبه های توریستی:
پارک دلفین و باغ پرندگان: این مجموعه شامل چند برنامه دیگر هم هست که باید یک شب را کاملا به آن اختصاص دهید. کل برنامه حدود 4 ساعت طول میکشد و تقریبا از 5 بعد از ظهر شروع میشود. ورودیه هر نفر 45 هزار تومان است. اما اگر اتاق شما در بعضی هتلها(مثل هتل داریوش) باشد، میتوانید از 50% تخفیف استفاده کنید. تهیه بلیط از بعضی مراکز (مثل فرودگاه) هم حدود 10-15% تخفیف خواهد داشت.

گشت دور جزیره: هر کسی به شما بگوید جزیره کیش از نظر توریسم تاریخی چیزی برای عرضه دارد، دروغ فرموده است! در گشت دور جزیره می توانید به این واقعیت تاریخی پی ببرید.ساحل مرجان،شهر تاریخی حریره، درخت سبز (انجیر معابد) ، دماغه (کلبه هور) و کشتی یونانی جاهایی هستند که معمولا در این گشتها میبینید. بهتر است گشت دور جزیره را از هتل خود رزرو کنید (همه هتلها این تور را ارائه می دهند) با مبلغ 6 هزار تومان برای هر نفر می توانید جمعا به مدت 2-3 ساعت از این اماکن بازدید کنید. راستش هیچ چیز خاصی در این تور نیست اما با توجه به ارزان بودنش و اینکه به هرحال می فهمید که چیزی را از دست نداده اید، توصیه میکنم یکبار این تور را امتحان کنید.

ساحل مرجان و دماغه، هر دو ساحل هستند که اولی ماسه ای و دومی سنگی است. به دیدنشان می ارزد و تقریبا برای هرکدام 20 دقیقه وقت به شما خواهند داد.

شهر حریره هیچ چیز نیست جز چند دیوار خشتی که گویا دارای ارزش تاریخی اند. مطمئنا اهل هرکجای ایران باشید در دو سه کیلومتری خود یک جای تاریخی بسیار ارزشمندتر سراغ خواهید داشت. درخت انجیر معابد هم یک درختی است که نمونه های جوانترش در جای جای جزیره دیده می شوند (مثلا در حیاط هتلتان یا در وسط بلوار کنار یکی از همین پاساژها) این درخت و آن شهر کنار هم هستند و مدت 20-25 دقیقه برای دیدنشان خیلی خیلی زیاد است.
اما کشتی یونانی، یک کشتی سوخته و زنگ زده است که در ساحل کیش به گل نشسته، یک راهنمای محلی میگفت که قضیه کشتی به مسائل بیمه ای برمیگردد، وقتی که صاحبان کشتی تصمیم گرفتند برای دریافت خسارت از بیمه کشتی را در ساحل کیش به گل بنشانند و بعد از دریافت حق بیمه شان، کشتی را آتش زده و رفتند تا جزیره کیش را صاحب یک نماد کنند. نمادی که تنها عکسی که همه از آن دیده ایم مربوط به غروب و زمانی است که هیچ چیز از جزییات کشتی دیده نمی شود. جزییاتی که مسلما دیده شدن آن با چندان زیبایی


اما برای کیش اولی ها! توصیه میکنم که با تور به کیش سفر کنند.

در مورد انتخاب تورها به این نکات توجه کنید:

-فقط مواردی که در قرار داد نوشته می شود در تعهد تور است، قول شفاهی هیچ ارزشی ندارد.

-قبل از اینکه سریع قرارداد را ببندید، در مورد هتلتان اطلاعاتی داشته باشید، اینکه هتلتان کجاست (بهتر است نزدیک به مراکز توریستی باشد) کیفیت غذایش چطور است؟ خدمات جانبی و هزینه این خدمات را هم بدانید.

-به ساعت پرواز از کیش و هماهنگی آن با ساعت تحویل اتاق هتلتان توجه کنید، ممکن است پرواز شما عصر یا شب باشد، در این حالت اکثر هتل ها هزینه اقامت مازاد ( بعد از ساعت دو بعد از ظهر) را از شما دریافت خواهند کرد، پس بهتر است ساعت پروازتان با ساعت تحویل اتاق هماهنگ باشد یا خود را برای پرداخت هزینه شارژ اضافی آماده کنید.

- هزینه تورها بر اساس هتلی که انتخاب کرده اید تغییر خواهد کرد، برای هتلی پول بیشتر بپردازید که ارزشش را داشته باشد.

- هزینه تورها در ایام مختلف سال تغییر می کند، مثلا در ایام نوروز چنان گران میشود که بهتر است به یک سفر خارجی بروید، در ماههای اردیبهشت تا اواخر تابستان معمولا هزینه ها ارزانتر هستند. انتخاب ماههای تابستان برای سفر این مزیت را هم دارد که ایام جشنواره است و قیمت بیشتر خدمات و اجناس کمتر از بقیه زمانهای سال است.

link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخچه کیش جزیره بیضی شکل با مساحت ۸۹.۷ کیلومتر مربع و با طول ۱۵.۶ و عرض ۷ کیلومتر ، در جنوب غربی بندرعباس و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

از تاریخ کیش در زمان پیش از اسلام اطلاعات دقیقی در دست نیست. تنها منبع قابل اعتنا در این زمینه نوشته‌های نیارخوس دریاسالار یونانی است که در سال 325 قبل از میلاد به فرمان اسکندر مامور شد سفری اکتشافی را در سواحل دریای عمان و خلیج فارس انجام دهد.


اهمیت استراتژیک کشور ما به عنوان شاهراه ارتباطی شرق و غرب و نیز موقعیت ویژه کیش در خلیج‌فارس همواره مورد توجه کشورهای دیگر بوده است. تحولات اقتصادی اروپا در سده‌های پانزدهم و شانزدهم میلادی، اروپایی‌ها و از جمله پرتغالی‌ها را متوجه بازارهای مشرق زمین نمود. در اوایل قرن شانزدهم میلادی پرتغالی‌ها به منظور تسلط بر بازارهای تجاری هندوستان، عربستان و ایران و با هدف گسترش قلمرو مستعمراتی خویش کشتی‌های جنگی و بازرگانی خود را به اقیانوس هند گسیل داشتند.در سال 1912 هجری برابر با 1506 میلادی آلفونس آلبوکرک دریاسالار مستعمره جوی پرتغالی با ناوگانی شامل 14 ناو جنگی دریای عمان و خلیج‌فارس را درنوردید و پس از آن که مسقط و چند بندر دیگر را به آتش کشید در برابر شهر هرمزلنگه انداخت و از امیر هرمز و کیش خواست که خود را تسلیم و از شاه پرتغال اطاعت نماید. این درخواست پذیرفته نشد و پرتغالی‌ها هرمز و گمبرون را را تصرف کردند، سرنوشت کیش دگرگون شد و عصر انزوا و سکون آغاز گردید.

علت این امر این بود که اهمیت استراتژیک جزیره هرمز به واسطه قرار داشتن بر دهانه خلیج‌فارس از نظر پرتغالی‌ها به مراتب بیشتر از جزایر داخل خلیج‌فارس و از جمله جزیره کیش بود و هرمز می‌توانست وظیفه دفاع در مقابل یورش و مهاجمین دیگر را به شایستگی انجام دهد.

پرتغالی‌ها تا دوره صفویه در کیش حضور داشتند و متاسفانه جز غارت و ویرانی اثر دیگری از خود بر جای نگذاشتند، تا این که بالاخره شاه عباس صفوی پس از فارغ شدن از جنگ عثمانی‌ها‌ به آزاد ساختن بحرین، هرمز و کیش از تسلط بیگانگان همت گماشت.


در سال 1349 جزیره کیش مورد بازدید هیات‌های کارشناسی ایران و آمریکا قرار گرفت و با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسب، به عنوان یک مرکز بین المللی توریستی - تجاری مورد توجه قرار گرفت. به منظور جلب جهانگردان به این جزیره و تامین آسایش و رفاه آنان، در مهر 1351 سازمان عمران کیش به ثبت رسید. سازمان عمران کیش طرح منطقه توریستی جزیره کیش را با الگو قراردادن جزایر هاوایی و کرانه‌های جنوبی دریای مدینترانه، با هزینه زیادی آغاز کرد و تا پیش از انقلاب فاز اول آن را به همراه بخشی از فاز دوم به اجرا درآورد. با پیروزی انقلاب اسلامی روند فعالیت‌های سازمان عمران متوقف شد.

در اسفند ماه 1358 شورای انقلاب از حقوق و عوارض گمرگی در جزیره کیش عملا سرفصل جدیدی را در جهت شروع فعالیت‌های تجاری و رونق منطقه محروم جنوب کشور گشود. اما مشکلات سال‌های پس از انقلاب موجب شد که این لایحه قانونی تا سال‌ها به اجرا در نیاید. تا این که در تیر 1368 هیات وزیران در خصوص ورود و خروج کالا و نیز صادرات مجدد و تولید برای صادرات، جزیره کیش را به عنوان منطقه کاملا آزاد تجاری – صنعتی ثبت و اعلام کرد و از این تاریخ به بعد فعالیت‌های اقتصادی مجددا در جزیره کیش شروع شد.

بالاخره در سال 1371 با تاسیس سازمان منطقه آزاد کیش این جزیره جانی تازه گرفت و دوران توسعه سریع کیش آغاز شد.

برای آنانی که در جست وجوی بقایایی از تاریخ کهنسال کشور ما هستند، برای دوستداران دریا، خشکی، طلوع و غروب، کیش حرفی برای گفتن دارد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
نمایشگاه های کیش 1 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش www.iranconfair.ir ٢٨ لغایت ٣١ اردیبهشت
٢ اولین نمایشگاه بین المللی شوینده، پاک کننده، بهداشتی، سلولزی و تجهیزات وابسته ٢٧ لغایت ٣٠ شهریور
٣ نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته کیش www.kishfoodex.ir ٧ لغایت ١٠ مهر
٤ هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی www.IranImex.com ٢٧ لغایت ٣٠ مهر
٥ سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و سرمایه کیش www.kishinvex.ir www.kishinvex.com ١٠ لغایت ١٣ آبان
٦ هشتمین نمایشگاه تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری کشور www.kishinvex.ir www.kishinvex.com ١٠ لغایت ١٣ آبان
٧ هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران www.iranairshow.com ٢٦ لغایت ٢٩ آبان
٨ سومین نمایشگاه تجهیزات پزشکی هرمزگان (هرمز هلث) ١٣ لغایت ١٥ آذر
٩ دومین نمایشگاه طلا، جواهر، نقره، ساعت و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و صنایع وابسته کیش ١٨ لغایت ٢١ آذر
١٠ هفتمین نمایشگاه ماشین آلات و تجهیزات وابسته و خدمات شهری و فضای سبز(شهر ایده آل) www.idealcity.ir ٢٧ لغایت ٣٠ آذر
١١ نمایشگاه هفته سبز کیش ٧ لغایت ١١ دی
١٢ سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش www.kishenex.ir ٢٠ لغایت ٢٣ دی
١٣ اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی فراساحلی و صنایع وابسته ایران(OICE) ٢٧ لغایت ٣٠ بهمن
١٤ سومین نمایشگاه بین المللی صنعت دام ، طیور، آبزیان و صنایع وابسته اسفند
١٥ نمایشگاه بهار در بهار اسفند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
محمود
درمانگاه های جزیره کیش مرکز بهداشت کمپ سحر

آدرس: كمپ سحر

تلفن: 07644450463

مرکز بهداشت بوعلی

آدرس: صفين - خيابان اقبال

تلفن: 07644432424

کلینیک شهید ستاری

آدرس: پايگاه هوايي

تلفن: 07644443273

کلینیک مهر کیش

آدرس: مجتمع پادنا واحد A101

تلفن: 07644421190
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مراکز ورزشی جزیره کیش مجموعه ورزشي المپيك

مجموعه ورزشي المپيك با امكانات و تجهيزات مخصوص برگزاري بازيهاي تمريني و مسابقات همواره ميزبان اردوهاي تيم هاي ورزشي ملي ، باشگاهي و خارجي است. در اين مجموعه دو زمين فوتبال چمن و دو زمين ميني فوتبال چمن مصنوعي، چندين زمين تنيس، سالن اختصاصي پينگ پنگ ، دو سالن تمرين و مسابقات اسكواش ،استخر شنا مجهز به سوناي خشك و بخار با سالن بدنسازي است، همچنين سالن چند منظوره ويژه ورزش هاي توپي و غيرتوپي شامل واليبال، بسكتبال، هندبال، فوتبال، كشتي، تكواندو، جودو، كاراته، خانه شطرنج و همچنين امكاناتي براي ديگر ورزش ها در اين سالن فراهم مي باشد.
سالن چند منظوره المپيك

سالن چندمنظوره المپيك با ظرفيت 1200 نفر ، بيش از 11 رشته ورزشي را به خود اختصاص داده كه عبارتند از: واليبال، بسكتبال، هندبال، فوتسال، ژيمناستيك، كشتي، تكواندو، جودو، كاراته و شطرنج كه در تمامي اين رشته ها مربيان حرفه اي و مجرب و در بعضي از اين رشته از مربيان بين المللي استفاده مي گردد .
ساعت کار: بانوان همه روزه از 17/30الي 18 - آقايان همه روزه از ساعت 10 الي 11/30
آدرس : كيش - ميدان المپيك تلفن : 0764-4423500 .
مجموعه سوارکاري

اين مجموعه داراي مانژ مخصوص تمرين، مانژ کورس، اصطبل، کلينيک دامپزشکي در زميني به مساحت 6000 مترمربع در مجموعه ورزشي المپيک واقع گرديده است.
ساعات کار: همه روزه از ساعت 18 الي 21
زمين تيراندازي با کمان

اين زمين با مساحت 3500 مترمربع و 30 سيبل، وسائل و ادوات تيراندازي در مجموعه ورزشي المپيک واقع گرديده است.
ساعات کار: بانوان همه روزه از ساعت 17 الي 19/30 و آقايان همه روزه از ساعت 19/30 الي 22
سالن غدير

اين مجموعه با مساحت 1800 مترمربع واقع در مجموعه ورزشي المپيک در رشته هاي رزمي، بوکس، کشتي ، ورزشهاي زورخانه اي فعاليت دارد
ساعات کار: همه روزه از ساعت 17 الي 23
تلفن تماس: 0764-4424064
مجموعه استخر سرپوشيده کرانه

استخرسرپوشيده كرانه در شمال جزيره قرار دارد كه داراي امكانات ويژه و خاص از قبيل سوناي خشك، سوناي بخار، جكوزي، سالن بدنسازي، سالن تنيس روي ميز ، آرايشگاه ، بوفه و تريا و رشته هاي فعال آموزشي شامل شنا، بدنسازي، ايروبيك است.
ساعات کار استخر: روزهاي زوج و فرد از ساعت 9 الي 18/45
ساعت کار بدنسازي و ايروبيک: روزهاي زوج و فرد 10 الي 12و 15 الي 16/30
آدرس: كيش - خيابان سنايي - پشت شركت آب و برق كيش
تلفن : 07644423738
مجموعه استخر سرپوشيده المپيک ويژه آقايان

مجموعه استخر المپيک با وسعت 3000 متر مربع شامل استخر، سونا خشک و بخار ، جکوزي، حوضچه آب سرد ، بدنسازي بوفه و امکانات رختکن و دوش با محيطي زيبا و آرام مي باشد.
ساعات کار: روزهاي زوج : 14 الي 21 روزهاي فرد: 6 الي 21
تلفن تماس: 0764- 4420335
پيست اسكيت

اين پيست با مساحت حدود 1000 مترمربع در کنار ساحل شرقي مشرف به هتل شايگان واقع گرديده است.
ساعات کار: روزهاي زوج بانوان از ساعت 18 الي 23 روزهاي فرد آقايان از ساعت 18 الي 23
آدرس : اسكله تفريحي
تلفن : 0764-4424491 .
مجموعه اسکواش

اين مجموعه شامل يک سالن اختصاصي ويژه بانوان با دو کورت به مساحت 600 مترمربع و يک سالن اختصاصي آقايان با سه کورت به مساحت 800 مترمربع که يکي از زيباترين سالن هاي موجود در ايران مي باشد در مجموعه ورزشي المپيک واقع گرديده است.
ساعات کار: همه روزه از ساعت 17/30 الي 22
تلفن : 0764-4424423
مجموعه تنيس

اين مجموعه با مساحت 12000 مترمربع شامل 10 زمين خاکي و 4 زمين هارد کورت، زمين اختصاصي بانوان و زمين خانواده در مجموعه ورزشي المپيک واقع گرديده است.
ساعات کار: همه روزه از ساعت 18 الي 22/30
تلفن : 0764-4423613
سالن تنيس روي ميز

اين سالن به مساحت 500 مترمربع شامل 6 ميز، دستگاه توپ اندار، رختکن و دوش در مجموعه المپيک کيش واقع گرديده است.
ساعات کار: روزهاي زوج بانوان از ساعت 17/30 الي 21 روزهاي فرد آقايان از ساعت 17/30 الي 21
تلفن تماس: 0764- 4422510
كشتي

سالن كشتي واقع در سالن چندمنظوره كيش شاهد مسابقات داخلي و همچنين اردوهاي كشتي تيم ملي و تيم هاي ميهمان مي باشد. تمرينات كشتي جوانان دراين سالن در روزهاي فرد و جوانان در روزهاي زوج زيرنظر مربيان مجرب انجام مي پذيرد . علاقه مندان به اين ورزش مي توانند پس از ثبت نام در اين رشته شروع به فعاليت نمايند .
آدرس : كيش - ميدان المپيك تلفن : 07644423505 .
تكواندو

سالن تكواندو به لحاظ داشتن مربيان مجرب و متخصص يكي از اماكن ورزشي پرطرفدار و داراي مراجعه كننده زيادي مي باشد. مربيان مذكور در روزهاي فرد تمرينات متنوعي را به علاقه مندان آموزش مي دهند. اين سالن شاهد برپايي اردوهاي تداركاتي تيم ملي تكواندو بوده و به همين لحاظ تكواندوكاران تيم در جزيره كيش و همچنين مسافرين گرامي مي توانند از امكانات اين سالن بهره مند گردند.
آدرس : كيش - ميدان المپيك تلفن : 07644433505 .
ووشو (كونگ فو چي )

اين رشته ورزشي ورزشكاران بسياري را به خود جذب كرده است. علاقه مندان به اين رشته ورزشي روزهاي فرد هر هفته از ساعت 18 الي 20 در رشته هاي ساندا، سانشو و فرمهاي استاندارد ووشو آموزشهاي لازم را فرا مي گيرند. تيم ووشو كيش مقامهاي آسيايي و بين المللي را كسب كرده است .
آدرس : سالن چند منظوره المپيك تلفن : 0764443505 .
مجموعه ورزشي ميرمهنا

مجموعه ورزشي ميرمهنا در قسمت شمال غربي جزيره قرار دارد. اين مجموعه شامل سه زمين فوتبال چمن مصنوعي و سالن اختصاصي ژيمناستيك با وسايل پيشرفته است.
ساعات کار: همه روزه از ساعات 17/30 الي 21 روزهاي فرد از ساعت 10 الي 11/30
تلفن تماس: 0764-4450940
استاديوم فوتبال شماره يک

اين استاديوم با مساحت 20000 مترمربع واقع در ميدان المپيک با گنجايش بيش از 8000 نفر جهت برگزاري اردوهاي تدارکاتي تيم هاي حرفه اي داخلي و خارجي، مسابقات داخلي، مسابقات ليگ و مسابقات کشوري قابل استفاده مي باشد. همچنين پيست تارتان دو و مجموعه ميداني در اين استاديوم موجود مي باشد.
تلفن تماس: 0764-4421652
زمين فوتبال شماره دو

اين زمين چمن با مساحت تقريبي 4000 متر مربع در کنار استاديوم شماره يک واقع گرديده و قابل استفاده براي ليگ هاي فوتبال، مدرسه فوتبال ، پيشکسوتان و تمرينات تيم هاي متقاضي مي باشد.
زمين هاي چمن مصنوعي فوتسال

اين زمينها با مساحت تقريبي 2000 مترمربع در کنار استاديوم شماره يک و روبروي مجموعه تنيس المپيک واقع شده و جهت مسابقات فوتسال داخلي ، تمرينات تيم هاي مختلف، مسابقات آموزشگاهها و ... مورد استفاده قرار ميگيرد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کافی شاپ و چایخانه های جزیره کیش يونيك 09125485674 نوشيدني سرد و گرم بازار پرديس دو - طبقه زيرين

بام زعفران 4423660 چاي و قليان انتهاي بازار مريم - طبقه فوقاني رستوران زعفران

بلك اند وايت 4456266 ساندويچ و نوشيدني روبروي بازار پانيذ

پارادايز 4456994 نوشيدني سرد و گرم بازار پرديس دو طبقه همكف

بولينگ مريم 4421121 نوشيدني سرد و گرم خيابان سنائي - بين هتل شايان و بازار ونوس

پارميس 4446223 نوشيدني سرد و گرم هتل پارميس

زيتون 4424206 نوشيدني سرد و گرم بازار زيتون طبقه همكف

مركز تجاري 7698536 نوشيدني سرد و گرم بازار مركز تجاري - طبقه همكف
ماها 44458461 نوشيدني سرد و گرم بازار مرواريد - جنب محل قرعه كشي
ميتا كيش 4450842 نوشيدني سرد و گرم بازار پرديس 2 - طبقه 1

ميتا كيش 4452489 نوشيدني سرد و گرم بازار مركز تجاري

بوفه ترمينال 7681318 نوشيدني سرد و گرم ترمينال شماره يك فرودگاه

بوفه بهاران 09188369968 چاي و قليان خيابان فردوسي روبروي پرديس يك

بوفه پارس خليج 4430356 نوشيدني سرد و گرم بازار پارس خليج

بوفه پاپا 4430585 ساندويچ انتهاي بازار عربها

بوفه زيتون 4424161 نوشيدني سرد و گرم داخل بازار زيتون

بوفه شبهاي ساحل 769746 نوشيدني سرد و گرم اسكله تفريحي

بوفه ونوس 1 4423521 نوشيدني سرد و گرم داخل بازار ونوس

بوفه ونوس 2 4423523 نوشيدني سرد و گرم داخل بازار ونوس

بوفه ونوس 3 4423521 نوشيدني سرد و گرم داخل بازار ونوس

پنگوئن 09123471015 رستوران پارك آبشار - جنب مجمسمه پنگوئن

چايخانه مريم 7691738 چاي و قليان انتهاي بازار مريم جنب رستوران مريم
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
رستورانهای جزیره کیش رستوران های جزیره کیش انواع غذا‌های ایرانی، فرنگی و دریایی را با كیفیت مناسب ارائه می دهند. پذیرایی با محصولات دریایی به دلیل تنوع صید در آب های اطراف جزیره کیش در بیشتر رستوران ها انتخاب اول مسافران است. البته متوسط بهای غذا در بسیاری از رستورانهای جزیره به نسبت سایر انواع آن در سرزمین اصلی به نسبت بالا است.

در جزیره کیش رستوران ها در دو نوع متفاوت وجود دارد یکی رستوران های همراه با موزیک زنده و دیگری رستورانهای معمولی. قیمت غذا در رستورانهای با موزیک زنده با توجه به کیفیت گروه موسیقی و اجرای آن متفاوت بوده و حداقل 4 برابر رستورانهایی است که فقط سرو غذا دارند.

رستوران های جزیره کیش در مقایسه با سرزمین اصلی ، مدت زمان بیشتری در طول شبانه روز سرگرم پذیرایی هستند و تا پاسی از شب به اجرای برنامه‌های متنوع از جمله موسیقی زنده می‌پردازند.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
تاکسی در جزیره کیش براي رفت و آمد در سطح جزيره کيش مي توان از تاكسي هاي تلفنی (سفيد رنگ)، تاكسي هاي خطي (زرد رنگ)، ميني بوس و يا اجاره ماشين از موسسات رنت كار (بدون راننده) استفاده كرد. جهت حمل بار نیز اتومبيل هایی در دسترس هستند.

انواع وسايل نقليه عمومي در سراسر منطقه شهري كيش به ارائه خدمت مي پردازند و نرخ كرايه هر يك از آنها تعیین گردیده است. بستن كمربند براي سرنشينان جلوي خودروها اجباري و سوار كردن مسافر بيش از ظرفيت اكيداُ ممنوع است.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
کرایه اتومبیل در جزیره کیش میهمانان عزیز جزیره کیش در صورت تمایل می توانند با کرایه اتومبیل بدون راننده به گردش در جزیره زیبای کیش بپردازند. تحویل اتومبیل معمولا در فرودگاه یا محل اقامت شما می باشد.
مدارک لازم جهت کرایه اتومبیل:

1- اصل گواهینامه معتبر.
2- کارت ملی.
3- به امانت گذاشتن یک فقره چک یا وجه نقد به عنوان ضمانت در اختیار شرکت کرایه دهنده اتومبیل. (وجه نقد به جای چک مبغلی بین یک میلیون تا پنج میلیون تومان نسبت به نوع خودرو می باشد.)

پس از ارائه مدارک، قراردادی بین شركت كرايه اتومبيل بدون راننده (که بایستی مجاز و جزء مجمع رنتکاران کيش باشد) و کرایه گیرنده اتومبیل تنظیم خواهد شد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
موقعیت جغرافیایی جزیره کیش جزیره کیش با وسعتی معادل 90 کیلومتر یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس می باشد که در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران و فاصله 300 کیلومتری بندرعباس قرارگرفته است. جزیره کیش دارای 15 کیلومتر طول در محور شرقی – غربی و 7 کیلومتر عرض در محور شمالی – جنوبی است و تقریبا بیضی شکل میباشد. جزیره کیش تقریبا مسطح است. ارتفاع نسبی جزیره از سطح دریا حدود 32 متر و بلندترین نقطه آن که در شرق جزیره واقع است حدود 45 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بيمارستان كيش در سال 1372 تاسیس شده است. مساحت بیمارستان 4700 متر مربع می باشد.

نشانی: جزیره کیش، ششصد دستگاه، بیمارستان کیش.

تلفن ها: 4423711 -0764، 4423811 -0764، 4422211 -0764
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید و تجاری سارینا1کیش مرکز خرید و تجاری سارینا 1 ،در بلوار خیام، روبروی هتل ارم واقع شده است. نزدیکی و مجاورت این مجتمع به مراکز خرید جزیره ( مرکز تجاری کیش و پردیس 1 و 2 ) و هتل ها (ارم و داریوش) رستوران ها و چشم انداز رو به دریا از محاسن بزرگ این مجـــتمع به شــمار می آید. link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
 مرکز خرید دامون کیش مرکز خرید دامون در کنار دو مجتمع مسکونی بزرگ و زیبای دامون ساحلی و دامون کیش ایر در دو طبقه تجاری با 100 غرفه و یک طبقه اختصاصی جهت فود کورت و رستوران محیطی دلپذیر را برای شما فراهم نموده است.
ساعت کار این مرکز از 9 صبح تا 13.30 و بعد ازظهرها از ساعت 17 تا 23 است.
آدرس جزیره زیبا کیش-کنار مجتمه دامون کیش ایر و دامون ساحلی کیش

تلفن تماس: ‌‌ 7- 44459776- 076

فکس: 44459193 -076
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بین المللی ونوس کیش بازاربین المللی ونوس جزیره کیش، یکی از بازارهای قدیمی جزیره کیش است.بازار ونوس تقریبا در نزدیکی بازار مریم در خیابان سنایی قرار دارد و اکثر مسافران که قصد خرید از کیش را دارند حتما از این بازار بازدید مینمایند.در قسمتی از بازار ونوس وسایلی برای بازی کودکان تعبیه شده است که کودکان میتوانند ساعات دلپذیری را در آنجا داشته باشند.

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 07644421521
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار پانیذ کیش موقعیت بازار پانیذ بین دیگر مراکز تجاری کیش از جمله بازارهای پردیس ۱ و ۲، مرکز تجاری و هایپرمارکت واقع شده است و از این‌رو در قطب مراکز خرید جزیره قرار دارد. بخش مهمی از شهرت بازار پانیذ به ارزان بودن اجناس خانگی عرضه شده در آن است.

آدرس: کیش، خیابان فردوسی، بازار پانیذ

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 07644420025
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار مرواریدکیش بازار مروارید در شهرک صدف و کمی دورتر از سایر بازارها واقع شده است. بازار مروارید یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جزیره کیش است.این بازار کیش با الهام از بناهای دوره‌ی هخامنشی و هنر معماری باستانی ایران ساخته شده است. بازار مروارید دارای ۱۲ درب ورودی و ۸ بازارچه است که هر کدام با نام‌های ایرانی چون: آپادانا، پرسپولیس، پاسارگاد، پارس، تیسفون، بیستون، ایران و آریا نام گذاری گردیده است.این مجموعه دارای ۲۰۸ غرفه فعال است.

آدرس: کیش، شهرک صدف

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 07644422094
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار مرجان کیش بازار مرجان پشت سواحل مرجان با وسعت بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع در یکی از زیباترین سواحل شرقی جزیره و در نزدیکی هتل‌های شباویز، سیمرغ و کوثر احداث شده است.
این مجتمع دارای یک بازار، یک پارک ساحلی و واحدهای مسکونی است.
بازار مرجان از معماری جذابی بهره می‌برد و دارای یک آکواریوم دیدنی با حجم ۵٬۴۰۰ متر مکعب است که بیش از ۸۰۰ گونه ماهی و آبزیان مختلف را به نمایش گذارده است. این مجتمع تجاری دارای ۲۶۰ واحد تجاری و اداری است که ۱۳۴ واحد آن فعال در زمینه های پوشاک، کیف و کفش، بهداشتی و آرایشی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی و خرازی است.

آدرس: جزیره کیش، جاده جهان

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 07644442090
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار مریم کیش بازار بین‌المللی مریم تنها بازار رو باز جزیره با سازه‌ی چوبی و نمای سنتی است که نمایی متفاوت با سایر بازارهای کیش دارد.این مجموعه دارای ۵۲ غرفه فعال در زمینه های مختلف میباشد.
این مجموعه همچون سایر بازارهای جزیره کیش هرشب برنامه شاد و مفرح به همراه قرعه کشی از بین خریداران این بازار دارد.

آدرس: کیش، خیابان سنایی

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 4422220 0764
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار زیتون کیش بازار زیتون از لحاظ نوع معماری خاص بوده و از چندین نیم طبقه تشکیل شده است .
این بازار ۵٬۲۰۰ متر مربع مساحت دارد و دارای ۹۶ غرفه تجاری و ۱۲ غرفه اداری است.در این بازار یک رستوران و کافی شاپ نیز موجوداست همچنین در مجاورت هتل پارسیان و در نزدیکی بازارهای مرکز تجاری کیش، بال هایپر مارکت و پانیذ واقع شده است.

آدرس: جزیره کیش، بلوار ساحل

زمان: صبح 10-13 عصر 16-22

تلفن: 07644424162
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز تجاری کیش مرکز تجاری کیش یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جزیره است که
دارای ۴۷۹ واحد تجاری، با زمینه فعالیت متنوع میباشد.در این مجموعه جهت رفاه حال مسافرین چندین کافی‌شاپ، فست فود و یک رستوران گردان قرار دارد.
فروشگاه بسیاری از نمایندگی‌های معتبر خارجی نیز در این بازار قرار دارد. در مرکز تجاری کیش همه شب رأس ساعت ۲۲ مراسم قرعه کشی با برنامه‌های شاد و اهداء جوایز نفیس به برندگان اجرا می‌گردد.

آدرس: کیش، خیابان فردوسی، مرکز تجاری کیش

زمان: صبح 8-13 عصر 16-22

تلفن: 07644452610
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
آب و هوای جزیره کیش کیش در محدوده مناطق گرم و خشک و تحت تاثیر آب و هوای بیابانی بوده و دارای تابستانی طولانی و گرم و زمستانی کوتاه و ملایم است. تعادل آب و هوای جزیره تحت تاثیر توده های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار داشته و به طور کلی خشک و کم باران است. بارندگی عمدتا به صورت رگبار و سیلابی در ماه های زمستان انجام میگیرد. میزان رطوبت در تابستان بسیار بالا بوده و حتی به صد در صد نیز میرسد. کیش به لحاظ واقع شدن در منطقه صحرایی و خشک فاقد روزهای یخبندان است.

بهترین موقع سفر به جزیره کیش ماههای دی تا فروردین هستند. جزیره کیش در این ماهها هوایی بسیار لطیف و دوست داشتنی دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بين المللي پرديس دو در نوار ساحلي ضلع شرقــــي جزيره كيش قرار دارد.
این بازار در چهار طبقه احداث گردیده که شامل ۲۳۰ غرفه تجاری و ۱۰ واحد اداری به متـراژ حدود ۲۴٬۰۰۰ متر مربع میباشد.
این بازار زیبا دارای سه كافي شاپ و يك چايخانه سنتي و يك رستوران با ارائه انواع غذاهاي سرد و گرم میباشد.

بازار پرديس دو با ايجاد فضاهاي سبز مناسب كه با انواع گياهان طبيعي پوشش داده شده و با وجود نخل هاي زيبا و برافراشته محيطي دلنشين و جذاب ايجاد نموده تا مسافران ضمن خريد اجناس و كالاهاي متنوع، احساس يكنواختي و خستگي ننمايند و هرشب براي ايجاد محيطي شاد براي آنان ، با پخش موزيك زنده ، مراسم قرعه كشي را با اهداء جوايز نفيس و ارزنده اجرا مينمايد .
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار بین‌المللی پردیس یک به کمک مشهورترین معماران فرانسوی در سال 71 شروع به کار کرد. این بازار در مساحتی حدود ۱۹٬۸۵۴ متر مربع و زیربنای حدود ۱۲٬۵۰۰ مترمربع در دو طبقه، در شرق جزیره و در خیابان اصلی کیش که در آن بیشتر بازار های کیش قرار دارند احداث گردیده است. این بازار حدود 228 غرفه تحاری می باشد.
به علاوه اینها در پردیس یک چندین بانک خصوصی و دولتی به علاوه چندین دفتر هواپیمایی داخلی و خارجی و همچنین کافی شاپ و رستوران نیز وجود دارد. در این بازار همه روزه ساعت 10 شب مراسم قرعه کشی به همراه موزیک و برنامه‌های شاد و ارایه جوایز نفیس به برندگان که از بین خریداران این بازار می باشند اجرا می گردد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اسکوتر برقی کیش اسکوترهای برقی همان دوچرخه یا موتورهای کوچک برقی هستند که می توانید با آن در جاده مخصوص دوچرخه سواری به دیدن زیبایی های جزیره کیش بروید و اوقات خوشی را تجربه کنید. نیروی محرکه اسکوترها از باطری تأمین شده و چنانچه کامل شارژ شده باشند تا یک ساعت یا بیشتر می توانید با آنها به گشت و گذار بپردازید. نحوه استفاده از اسکوترهای برقی ساده می باشد: گاز و ترمز.

علاقه مندان می توانند در مراکز تفریحی جزیره کیش از جمله اسکله تفریحی و پارک ساحلی مرجان از ایستگاه های ویژه اسکوتر برقی را اجاره نمایند.شرایط استفاده و قرارداد اجاره اسکوتر برقی:

- داشتن حداقل 15 سال تمام برای تکمیل فرم قرارداد اجاره و قبول مفاد آن.
- به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و پرداخت 50 هزارتومان ودیعه جهت ضمانت سلامت دستگاه.
- استفاده از وسایل ایمنی (کلاه ایمنی).
- دستگاه اسکوتر فقط جهت تردد در جاد مخصوص دوچرخه می باشد. لذا جداً از رفتن به درون معابر پیاده و سواره رو و همچنین جاده های خاکی خودداری فرمایید. در صورت مشاهده هرگونه تخلف ضمن بازپسگیری دستگاه، اجاره کننده ملزم به پرداخت وجه 50هزارتومن جریمه نیز خواهد شد.
- خسارت وارده به دستگاه که ناشی از بی احتیاطی و عدم استفاده صحیح و تردد در مسیرهایی غیر از جاده مخصوص دوچرخه باشد به عهده اجاره کننده می باشد.
- ایستگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال مجروح و آسیب دیدگی افراد در جریان اجاره دستگاه نداشته و اجاره کننده با علم و آگاهی از نحوه کارکرد و کنترل دستگاه آن را در اختیار گرفته است و لذا با امضا قرارداد کلیه مسئولیت پیشامدهایی که سهواً و یا عمداً در جریان اجاره توسط او به وجود می آید را تقبل می نماید و در این رابطه طرح هرگونه ادعایی را برای ایستگاه نخواهد داشت. زمان اسکوتر سواری این موارد را رعایت نمایید:

- با سرعت زیاد نرانید.
- حتما از سمت راست حرکت نمایید.
- مراقب کودکان و سالمندان باشید.
- زمان را در نظر داشته باشید تا به موقع و قبل از اتمام شارژ باطری به ایستگاه برگردید.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
دوچرخه سواری در کیش يكي از طولاني ترين و زيباترين مسيرهاي دوچرخه سواري كشور در جزيره كيش قرار دارد. سرتاسر اين مسير 51 كيلومتري كاملا مستقل از مسيرهاي اتومبيل رو بوده و بخش اصلي آن به موازات جاده جهان، در حاشيه نوار ساحلي احداث شده است.

در ايستگاه‌هاي ويژه به علاقمندان دوچرخه كرايه مي‌دهند. اين ايستگاه‌ها در بخش‌هاي مختلف جزيره مانند اسکله تفريحي و جنب بازار مرجان وجود دارد و به وسيله بخش خصوصي اداره مي شود.طبيعت بكر جزيره در بخش هاي جنوبي و غربي جزيره با چشم اندازهاي زيبايي از دريا، سواحل، بوستان ها، نخلستان ها و پوشش گياهي در دسترس همگان است. حركت با دوچرخه در مسير ويژه، اين امكان را به گردشگران مي دهد كه با سرعت كم و در سكوت اين چشم اندازهاي طبيعي را تماشا كنند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
باگی در کیش پيست خاكي باگي به طول 400 متر با ماشين هاي دو نفره، ميزبان باگي سواران در جزيره كيش است.
همچنين تورهاي ورزشي تفريحي باگي با راهنماي حرفه اي و با موتور چهار چرخ ATV در جلو، باگي سواران را در مسيرهاي چند جاذبه گردشگري مانند درخت سبز، كلبه هور و كشتي يوناني هدايت مي كند جهت دريافت اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تلفن 9312737 0764 تماس حاصل فرماييد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
کارتینگ کیش كارتينگ ورزش مفرح و هيجان انگيز و پايه ورزش اتومبيل رانى حرفه اى است. پيست كارتينگ كيش به طول 800 متر يكى از بزرگ ترين پيست هاى خاورميانه و نخستين پيست كارتينگ در ايران بوده و موتورهاى چهار چرخ ATV و ماشين هاى كنترل از راه دور هم در آن مجموعه وجود دارد.

- حداقل سن برای استفاده از کارتینگ 10 سال و حداقل قد 140سانتی متر
- حضور والدین برای استفاده کنندگان زیر 16 سال الزامی استآدرس : ميدان اميركبير ، بلوار خلیج فارس.
ساعات کار: 19 الی 2 بامداد
تلفن: 07644422225
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
پیست اسکی رو یخ کیش یست اسکیت روی یخ آیس رینک دامون واقع در مرکز خرید دامون، جزیره کیش، در تاریخ ۹۳/۰۱/۰۱ افتتاح شد.آیس رینک دامون در حال حاضر تنها پیست اسکیت روی یخ در جزیره کیش بوده و دومین سالن اسکیت روی یخ در ایران پس از انقلاب به حساب می آید. این پیست که با مساحت بیش از ۲۰۰ متر مربع در سالنی به وسعت ۴۵۰ مترمربع در طبقه دوم مرکز خرید دامون در جزیره کیش واقع گردیده، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و دید مستقیم به دریا از داخل پیست در طول روز، بدون شک یکی از منحصر به فرد ترین پیست های اسکیت روی یخ در دنیا به شمار می رود. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
سافاری کیش مجموعه ورزشی، تفریحی و توریستی پارس سافاری کیش با هدف توسعه گردشگری و ایجاد محیط مفرح و سالم برای تمام رده های سنی به خصوص جوانان و گردشگران جزیره زیبای کیش شکل گرفته است. این مجموعه اولین برگزارکننده تورهای سافاری صحرا در ایران می باشد و به همت مهندسین و متخصصین ایرانی طراحی و ساخته شده است.سافاري (Safari) در لغت به معناي سياحت کردن و سياحت اکتشافي در آفريقا است و به برنامه تور گردشي اطلاق مي گردد که طي آن شرکت کنندگان در تور توسط انواع خودروها و يا چهار پايان و با طي مسيري مشخص از مکانهاي ديدني و جذاب بازديد کرده و از آن لذت مي برند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
اسکله بزرگ تفریحی اسكله بزرگ تفريحي كيش به روش شمع فلزي و عرشه چوبي با چهار فضاي اقماري بدست متخصصان ايراني ساخته شده است. اين اسكله به طول 437 متر، عرض 18 متر و مساحت 10 هزار مترمربع هيچ گونه اثر تخريبي بر زيستگاه هاي دريايي نداشته است و گردشگران مي توانند با گردش بر روي اين اسكله از ديدن مناظر طبيعي و ماهي هاي رنگارنگ و متنوع سواحل مرجاني كيش لذت ببرند.
در اسكله تفريحى مجموعه اى از امكانات تفريحى از قبيل : جت اسكى ، قايق هاى پدالى ، قايق هاى ماهيگيرى ، قايق هاى پارويى ، سه چرخه هاى آبى ، امكانات غواصى و قايق هاى كف شيشه اى وجود دارد. اين اسكله در انتهاي بلوار دريا واقع مي باشد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بولینگ مریم یکی از مجوعه های تفریحی برای گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می کنند مجموعه ورزشی مریم است. این مجموعه سرپوشیده دارای امکاناتی چون سالن بولینگ، سالن بیلیارد، سرزمین بازی، بدنسازی، سونا، جکوزی، رستوران و کافی شاپ می باشد. مجموعه ورزشی مریم در پایان سال 1383 به بهره برداری رسیده است. لازم به ذکر است بولینگ مریم کیش دومین بولینگ بزرگ ایران بعد از بولینگ انقلاب اسلامی است.
سالن بولینگ مریم دارای 16 خط می باشد و این سالن مطابق با استاندارد های روز دنیا طراحی شده است. ورزش بولینگ ساده به نظر می رسد ولی باید توجه داشت که این ورزش فقط این نیست که توپ را پرتاب کرده تا به پین ها برخورد کند، بلکه باید با صرف وقت و انرژی مسیر درست برای انداختن همه‌ی پین ها را به دست آورد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
اسکله و پارک ساحلی میرمهنا پارك تفریحی ساحلی میرمهنا در ساحل شمال و شمال غربی جزیره كیش دیدنی است. اسكله تفریحی میرمهنا نیز در این پارك واقع است. این پارك بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسك در نوار ساحلی امتداد دارد .
این پارک از 2فاز مجزا ساخته شده است که بیشتر اوقات در انتهای فاز 1 پارك در كنار اسكله ماهیگیری می توان از تماشای لاك پشت های آزاد لذت برد. گردشگران و ساكنین می توانند بر روی اسكله تفریحی میرمهنا و در پارك در زمانهای مجاز ماهی گیری كنند ولی شنا كردن در محدوده پارك ممنوع می باشد .
تلفن : 4422855
آدرس : کیش – خ پروین اعتصامی – جنب هتل تاپ رز
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
ماهیگیری تفریحی در کیش گستردگي سواحل، دريايی زلال، آبهایی آرام و گرماي مهربان آفتاب جنوب در محيط بي سروصداي جزيره، شرايط مطلوبي را براي علاقمندان به ماهيگيري در كيش فراهم آورده است. گردشگران جزیره کیش با ماهیگیری در سواحل زیبای این جزیره مرجانی لحظات خاطره انگیزی را تجربه می کنند.ماهیگیری تفریحی در کنار سایر امکانات مناسب اقامتی و طبیعت زیبای جزیره کیش یکی از جاذبه های گردشگری است که همواره طرفداران زیادی در بین مسافران و گردشگران این جزیره داشته است. در ساعات اولیه صبح و یا هنگام غروب خورشید و خنک تر شدن هوا در مناطق مختلف نوار ساحلی گردشگران علاقه مند به ورزش مفرح ماهیگیری لحظات نابی را در سواحل زیبای جزیره کیش تجربه کنند. link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
پلاژ آقایان
سواحل كيش برخلاف بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده است، پوشش مرجاني دارد. رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگي خيره‌كننده اي برخوردار است. آب دريا در سواحل كيش شفاف و زلال و كف آن تا عمق چند متري به راحتي قابل رويت است. در اين سواحل پلاژهايي ويژه بانوان و آقايان و يا خانواده ها ساخته شده است و مكان مناسبي براي اسكان موقت گردشگران و ساكنان كيش است.

اگرچه براي آقايان شنا در اغلب سواحل جزيره آزاد است، اما به دليل وجود امكانات مناسب براي شنا در باشگاه دريايي، استقبال از اين مكان بيشتر است. پلاژ آقايان در شمال شرقي جزيره قرار دارد و دسترسي به اين مركز با وسيله نقليه عمومي هم امكان‌پذير است. آموزش شنا در اين پلاژ هم به صورت انفرادي و هم به صورت گروهي انجام مي‌شود و نجات غريق‌ها در تمام وقت اداري حضور دارند. دوش هاي آب شيرين و بوفه از خدمات اين مركز هستند.

سواحل اين پلاژ ماسه أي است و عمق آن نيز به تدريج افزايش مي يابد و امكان مناسبي را براي شنا در عمق هاي مختلف پديد مي آورد. امكان انجام تفريحات دريايي چون جت اسكي، اسكي روي آب، پاراشوت، قايق هاي بادباني و غواصي در مركز تفريحات دريايي و محل پلاژ به جذابيت اين پلاژ افزوده است. نورپردازي مناسب در پلاژ نيز به گونه‌اي است كه شب ها نيز مي توان شنا كرد. راه اندازي سالن‌هاي بدن‌سازي، ژيمناستيك و اتاق ماساژ، از طرح هاي آتي در اين پلاژ است
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
فلای برد در کیش فلای بورد (Flyboard) وسیله است که با اتصال به یک جت اسکی شخص را بر روی هوا معلق نگه می دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می دهد. این وسیله ابتدا در مسابقات جهانی جت اسکی در چین در سال 2011 معرفی شد و به طور رسمی از ماه می سال 2012 در دسترس عموم قرار گرفت.

با این وسیله ورزشی تفریحی-آبی می توان در بالای سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه پرواز کرد و با شیرجه به داخل آب و بیرون آمدن نمایشهای جذاب و چشمگیری را خلق کرد. فلای بورد نیروی محرکه لازم برای انجام چنین مانورهایی را از جت اسکی میگیرد. جت اسکی این نیروی محرکه را توسط شیلنگ 18 متری فلای بورد به نازلهایی که در زیر تخته فلای بورد قرار گرفته اند هدایت و کاربر میتواند این نیروی جلوبرنده را کنترل نماید.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
پارک ساحلی مرجان پارک مرجان کیش که در شرق جزیره کیش واقع شده است یکی از زیباترین پارک های کیش برای گردشگران تور کیش است زیرا توسط یک پل بازار مرجان را به دریا متصل می کند. همچنین انبوه آلاچیق ها و فضای سرسبز و بدون سر و صدای این پارک باعث شده تا گردشگران کیش با آرامشی خاصی نشسته و خلیج نیلگون خلیج فارس را نظاره گر شوند.
نکته هیجان انگیز برای سحر خیزها و عاشقان طبیعت در تور کیش، تماشای طلوع آفتاب از این قسمت جزیره و در این پارک است. تماشای طلوع آفتاب بر پهنه ی دریای زیبای خلیج فارس را از دست ندهید. در بین مرجان های این ساحل سرشار از ماهییان و آبزی های زیبای کیش است که از روی اسکله پارک به راحتی قابل مشاهده است.

امکانات و نکات ویژه:

امکان درست کردن کباب به دلیل وجود باریکیو وجود دارد.

این قسمت از ساحل به دلیل وجود مرجان ها که باعث ایجاد جراحات در بدن میشود مناسب شنا کردن نیست.

تا نزدیک ساحل می توان با ماشین رفت.

پیست دوچرخه سواری و ایستگاه کرایه دوچرخه در ساحل پارک مرجان وجود دارد.

تفریحات دریایی همچون جت اسکی, کایت, غواصی و قایق های تفریحی در پارک مرجان وجود دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ساحلی سیمرغ پارک ساحلی سیمرغ در ضلع جنوب شرقي جزیره، در امتداد ساحل و در همجواری هتل ماریناپارک، هتل سیمرغ و مجموعه دلفیناریوم کیش قرار دارد.
این پارک ( پارک سیمرغ ) در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری در زميني به مساحت تقريبي 15 هزار متر مربع و بطول 300 متر در امتداد ساحل ماسه ایی با کیفیتی منحصر به فرد و با چشم اندازی بی نظیر احداث شده است.
در این پارک فضاهايي جهت بازي كودكان مانند پارك لوله، فضاهاي ورزشي شامل زمين بدمينتون، پينگ پنگ، پيست اسكيت، نوار تندرستي، مسيرهاي پياده روي در امتداد پارك و پياده روهاي داخلي، آبنما، ايستگاه دوچرخه، سرويس بهداشتي، فضاي سبز و پاركينگهاي طولي اجرا شده است.
این پارک مکانی مناسب برای گردشگران جهت گذراندن اوقات، لذت بردن و بهره مندی از آرامش ساحل خلیج همیشه فارس است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ساحلی مرد ماهیگیر اگر به کرانه شرقی سواحل نقره فام خلیج فارس سری بزنید از دوردست مجسمه ای می بینید که تداعی کننده مردمان ساحل نشین است و نزدیکتر که می روید مرد ماهیگیر را در 12 متری ساحل میبینید.
پارک ساحلی ماهیگیر به مساحت 4 هزار مترمربع در کرانه های شرقی سواحل کیش ساخته شده و مرد ماهیگیر دارنده رکورد بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشور از ارتفاع 12 متری نظاره گر زیباییهای این پارک ساحلی است. در پارک ساحلی ماهیگیر دو آب نما در دو جهت شرقی و غربی پارک بناشده و این دو آبنما توسط یک جوی آب صد متری به هم متصل شده اند. استراحتگاه های زیبا زیر سایه درختان تنومند سواحل کیش هر رهگذری را برای کسب آرامش دقایقی به استراحت دعوت می کند.
با غروب آفتاب نور پردازی دکوراتیو پارک ساحلی ماهیگیر با ایجاد آمیزه ای از فضاهای تاریک و روشن جلوه ای دیگر از طراحی زیبای این پارک در معرض دید گردشگران تور کیش قرار می دهد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مجتمع ورزش های آبی مجتمع ورزش هاي دريايي کیش بزرگترين، مجهزترين و مدرنترين مجموعه تفريحات و ورزشهاي دريايي كشور بوده و تنها مركز ورزش دريايي هوشمند در كشور می باشد.
اين مجموعه زيبا با ساحل ماسه‌اي بسيار تميز و شيب مناسب، در مرکز سواحل تفريحي قسمت شرقي کيش که از نواحي پرتردد و مجاور هتل‌ها و بازارهاي کيش است واقع شده و از اين لحاظ امکان دستيابي به وسايل و امکانات ورزشي دريايي براي گردشگران راحت‌تر است. این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی شده و در تمام طول سال قابل استفاده است.اين سازه دريايي كه به عنوان طرح برگزيده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفي شده است ، در دو بخش دريايي و ساحلي طراحي و اجرا گرديده است كه بخش دريايي آن شامل يك عرشه نيم دايره به طول 300 متر و عرض عرشه 3 متر مي باشد كه محيط دريايي اين مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع كوبي ساخته شده كه در فضاي بين شمع ها ارتباط با درياي پيرامون اين مجتمع برقرار است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شبیه ساز پرواز کیش علاوه بر پرواز های تفریحی شما میتوانید مهارت های خلبانی خود را نیز امتحان کنید! فلای دامون اولین مرکز تخصصی شبیه سازهای پروازی در سطح کشور میباشد که با بهره گیری از نیروهای متخصص و دارا بودن 4 مدل شبیه ساز پروازی با آخرین تکنولوژی های روز دنیا به شرح ذیل :
1. شبیه ساز پروازی ایرباس 320 - Airbus320
2. شبیه ساز پروازی بویینگ 737 - Boeing 737
3. شبیه ساز پروازی هواپیمای دو موتوره
4. شبیه ساز پروازی با امکان حرکت (Motion) هواپیمای Mooney
در محیطی زیبا توسط شرکت دامون کیش راه اندازی و آماده ارائه پروازهای تفریحی و آموزشی برای شما همکاران ، دوستان و علاقمندان به پرواز میباشد.

مکان : جزیره کیش - مجتمع دامون - طبقه اول - مرکز فلای دامون
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک شهر کیش پارک شهر کیش فضای مفرحی برای پر کردن اوقات فراغت کیشوندان و گردشگران می باشد. در این پارک علاوه بر فضاهای سبز، دریاچه مصنوعی، فضای ورزش و تندرستی، پیست دوچرخه و اسکیت، آب نمای و میدان گل، فضاسازی مناسبی برای استفاده معلولان نیز صورت گرفته است. 45 درصد مساحت این پارک فضای سبز است و از گونه های گیاهی سازگار با آب و هوای کیش و مبلمان شهری شکیل و زیبا استفاده شده است.همچنین آلاچیق هایی برای استراحت و اسکان خانواده ها در آن تعبیه شده تا در مدت حضور و گردشگری در پارک از فضاهای ایجاد شده بهترین استفاده را ببرند. دریاچه مصنوعی ایجاد شده در پارک شهر کیش اولین دریاچه بزرگ کیش است که در آن 20 تا 30 قایق پدالو به آب انداخته شده تا خانواده ها در فضایی آرام به تفریح بپردازند. برخی فضاهای این پارک از جمله محوطه بازی کودکان طوری طراحی شده که تا فصل تابستان مسقف شده و قابلیت استفاده را خواهد داشت و مردم می توانند از این فضاها در ایام گرم سال استفاده بهینه داشته باشند. ایجاد پارکینگ در فضایی به مساحت یک هکتار و شهربازی مدرن در فضایی به مساحت پنج هکتار از دیگر برنامه هایی سازمان منطقه آزاد برای توسعه پارک شهر و ایجاد فضایی مفرح برای پر کردن اوقات فراغت مردم جزیره است. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بانجی جامپینگ کیش نخستین بانجی جامپینگ ساحلی کشور در جزیره کیش افتتاح شد.
در این ورزش فرد با طناب فنر دار از ارتفاع حدود ۳۰ الی ۴۰ متر به سمت زمین سقوط می کند.
اصول ایمنی در این ورزش رعایت شده و قبل از رسیدن فرد به زمین طناب متصل شده از برخورد به زمین جلوگیری می کند. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای اوج هیجان و تجربه استثنایی از این ورزش فوق العاده در کیش استفاده ببرید.
آدرس بانجی جامپینگ کیش : مرکز جزیره ، میدان المپیک ، مجاور شهر زیر زمینی کاریز
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نخلستانهای جزیره کیش یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اصلی جزیره کیش نخلستان های زیبای این جزیره می باشد. پرورش نخل در کیش از سابقه دیرینه‌ای برخوردار است. اغلب جهانگردانی که در سده‌های گذشته از کیش دیدار کرده‌اند به وجود نخلستان های انبوه در این جزیره اشاره نموده اند. «باغ بهشت» تنها نخلستان به جای مانده از دوره های گذشته ایست که در غرب محله سفین واقع شده و از جمله زیباترین نخلستان های کیش است که به ویژه در هنگام غروب آفتاب چشم اندازی زیبا و تماشایی دارد بهمین سبب بهترین زمان بازدید از این منطقه هنگام غروب میباشد.
میگویند درخت نخل خصوصیاتى شبیه به انسان دارد و شاید به همین دلیل است که برای شمارش آن از کلمه‌ی "نفر" استفاده مى‌شود.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
لاک پشتهای دریایی از ساليان بسيار دور و به واسطه امنيت و آرامشى كه بر سواحل زيباى جزيره كيش حاكم است انواع آبزيان و از جمله لاك پشت ها در آن آشيانه گزيده اند.

دو نوع لاک پشت در خليج فارس وجود دارد: لاک پشت نوک دار - پوزه عقابی و لاک پشت سبز . لاك پشت هاي سبز عمدتا" براي تغذيه به آبهاي كيش مي آيند در حالي كه لاك پشت هاي پوزه عقابي كه شديدا" در معرض خطر انقراض دارند از اواخر اسفند تا اواسط مرداد براي تخم گذاري به سواحل ماسه اي حفاظت شده به ويژه در جنوب و غرب جزيره مراجعت مي نمايند. لاک پشت های پوزه عقابی در هر فصل بطور متوسط سه بار و با فاصله زمانی 15 روز یک بار تخمگذاری می کنند و لاک پشت های درون تخم 60 تا 70 روز بعد از تخم ها بیرون می آیند و با کمک محیط بانان به طرف دریا هدایت می شوند. بچه لاك پشت ها وقتي بزرگ شوند براي تخم گذاري به زادگاه خود باز مي گردند.
سایت حفاظت و مونیتورینگ لاک پشتها در ساحل جنوبی جزیره کیش واقع شده و گردشگران و ساكنين جزيره مي توانند پس از هماهنگي با مركز حفاظت و مونيتورينگ لاك پشت هاي دريايي در فصل ياد شده و عمدتا" در هنگام تاريكي شب، از تماشاي كندن حفره و سپس تخم گذاري لاك پشت ها، خروج نوزادان از لانه و ورود آنها به آبهاي خليج فارس لذت ببرند كه خاطره اي ماندگار خواهد بود.

ند توصيه براي حفظ بقاء اين موجودات دوست داشتنى :

1- بهتر است از شنا كردن در اطراف آنها و يا دست زدن به آنها خوددارى كنيد.
2- از تردد در زيستگاه لاک پشتها خودداري نماييد.
3- هنگام قايقراني مواظب لاک پشتهايي که براي تنفس به سطح آب مي آيند باشيد.
4- از ريختن زباله و پسمانده در دريا خودداري کنيد .
5- به هنگام غواصي از تعقيب لاک پشتها خودداري نماييد.
6- از دست زدن به تخم لاک پشتها و يا برداشتن آنها خودداري نماييد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
گذر هنرمندان کیش یکی از دیدنیهای کیش مجموعه گذر هنرمندان كيش است که معرف مشاهیر بزرگ ایران زمین است.این مجموعه از سال 1378 در ضلع شرقي پارك حاشيه اي حد فاصل ميدان سنايي تا ميدان ساحل کیش ساخته شد و به تدريج در مراحل مختلف بر شمار تنديس هاي نصب شده در اين گذر افزوده شده است. هدف از ایجاد اين مجموعه حرکت فرهنگی و آشنا سازی بيشتر نسل جوان و توریست های خارجي با بزرگان فرهنگ و ادب كشورمان و گراميداشت ياد و خاطره اين گنج ارزشمند ايران است.
آدرس: جزيره كيش، حد فاصل ميادين سنايي و ساحل.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
باغ راه ایرانی کیش پروژه باغ راه ایرانی جزیره کیش که با مساحتی بالغ بر32 هکتار درضلع جنوبی بلوار ولایت, حدفاصل میدان هرمز تا میدان سعدی با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف کشورمان به ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی جزیره کیش احداث شده است.

این مجموعه شامل هشت باغ ایرانی و 9 دروازه و اثر تاریخی شهرهای کشوراست که از میدان سعدی با دروازه قرآن شیراز آغاز می شود و در ادامه به ترتیب دروازه سی و سه پل اصفهان٫ دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه های شمیران قرار دارند و در میدان هرمز با نماد سردر باغ ملی تهران به پایان می رسد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
غواصی در کیش جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي، يكي از بكرترين مناطق خليج فارس بوده و بجرات مي‌توان گفت که ريف‌هاي مرجاني شرق جزيره کيش از غني ترين و زيبا ترين مناطق و مساعد ترين سايت‌هاي غواصي در کشورمان را در برگرفته است. پوشش مرجاني اين جزيره در سواحل شرقي آن واقع گرديده که هرساله مورد بازديد بسياري از علاقه مندان غواصي قرار مي‌گيرد. غواصي در کيش در تمامي طول سال امکانپذير بوده و سايت‌هاي کم عمق اين جزيره براي غواصي تمامي افراد و حتي اشخاص مبتدي بسيار مناسب است. همچنين وجود مراکز آموزشي و تفريحي غواصي درکيش اين جزيره را تبديل به قطب غواصي کشور نموده است از انواع ماهي‌ها مي‌توان به: جراح - دخترناخدا - هامور - جاش - ساردين - باراکودا - تون - اژدرماهي - موري ايل - استون فيش - اسکورپيون - دلقک و ريف شارک همچنين سفره ماهيان، اشاره کرد. انواع لابستر و لاک‌پشت‌هاي پوزه عقابي و پشت سبز، همچنين مرجان‌هاي طبقاتي و مغزي و نيز گاها انواعي از سافت کورال در اين سايت ديده مي‌شوند. پوشش مرجاني سايت که شمالي- جنوبي و در امتداد ساحل به صورت نواري کشيده شده است در جنوب متراکم تر و در شمال کمتر است link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کیبل اسکی كيبل اسكي كيش یکی از مراکز تفریحات دریایی کیش است که به طول 860 متر و عرض 160 متر با پنج برج در آب‌هاي نيلگون خليج فارس نصب شده است. این سایت در سواحل شرقی جزیره و در میان منظره‌ای زیبا از درختان نارگیل و لور کهنسال در نزدیکی اسکله بزرگ تفریحی و پلاژ آقایان قرار گرفته است.
کیبل اسکی با سرعت 28 تا 62 كيلومتر در ساعت، امكان سرويس‌دهي به 12 نفر را به طور همزمان بدون محدودیت سنی دارد.
این مجموعه به دلیل عدم استفاده از قایق‌های موتوری و عدم ایجاد آلودگی صوتی به حفظ آرامش و سلامت طبیعت زیبای سواحل شرقی کیش کمک زیادی نموده و همچنین با توجه به حذف قایق موتوری در هزینه‌های تمام شده این ورزش کاهش قابل ملاحظه‌ای ایجاد شده است.

اين مجموعه امكاناتی مانند رختكن، دوش، سكوي شروع، اتاق آموزش، فروشگاه لوازم و تجهيزات ورزشي مخصوص كيبل اسكي، رستوران، كافي شاپ و پارکینگ را داراست.
این مجموعه به عنوان نخستین سایت کیبل اسکی ایران تا کنون میزبان چند دوره مسابقات قهرمانی کشوری بوده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
روستای باغو کیش روستای باغو از آبادي‌هاي قديمي كيش است كه در جنوب غربي جزيره قرار دارد.در میان مردم بومی این محل به افسانه‌ی ننه باغو شهرت دارد.
ساخت آبشخورهای ویژه آهوان در سالهای گذشته در این منطقه سبب حضور بیشتر گله آهوان در این آبادی شده و بر زیبایی های طبیعی آن می افزاید و با تبدیل شدن این روستا به منطقه ویژه گردشگری، مسافران جزیره کیش همزمان از زیبایی دریا و محیط های بکر روستاهای جنوب کشور نیز بهره مند خواهند شد.
اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند ، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است.
به منظور گسترش امكانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو كه از خاكی مستعد برخوردار است، «پارك دلیران» با وسعت ۶۰ هكتار در این منطقه احداث شده است.
آدرس: کیش، خیابان باغو، روستای باغو
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
والیبال ساحلی واليبال ساحلي ورزشي مفرح و لذت بخش است که در سالهاي اخير طرفداران زيادي پيدا کرده است.

مجموعه ورزشي واليبال ساحلي جزيره کيش يكي از زيباترين زمين هاي واليبال كنار ساحل در آسيا بشمار مي آيد. در اين مجموعه با سه زمين واليبال اختصاصي و نور پردازي استاندارد در سه شيفت امكانات جانبي دراختيار علاقه مندان است. اين محل تاكنون شاهد و پذيراي رقابتهاي بين المللي واليبال ساحلي بسياري بوده است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کلبه هور در غربی ترین نقطه کیش دماغه ای وجود دارد که از قدیم کلبه هور نامیده می شده است. بستر این دماغه صخره ای می باشد و آبزیان بسیاری همچون هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف ها و لاکپشت ها در این منطقه بسیار دیده می شوند. از اینرو بسیاری از افراد که علاقمند ماهیگیری هستند در روزهایی که وزش باد کم است به این منطقه برای ماهیگیری می آیند.
همچنین این منطقه برای غواصان نیز جذابیت دارد. در ساحل جنوبي آن غاري کوچک به طول 5 متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل بسيار لذت بخش خواهد بود. عمق سايت غواصي کلبه هور از شمال به جنوب بيشتر گرديده و تا 8 متر نيز ادامه دارد.
در این منطقه فضای تفریحی برای بازدید کنندگان از جمله آلاچیق، نیمکت ها، میزها، باربیکیو و نورافکنهای بزرگ و… فراهم شده است.
صدای امواج و سکوت منطقه و در شب آسمان زیبای بالای دریا این منطقه را برای بازدیدکنندگان به یادماندنی کرده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پلاژ بانوان سواحل كيش برخلاف بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده است، پوشش مرجاني دارد. رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگي خيره‌كننده اي برخوردار است. آب دريا در سواحل كيش شفاف و زلال و كف آن تا عمق چند متري به راحتي قابل رويت است. در اين سواحل پلاژهايي ويژه بانوان و آقايان و يا خانواده ها ساخته شده است و مكان مناسبي براي اسكان موقت گردشگران و ساكنان كيش است.

پلاژ بانوان در سواحل شمالي جزيره احداث شده است. اين پلاژ علاوه بر امكاناتي چون دوش آب شيرين، سايه‌بان و نورپردازي مناسب، سالن بدن سازي هم دارد و زيرنظر مربيان اداره مي‌شود. علاوه بر آن مربيان شنا و نجات غريق ايمني خاطر استفاده كنندگان از پلاژ را فراهم كرده است. پلاژ بانوان كيش به علت موقعيت مكاني مناسب و دسترسي آسان و داشتن امكانات لازم، با استقبال زيادي روبه‌رو است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک آهوان بوستان آهوان کیش با 2 هكتار مساحت در انتهاي خيابان فردوسي جزيره کيش قرار دارد و داراي 17 قفس براي نگهداري از انواع حيوانات مي باشد.

شير، آهو، روباه، شغال، ميمون، گوزن و انواع پرندگان در بوستان آهوان نگهداري مي شوند.

آهوها برخلاف ساير حيوانات كه در قفس نگهداري مي شوند به صورت آزاد در اين بوستان زندگي مي‌كنند. همچنين در اين بوستان، وسايل بازي كودكان نيز نصب شده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
گذر طبیعت گذر طبیعت یکی از جاذبه های گردشگری در کیش می باشد که از لحاظ موقعیت مکانی در قسمت شرقی سواحل جزیره کیش واقع شده است این مجموعه با هدف فرهنگ سازی بر حفظ محیط زیست و رواج گردشگری ایجاد شده این مکان دارای محیطی آرامش بخش و مناسب خانواده می باشد . گذر طبیعت وسعت آن به 35 هزار مترمربع و همچنین حدود شش هزار مترمربع فضای سبز می باشد .
از امکانات قابل تعریف این مکان طراحی مبلمان مناسب همراه با نور پردازی زیبا ، وسایل برای بازی کودکان و همچنین محیطی برای بازی های ماسه ای می باشد . گذر طبیعت به ایده های جالب نیز پرداخته است که عبارتند از ایجاد جاده سلامت که عرض شش و نیم متر و همچنین نصب دستگاه های ورزشی که به گردشگران تور کیش این امکان را می دهد تا در فضایی زیبا به انجام تفریحات سالم داشته باشند . از دیگر امکانات آن که به چشم می خورد مجسمه های فایبر گلاس با اشکال حیوانات ،آب نمای مرجانی ، باغ ایرانی ، آلاچیقمی باشد .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
درخت سبز درخت سبز، کهنسال‌ترین درخت لور یا انجیر همان انجیر معبد در جزیره کیش است و چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد، درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می آید.

شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.

مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو درب ورودی است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
موزه و نماد شهری کیش موزه و نماد شهری کیش یک مجموعه فرهنگی، تفریحی و سیاحتی است که از دو بخش اصلی تشکیل شده و در سایت موزه کیش به وسعت 61 هکتار درساحل غربی جزیره حد فاصل کشتی یونانی و کلبه هور ساخته می شود.
این نماد یک سازه بتونی به طول 50 متر است که به شکل دو صدف و مرواریدی در میان آن طراحی شده است.در قسمت پایین نماد، موزه کیش در یک طبقه به وسعت 3500 مترمربع قرار دارد که شامل 4 سالن گالری، آمفی تئاتر، بخش اداری، کافی شاپ و کارگاه آموزشی خواهد بود.
در محوطه دور نماد کیش، پیست دوچرخه به عرض 4 متر و به طول 3 کیلومتر و بخشی به عنوان شاتل به عرض 6 متر و طول 2750 متر طراحی گشته است.
این موزه پس از ساخت به دومین سازه بلند کشور پس از برج میلاد تبدیل خواهد شد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک دلفینها و باغ پرندگان مجموعه تفريحي پارك دلفين با مساحتي حدود ۱۰۰ هكتار در جنوب شرقي جزيره كيش قراردارد.مجموعه شامل فضاي سبز با انواع گونه‌هاي مختلف گياهي، باغ پرندگان و اولين و تنها دلفيناريوم در ايران است. در دلفيناريوم اين مجموعه گونه‌هاي مختلفي از پستانداران دريايى از جمله دلفين، شير دريايى شمالى، شير دريايى جنوبى، گربه دريايى شمالى، گراز دريايى و پنگوئن نگهداري مي‌شوند و بازديدكنندگان مي‌توانند از هنرنمايي آنان كه توسط مربيان ايراني تربيت مي‌شوند ديدن كنند.
بازديدكنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاري به پارك پرندگان و سپس به دلفيناريوم هدايت مي‌شوند.

باغ پرندگان

در داخل محوطه پارك دلفين، باغ پرندگان با داشتن بيش از ۵۷ گونه پرنده از جمله پليكان، شترمرغ، طوطي ماكائو، انواع گوناگون لك لك، توكان، توركو، قو، پنگوئن آفريقايي و گونه‌هاي نادري چون تمساح پوزه كوتاه، بي شك يكي از منحصر به فردترين مراكز نگهداري جانوران در ايران مي‌باشد.

ساعت کاری این مجموعه همه روزه از ساعت 18:00 الی 20:30 میباشد.
آدرس: جزيره کيش، پارك دلفين
تلفن:4445237 0764
فاكس:07644445230

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کاریز کیش قنات (کاریز) کیش یکی از مناطق گردشگری و تاریخی جزیره کیش می‌باشد و بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. این قنات در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار گرفته‌است و سقف آن پوشیده از صدف و مرجان‌هایی می‌باشد که به نظر کارشناسان قدمتی معادل ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال دارد
برای بازدید از این سایت گردشگری میتوانید از تورهای داخل جزیره که روزانه برگزار میشود استفاده نمایید
آدرس: جزيره كيش، بعد از ميدان المپيك، نرسيده به ميدان فارور
وبسايت: www.karizkish.com

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کشتی یونانی .
کشتی یونانی یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش این کشتی در ۴ مرداد ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو به گل نشست
هنوز پس از گذشت سال‌ها دليل به گل نشستن اين كشتي در پس پرده‌اي از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايي در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روي‌ داده است..
دلیل نامگذاری این کشتی آخرین مالک آن میباشد که شخصی یونانی بود.
تماشای غروب زیبای کیش در پشت کشتی یونانی خاطره ای فراموش نشدنی را برای تمامی مسافرین به جای میگذارد به همین دلیل بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه ی توریستی هنگام غروب میباشد.
پارك ساحلي كشتي يوناني در زميني به مساحت ۶۰ هزار متر مربع با امكاناتي چون آمفي‌تئاتر، كافه تريا، رستوران ايراني و لبناني، غرفه هاي فروش تنقلات، ايستگاه هاي كرايه اسكيت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشي در محيط پيرامون كشتي يوناني در دست احداث مي‌باشد.
آدرس: کیش ، جاده جهان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پروازهای تفریحی

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات در جزیره کیش پرواز بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس می باشد. پرواز با هواپيماهاي بدون موتور (گلايدر)، جایروکوپتر و کایت موتوردار علاوه بر اين كه فرصتي است براي تجربه هيجان پرواز كه از اميال ديرينه انسان است، به علاقمندان این امكان را مي‌دهد كه زيبايي هاي جزيره را از آسمان تماشا كنند و لذت ببرند.

باند گلایدر فرودگاه بین المللی جزیره کیش به طول یک هزار و 500 متر و عرض 30 متر جهت انجام پروازهای تفریحی در جزیره کیش بوده و پذیرای گردشگران و علاقه مندان به پرواز می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پاراسل و تیوپ سواری
یکی از لذت بخش ترین سرگرمی ها و تفریحات کیش که برای اکثر گردشگران تورکیش جالبه چتر پاراسل کیش است. شما میتوانید همراه دوستان و خانواده سوار بر چتر پاراسل کیش شوید نمای زیبایی از تمامی جزیره را ببینید و اوج هیجان را احساس کنید.

با خنک تر شدن هوا در ماه شهریور مسافرت رفتن با تور کیش لذت بخش تر هست سفر به جزیره زیبای کیش که یکی از جاذبه های توریستی کشور عزیزمون ایران میباشد.با ورود به جزیره و بعد از خرید تز مراکز خرید کیش و گشت و گذار در پاساژها نوبت به استراحت و تفریحات ساحلی جذاب و هیجان انگیز میرسد .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آب انبار يكي از روشهاي ذخيره آب آشاميدني در قديم الايام در جزيره كيش، ساخت آب انبار بوده است.
در سال 1372 جهت جمع آوري آب هاي سطحي، يك آب انبار دو قلو با پنج بادگير به سبك معماري سنتي يزدي در محل يك آب انبار باستاني در محدوده شهر حريره در نزديكي مجموعه درخت سبز ساخته شد.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر باستانی حریره در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگای از شهر باستانی، حریره‌است . زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از قرن چهارم تا اوایل قرن دهم هجری قمری بوده‌است . وسعت این شهر باستانی ۱۲۰ هکتار است . محوطه باستانی حریره، براساس نتایج کاوشهای باستان‌شناسی انجام شده تا امروز، از مجموعه ساحلی و خانه اعیانی،قنات های شهر، حمام و مسجد تشکیل یافته‌است.جالب است بدانید که این شهر به نام بانویی که اسمش "حریره" و ملکه ی این شهر بوده نامگذاری شده است.
برای بازدید از این منطقه تاریخی میتوانید از تورهای گشت جزیره استفاده نمایید
آدرس: شمال جزيره كيش، كنار مجموعه ورزشي المپيك
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خانه مردم شناسی بومیان کیش خانه مردم شناسی کیش در یک بنا با قدمت 200 سال در قدیمی ترین محله جزیره کیش (سفین قدیم) قرارد دارد. این خانه در زمینی به مساحت یک هزار و 200 مترمربع حدود 200 سال پیش بنا شده و دارای 15 اتاق و دو حیاط مجلسی و حیاط خانوادگی بوده و از سبک معماری کاملا بومی برخوردار است.
این خانه به منظور معرفی تاریخ ، فرهنگ ، آداب و رسوم ، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان کیش ، با هدف اشتغالزایی برای بومیان محله و تحقق توسعه گردشگری پایدار برای جزیره کیش به خانه مردم شناسی بومیان کیش تبدیل شد. این خانه نمادی از اصالت مهمان نوازی مردمان کیش است.
در این خانه بصورت زنده شیوه معیشت و کار بومیان کیش در دوران قدیم به گردشگران معرفی می شود. همینطور تعداد زیادی از ابزار و وسایل قدیمی پخت و پز، صید مروارید، ماهیگیری، مکان نگهداری خرما و تهیه شیره خرما بصورت سنتی، دو حلقه چاه آب برای تامین آب شرب ساکنان در معرض دید عموم قرار گرفته است.
نژاد بوميان كيش، دراويدي، سومري، نورديك، سامي، سياه پوست و سفيد پوست است.
در این خانه قرار است هنرمندان زن بومی نقش های زیبایی با حنا بر روی دست گردشگران ترسیم کنند و با غذا، نان و شیرینی های محلی نیز از آنها پذیرایی کنند.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
880,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
780,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
575,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
2,380,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
2,184,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,090,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon