Icon
مـــــــــنو
کلید واژه ها

از گذشته‌های خیلی دور طلا برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شد. در اینجا به تعدادی از این بیماری‌ها اشاره می‌شود.
۱. در حدود سال ۱۸۸۵ در آمریکا طلای کلوئیدی به عنوان درمان دیپسومانیا (dipsomania)که میل شدید به مصرف الکل می‌باشد، به‌کار می‌رفت.
۲. اولین تحقیق پزشکی مستند و مدرن در مورد کاربرد طلا در سال ۱۸۹۰ صورت گرفت. در این سال دکتر رابرت کخ کشف کرد که باسیل سل نمی‌تواند در حضور طلا زندگی کند.
۳. در اوایل دهه ۱۹۰۰ پزشکان برای درمان دردهای مفصلی، قطعه‌ای از طلا به ارزش پنج دلار را در زیر پوست، مثلآ در ناحیه مفصل زانو کار می‌گذاشتند در نتیجه در بیشتر موارد درد کاهش یافته یا کاملآ برطرف می‌شد.
۴. از سال ۱۹۲۷ طلا به‌طور مداوم برای درمان آرتروز به‌کار گرفته شده‌است.
۵. طلا در مورد ناهنجاری‌های غددی و عصبی مورد استفاده بوده و در احیاء مجدد فعالیت‌های غددی، تحریک اعصاب و آزاد کردن فشار عصبی سودمند است.
۶. طلا می‌تواند بر مکانیسم گرمایی بدن تاثیر مثبتی داشته باشد. بویژه در مورد عرق کردن‌های شبانه، تشنگی شدید و ضعف و کاهش دمای بدن موثر است.
مصرف طلا در دندانپزشکی
۷. آقایان نیلو کایرو(Nilo.Cairo) و ا. برینکمن(A.Brinckmann) تحقیق ارزنده‌ای به نام” مواد پزشکی“ ارائه دادند که در آن طلای کلوئیدی به عنوان درمان‌گر شماره یک چاقی مطرح شده است.

طلا همچنین در درمان بیماری‌های زیر مفید می‌باشد:
۸. اعتیاد ۹. آلزایمر ۱۰. حواس پرتی ۱۱. بیماری دوگانگی (Bi-Polar Disease) که یک بیماری روانی است. ۱۲. دندان قروچه(Bruxism) ۱۳. ورم زانو و آرنج ۱۴. سندرم جنگ خلیج فارس ۱۵. سرطان ۱۶. غلظت خون ۱۷. بیماری‌ کرون (Crohn) ۱۸. افسردگی ۱۹. تورم قولن ۲۰. کلسترول بالا ۲۱. کم خوابی ۲۲. پوکی استخوان ۲۳. کشیدگی ماهیچه ۲۴. آرتروز رماتیسمی ۲۵. انفصال دیسک ۲۶. زخم معده ۲۷. زخم روده
طلا یکی از عناصر باارزش در پزشکی مدرن به شمار می رود، و علت آن این است که طلا عنصری غیرسمی و بی خطر بوده و یکی از بهترین انواع فلزات هادی جریان الکتریسیته می باشد، چگالی این عنصر می تواند آن را در زیر میکروسکوپ الکترونی قابل مشاهده سازد. علاوه براین طلا عنصری نابودناپذیر و فلزی نرم بوده و این کارکردن با طلا را آسان می کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

طلا به‌دلیل هدایت الکتریکی بالا و مقاومت در برابر اکسید شدن، اهمیت ویژه‌ای در ساخت تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری دارد.آلیاژهای لحیم کاری سخت ( زردجوش ) که حاوی طلا می باشند، در ارتباط با صنعت هوافضا به ویژه در مونتاژ بعصی از موتورهای توربینی جهت نظامی و نیز موتورهای راکت با عملکرد بالا، مهم می باشند.طلا به عنوان یک بازتاب کننده تشعشعات مادون قرمز در ادوات گرمادهی تابشی و نیز ادوات خشک نمودن و پنجره های عایق حرارتی مورد استفاده در ساختمان های بزرگ و فضاپیماهایی از قبیل شاتل فضایی که به طلا به عنوان حفاظت کننده و seal کننده ای برای سیستم خنثی کننده ی فشار آئرودینامیک (propulsion) حیاتی اش در مقابل مشکلات ناشی از شکنندگی هیدروژن می نگرد و تکیه دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. طلا را به شکل مایع های آلی فلزی ارگانومتالیک برای تزیین شیشه و چینی استفاده کرده و از برگ طلا (goldleaf) برای تزیین داخل و خارج ساختمان ها استفاده می کنند.تصویری از طلای رشته ای
آلیاژهای طلا را در دیسک های پاره شونده ( دیسک ها و دیافراگم هایی که تحت یک فشار معین از هم گسیخته شده و کار یک قسمت از دستگاه را متوقف می کند ) در تجهیزات فرآیند شیمیایی استفاده می شود و در قالب های اکستروژن با سوراخ های زیاد برای ایجاد فیلامان های فلزی، پلاستیکی و منسوجات کاربرد دارد.
این فلز همچنین به‌صورت آلیاژ همراه با پالادیوم در ترموکوپل‌ها، بدنه سفینه‌ها و دیگر صنایع هوافضا کاربرد دارد. به‌عنوان مثال در ساخت هر فروند هواپیما بین ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم طلا به‌کار می‌رود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تما تا امروز با این مسئله روبه‌رو شدید که پس از بروز یک حادثه یا اتفاق بد مادربزرگ خانواده انگشتر طلای خود را درون آب می‌اندازد و آب را به فردی که از شنیدن خبر یا دیدن حادثه‌ای دچار ترس یا نگرانی شده، می‌نوشاند. شاید خاستگاه این باور نکته‌ای باشد که در برخی از کتاب‌ها و متون طب‌سنتی به آن اشاره شده است. در برخی از این متون به تاثیر مصرف طلا یا مشاهده آن در کاهش برخی از حالت‌های روحی همچون رفع غم، غصه، دل‌نگرانی و ترس اشاره شده است. اگرچه این مسئله در برخی از متون طب سنتی دیده می‌شود اما برای اطمینان از روند و چگونگی تاثیرگذاری آن نیاز به تحقیقات و پژوهش‌های دیگری نیز هست. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خانه » بلاگ » فلزات و سنگ های قیمتی » طلا خوراکی خاصیت غذایی ندارد
طلا خوراکی خاصیت غذایی ندارد
بازدید 1513
طلا خوراکی خاصیت غذایی ندارد
طلا خوراکی خاصیت غذایی نداردReviewed by جواهربازار on May 28Rating: 3.5طلا خوراکی خاصیت غذایی نداردالبته نظریه طلا ی خوراکی اولین بار توسط مصریان باستان بیان شده و این کار تنها جنبه تظاهر داشته چرا که فلز طلا هیچ طعمی را بر مزه غذا اضافه نمی کند.
متشکریم

از زمان های گذشته برخی از افراد همواره در تلاش بوده اند، از جنبه های مختلف نسبت با سایر افرداد جامعه متمایز باشند.

این تمایز حتی از لحاظ نوع خوراکی نیز در آنها به چشم می خورد، چرا که آنها به دنبال نوعی خوراکی نادر، زیبا و منحصربفرد بودند تا جایی برخی از آنها طلا را در منوی غذایی خود جای داده اند.
البته نظریه طلا ی خوراکی اولین بار توسط مصریان باستان بیان شده و این کار تنها جنبه تظاهر داشته چرا که فلز طلا هیچ طعمی را بر مزه غذا اضافه نمی کند.

یک پیتزا تزئین شده با ورقه های طلای ۲۴ عیار حدود ۴۰۰ دلار قیمت دارد.
استفاده از طلا در خوراکی ها بجز قیمت بیشتر، هیچ خاصیت دیگری را به غذا های مختاف اضافه نمی کند.

برای مثال امروزه میوه، شکلات، دسر و حتی نوشیدنی های مختلفی دیده می شد که با ورقه های طلا پوشیده شده و یا در آنها ذراتی از این فلز موجود می باشد.

طلای خالص به دلیل بی اثر بودن می تواند بدون جذب شدن از دستگاه گوارش فرد بگذرد.

با توجه با خاصیت چکش خواری فلز طلا در ورقه های این فلز مقداری نقره نیز استفاده می شود که این نقره نیز در فرایند خوردن غذا مانند فلز طلا بی اثر می باشد.

مصرف طلا خوراکی در برخی از افراد محدودی آلرژی و دل درد می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در کتاب های سنتی برای طلا لغت های ذهب، الشمس، زر، تلا، تابا، دابا، تله و تلی به کار رفته است. به ترکی قزل و به هندی سونا نامیده می شود. واژه تلا فارسی است که متأخرین آن را برای رفع اشتباه با "ط" نوشته اند و به سبک و زبان عربی لغت مطّلا را ساخته اند. در کتاب های کیمیاگران بیست و پنج لغت و کنایه برای طلا ذکر شده است.
فلز طلا اغلب به صورت خالص در طبیعت موجود است و چون بسیار درخشنده و نرم است از زمان های بسیار قدیم اقوام مختلف بشر ریزه های آن را جمع کرده و به مصرف های مختلف می رسانند. یونانیان قدیم حدود 1350 سال پیش از میلاد در سواحل دریای سیاه جنگ هایی برای به دست آوردن طلا نموده اند.اولین سکه ی طلایی در حدود 650 سال قبل از میلاد در لیدی (ترکیه فعلی) ضرب شده است. قدیمی ترین سکه ی طلا در ایران که به "دریک" مشهور بوده است در دوره ی هخامنشی توسط داریوش اول ضرب شده است.
طبیعت: طلا از گوگرد معتدل منشأ می گیرد و طبیعت معتدل مایل به گرمی با رطوبت غریزی دارد .
ماهیت آن: اشرف فلزاتی است که در معدن از جیوه و گوگرد معتدل تشکیل می شود.
افعال و خواص: مُلطّف، مُفرِّح، مقّوی قلب و مغز و حرارت غریزی، تمرکز حواس و قدرت تصمیم گیری را در انسان سریع می گرداند.
جهت بیماری های قلب، مغز، کبد، معده و سودای صفرای، طحال، کلیه ها، مثانه، بیماری های جنسی و امراض صفراوی و سوداوی مانند خفقان، وسواس، توحش، هم و غم، افسردگی، سرگیجه، جنون، صرع، اسهال خونی و التهاب مفاصل مفید است. بدن را چاق و فربه می سازد. جهت جذام (سرطان) به تنهایی و یا با داروهای مناسب مثل بسفایج و کمادریوس و محلول سخاله(براده) آن را با مروارید که در آب بالنگ حل کرده باشند جهت اغلب امراض فوق، مجرب و مفید دانسته اند. محلول طلا با نشادر جهت استخراج سم مفید است.

امراض چشم

میله سرمه ایی که از طلا ساخته شده باشد و بین دو پلک کشیده شود جهت تقویت دید چشم، منع رمد (درد چشم) و اکتحال (سرمه کشیدن) آن جهت غلظت اَجفان (تورم پلک ها) و بیاض و غشاوه و کمنه مجرب است.
آشامیدن آب طلا، جهت تقویت حرارت غریزی و تقویت قلب، مغز و معده و رفع اسهال مفید است. ماساژ محلول یا روغن طلا جهت فلج و تحلیل اورام و داءالثعلب (ریزش زیاد مو) و داءالحیه (گری) و عرق النسا(سیاتیک)، بَرَص و بَهق نافع است.
به دست کردن انگشتری آن جهت بیماری داخس (التهاب ناخن) و اُم الصبیان (پرش اعضا) مفید است. آویزان کردن طلای خالص بدون نگین به گردن اطفال از ترس و گریه جلوگیری می کند.
بازی کردن با طلا و دیدن آن باعث شادی و رفع همّ و غمّ است. اگر گوش را با سوزن طلا سوراخ کنند هیچ وقت بسته نشود. اگر طلا را سویق (پودر) کرده تا کاملاً نرم شود و خورده شود جلوگیری از مضرات سم می کند حتی اگر کسی سم خورده باشد سم به او اثر نمی کند.
طلا دافع امراض سوداوی است. داغ طلا در داروهای سودا باعث سریع الاثر شدن آن دارو می شود. طلا باعث از بین رفتن سودا می شود.
اگر به اطفال در ظرف طلا شیر، غذا و دارو داده شود باعث زود به سخن آمدن طفل، دلیر و شجاع و جلوگیری از صرع اطفال می کند.اگر طلا را به شکل هلیله ساخته و در دهان نگه دارند تمام امراض سوداوی را از بین می برد. طلا معالج توحش، خفقان قلب و خیالات سوداوی است.
احتیاط: طلا مضر مثانه و دستگاه ادراری است. مصلح آن عسل، مشک، دانه مورد و شاه بلوط است.
آویزان کردن طلا در مکتب اسلام به عنوان زینت برای مردان حرام است. در صورت درمان در موارد خاص طبق نظر اکثر مراجع جایز است.
استفاده از طلا به صورت های زینتی برای زنان جایز است و از نظر علمی ثابت شده است که موجب تقویت و افزایش نسبی گلبول های قرمز خون بوده و استفاده از آن در ترشح برخی از هورمون های مفید بدن زنان و در رفع افسردگی و غم و اندوه آنان مؤثر و سودمند است بنابراین استفاده ی زنان از طلا جایز و در حدّ معقول و منطقی موجب سلامت روح و جسم آنان می باشد. اما مردان نمی توانند از این عنصر به عنوان زینت استفاده نمایند و از نظر علمی ثابت شده اثرات منفی بر گلبول های قرمز مردان، ترشحات هورمونی آنان و روحیه ی انعطاف آمیز و رفاه طلبی و حالاتی شبیه به حالات و صفات زنان را در مردان بوجود می آورد و به همین دلیل و شاید دلایل فزونتر استفاده آن برای مردان جایز نمی باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بریل

کانی بریل به عنوان یک گوهر به صورت بلورهای شفاف به رنگهای گوناگون یافت شده و به هر کدام از آنها نامی داده می‌شود. گوشنیت نوع بی‌رنگ ، مورگانیت نوع صورتی ، آکوامارین نوع سبز آبی فام و بریل طلایی نوع زرد آن است. این بریلها ، گوهرهای زیبایی هستند و فقط گونه سبز پر رنگ آن یعنی زمرد ، به عنوان یک سنگ قیمتی رده بندی می‌شود. از روزگار باستان ، ارزش زیادی برای زمرد قائل بودند و امروزه نیز ارزش آن می‌تواند مساوی یا حتی بالاتر از الماس یا یاقوت باشد.
یاقوت سرخ و یاقوت کبود

این گوهرها که گونه‌هایی از کرندم هستند، از روزگار باستان ارزش بسیار زیادی داشته و هرماه با الماس و زمرد به عنوان با ارزشترین گوهرها در نظر گرفته می‌شدند. نام ruby ( یاقوت سرخ ) از واژه لاتین Rubber به معنی سرخ گرفته شده است و Sapphir ( یاقوت کبود ) نیز از واژه لاتین Sapphires به معنی آبی گرفته شده و در آغاز به همه گوهر سنگهای آبی اطلاق می‌شد. امروزه تمامی کرندومهای گوهری به استثنای رنگ سرخ آن را سافیر می‌نامند. اما رنگ آن نیز بیان می‌شود برای مثال : سافیر زرد ، سافیر ارغوانی و غیره. در هر حال ، در تجارت گوهر ، سافیر به گونه آبی آن گفته می‌شود. یاقوتهای سرخ ، سایه‌های مختلفی از سرخ دارند، اما یاقوتهای سرخ سیر ( که به خون کبوتری معروف است ) بیشترین ارزش را دارد. گوهر سنگهای بی‌عیب با این رنگ به ندرت وزنی بیش از سه قیراط دارند و سنگهای با وزن بیش از 10 قیراط بی‌نهایت کمیاب است.

اپال

اپال قیمتی فاقد سختی بالا ، شفافیت و درخشندگی بسیاری از گوهرهای مهم دیگر است، اما حتی بدون این خواص نیز ارزش بالایی دارد. ارزش بالای اپال قیمتی ، خاصل زیبایی ظریف ناشی از نمایش درونی رنگهای براق در آن است. اپال قیمتی ، نامهای مختلفی دارد مانند اپال سیاه ( که بازی رنگ سیاه درخشانی از درون آن خارج می‌شود ) و اپال آتشی که در آن زمینه‌ای نیم شفاف ، رنگهای سرخ تا نارنجی ایجاد می‌کند ) مجاریهای زیبایی روی اپال انجام شده است اما به صورت گوهر ، محدب تراشیده می‌شود.

یشم

واژه یشم ( ژاد ) به دو کانی متفاوت اطلاق می‌شود: ژادئیت ( یک نوع پیروکسن ) و ترمولیت + اکتینولیت ( نوعی آمفیبول که نفریت هم نامیده می‌شود). این دو کانی بسیار سفت بوده و به طور کلی رنگی سبز دارند.

کریزوبریل

رایجترین کریزوبریلها با سایه‌های زرد ، سبز یا قهوه‌ای یافت می‌شوند. سختی بالای این کانی ( 8.5 ) شفافیت و رنگ دلپذیر آن باعث شده که کریزوبریل گوهر مطلوبی شود. در هر حال گونه کمیابتر آن یعنی چشم گربه و الکساندریت معروفتر و با ارزشتر است.

توپاز

قرنها بود که در مورد کاربرد نام توپاز اشتفاههایی رخ می‌داد که البته هنوز هم بین گوهرسازان و عامه این اختلاف وجود دارد. بدون شک پیشینیان این واژه را برای اولیوین گوهری یعنی زبرجد به کار می‌بردند که از جزیره زبرجد در (دریای سرخ به دست می‌آمد. در بیشتر مواقع توپاز ، بی‌رنگ بوده اما می‌تواند صورتی ، سرخ ، نارنجی ، سبز فام ، آبی کمرنگ یا قهوه‌ای نیز باشند. افزون بر این ، برخی توپازهای بی‌رنگ را می‌توان با تابش دهی و سپس گرما دادن به رنگ آبی دریایی سیر در آورد. بیشتر این توپازها از برزیل که منشا بیشتر توپازهای قیمتی می‌باشد به دست آمده است.

کوارتز

کوارتز به دلیل کمیابی یا ارزش بالا در فهرست کانیهای گوهری مهم قرار نگرفته است، بلکه قرار گرفتن آن در این لیست به دلیل گونه‌های متداول و فراوان گوهری آن است. کوارتز به احتمال زیاد نخستین کانی‌ای بود که انسان اولیه از آن برای تزئین خود استفاده کرد و از آغاز تاکنون جای خاصی در میان دیگر گوهرها به خود اختصاص داده است. دست کم نیمی از 12 گوهر سنگ بکار رفته در زره کاهن اعظم گونه‌هایی از کوارتز بوده‌اند.

فیروزه

فیروزه گوهری است باستانی که ارزش آن به دلیل رنگ آن می‌باشد. قدیمی‌ترین معادن فیروزه در سرابیت الخادم در شبه جزیره سینا واقع بوده که زمان آن به 4000 سال پیش از میلاد باز می‌گردد و بدون شک فیروزه‌های گردنبند ملکه زر ( Queenzer ) ملکه سلسله اول مصر ، از این مکان فراهم شده است.

الیوین

گونه سبز زیتونی و گوهری الیوین ، امروزه به عنوان پریروت ( زبرجد ) شناخته می‌شود، اما تا همین اواخر به آن کریزوتیل ( مترادف الیوین ) و زمرد شب گفته می‌شد.

زیرکن

زیرکن گوهری شرقی است که قرنهای زیادی است که از شنهای گوهردار سریلانکا و هندوستان و چین به دست می‌آید. در این مناطق به صورت بلورهای آبرفتی به رنگهایی با سایه سرخ یا قهوه‌ای بازیافت می‌شد، اما می‌تواند به رنگ سبز ، خاکستری یا بی‌رنگ نیز باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


در جهان هستی، بیش از سه هزار نوع سنگ وجود دارد که حدود 50 نوع آن دارای مرغوبیت و جذابیت خاصی بوده و از آنها در صنعت جواهرات استفاده میشود. سنگهای زینتی و جواهرات (احجار کریمه) را نمیتوان در همۀ مکانهای دنیا یافت. بلکه از میان آنها بعضی مانند کوارتز و عقیق در اغلب مکانها و بعضی نیز مانند الماس، یاقوت و زمرد تنها در بعضی نقاط یافت میشود. مهمترین مکانهای جواهرات دنیا عبارتند از : برزیل، روسیه، جنوب قاره آفریقا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، چین، ایران و تایلند که بیشترین معادن انواع جواهرات را به خود اختصاص داده اند. علم جواهرشناسی وسیع،دقیق و جذاب است و نیاز به زحمت و تلاش و سالها تجربه در این زمینه دارد. هرچند مهمترین هدف این وبلاگ بیان خواص سنگها از نظر ائمه معصومین (ع) و دانشمندان ایرانی و خارجی که در این زمینه تجارب زیادی کسب کرده اند دارد،اما برای خوانندگان عزیزی که علاقه به جواهرشناسی داشته و دوست دارند با اطمینان قلب و دقت بیشتری سنگ و جواهرات مورد علاقه خودشان را تهیه کنند،بعضی اصطلاحات و روشهائی که جواهرشناسان در آزمایشگاه و بیرون از آن برای شناخت سنگها استفاده میکنند در این گفتار بیان کرده و تا آنجا که این مختصر اجازه دهد در پست های قبلی ضمن بیان خواص سنگها،به معرفی و روش شناخت هریک از آنها به طور اختصار پرداخته شده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن1- گرم (Gram) ؛ واحد وزن برای نگین های کم ارزش است.

2- قیراط (Garat) ؛ برابر با 200 میلیگرم یا 20% گرم می‌باشد.

3- صوت (Points) ؛ واحد قیراط، خود به درجات یک صدم تقسیم شده که به هر یک صدم قیراط، صوت گویند.

4- گرین (Grain) ؛ واحدی است برای وزن کردن مروارید و یک گرین برابر با 05% گرم یا 25% قیراط میباشد و به عبارت ساده تر هر 4 گرین یک قیراط است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

برخی از الماس‌ها، تولید شده در آزمایشگاه یا مصنوعی هستند، اما مانند یک الماس واقعی هستند. آن‌ها قیمتی کمتر از الماس استخراج شده دارند، اما عمدتاً از لحاظ شیمیایی شبیه الماس‌های طبیعی هستند. اظهار نظر در خصوص تفاوت بین یک الماس طبیعی و یک الماس سنتتیک خارج از این مقاله است و بهتر است توسط یک متخصص مشخص شود.
هیچ راهی وجود ندارد که صد در صد اطمینان حاصل کرد که یک الماس واقعی باشد، مگر آن که یک گواهی نامه معتبر برای آن صادر شده باشد.
الماس را با چیزی خراش ندهید. اگر واقعی باشد، نمی‌توانید آن را خراش دهید، اما ممکن است روی آن رد باقی بگذارید یا آن را بشکنید، زیرا الماس‌ها محکم هستند اما در عین حال شکننده نیز می‌باشند. از طرف دیگر در صورتی که سنگ شما الماس واقعی هم نباشد با خراش دادن آن، جواهری را که شبیه یک الماس است را از بین می‌برید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


1- درخواست گواهی نامه: گواهی نامه صادر شده توسط مؤسسه معتبر یا یک ارزیاب مستقل که وابسته به یک سازمان حرفه‌ای است. این خصوصاً برای حالتی که شما سنگی را خریداری کنید بدون آن که آن را ببینید، مثلاً از اینترنت، مناسب می‌باشد. یک گواهی نامه، نظر فردی است که ممکن است سال‌ها تجربه در این زمینه داشته باشد و ممکن است تجربه هم نداشته باشد! اما بهترین کار این است که شما شخصاً از اصالت چیزی که می‎خرید مطلع شوید.

2- نگاه کردن از درون آن: الماس‌ها دارای "شاخص انکساری" بالایی هستند (به این معنی که آن‌ها نوری را که از طریق آن‌ها می‌گذرد، به شدت منحرف می‌کنند). شیشه و کوارتز از شاخص انکساری کمتری برخوردار می‌باشند، به این معنی که آن‌ها درخشش کمتری دارند، زیرا نور را کمتر منحرف می‌کنند، حتی در صورتی که برش‌های خوبی هم خورده باشند (زیرا شاخص انکساری یک ویژگی فیزیکی ذاتی است که به هیچ طریقی توسط یک برش خوب تغییر نمی‌کند، مگر آن که به زبان فنی، برش باعث ایجاد یک کشش دائمی بر روی شبکه کریستالی گردد).

اگر سنگ بر روی جواهر نصب نشده باشد، قسمت تاج آن را بر روی نوشته‌های روزنامه قرار دهید. اگر شما توانستید مطالب را از درون سنگ بخوانید یا حتی لکه‌های سیاه و سفید کج و معوج را دیدید، احتمال دارد که سنگ شما الماس نباشد. (مگر آن که برش آن نامناسب باشد، در این صورت نوشته‌های روزنامه از طریق یک الماس واقعی نیز قابل رؤیت می‌باشد.)
اگر سنگ هر نشانه‌ای از انکسار مضاعف نشان دهد، ممکن است مویزانیت (سیلیکون کاربید) باشد. مویزانیت سنگ قیمتی‌ست که خیلی شبیه الماس است و حتی جواهرسازها هم به سختی آن را تشخیص می‌دهند.

3- مشاهده انعکاس‌ها: انعکاس‌های یک الماس واقعی معمولاً در سایه‌های مختلف خاکستری ظاهر می‌شود. اگر شما انعکاس‌های رنگین کمانی دیدید، شما یک الماس با کیفیت پایین یا تقلبی خریده‌اید.

4- آزمون مه: سنگ را جلوی دهان خود قرار دهید و به آن ها کنید. اگر سنگ برای دو ثانیه مه آلود باقی ماند، احتمالاً تقلبی است. یک الماس واقعی حرارت را بلافاصله پخش می‌کند و به سرعت از بخار پاک می‌شود، یا اگر کمی کثیف ماند باز هم سریع‌تر از یک الماس تقلبی شفاف می‌شود. همزمان به یک الماس که می‌دانید واقعی است و الماسی که مشکوک به تقلبی بودن هستید، ها کنید. شما می‌توانید ببینید که چگونه سنگ واقعی شفاف می‌شود، در حالی که سنگ تقلبی چگونه مه خود را از دست می‌دهد، علاوه بر آن، اگر شما بر روی آن‌ها به تناوب ها کنید، شاهد جمع شدن مه بر روی سنگ تقلبی می‌شوید و مه آن با هر ها بیشتر می‌شود در حالی که سنگ واقعی هنوز تمییز و شفاف باقی مانده است.

5- از یک ذره بین جواهرسازی برای بررسی الماس استفاده کنید: الماس‌های استخراج شده معمولاً دارای عیوب یا آخال‌های کوچک هستند که از این طریق قابل مشاهده می‌باشند. مکعب زیرکون این عیوب را ندارد. همچنین الماس‌های تولید شده به روش آزمایشگاهی (که ممکن است تمام آزمون‌های دیگر را گذارنده باشند) معمولاً این عیوب را ندارند.

6- نوع نصب و سوار کردن را بررسی نمائید: یک الماس واقعی احتمالاً بر روی یک فلز ارزان نصب نمی‌شود. چاپ درون جواهر، نشان‌گر طلا یا پلاتینیوم واقعی (10K, 14K, 18K, 585, 750, 900, 950, PT, Plat) نشانه‌های خوبی در این زمینه هستند.

7- نگاهی به نمای پایین: لوح یا تاج سنگ را برعکس زیر یک میکروسکوپ قرار دهید. اگر شما در حالی که سنگ را تکان می‌دهید، فقط یک تشعشع نارنجی می‌بینید، سنگ شما تقلبی است.

8- خرید یک تستر ترکیبی مویزانیت/الماس: این دستگاه به راحتی به شما نشان خواهد داد که الماس شما واقعی است یا بدلی.

9- وزن کردن سنگ: مکعب زیرکون در شکل و سایز یکسان، حدود 55 درصد سنگین‌تر از الماس می‌باشد. از یک مقیاس یک قیراطی یا یک گرمی برای مقایسه سنگ برای پاسخ به واقعی بودن سنگ استفاده نمایید.

10- سنگ را زیر اشعه ماوراء بنفش قرار دهید: بسیاری (اما نه همه) الماس‌ها نمایش فلورسانس آبی زیر نور ماوراء بنفش نشان می‌دهند. پس حضور رنگ آبی متوسط تا آبی پر رنگ تأییدکننده واقعی بودن الماس است. البته فقدان رنگ آبی به معنای تقلبی بودن الماس نیست؛ بلکه می‎تواند بعضاً به معنای الماسی با کیفیت بهتر هم باشد. اگر شما زیر نور فرابنفش فلورسانس سبز بسیار جزئی، زرد یا خاکستری دیدید، احتمالاً سنگ‌تان مویزانیت است.

11- امتحان کردن با یک گرماسنج: سنگ‌های واقعی گرما را به سرعت پراکنده می‌کند و آن‌ها با گرماسنج، گرم نمی‌شوند. این کار حدود 30 ثانیه طول می‌کشد و به سنگ آسیبی نمی‌رساند.

12- قرار دادن زیر اشعه ایکس: الماس‌های واقعی زیر اشعه ایکس دیده نمی‌شوند. در حالی که شیشه، مکعب زیرکون و کریستال‌ها تا حدی کیفیت radiopaque دارند، الماس‌ها radiolucent هستند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خانه » بلاگ » فلزات و سنگ های قیمتی » الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟
الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟
بازدید 3381
الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟
الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟Reviewed by جواهربازار on Oct 5Rating: 3.5الماس و برلیان چه تفاوتی با هم دارند ؟یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود. برلیان (Brilliant): ا
متشکریم

با عمومی شدن استفاده از طلا و جواهر و همچنین سایر زیورآلات، گاهی استفاده نادرست از اصطلاحات در بین افراد شاغل در این زمینه دیده می شود که این خطا عمدتا از نا آگاهی برخی از فراد نشات گرفته که متاسفانه این غلط به عموم مردم نیز سرایت کرده است.
یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود.

url

برلیان (Brilliant): این واژه عبارتی است که برای نوعی خاصی از تراش سنگ الماس استفاده می شود.

تراش برلیان در حقیقت از نوع دیگری از تراش، به نام تراش سوییسی گرفته شده که در گذشته برای تراشیدن سنگ های قمیتی مختلف استفاده می شد.

در این نوع برش همواره سعی می شود جلوه های بصری سنگ الماس را بیشتر به نمایش گذاشته شود، لذا زاویه برش ها طوری طراحی شده که نور وارد شده، به صفحات بیشتری از تراش برخورد کرده و نهایتا به چشم بیینده برسد.
بنابراین دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همواره در تلاش برای بهتر کردن این نوع تراش بوده تا هر ساله استاندارد جدیدی را برای آن معرفی کنند.

687987

این استاندارد می بایست توسط کلیه افرادی که در زمینه تراش الماس فعالیت دارند، چه کسانی که به روش سنتی عمل کرده و چه کسانی که با استفاده از دستگاه های پیشرفته این عمل را انجام می دهند، رعایت شود.

الماس (Diamond) : به طور کلی عموم مردم از سطح اطلاعاتی خوبی درباره سنگ الماس برخوردار هستند، از جمله اینکه این سنگ در دسته سنگ های قیمتی طبقه بندی شده ، بالاترین درجه سختی را دارا بوده، بسیار گرانقیمت است، در برخی موارد به عنوان پشتیبانی پول یک مملکت محسوب شده اند و …

حتی در برخی موارد دیده شده بعضی از الماس ها دارای تاریخچه مختص خود هستند.

با عمومی شدن استفاده از طلا و جواهر و همچنین سایر زیورآلات، گاهی استفاده نادرست از اصطلاحات در بین افراد شاغل در این زمینه دیده می شود که این خطا عمدتا از نا آگاهی برخی از فراد نشات گرفته که متاسفانه این غلط به عموم مردم نیز سرایت کرده است. یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود. برلیان (Brilliant): این واژه عبارتی است که برای نوعی خاصی از تراش سنگ الماس استفاده می شود. تراش برلیان در حقیقت از نوع دیگری از تراش، به نام تراش سوییسی گرفته شده که در گذشته برای تراش انواع مختلف سنگ های قمیتی استفاده می شد. در این نوع برش همواره سعی می شود جلوه های بصری سنگ الماس را بیشتر به نمایش گذاشته شود لذا زاویه برش ها طوری طراحی شده که نور وارد شده، به صفحات بیشتری از تراش برخورد کرده و نهایتا به چشم بیینده برسد. لذا دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همواره در تلاش برای بهتر کردن این نوع تراش بوده تا هرساله استاندارد جدیدی را برای آن معرفی کنند. این استاندارد می بایست توسط کلیه افرادی که در زمینه تراش الماس فعالیت دارند، چه کسانی که به روش سنتی عمل کرده و چه کسانی که با استفاده از دستگاه های پیشرفته این عمل را انجام می دهند، رعایت شود. الماس (Diamond) : به طور کلی عموم مردم از سطح اطلاعاتی خوبی درباره سنگ الماس برخوردار هستند، از جمله اینکه این سنگ در دسته سنگ های قیمتی طبقه بندی شده ، بالاترین درجه سختی را دارا بوده، بسیار گرانقیمت است، در برخی موارد به عنوان پشتیبانی پول یک مملکت محسوب شده اند و ... حتی در برخی موارد دیده شده بعضی از الماس ها دارای تاریخچه مختص خود هستند. در نهایت بیان می شود به دلیل نوع تراش برلیان مورد استفاده برای سنگ های الماس پیوسته در حال تغییر و بهبود است، لذا عموم مردم این سنگ قیمتی را به عنوان برلیان می شناسند. در صورتی که می بایست به خاطر داشته باشید برلیان تنها نوع تراش استفاده شده برای سنگ الماس می باشد. از طرفی ممکن است از تراش برلیان برای تراشیدن سایر سنگ های قیمتی نیز استفاده شود.

در نهایت بیان می شود به دلیل نوع تراش برلیان مورد استفاده برای سنگ های الماس پیوسته در حال تغییر و بهبود است، لذا عموم مردم این سنگ قیمتی را به عنوان برلیان می شناسند.
در صورتی که می بایست به خاطر داشته باشید برلیان تنها نوع تراش استفاده شده برای سنگ الماس می باشد.
از طرفی ممکن است از تراش برلیان برای تراشیدن سایر سنگ های قیمتی نیز استفاده شود.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

نه. اگر با یک شوینده شیمیایی این کار انجام شود، چون طلا فلز نرمی است در نتیجه به راحتی روی آن خش می‌افتد. بنابراین تمیز کردن زیاد طلا می‌تواند لایه‌های نازک را از بین ببرد.در عوض این کار، شما می‌توانید حلقه‌هایتان را در هنگام ظرف شستن از دست بیرون آورید یا آنها را با آب صابون و یک پارچه نرم به آرامی تمیز کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

طلای سفید را نمی‌توان در طبیعت یافت. درحقیقت طلای سفید همان طلاست که با فلزاتی با رنگ روشن‌تر (ترکیب آلیاژ) شده و اغلب نیز به منظور این که سفیدتر به نظر برسد، با رادیوم فلزی از خانواده پلاتینیوم آب داده می‌شود.

آب رادیوم کردن طلای سفید مانند واکسی است که به ماشین شما زده می‌شود تا رنگ آن براق‌تر و زیباتر به نظر برسد. همان طور که اتومبیل به طور منظم نیازمند واکس زدن است، طلای سفید هم باید مرتبا آب رادیوم داده شود تا درخشندگی آن از بین نرود. طلا همچنین می‌تواند با دیگر فلزات ترکیب شود و به رنگ‌های صورتی و سبز درآید. پس اگر جایی طلاهایی رنگی دیدید، نگویید تقلبی است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


در حال حاضر بیش از 500 برند جواهر در سراسر جهان وجود دارد ولی فقط 10 مورد از آنها به عنوان تجاری بهترین برند جواهر دست یافته اند .
به گزارش بولتن نیوز به نقل از بازار خبر، هر طلا فروش و جواهر سازی قادر به ساخت هدیه ای گرانبها است. اما برخی از جواهرسازان با قرار دادن سنگها و فلزات گرانبها ، جواهراتی خلق می کنند که ناشی از هنر در ادغام آنها است. برخی برندهای مطرح جواهرات صرفا به همین دلیل موفق شده اند نام خود را در این زمینه تثبیت کنند.

در حال حاضر بیش از 500 برند جواهر در سراسر جهان وجود دارد ولی فقط 10 مورد از آنها به عنوان تجاری بهترین برند جواهر دست یافته اند .

«هری وینستون»( Harry Winston)

شرکت جواهرسازی هری وینستون، یکی از گران‌ترین و اشرافی‌ترین خانه‌های جواهر در جهان است. روزنامه نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۰ میلادی، ارزان‌ترین جواهر عرضه شده در جواهرفروشی هری وینستون را ۶۰۰۰ دلار آمریکا برآورد کرده بود.

«بوچلاتی» (Buccellati)

این شرکت جواهر سازی برای اولین بار در قرن 18 میلادی توسط «کونتاردو بوچلاتی» در میلان راه اندازی شد و از سال 1919 به عنوان یک برند مطرح و با سابقه جواهرات معرفی می شود.

«فون کلیف و آرپل» (Van Cleef & Arpels)

این برند فرانسوی برای اولین بار توسط آلفرد فون کلیف و همسر خواهرش «چارلز آرپل» در سال 1906 معرفی شد. مهمترین مشتریان این برند «الیزابت تایلور» ، «گریس کلی» و «دوشز ویندسور» بودند.

«گراف دیاموند» (Graff)

برند مطرح انگلیسی که در سال 1960 توسط لارنس گراف پایه گذاری شد این برند مالک درشت ترین الماس های جهان نیز است.

«تیفانی اند کو» (Tiffany & Co)

این برند آمریکایی در سال 1837 در نیویورک فعالیت خودش را آغاز کرد و در حال حاضر یک شرکت چندملیتی است، که در زمینه ساخت و ارائه جواهرآلات، اعم از طلا و نقره فعالیت می‌نماید.

«پیاژه»( Piaget)

شرکت پیاژه در سال ۱۸۷۴ توسط ژرژ پیاژه، در روستای «لا کت او فه» سوئیس تأسیس شد و از سال ۱۹۸۸ نیز متعلق به گروه سوئیسی ریشمون (ولی با مدیریت مستقل) می‌باشد.

«کارتیه» (Cartier)

شرکت کارتیه در سال ۱۸۴۷ توسط لویی فرانسوا کارتیه تاسیس شد. این شرکت تا سال ۱۹۶۴ تحت کنترل خانواده کارتیه باقی ماند. تا اینکه توسط شرکت سوئیسی ریشمون خریداری گردید. کارتیه در حال حاضر یک شرکت تابعه متعلق به شرکت ریشمون است.

«شوپارد» (Chopard)

در سال ۱۸۶۰ توسط لویی-اولیس شوپارد تاسیس شده است. شوپارد در سن ۲۴ سالگی کار خود را با تولید ساعت‌ جیبی دقیق کورنومتر شروع کرد. امروزه تولیدات این شرکت در ۱۲۴ کشور و همچنین از طریق ۱۲ نمایندگی فروش مستقیم و ۱۲۰ فروشگاه معتبر در بیشتر نقاط جهان پخش می‌شود. از سال ۱۹۹۹ شوپارد حامی مالی جشنواره فیلم کن بوده است و بازیگرانی چون کیت وینسلت و پنلوپه کروز از جواهرات شوپارد استفاده کرده‌اند

«بولگاری»( Bulgari)

این مؤسسه ابتدا کار خود را در سال ۱۸۸۴ میلادی، با یک مغازه جواهرفروشی در رم، ایتالیا آغاز کرد. شرکت جواهرسازی بولگاری در کنار شرکت‌های تیفانی، کارتیه و هری وینستون، یکی از گران‌ترین و اشرافی‌ترین خانه‌های جواهر و از معروف‌ترین نام‌ها در بازار جواهر جهان است.

«میکی موتو» (Mikimoto)

شرکت جواهرسازی «میکی موتو» فعالیت خود را از قرن 18 میلادی آغاز کرد. «میکی موتو کوکی چی» این برند ژاپنی را در سال
1893 پایه گذاری کرد . عمده محصولات این برند از مروارید است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
گردنبند با تاريخچه‌ي درخشان خود به‌عنوان جايگاه نمايش برجسته‌ترين سنگ‌هاي جواهر، در حال‌حاضر وارد مرحله‌ي جديدي از حيات خود شده كه اين امر ناشي از زيبايي و نايابي طراحي‌هايش است.پس از سپري كردن چند سالي در برزخ مد روز و غيبت آشكار از صحنه‌ي نمايش جواهرات هنرپيشگان معروف، گردنبند در حال‌حاضر دومرتبه جايگاه اصلي خود را بازيافته است. در همين راستا فرصت را مغتنم مي‌شماريم و نگاهي دقيق‌تر به تاريخچه‌ي فرهنگي، زيبايي‌شناختي و پيشرفت‌هاي حاصل در زمينه‌ي طراحي آن مي‌اندازيم.

هنگامي‌كه بوچرون از مجموعه جواهرات نفيس خود با نام "اينسپايرا Inspira"‌ در آوريل 2010 پرده‌برداري كرد اين مجموعه شامل 20 گردنبند بود! مراسم پرده‌برداري در موزه‌ي هنرهاي زيباي مونترال انجام شد و تا آگوست 2010 در معرض ديد عموم قرار گرفت. هر يك از اين قطعات به همراه نقاشي‌هاي گواش و فيلمي ضبط شده درخصوص منبع الهام آن‌ها به نمايش گذاشته شد.
1- گردنبندي زيبا از جنس "طلاي سياه Blackend gold" مزين به ياقوت كبود گلابي‌شكل به وزن 16 قيراط، ياقوت‌هاي كبود و بنفش و اونيكس، كاري از بوچرون.

اهميت اندازه

گردنبند به‌عنوان مقوله‌اي مجزا در مبحث جواهرات، داراي توانايي بسيار بالايي در به نمايش گذاشتن ارزش جواهرات است همچنين در اكثر مواقع عنصر اصلي زيورآلات را تشكيل مي‌دهد. زيورآلات به دليل برخورداري از نيروي حيات و سرزندگي، عرصه‌ي مناسبي براي نشان دادن ايده‌هاي جديد و تحسين‌برانگيز كردن اشخاص استفاده كننده از آن مي‌باشند.
شايد بتوان گفت كه درخصوص گردنبند، اندازه از اهميت خاصي برخوردار است. از نقطه‌نظر طول (بلندي)، گردنبندهاي كوتاه توجه بيننده را به سوي گردن شخص استفاده‌كننده معطوف مي‌كند در حالي‌كه رشته‌ي بلندي از مرواريد با حركت بدن به حركت درمي‌آيد و موجب مي‌شود كه لباس مشكي ساده جلوه‌ي بيشتري داشته باشد. در نمايشگاه امسال "بازل ورلد" بيشتر گردنبندها به حالت طوقي‌شكل كوتاه و Sautoir-Length عرضه شده بودند. گردنبندهاي Sautoir اغلب رشته‌هاي باريك و بلندي از جنس زنجير يا مرواريد و برخي اوقات در تركيب با ديگر سنگ‌هاي گران‌بها مي‌باشند. به‌طور مثال امكان جداسازي يك رشته از ديگر رشته‌ها يا جدا كردن آويز و استفاده از آن به‌عنوان گل‌سينه وجود دارد.

انعطاف‌پذيري طرح

گردنبند را هم مي‌توان براي خانم‌ها و هم براي آقايان طراحي كرد، همچنين از طريق طراحي علاوه بر نقش زينتي و زيبايي‌شناختي مي‌توان مفاهيم مذهبي، اجتماعي يا سياسي را به آن افزود. استحكام گردنبند به ميزان انعطاف‌پذيري و طراحي آن برمي‌گردد.
صرف‌نظر از كوتاه يا بلند بودن، داشتن يا نداشتن آويز، گران يا ارزان، داشتن قفل تزييني در جلو يا پشت گردن، استفاده از گردنبند مدتي است كه مرسوم شده است.

اما چگونه اين اتفاق رخ داده است؟

بشر از 30000 سال قبل از ميلاد مسيح از گردنبندها به‌عنوان تعاويذ طبي يا جادويي استفاده مي‌كرده است. مصريان باستان در هزاره‌ي چهارم قبل از ميلاد مسيح قفل (گيره) را براي طوق‌هاي بزرگ و رنگارنگ خود كشف كردند كه تا پيش از آن دو قسمت انتهايي آن‌ها در پشت گردن از يكديگر جدا بود. اما تنها نمونه‌هاي اندكي از آن به جا مانده‌اند زيرا گردنبندها با تغيير لباس‌ها بر اساس مد روز و اقتضاي زمان تغيير مي‌كردند بنابراين پس از جداسازي سنگ‌هاي گران‌بهاي نصب شده بر روي آن‌ها، ذوب و قطعات جديدي از آن‌ها ساخته مي‌شدند.2-گوشواره ای از جنس طلای سفید مزین به سنگ های الماس و یاقوت کبود کاری از کارتیه.

3- گردنبندي از جنس پلاتين مزين به ياقوت نارنجي با تراش دامله، مرواريدهاي مرغوب، يك الماس با تراش فلامك و الماس‌هايي با تراش برليان كاري از كارتيه.

4- "روياي گل" گردنبندي از جنس طلاسفيد 18 عيار مزين به 339 مرواريد آكويا، 197 مرواريد سوث‌سي و 77/54 قيراط الماس، كاري از ميكي مو‌تو

قفل (گيره‌ي) گردنبند

از قرن چهاردهم تا به امروز گردنبندها به‌منظور جلوه‌بخشي بيشتر، همواره تابع يقه‌ي لباس‌هاي خانم‌ها بوده‌اند. سنگ‌هاي قيمتي برخي اوقات بر روي فلزات گران‌بها نصب مي‌شدند يا اين‌كه به حالت رشته‌هايي از مهره‌ها، پارچه‌هاي ابريشمي يا مخمل از داخل آن‌ها عبور داده مي‌شدند. آويزها به همراه زنجيرهاي كوتاه يا بلند مورد استفاده قرار مي‌گرفتند. ديده مي‌شد كه به‌منظور هماهنگي با لباس‌هاي يقه‌ بلند، ارتفاع گردنبندها حتي بر روي زانو هم مي‌رسيد. طي دوران روكوكو (1780-1715) گردنبندهايي با ارتفاع زياد استفاده مي‌شدند، به‌گونه‌اي كه بخش عمده‌ي گردن را مي‌پوشاندند همچنين پاپيون‌هاي بزرگ از جنس ابريشم يا ساتن بر روي موها نصب مي‌شدند. در قرن هجدهم جواهرات به دو دسته‌ي روز و شب تقسيم شدند. آنچه كه به‌عنوان جواهرات مناسب براي روز شهرت داشت بنا به برخورداري از قيمت‌هاي مناسب و معقول تا به امروز ماهيت خود را حفظ كرده است.

يكي از مهمترين تغييرات در قرن نوزدهم به وقوع پيوست. در اين زمان گردنبندها به وسيله‌ي قفل (گيره) در قسمت پشت گردن بسته مي‌شدند و به‌طور معمول گوشواره و دستبندهاي هماهنگ با آن‌ها ساخته مي‌شدند.
استفاده و ساخت گردنبندهاي الماس‌نشان، بين سال‌هاي 1885 تا 1910 به همراه Pearl Sautoirs مرسوم شد. Sautoirs طي دهه‌ي 1920 به اوج شهرت خود رسيدند كه هماهنگي زيادي با خطوط عمودي لباس‌هاي طراحي شده توسط "پاول پويرت Paul Poiret‌" داشتند. برخي از اين گردنبندها داراي قابليت تقسيم به اجزاء كوچك‌تر و استفاده به‌عنوان دستبند يا گل‌سينه بودند. پس از آغاز سبك "آرت دكو" منگوله‌ها جاي خود را به نقش‌مايه‌هاي كشيده‌ي هندسي دادند و آويزها به قسمت پشت گردن انتقال يافتند.
طي دهه‌ي 1930 دو‌مرتبه استفاده از Colliers مد شد. پس از جنگ جهاني دوم، خلق گردنبندهاي طوقي‌شكل يكي از بارزترين قطعات مجموعه جواهرات جديد "كريستين ديور" شد. دهه‌ي 1970 دومرتبه استفاده از Soutoir‌ به همراه آويزهاي بزرگ به شكل نقش‌مايه‌ي "علامت صلح" مرسوم گرديد. طي دهه‌ي 1980 كه به عرصه‌ي خودنمايي جوان‌هاي تحصيل‌كرده و پردرآمد شهرت دارد، خانم‌هاي تاجر و ثروتمند به سمت Collierهاي بزرگ مزين به مرواريدهاي درشت غلتان، گرايش فراواني پيدا كردند. با نزديك شدن به سال 2000 گرايش مد به سوي گوشواره، افزايش چشمگيري يافت اما با آغاز قرن جديد دومرتبه گردنبندها درخشش سابق خود را بازيافتند.

اجتناب‌ناپذيري محض

به‌يقين اگر اقلام لوكس گران‌بها، با ميزان اندك توليد شوند توجه بسياري از افراد را به سوي خود جلب مي‌كنند. "گايوس پينيوس دوم"، مورخ رومي در اين‌خصوص مي‌گويد:"هر قدر چيزي ناياب‌تر باشد افراد براي تصاحب آن تمايل بيشتري از خود نشان مي‌دهند."در عصر توليد انبوه، ثروتمندان بيشتر به سمت جواهرات دست‌ساز و منحصربفرد گرايش دارند زيرا از اين طريق مي‌توانند قدرت و ثروت خود را بهتر به نمايش بگذارند. جواهرات بي‌مانند به چهار دليل، ابتدا به سالن‌هاي مد منتقل مي‌شوند: اول آن‌كه تماشاگران اين قبيل مكان‌ها اغلب ترجيح مي‌دهند از جواهراتي استفاده كنند كه هيچ شخص ديگري مشابه آن را نداشته باشد، دوم به اين دليل كه تصويري از مد روز، در ذهن تماشاگران ايجاد كنند، سوم آن‌كه در تمامي شركت‌هاي جواهرسازي صاحب‌نام از گذشته‌هاي دور چنين رسمي وجود داشته است زيرا خلق مد پيش از ذهن طراح، در اين مكان‌ها شكل مي‌گيرد و چهارم به نمايش گذاشتن هنر و مهارت بي‌نظير خود در برابر ديدگان عموم.
دو گروه از جواهرات منحصربفرد وجود دارند كه تفاوت فراواني با انواع مطابق مد روز دارند: نوع اول جواهرات سنتي مي‌باشند كه به تعداد بسيار اندك توليد مي‌شوند. در اين نوع، طراحي يك قطعه بر اساس كمبود سنگ‌هاي گران‌بها نظير الماس‌هاي رنگي هرگز تغيير داده نمي‌شود. جواهرات ساخته شده توسط "هري وينستن"،"گراف‌دايموندز Graff Diamonds" و "ديانور Dianoor" جزء اين دسته از جواهرات به‌شمار مي‌آيند. الماس‌هاي درشت نشانگر ارزش رويايي سنگ و صنعت طلا و جواهر مي‌باشند. نوع ديگر، روشي است كه جواهرسازان صاحب نامي نظير "شنل" و "ديور" از آن پيروي مي‌كنند. به‌منظور تضمين لوكس‌بودن اين قبيل قطعه‌كارها تنها نسخه‌ي محدودي از آن ساخته مي‌شود كه در مورد مجموعه‌هاي ساخت "كارتيه"، "بولگاري"،"شوپارد" و "دگريسوگونو De Grisogono" صدق مي‌كند. هر يك از قطعات اين مجموعه‌ها نشان‌دهنده‌ي خط‌مشي شركت در تبعيت از دو روش مذكور است.تصاويري تمام عيار

گردنبند، به‌طور كلي تناسب بسياري براي اجراي تصاوير زيبا دارد و با توجه به ويژگي‌هاي خاص، همواره از نقطه‌نظر زيبايي‌شناختي و اقتصادي مهم‌ترين قطعه در ميان زيورآلات به‌شمار مي‌آيد با وجود آنكه بسياري از گردنبندهاي زيبا به حالت تك‌رنگ يا داراي سايه روشن رنگي مي‌باشند، رنگ، عنصري مهم در تاثيرگذاري بر روي بيننده محسوب مي‌شود. در اين ميان مي‌توان به "كارتيه جواهرساز فرانسوي" اشاره كرد. به‌طور تقريبي هر سه سال يك‌بار كارتيه مجموعه جواهراتي را به بازار عرضه مي‌كند كه پيرامون موضوعي خاص طراحي شده‌اند. به‌تازگي اين شركت با الهام از موتيف‌هاي سابق اقدام به عرضه‌ي جواهراتي با قيمت‌هاي مناسب به همراه عطر، كيف‌دستي، عينك آفتابي و روسري كرده است. با اين اقدام مجموعه‌هاي جديد گوياي سبك خاص اين جواهرساز حرفه‌اي مي‌باشند.

جواهرات مجموعه‌دارها

يكي ديگر از روش‌هاي عرضه‌ي ايده‌هاي ناب، استفاده از روش معكوس توسط شركت‌هايي نظير بولگاري است. به اين‌ترتيب كه ابتدا جواهرات يك مجموعه، با استفاده از مواد اوليه‌ي معمولي ساخته مي‌شوند، سپس درصورت موفقيت‌آميز بودن، همان نقش‌مايه‌ها با استفاده از فلزات و سنگ‌هاي گران‌بهاي درشت‌تر يا با تراش متفاوت توليد مي‌شوند. به‌طور مثال درصورتي‌كه ويژگي بارز مجموعه‌ي اوليه،‌ كاربرد سنگ‌هاي رنگي كوچك و ميناكاري است، مجموعه‌ي نفيس با استفاده از الماس‌هاي درشت سفيد ساخته مي‌شود.
با وجود بحران‌هاي اقتصادي اخير، بازار گردنبندهاي نفيس بسيار خوب است. علاقه‌ي مجموعه‌داران و كيفيت بسيار بالاي اين جواهرات متضمن به فروش رسيدن آن‌ها مي‌باشد."شوپارد" و "ميكي‌موتو" نمونه‌هاي بارز اين امر در نمايشگاه بازل ورلد امسال بودند زيرا هر دو آمار بسيار بالايي را حاصل از فروش اين قطعات تنها در روزهاي اوليه نمايشگاه گزارش كرده‌اند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
هری وینستون (Harry Winston) ( اول مارس ۱۸۹۶ میلادی - ۸ دسامبر ۱۹۷۸ میلادی) جواهرساز و نیکوکار مشهور آمریکایی بود که در سال ۱۹۵۸ میلادی، الماس امید را که زینت‌بخش تاج سلطنتی لوئی چهاردهم فرانسه بود و همچنین الماس پرتغالی را به موسسه اسمیتسونین که بزرگ‌ترین موزه علمی-فرهنگی-تحقیقاتی جهان است، اهدا کرد.

هری وینستون برای اکثر هموطنان نامی شناخته شده نیست در حالیکه در سراسر جهان از اعتبار بی نظیری همطراز بزرگانی نظیر کارتیر و تیفانی برخوردار است و در زمره برترین های صنعت جواهرسازی جای دارد. این شرکت، یکی از گران‌ترین و مجلل ترین ترین نمایشگاه های جواهر در جهان است چنانکه روزنامه نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۰ میلادی، ارزان‌ترین جواهر عرضه شده در جواهرفروشی هری وینستون را ۶۰۰۰ دلار آمریکا برآورد کرده بود.

جالب آنکه نایب رئیس شرکت جواهرسازی هری وینستون، یک زن ایرانی به نام گلبرگ پارس‌تبار است.

در تاریخ ۴ دسامبر ۲۰۰۸ میلادی، چهار دزد مسلح با لباس‌های مبدل زنانه به شعبه جواهرفروشی هری وینستون در خیابان مون‌تین در پاریس حمله بردند و بیش از ۸۰ ميليون یورو (۱۰۰ میلیون دلار) جواهر را که «کم‌نظير» توصیف شده است به سرقت بردند. در جريان اين سرقت بزرگ، دزدان حتی يک گلوله نيز شليک نکردند و به راحتی از محل جرم گریختند.

امروزه، شرکت جواهرسازی هری وینستون دارای تنها هفت شعبه در ایالات متحده آمریکا است. این شعبات در شهرهای نیویورک، بورلی هیلز، لاس وگاس، دالاس، هونولولو، بال هاربر و شیکاگو مستقر هستند. شرکت جواهرسازی هری وینستون همچنین دارای پنج شعبه در ژاپن (سه شعبه در توکیو، یک شعبه در اوساکا و یک شعبه در ناگویا) و دو شعبه در چین (شهرهای پکن و شانگ‌های) است. شرکت جواهرسازی هری وینستون همچنین دارای یک شعبه در شهر تایپه در کشور تایوان، شهر لندن در کشور انگلستان و شهر پاریس در کشور فرانسه است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


جید ، کریستالهای پیروکسین دانه ای به هم پیوسته ای است که به رنگهای سبز، یاسی، سفید، صورتی، قهوه ای، قرمز، آبی، سیاه، نارنجی و زرد دیده می شود. گرانقیمت ترین گونه آن، جید سلطنتی است که به خاطر ترکیب کروم، سبز زمردین است و هنگامیکه این سنگ صیقل داده می شود، فرورفتگی هایی در سطحش دیده میشود

در رسوم چینی ها، جید نماد پنج خصلت انسانی؛ خرد، عطوفت، عدالت، فروتنی و شجاعت است. غالباً نمادهای این پنج ویژگی با جید ساخته می شود

جید نمادی از آرامش و خلوص است

جید تاریخچه ای طولانی دارد و قرنهاست که بخشی از فلسفه آسیایی هاست. چون این سنگ به فرد کمک می کند تا به قلمروهای غیر فیزیکی دست یابد، "سنگ رؤیا" نامیده می شود. سنگی محافظ است و برای دفع انرژیهای منفی استفاده می شود

جید سنگ باستانی جذب عشق است که به شکل پروانه حکاکی می شود و در چین برای جذب عشق به گردن می اندازند. همچنین سنگی فوق العاده برای تجار و موسیقی دانهاست.

جذب موفقیت و رفاه و خوشبختی

ثبات شخصیت و افزایش خودکفایی

آزاد نمودن ذهن از افکار منفی

تصفیه ارگان های بدن

برای درمان مشکلات کلیه و غدد آدرنال

کمک باروری و زایمان

تعادل مایعات بدن

برای طول عمر کاربرد فراوانی دارد

محافظ بسیار قوی و به ویژه برای کودکان در برابر بیماری

در حالات التهابی بدن، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می‌دهد

جید یک ترمیم کننده قوی است و باعث بازسازی سلولهای عضلات، استخوانها و سایر بافتها می‌شود.

بر روی دستگاه عصبی سمپاتیک موثر است

از نظر جنسی، مقوی و نیروبخش است

استفاده از این سنگ در بهبود بیماریهای قلبی، فشار خون بالا، زخمها، خستگی و سردرد موثر است

جید سنگ شانس است و بین جنبه های ذهنی، فیزیکی، عاطفی و روحانی زندگی شما، آرامش و تعادل ایجاد می کند؛ در اینصورت اهداف دست یافتنی تر می شوند.

گفته می شود جید، شجاعت، عطوفت، عدالت، بخشندگی، فروتنی، ثروت و عمر را افزایش می دهد و منجر به غنای بیشتر زندگی می شود.

جید سنگ قلب است که قلب و نیز کلیه ها، سیستم عصبی، سیستم ایمنی و اندامهای مسوول تصفیه خون را تقویت می کند.

همه انواع و رنگهای جید محافظ بسیار خوبی هستند و بویژه کودکان را در برابر بیماریها حفظ می کنند. همچنین ارتعاشات آرامش بخش بسیار قدرتمندی دارد که از بسیاری جهات سودمند است

اگر می خواهید خوابی با تعبیر روشن ببینید، تکه ای جید سبز زیر بالش خود قرار دهید. اگر می خواهید درک بیشتری از معنی خوابی که دیده اید داشته باشید، تکه ای جید بنفش کمرنگ را نیز کنار جید سبز قرار دهید. برای جذب ارواح راهنما در خواب، جید طلایی زیر بالش، می تواند به شما کمک کند.

اگر به دنبال توانایی رویارویی با مشکلات زندگی هستید، دستبند جید که رنگهای مختلف آنرا دارد خریداری کنید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


برخلاف تصور اغلب مردم عقیق تنها در رنگ قرمز یافت نمی‌شود و انواع گوناگون و گسترده‌ای دارد. عقیق را با توجه به نوع شکل و ساختار لایه‌های آن می‌توان این گونه تقسیم‌بندی کرد:

عقیق خزه‌ای: دارای محتویاتی از بلورهای سبزرنگ میهمان به شکل خزه است. بهترین نوع عقیق خزه‌ای در هندوستان استخراج می‌شود.عقیق شجری: عقیق شجری که سنگ مشا نیز نامیده می‌شود. این عقیق، نوعی است بدون ساختار لایه ‌مانند به رنگ خاکستری یا بی‌رنگ و نیمه‌شفاف که بر روی سطح آن اشکال درخت مانند نقش بسته است و چون سابقا از طریق بندر موشا به اروپا حمل می‌شده است به سنگ موشا معروف است.عقیق چشمی: از لایه‌های دایره‌وار موازی یکدیگر که دارای یک نقطه تیره رنگ در مرکز هستند، تشکیل شده‌اند.

عقیق آبدار: که مقداری آب در سنگ وجود دارد که به زمان پیدایش آن مربوط می‌شود و در تراش‌های نازک، آب داخل آن قابل رویت است.

عقیق لایه‌ای: در این نوع، لایه‌های عقیق موازی با یکدیگر هستند.

خواص سنگ عقیق قرمز

گذشته از خواصی که دین اسلام و بزرگان دینی برای این سنگ اظهار کرده‌اند، برخی کارشناسان و سنگ شناسان نیز خواص دیگری برای آن ارائه داده‌اند. به گفته این افراد، سنگ عقیق یا « سنگ عزت نفس » برای تقویت حس احترام به نفس و ارزش قائل شدن برای خویشتن به كار می‌رود. رنگ‌های نارنجی تیره این سنگ به خوبی بیانگر نیروی تقویت كننده چاكراهای اول و دوم و سوم در این سنگ است و باعث حس امنیت و عشق به خویشتن می‌شود. رگه‌های صورتی رنگ موجود در این سنگ، عشق و علاقه را در بین والدین و فرزند تقویت می‌كند. این سنگ همچنین برای بیماری‌های پوستی از جمله آكنه بكار می‌رود. انرژیهای موجود در سنگ عقیق قرمز برای دردهای موضوعی در کمر، پا ، استخوان موثر است. همچنین این سنگ در درمان استرس ، اضطراب ، میگرن ، انواع سر درد و بیماری‌های عصبی نیز تاثیرگذار است.

حرکت فوق العاده سنگ حقیق باعث می‌شود که مدارات و ذرات شفابخش را به سوی خویش جذب نموده و تشکیل یک انرژی شفابخش قوی دهد. انرژی در عقیق قرمز همیشه به رنگ سبز است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


عقیق جزو کانی‌هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل شده است. عقیق سنگی سیلیسی و نوعی از در کوهی است. ترکیب شیمیایی آن سیلیس است و البته گاهی عناصری نظیر Al،Fe، Mg، Ca، Ni، Cr در کنار آن قرار می‌گیرد. ویژگی عقیق ریزدانه بودن آن و روشنی رنگش است. عقیق نیمه شفاف، مات و دارای جلای شیشه‌ای است.

عقیق به رنگ‌های سفید تا خاکستری تیره و سیاه، زرد تا قرمز، سبز و آبی روشن است و در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است. بهترین آن سرخ، زرد و سفید است. گونه‌ای از آن که ذرات فراوان میکا دارد و براق است دلربا نامیده می‌شود.


شکل بلورهای عقیق، نازک و شش گوش است. این کانی در هیدروکسید پتاسیم (KOH) حل می‌شود.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
واژه عقیق از اسم رودخانه‌ای به نام آگات در شبه جزیره سیسیل مشتق شده است. احتملاً از بستر این رودخانه در ایام قدیم قلوه سنگ‌های عقیق به دست می‌آمده است. عقیق‌هایی که در گذشته از معادن آلمان استخراج می‌شدند، دارای رنگ‌های قرمز صورتی و قهوه‌ای بوده و بین این لایه‌ها گاهی نیز نوارهای خاکستری رنگ دیده می‌شود. این معادن امروزه قابل استفاده نیستند.

مهم‌ترین محل یافت بلورهای عقیق در قرن نوزدهم میلادی در نزدیکی ایدار اوبرشتاین در آلمان قرار داشت. عقیق‌های برزیلی برای حکاکی بسیار مناسب هستند. در کشورهای چین، هندوستان، مالاگاسی، مکزیک و نقاط مختلف آمریکا نیز معادن مهم عقیق وجود دارد.

از سه هزار سال پیش مصری‌ها از عقیق تراش داده شده برای ساختن مهره، نگین انگشتری و تزیین ظروف استفاده می‌کردند.

جمع‌آوری کاسه‌های عقیق در میان درباریان اروپا در دوره رنسانس مرسوم بود. در بسیاری از موزه‌های اروپا از جمله لوور نمونه‌های خاصی از آن موجود است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پولدار شدن رویا نیست، شما می توانید با کمک گرفتن از انرژی سنگ ها مثل یاقوت، زمرد و فیروزه، در جهت رونق کسب و کار و ثروت و افزایش درآمد قدم موثری بردارید.به یقین می توان گفت، همه ی انسان ها در پی افزایش پول و ثروت برای زندگی بهتر و راحت تر هستند. جهت افزایش درآمد و رونق کسب و کار و پول دار شدن می توان از سنگ های زمرد، فیروزه و یاقوت استفاده کرد. یکی از دلایلی که در گذشته پادشاهان بعد از رسیدن به قدرت در اولین قدم تاج گذاری می گردند، این بود که تاج هایشان مرصع به نگین ها و سنگ های قیمتی بوده که به آنها در راه رسیدن به افزایش پول و ثروت کمک می نموده است link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فیروزه سنگ مورد علاقه حضرت پیامبر – صلی الله علیه و آله – و عقیق سنگ مورد علاقه حضرت زهرا – سلام الله علیها – بوده است.
برای افزایش درآمد و برکت در زندگی استفاده از این سنگ ها توصیه می شود. در صورت تمایل به راحتی می توان روی این سنگ ها حکاکی دعا و یا اسم ائمه اطهار را حکاکی نمود.
به طور مثال حک کردن دعای شرف الشمس روی سنگ عقیق زرد و استفاده از آن باعث افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می گردد. یشم نیز در زمره سنگ هایی است که استفاده از آن ها برای افزایش رزق و روزی و برکت و رونق کسب و کار هم در علم سنگ شناسی و سنگ درمانی و هم دراحادیث و روایات توصیه شده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برای افزایش شانس در علم سنگ درمانی توصیه به استفاده ازسنگ های زیادی شده است. الماس، یاقوت، زبرجد از جمله این سنگ ها می باشند. انرژی موجود در این سنگ ها به شما کمک می کند در مسائل مختلف زندگی خوش شانسی آورده و در مقایسه با کسانی که آشنایی به علم سنگ درمانی نداشته و از سنگ استفاده نکرده اند، بسیار افزایش شانس بیشتری داشته باشید.
اگر فگر می کنید آدم بد شانسی هستید و دست به هر کاری می زنید به نتیجه مطلوب و دلخواه نمی رسید، حتما از این سنگ ها برای خوش یمنی و افزایش شانس در زندگیتان استفاده کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اسفند(ماهی) متولدین آخرین ماه سال، با مرجان پیوند برقرار می كنند. مرجان از همین گیاه دریایی به دست می آید و از رنگ قرمز پررنگ، تا گل بهی و صورتی یافت می شود. چون منشا آن كلسیم است روی بیماری استخوان ها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می گذارد. مرجان برای استحكام دندان ها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می كند. متولدین اسفندی كه به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند، با همراه داشتن مرجان می توانند بر این ضعف فائق آیند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بهمن(دلو) آماتیست، سنگ كریستالی بنفش رنگ است كه به اضطراب پایان می دهد و مخصوص متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضداضطراب و كابوس است و برای كسانی كه بدخواب هستند یا مدام كابوس می بینند، توصیه شده است ، تجربه نشان داده است كه افراد مضطرب وقتی آماتیست را با خود همراه می كنند به آرامش می رسند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دی(بز) نكتهی عجیبی است كه متولدین دی ماه، سنگ مخصوص به خود ندارند، اما در عوض همه ی سنگها با تمام خواص شان برای آنهامفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایل تان، هر سنگی را كه می خواهید انتخاب كنید. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آذر(کمان) سنگ فیروزه به متولدین آذرماه تعلق دارد. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. معروف است كه در اروپا، خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می كنند. چون این سنگ، از سقوط جلوگیری می كند. فیروزه بر روی عملكرد نادرست كبد اثر می گذارد و قدرت و دید چشم را افزایش می دهد . فیروزه ضدافسردگی است، نشاط آور است و التهاب پوستی را فرو می نشاند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آبان(کژدم) سیترین و یاقوت قرمز سنگهای متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماری های ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بی حسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می كند. یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی میشود. از زمان قدیم متداول بوده كه به زوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریك زندگی خود به گردن بیاویزند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مهر(ترازو) متولدین مهر ماه می توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده كنند. مونستون دارای چندین رنگ است. سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت میشود. مونستون سنگی است كه روی اختلالات هورمونی تاثیر مثبتی دارد، بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود. اوپال از خانواده ی عقیق و سنگی است كه در كشور استرالیا به دست می آید. این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون تاثیر می گذارد . از این سنگ به عنوان طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده كه از اشخاص مبتلا به افسردگی، درخواست می كردند به اوپال سیاه نگاه كنند، چون اعتقاد داشتند این كار افسردگی آنها را از بین می برد. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهریور(خوشه) یاقوت كبود، سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلولهای پوست، مو و ناخن اثر می گذارد. یاقوت كبود از ریزش مو جلوگیری می كند و سیستم عصبی را بهبودی می بخشد. این سنگ درد را كاهش می دهد و برای بیماری های مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخمها به كار می رود. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرداد(شیر) پریدوت و اونیكس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیكس سنگی شبیه عقیق است كه به رنگ سیاه یافت می شود . این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف قرار می گیرد. به نظر می رسد از آنجا كه اونیكس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد، از گرایش افراد به سوی اعتیاد می كاهد. اونیكس روی سیاهرگ ها و مفاصل بخصوص در افرادی كه دچار نقرس هستند اثر مثبت می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تیر(خرچنگ) سنگ متولدین نخستین ماه تابستان ( گارنت) است كه به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می شود. گارنت سنگ حامی مسافرینی است كه با كشتی سفر می كنند. این سنگ برای استحكام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه ی آن كارائی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود. گارنت بیماری های زنان را بهبود می بخشد. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خرداد(دو پیکر) مروارید، سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه است. به مروارید، داروی جادوئی نیز می گویند. این سنگ روی اعصاب و كلیه ی عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماری های ناشی از كمبود كلسیم را برطرف می كند. مروارید نیروی حیات را افرایش می دهد و ضداضطراب عمل می كند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوی ابتكار شما بهتر عمل كند و خلاقیت تان افزایش یابد. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اردیبهشت(گاو) سنگ متولدین اردیبهشت ماه، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به كار می رفته است. یكی از مهمترین ویژگی های زمرد این است كه روح و جسم را با هم متعادل می كند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می گذارد و در مورد بیمارانی كه پاركینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند ، روند درمان بیماری را بهبود می بخشند. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز كنترل می كند. در زمان های گذشته برای درمان بچه های كوچك هنگامی كه به تب مبتلا می شدند، از زمرد استفاده می كردند. این سنگ ادراكات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تأثیر می گذارد. یوگی ها و كسانی كه مدیتیشن می كنند معتقدند كه همراه داشتن زمرد آنها را زودتر به تمركز می رساند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فروردین(بره) الماس یكی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت است كه با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می كند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شكست ناپذیری را در انسان تقویت می كند. الماس یكی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است كه خاصیت تصفیه كنندگی دارد و مخصوصأ روی كاركرد كلیه ها و مثانه اثر مثبتی می گذارد. علاوه بر آن كارائی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می دهد. فراموش نكنید متولد هر ماهی كه هستید و از هر سنگی استفاده می كنید، افزودن الماس را به گردنبند خود از یاد نبرید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می‌کنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می‌آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می‌شود. چون منشاء آن کلسیم است روی بیماری استخوانها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می‌گذارد. مرجان برای استحکام دندانها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می‌کند. متولدین اسفندی که به راحتی نمی‌توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می‌توانند بر این ضعف فائق آیند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آماتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می‌دهد سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می‌بینند توصیه شده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می‌رسند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نکته عجیبی است! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان برای آنها مفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رسیدیم به متولدین آذرماه و سنگ فیروزه. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می‌کنند. چون این سنگ از سقوط جلوگیری می‌کند. فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می؟‌گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می‌دهد. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می‌آورد و التهبات پوستی را فرو می‌نشاند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سیترین و یاقوت قرمز سنگ های متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین می‌برد و از زایمان زودرس جلوگیری می‌کند. یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می‌شود. از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می‌شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
متولدین مهر ماه می‌توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده کنند. مونستون چندین رنگ دارد . سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت می‌شود. سنگی است که روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود.
اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می‌آید. این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می‌گذارد. از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی ، در خواست می‌کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می‌برده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

یاقوت کبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می‌گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می رود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پریدوت و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می‌شود. این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می‌رسد از آن جا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می‌ دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می کاهد. اونیکس روی سیاهرگها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می‌گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می‌شود link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «گارنت» است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می‌شود. گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می‌کنند. این سنگ برای استحکام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارایی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می‌شود. گارنت بیماریهای زنانگی را بهبود می‌بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می‌گذارد.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است. به مروارید، داروی جادویی نیز می‌گویند. این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می‌گذارد و بیماریهای ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می‌کند. مروارید نیروی حیات را افزایش می‌دهد و ضد اضطراب عمل می‌کند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می‌رفته است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می‌کند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می‌گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می‌کند. در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می‌دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می‌کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می‌‌رسند.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن

الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می‌کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می‌کند.الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می‌گذارد. علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می‌دهد. فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می‌کنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص سنگها و رنگهاى مرتبط


خواص درمانى سنگ هاى قرمز:
سنگ هاى قرمز براى كمك به بهبود كم خونى اثر فوق العاده اى دارد.در موارد لاغرى و نحيفى ,فقر غذايى,غش و مواردى كه بر اثر هواى سرد دستها و صورت كبود ميشوند, بايد از سنگ قرمز استفاده شود.
تمام سنگهاى قرمز : ياقوت,مرجان, سنگ يشم,بلادستون و...
رنگ قرمز نشانه زندگى و جنب و جوش است سنگ قرمز موجب تشديد نيروى حيات ميشود.
خواص درمانى سنگ هاى نارنجى:
سنگ نارنجى براى حفظ سلامتى و نيروى حيات ضرورى است .
سنگ نارنجى گرم , مثبت و تقويت كننده است و در درجه اول ,مشكلات حياتى مربوط به هضم غذا و گردش خون را تحت تاثير قرارمى دهد.سنگ نارنجى مسايل تغذيه اى را منظم مى كند .
تمام سنگهاى نارنجى : عقيق قرمز ,اوپال آتشين يشم و عقيق آتشين , يشم نارنجى و... رنگ نارنجى علامت انرژى است و از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل ميشود.
( رنگ قرمز نشانگر شخصيت و رنگ زرد نشانگر عقل است,از جمع شدن اين دو غلبه بر خشم و كنترل بر خويش حاصل ميشود.)
خواص درمانى سنگ هاى زرد:
سنگ زرد داراى قدرت درمان در مورد ديابت (مرض قند) و يبوست مى باشد.
اگر كسى بطور غير عادى لاغر باشد احتمالا اشعه قرمز را زياد جذب مى كند كه در اين بين اشعه (سنگ و رنگ ) زرد ميتواند اين شرايط را در سيستم بدنى خنثى نموده و متعادل نمايد . كسانى كه بيش از حد چاق هستند احتمالا رنگ آبى را بيش از حد جذب مى كنند كه اشعه زرد ميتواند اين امر را خنثى كند.
تمام سنگ هاى زرد توپاز (ياقوت زرد) , سيترين , كهربا و...
رنگ زرد علامت ذهن, هوش,فهم و درايت زياد است.سنگ زرد بصورت ارتعاشات مثبت و آهن ربايى است كه داراى اثر تقويتى روى اعصاب مى باشد سنگ زرد ميتواند در متعال كردن سيستم عصبى نقش بزرگى داشته باشد .
خواص درمانى سنگ هاى سبز :
سنگ سبز داراى ارتعاشات متعادل كننده مهمى براى سيستم عصبى ميباشد رنگ سبز موجب هيجان ,التهاب و يا حساسيت نميشود.
قلب آدمى مركز تهيه خون است و رنگ سبز كمك زيادى را براى رفع هر نوع اشكال مربوط به قلب , دستگاه گردش خون و فشار مى كند.
تمام سنگهاى سبز : زمرد ,تورمالين سبز ,عقيق خزه اى , يشم سبز و...
بطور كلى سنگ سبز علامت هارمونى (هماهنگى) , همدردى, خلاقيت ,سلامتى و فراوانى است . رنگ سبز بر اثر اختلاط دو رنگ زرد وآبى بوجود مى آيد . سنگ سبز انرژى جديدى به انسان مى دهد و موجب تمدد اعصاب خسته مى باشد.
خواص درمانى سنگ آبى :
سنگ آبى داراى قدرت درمان كننده در زمينه بيماريهاى مختلف و گرفتگى گلو ميباشد. رنگ آبى خنك كننده ,خواب آور , قابض و درمان كننده است.رنگهاى آبى تيره داراى اثرات بسيار قوى در اين زمينه هستند در حاليكه رنگ آبى روشن داراى اثرات الهام بخش و اخلاقى بالايى هستند.
تمام سنگهاى آبى: سافير ,ياقوت آبى ,فيروزه و ...
رنگ آبى علامت الهام , اخلاص ,جاودانگى و مذهبيت است.رنگ آبى موجب ايجاد روحيه مثبت و ترفيع فرد شده , موجب آرامش و تشعشعات صلح آميز ميشود و داراى كيفيت خواب آور است .
خواص درمانى سنگ نيلى :
جهت هر نوع بيمارى ذهنى ,سنگ نيلى از ارزش ويژه اى برخوردار است و جهت پرورش چشم سوم استفاده مى شود و بدين وسيله تحقيقات علمى و فلسفى را مى توان عملى ساخت .
تمام سنگهاى نيلى:سافير نيلى,ازورايت و ...
رنگ نيلى علامت نيل به روحانيت , خود كفايى و عقل است .سنگ نيلى موجب گشادگى چشم سوم (ديد درونى و برونى) ميگردد وآن را بروى نا آگاه باز ميكند. به كمك سنگ نيلى ميتوان خاطرات روحى فراموش شده را به ذهن باز گرداند.
تاثيرات خاص سنگ ها :
هر سنگى خواص خاص خود را داشته و ما بايد اين خواص را شناخته و سپس طبق منظورى كه داريم و آن چيزى كه مى خواهيم جواهرات مورد نظر و علاقه خود را انتخاب كرده و بدانيم كه اين سنگها و جواهر با طبع و مزاج ما موافق بوده و استفاده گردد . سنگها مى توانند براى ما خوشبختى آورند و فقط بايد بدانيم كه كدام يك از سنگها با روز تولد,موافق مى باشد.

آماتيست Amethyst:
جواهر الهام بخشى است و مشوق مديتيشن و عشق به خدا ميباشد .ما را به بخشش غير خود خواهانه و خدمت به بشريت دعوت مى كند.آماتيست انرژى دهنده است و داراى قدرت لازم براى تغيير آگاهى مى باشد و مى تواند مجموعه نقش ها و عاداتى را كه در ارتباط با عقايد و احساسات مى باشد , تغيير دهد.
آماتيست خشم ,طغيان ,ترس,تشويق ,نگرانى و اظطراب را از بين مىبرد , احساسات فوق موانعى هستند كه نمى گذارند روح ما نا محدود را تجربه كند.آماتيست روياهاى ما را تصفيه مى كند . آماتيست بدليل نور بنفشى كه از خود بيرون مى دهد ارزش فوق العاده اى را در شفا بخشى خصوصاُ در زمينه درمان با رنگ ها ارائه مى دهد.
از آنجائيكه آماتيست داراى ارتعاشات بالايى است , براى انواع دردهاى جدى موثر است , به التيام دردهاى بدنى و نيز دردهاى ناشى از رنج و غم كمك مى كند. براى درمان
سردرد ها و بى خوابى كمك فوق العاده اى ميكند .
ارتعاشات آماتيست براى درمان بيماريهاى ناشى از عدم خلوص خون , نظير اگزما ,جوش , حتى بيماريهاى آميزشى موثر است.
مخصوص دردهاى ناحيه سر,ميگرن و فشارهاى عصبى است وسيستم كلى بدن ما را بهبود ميدهد.غدد و هورمونها را تقويت ميكند و سوخت وساز سلولى را افزايش ميدهد.همچنين براى بيمارى ديابت موثر است و مارا دربرابر بى خوابى اضطرابها و كابوس ها محافظت ميكند آماتيست ها بهترين مداوا را براى مشكلات روانى و استرس به كار ميبرند اين سنگ هم چنين اراده ما را زياد ميكند و مارا در ارتباطات روحى و معنوى حمايت مى كند و نيز به ماتسلى قدرت ,شادى و شجاعت مى دهد اين سنگ به نشان برج سنبله (شهريور ) تعلق دارد و مخصوص چاكراهاى انتهاى سر است .
الماس Diamond:
مزاج الماس گرم و خشك بوده و درجه كم آن مزاج سرد و خشك دارد استفاده تعليق از آن يعنى بصورت گردن بند تقويت كننده قلب است . اگر بيماران فلج لقوه ,رعشه , جذام ,صرع و كسانى كه بيمارى پوستى دارند اگر در چشمه معدن الماس حمام كنند بيمارى آنان درمان ميگردد. كشته الماس يبوست هاى بسيار سخت را درمان مينمايد و براى قوه باه و زيادى عمر و تندرستى مفيد است.طالع هر شخصى برج حمل باشد استفاده از الماس ,وقار و عزت او را در ميان خلايق چند برابر ميكند.قدرت اراده را زياد و حافظه را قوى ميكند ,فكر و ناراحتى را از آدمى دور و قدرت بدنى را زياد ميكند.
متولدين برج حمل اسد و ميزان با استفاده از الماس خوش شناسى , بركت , عقل و دانش و خوشبختى به همراه خواهد داشت.
الماس يك درمانگر اساسى واقعى تلقى ميشود .داروى نيروى بسيار تصفيه كننده اعضاى بدن و تقويت كننده عضوهاى دفع كننده از جمله شانه و كليه ها است به علاوه از بوجود آمدن سنگ كليه ,مثانه و كيسه صفرا جلوگيرى ميكند.هم چنين الماس براى بيمارى هاى معده و روده بسيار موثر است به خصوص تعيين كننده بيمارى هاى استخوانى و غدد ميباشد و غده تيموس را تحريك ميكند الماس باعث نيرو بخشيدن به مغز و دو نيم كره آن و همچنين مخچه ,سيستم ماهيچه اى به طور كامل ,اعصاب و انشعابات آن ميشود. الماس به ما ياد ميدهد كه در زندگى شكست ناپذير باشيم.همچنين ما را از اشتباهاتمان آگاه ميسازد خطر خود خواهى و غرور را از بين ميبرد الماس تابع نشان هاى شير (مرداد) ,قوچ (فروردين) و جدى (دى) است.
اپى دوت Epidote :
اپى دوت براى تعادل بدن و قلب بسيار موثر است و همچنين عمل هضم را آسانتر ميكند اپى دوت باعث تسلى خاطر در مسائل عشقى در زندگى مان ميشود و ما را از حسادت و حقارت و ترحم نسبت به خود رها مى كند.
اوپال Opal :
اوپال براى معده , روده و ورم معده بسيار موثر است.اين سنگ قلب و جريان خون را تقويت ميكند و نيرو مى بخشد به علاوه ميتوان براى سرطان خون از آن استفاده كرد و در واقع گلبول هاى قرمز خون را زياد ميكند اوپال سياه رنگ افسردگى را تسكين ميدهد و نگرانيهاى ناشى از ابهامات را از بين ميبرد.اوپال سفيد رنگ واقعيت را آشكار ميكند اين سنگ چشم هايمان را بر روى زندگى و افكار درونى باز ميكند و همچنين نيروهاى مثبت را در نيروهاى منفى ادغام ميكند و باعث تقويت صفت هاى خوب يا بد در ما ميشود. ايجاد شادى روشنايى و شم قوى ميكند و همچنين نگرانى و افسردگى مارا تسكين ميدهد و مانع سستى و رخوت ميشود سنگهاى اوپال روشن مختص علائم ماهى ( اسفند ) و سرطان( تير) است در صورتى كه اوپال تيره به نشانه هاى دلو(بهمن) و عقرب(آبان) اختصاص دارد.
انيكس Onyx :
انيكس عقيق سياهى است كه اغلب داراى شيارهاى سفيد رنگ است .اين سنگ جريان خون را تحريك ميكند و حس شنوايى را بهبود مى بخشد هم چنين ناخن پوست, چشم, پا وموها را تقويت مى كند و از ريزش مو مى كاهد .اين سنگ سستى و كاهلى را برطرف مى كند و ناراحتى هاى گوش و معالجه آن را برعهده ميگيرد .انيكس نيرو و قدرت ميدهد و در مبارزه با به ستوه آمدن و نيروهاى منفى,ما را حمايت ميكند و استوار ميسازد. انيكس مختص علائم قوس (آذر) جدى(دى) و دلو (بهمن )است .
پريدوت Peridot :
پريدوت ناراحتى هاى قلبى را از بين مى برد ,قلب را نيرو مى بخشد و گردش خون را بهبود ميدهد.همچنين براى بيمارى هاى اندام هاى داخلى بسيار موثر است.اشخاص حساس به زمان لازم است كه گردنبندى از پريدوت با خود داشته باشند زيرا اين سنگها همچون داروهاى محرك است.
سنگ پريدوت در ما ايجاد روشن بينى و بصيرت ميكند و بر عليه اندوه و ناراحتى ها مبارزه ميكند .پريدوت تحت علائم جوزا(خرداد) و شير (مرداد) قرار دارد.

تورمالين Tourmaline :
سنگ تورمالين به رنگهاى سياه,سبز,صورتى و حتى به صورت بى رنگ وجود دارد.تورمالين سبز به درمان مسموميتهاى خونى,بيماريهاى عفونى, كم خونى و مجراى لنفاوى كمك ميكند.اعصاب را آرام و قدرت تمركز را زياد ميكند.سرطان در مراحل اوليه اش توسط تورمالين مداوا ميشود تفاوت جزئى در رنگ هاى سبز متنوع باعث درمان قلب بيمار ميشود.تورمالين سبز پيوندها را مستحكمتر و هماهنگى نظم و درك خانواده را زياد ميكند و ارتعاشات خلق و خوى را متعادل ميسازد اين سنگ مختص نشان قوچ(فروردين) است و متعلق به چاكراى قلب است.تورمالين سياه گردش خونى را فعال و قلب را تقويت ميكند و باعث افزايش حس بويايى است.اين نوع تورمالين ما را در برابر نيروهاى منفى دنيوى و غيره حمايت ميكند به همين دليل بايد آن را هميشه با خود داشته باشيم . همچنين ميتواند در برابر حسادتها و رشك ورزيدن هايى كه ما را احاطه كرده است در امان نگه دارد اين سنگ تحت صورتهاى فلكى عقرب( آبان ),قوچ (فروردين) قراردارد. تورمالين آبى صاحبش را با جنس مونث سازگارتر ميكند.ريه ها,حنجره,غده تيروئيد,هورمونها و سيستم ايمنى بدن را نيرو ميبخشد.مشكلات مربوط به تمركز را رفع ميكند و بيمايهاى روانى را تسكين ميدهد.تورمالين صورتى (روبليت) سرگيجه را درمان ميكند و حافظه و قلب را نيرو ميبخشد.بيماريهاى مربوط به ناخن ها و اعصاب را درمان ميكند. اين سنگ براى درمان بعضى گونه هاى نازايى , بيماريهاى دستگاه تناسلى و مسائل مربوط به عادت ماهيانه است.اين سنگ نگرانيها, سرخوردگيها يا ناكاميهاى در ارتباطات و يا زندگيهاى مشترك بين زوج ها را از بين ميبرد . تورمالين صورتى به ما در اراده احترام به خود و قدرت بيان ميدهد. نيروى تمركز را درما زياد ميكند و عوارض بيمارييهاى روان تنى را درمان ميكند. نيروى عشق و دلباختگى را در ما بيدار و تنظيم ميكند و نوسانات قوى براى شادى,شور و هيجان در زندگى را منتشر ميكند تورمالين صورتى مختص علائم قوچ(فروردين) ترازو (مهر) و عقرب (آبان) است.
چشم ببرى tiger-eye:
چشم ببرتوده اى از كوارتز قهوه اى طلايى است كه به شكل راه راه با رسوبات رشته اى آهن خرمايى رنگ است و در برابر اسيد ها بسيار حساس است.اين سنگ فعال كننده مراكز حركتى در بدن از جمله استخوان و مفاصل ميباشد و باعث تقويت آنها ميشود.رنگ قهوه اى طلايي آن باعث گرم نگه داشتن بدن و بيش از هر چيز مجراهاى تنفسى ميشود و داراى اثر تسكين بخش در تنگى نفس و آسم است اين سنگ ايجاد گرما و آرامش ميكند و افكار ما را براى مداواى ذات درونمان تحريك ميكند اين سنگ به كسانى كه داراى مشكلات امور مالى هستند كمك با ارزشى ميكند.اين سنگ مختص نشانه هاى جوزا (خرداد),سنبله(شهريور) و شير (مرداد) است.
zircon زیرکن:

اكثر مواقع بى رنگ است به جز در رنگ هاى زرد ,قهوه اى ,نارنجى و بنفش براى مراقبت از سلامتى هميشه از زير كن قهوه اى قرمز كه يكى از بهترين آن را شامل ميشود استفاده كنيد.آلرژيها و بيماريهاى پوستى توسط اين سنگ درمان ميشود به عوارض آسم ,بيماريهاى نايژه ها و ناراحتى هاى ريوى نيز كمك ميكند زيركن هجوم احساسات و عواطف بيش از حد درافراد را آرام ميكند و نيز باعث نظم و هماهنگى در نيروهاى درونى ميشود .
سيترين Citrine :
به طور كلى سنگ سيترين ,كريستال كوارتز زرد رنگى است كه از رنگ سبز مايل به زرد قهوه اى طلايى رنگ متمايل مى شود . عنصرى كه به اين سنگ رنگ مى دهد آهن است .
سيترين سنگ نيرومندى است كه اغلب باعث روشنايى و گرمى قلب ميشود و براى افسردگى,عصبانيت و نگرانى ها بسيار موثر است.همچنين عوارض ديابت سوخت و ساز سلولى در مشكلات غده اى را تسكين ميدهد.عمل سيستم ايمنى روده ها و هضم دستگاه گوارش را تسهيل ميكند و سوخت و ساز رادر بدن افزايش ميدهد.سيترين تابع نشانه هاى شير (مرداد) جوزا (خرداد), سنبله (شهريور) و گاو نر (ارديبهشت ) است .
عقيق Agate :
عقيق براى بيمارى ها و ناتوانيهاى چشمى بسيار موثر است و داروى تقويتى براى دستگاه توليد مثل است.مى توانيم از اين سنگ براى درمان سر دردها , گرفتگى هاى عضلانى و درد هاى پشت استفاده كنيم.سنگ عقيق ريه ها , معده ,كبد و مغزرا تقويت ميكند و محركى براى دستگاه گوارش است و بيان و سخنورى را تسهيل ميكند .عقيق به نشانه هاى گاو نر (ارديبهشت) و عقرب (آبان) اختصاص دارد.
فلورين Flourine :
سنگ فلورين درمان مخصوصى براى بيماريها و عوارض مغزى و حل مشكلات ذهنى دارد و باعث رشد ,كشش و قدرت تشخيص در ما مىشود. براى بيمارى هاى استخوان مانند التهابات مفصلى ,استخوانى وآرتروز بسيار موثر است و براى عوارض زخم ها بسيار مفيد مى باشد.كبد را تقويت ميكند و به تمركز حواس كمك بزرگى ميكند.اين سنگ شم و الهام مارادر مسائل مربوط به انتخاب دوست و همنشين در مسير زندگى زياد ميكند.فلورين بنفش براى نشان ماهى (اسفند ) و آبى روشن براى دلو(بهمن) مناسب است.
فيروزه Turquoise :
سنگ فيروزه به عوارض عملكرد هاى نادرست كبد و غدد كمك مى كند و بر عليه بيماريهاى چشم و اصلاح گردش خون موثر است.اين سنگ براىهمه بيماريهايى كه بر اثر كمبود مواد غذايى و تغذيه بد ايجاد ميشوند بكار ميرود اعتماد به نفس را افزايش ميدهد و شخص را در برابر خواب هاى آشفته و كابوسها حمايت ميكند. نه تنها ارتعاشات منفى را از ما دور ميكند بلكه ميتواند جذب كننده نيروهاى مثبت هم باشد. اين سنگ مختص نشان ماهى (اسفند) است.
كريستال سنگ Rock crystal :
اين سنگ از كوارتز شفاف و بى رنگ است و معمولا براى درد هاى پشت و ديسك كمر استفاده ميشود.به علاوه براى قلب ,غدد و جريان خون موثر است و اختلالات روده اى را تسكين ميدهد.آميخته آن با يشم قرمز اضافه وزن و انسداد انرژى در بدن را از بين ميبرد. اين سنگ برايمان آرامش و سازگارى مى آورد و ما را خوش مشرب و حساس و سرشار از لطافت نسبت به همنوعان و محيط اطراف ميكند. اين سنگ تحت صورتهاى فلكى شير (مرداد) و جوزا(خرداد)است.
كوارتز آبى Blue quartz:
اندام بدن را تصفيه و سيستم ايمنى را تقويت مى كند . قلب ,ريه ها و سيستم عصبى پا را سمپاتيك را نيرو مى بخشد . بدن را در برابر اشعه هاى زمينى , ايكس (x) و غيره حمايت ميكند.كوارتز آبى براى افسردگى , دلتنگى و عدم تحرك بسيار موثراست و قدرت بيان را زياد ميكند.
كونزيت Kunzite :
اين سنگ براى مبارزه با اعتياد به الكل بسيار موثر است شنوايى و بينايى را زياد ميكند عمل گوارش را آسانتر ميكند و حالت تهوع و سرگيجه را از بين ميبرد.اين سنگ به ما كمك ميكند تا بر فشار هاى عصبى , خشم و عصبانيت كنترل داشته باشيم.
مرواريد Pearl :
اين سنگ از ترشح اسيد كربنيك سنگ آهك در داخل صدف تشكيل ميشود.اعصاب غددفوق كليه,طحال و عضلات را تقويت ميكند.مرواريدها براى زخم معده بسيار موثراند از روده ها محافظت ميكند براى تب و سر دردها مفيداند و نيروى حيات را در ما ايجاد مى كند و چشم ها را تقويت ميكند مرواريدها تغييرات ناگهانى خلق و خوى اضطراب و نگرانيها را از بين ميبرد و ابتكار ,حساسيت و الهام به ما ميدهند.اين سنگ به نشانه هاى سرطان (تير), ماهى (اسفند) و ترازو (مهر) اختصاص دارد مرواريد سياه به نشان جدى (دى ) تعلق دارد.
ياقوت Ruby:
اين سنگ به رنگ قرمز تيره است كه ماده رنگى موجود درآن كروم است در قرن ما عموما از آن براى بيماريهاى قلبى,جريان خون و تقويت غدد فوق كليوى استفاده ميشود.اين سنگ فشار خون خيلى پايين را افزايش ميدهد و حالت ضعف و ناتوانى را تقويت ميكند,بى حسى و رخوت را از بين ميبرد و جريان خون را در ناحيه چشم ها به گردش مياندازند.اين سنگ قلب را از عشق به خود و آينده لبريز ميكند.به طور معمول موجب پرورش نيروهاى معنوى ميشود .سنگ ياقوت منجر به حمايت از آرزوها,رها كردن وابستگى ها و مانع از خيانت و بى وفايى شريك زندگى ميشود.اين سنگ تحت صورتهاى فلكى شير (مرداد),قوچ(فروردين)وعقرب(آبان)قراردارد.
توضيح: در گالري عكس سايت از تصاويراين سنگها خصوصاستفاده شده است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در ادبیات قدیم پارسی صلح هم‌معنای لغت آشتی و به معنای مقابل حرب و جنگ آمده است، در دوران معاصر مفهوم صلح گسترش یافته و با تفکرهای شرق آسیایی و بعدها تفکرات مسیحی که صلح درونی را معرفی کرده‌اند آمیخته شده‌است در این مفهوم صلح شرایطی آرام، بی‌دغدغه و خالی از تشویش، کشمکش و ستیز است. صلح یک آرمان جهانی تلقی می‌شود. صلح یک مفهوم مطلق نیست و می‌تواند بسته به دیدگاه دینی و فرهنگی تعریف متفاوتی داشته باشد به همین ترتیب از جنبه‌های مختلفی می‌توان صلح را مطالعه کرد. شامل مسائل مربوط به جنگ، خلع سلاح و کنترل تسلیحات نظامی و سایر موضوعات. در این مقاله خلاقیت های دنیای طلا و جواهر، گروه زر، به نمایش جواهراتی که برای بیان صلح طراحی شده است، پرداخته ایم.
استودیو طراحی impact accessories، اقدام به طراحی و تولید زیورآلات و جواهرات صلح آمیزی که از مهمات نظامی ساخته شده است، نموده است. این طراحان با جمع آوری و کنارهم گذاشتن گلوله های جنگی در کنار یکدیگر، اقدام به تولید گوشواره، آویز و حلقه های صلح آمیز نموده اند. این گروه خلاق برای تولید این زیورآلات ، برخی از این گلوله های جنگی را تراش و صیقل داده اند. در زیر نمونه هایی از این زیورآلات و جواهرات صلح آمیز را که در نوع خود نوعی بازیاب مبتکرانه می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جواهرات پنهان ما همیشه عادت داشته ایم با جواهراتی که زیبایی آنها مشهود است، خود را آراسته کنیم. در این قسمت خلاقیت های دنیای طلا و جواهر، گروه زر، به موردی تازه برخورد کرده است.
استودیو طراحی چند شاخه ای در استرالیا به نام استودیو متا (Metalab) و هنرمند طراح آن سینامون لی (Cinnamon Lee)، نمایشگاهی غیر متعارف به نام "جواهرات پنهان"، را به نمایش می گذارند.
این جواهرات شامل حلقه هایی است با زیبایی نهان شده. تنها افراد مطلع از این راز می دانند که حلقه های به ظاهر صاف و ساده که در انگشت قرار گرفته، با تراش تزئین شده که فقط زمانی قابل رویت است که حلقه از انگشت شما بیرون آورده شود.
سطح خارجی و بیرونی این حلقه ها فقط براق است و از جنس طلا یا نقره می باشند. برای خلق حلقه های منحصر بفرد و اسرار آمیز، آنها ساخته دیجیتالی را با فلزهای گرانبها، با هم ترکیب نموده اند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برند طلا و جواهر استرن (H.Stern)، که یکی از معروف ترین برندهای طلا و جواهر برزیل می باشد، با همکاری دیزنی اقدام به تولید مجموعه ای زیبا و لوکس نموده است. این مجموعه گرانبها الهام گرفته از کارتون آلیس در سرزمین عجایب می باشد.
این مجموعه متشکل از پنج عدد حلقه بوده که از جنس طلا و آراسته به الماس می باشند.
حلقه اول: حلقه ای است که از صدها برگ طلا در قالب پرنده ساخته شده است. قیمت این حلقه 7450 دلار می باشد.
حلقه دوم: حلقه ای به شکل گربه بوده که از جنس طلا ساخته شده است. قیمت این حلقه 20500 دلار می باشد.
حلقه سوم: حلقه ای به شکل اژدها بوده که از جنس طلای سیاه و سفید ساخته شده است. قیمت این حلقه 8650 دلار می باشد.
حلقه چهارم: این حلقه یادآور قارچ جادویی بوده که با الماس تزیین شده وقیمت آن 18000 دلار می باشد.
حلقه پنجم: حلقه ای به شکل بوته های گل بوده که به رنگ بنفش بوده و قیمت آن 23000 دلار می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


خرید طلا یكی از خریدهایی است كه بیشتر مورد علاقه خانم‌هاست اما همین خرید به ظاهر ساده، ریزه‌كاری‌های خیلی مهمی دارد كه باید آنها را به خاطر بسپارید؛ نكاتی مانند اجرت ساخت، ضمانت جواهرات یا مورد اعتماد بودن مغازه طلافروشی موضوعات مهمی است كه باید هركسی در مورد آن اطلاعات دقیقی داشته باشد. اگر می‌خواهید به جواب تمام این سؤالات برسید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مطمئننا شما هم می دانید که در انتخاب و خرید حلقه نامزدی جای هیچ گونه خطا و اشتباهی وجود ندارد. این را نیز می دانید که مادرتان با دیدن یک گردنبند از سنگ محبوب و مورد علاقه اش، اشک شوق خواهد ریخت. اینکه دوستتان با دیدن انگشتری که به عنوان هدیه برای او خریده اید، چقدر ذوق زده خواهد شد، نیز جای بحث ندارد. بنابراین همانطور که می بینید، هیچ دلیلی برای اینکه خرید جواهرات و بدلیجات را آسان گرفته و به سادگی از کنار آن بگذرید باقی نمی ماند. این کار در عین حال که خیلی جذاب است، باید از روی اطلاعات و آگاهی انجام گیرد تا در نهایت رضایت بخش واقع شود. و هدف ما در این سایت این است که این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

به علاوه هدف ما در این مقاله تنها گفتن نکاتی پیرامون چگونگی خرید جواهرات نیست، بلکه تلاش ما این است که به همه کسانی که قصد خرید هر نوع هدیه ای را دارند، قبل از رفتن به فروشگاه یا حتی اقدام به خرید اینترنتی، نکات مفیدی را خاطر نشان کنیم، تا هنگام خرید دچار وحشت نشده و با اطمینان خاطر خرید کنند.

حقایق را بدانید.

همیشه شنیده ایم که می گویند: دانش قدرت است. خرید جواهرات یا سنگهای قیمتی یا حتی بدلیجات می تواند یکی از خریدهای عمده در طول زندگی هر فرد باشد، بنابراین خیلی مهم است که قبل از روبرو شدن با زرق و برق های آنها، حقایقی را درباره آنها بدست آوریم. بهتر است قبل از اینکه برای خرید، به هر روشی، اقدام کنید کمی پیرامون موضوعات مربوطه از طریق اینترنت یا افراد متخصص اطلاعات کسب کنید، مانند: انواع سنگهای قیمتی، نکات نگهداری، انواع جواهرات،انواع فلزات، آموزشهای مربوط به طلا، نکات مربوط به خرید عروسی و…. . حتما این کار را انجام دهید، مطمئن باشید از کلاس جبر سخت تر نخواهد بود.

هدیه دادن.

جواهرات ممکن است مهمترین هدیه ای باشند که می توانید به کسی که خیلی دوستش دارید، بدهید. اگر با این جمله موافق باشید، پس حتما اهمیت آن را حس خواهید کرد! بنابراین به طور خاص به نکات مربوط به دادن هدیه توجه کنید. ضمانت می کنم که مخاطب شما با دیدن بصیرت و سلیقه ای که به خرج داده اید، بی نهایت خوشحال خواهد شد.

مخاطب خود را بشناسید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که مخاطب خود را نادیده بگیرید. این اتفاق زمانی می افتد که عمدا یا سهوا علائم و علایق مخاطب خود را در انتخاب هدیه برای او درنظر نمی گیرید. و نتیجه این رویداد چیزی جز لبخندهای مصنوعی و رفتاری متظاهرانه نخواهد بود. بهترین راه برای دوری از به دام ظاهر سازی و فریب کاری افتادن این است که، در مورد چیزهایی که دیگران دوست دارند و برای آنها مهم است، مطالعه کنید. مثلا اینکه مخاطب شما چه مدل لباسهایی می پوشد؟ تا بحال دیده اید که ظاهر دوستانش را نقد کند یا از چیزی مربوط به لباس آنها شکایت کند؟ مطمئننا شما می دانید که مخاطب خود را چگونه خوشحال کنید. کافی است کمی به سبک شخصی وی توجه کنید. یادداشت برداید و آنچه را که در مورد خرید کردن می دانید، بنویسید.
شناخت مخاطب

مقدار بودجه و هزینه را بدانید.

همانطور که می دانید، دامنه قیمت جواهرات و بدلیجات بسیار متفاوت است. هدیه ای که می خرید، نه باید خیلی کم ارزش و ناچیز باشد که بعد از مدتی مانند اسباب بازی بچه ها به گوشه ای انداخته شود؛ و نه باید آنقدر گران قیمت باشد که مخاطبتان جرئت نکند از آن استفاده کند. بنابراین بهتر این است که راجع به کیفیت سنگها و فلزات و مواد مختلف دیگر اطلاعات کسب کنید؛ تا دچار فریب معروف هرچه بزرگتر بهتر، نشوید. باور کنید اغلب این اتفاق می افتد.

سایز مخاطب خود را بدانید (به خصوص برای خرید حلقه).

هیچ هدیه ای مانند یک انگشتر الماس زیبا و منحصر به فرد که چندین هفته هم برای داشتن آن منتظر بوده باشد، نمی تواند مخاطب شما را هیجان زده کند. بهتر است این بار را برای خرید این هدیه کمی کارآگاه بازی درآورید. یکی از انگشترهای او را که به تازگی از آن استفاده کرده، پنهانی برداشته و به جواهر فروشی بروید. بهتر است همیشه سایز حلقه را درنظر داشته باشید، چرا که مطمئننا در جواهر فروشی و در میان آن همه زرق و برق فراموش می شود.مناسبت ها را درنظر بگیرید.

اگر هنوز به مخاطب خود تعهدی ندارید، و صرفا می خواهید او را با دادن هدیه ای از طلا و جواهرات خوشحال کنید، توصیه اکید می کنم که از مدل حلقه ای دوری کنید. در این موارد خرید یک گل سینه الماس می تواند بهترین انتخاب باشد.

حلقه های مناسب دست راست، معمولا بهترین هدیه برای ارتقای شغلی یا فارغ التحصیلی یا حتی هدایای بی مناسبت هستند. همچنین این حلقه ها هدایایی مفید بین دوستان یا مادر – دختر ی به حساب می آید. به قدرت خانم ها فکر کنید!

ما بزرگترین لحظه برای دادن هدیه، روزهای جشن سال نو و البته ولنتاین است. اگر مخاطبتان به یک حلقه فکر می کند و شما تصمیم دارید تا یک جفت گوشواره متناسب با رنگ چشمانش برای او خریداری کنید، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.سیاست بازگشت را بدانید.

با وجود همه این نکات مفیدی که در این سایت برای شما ذکر کردیم، اما به هر حال این احتمال هم وجود دارد که هدیه شما با رعایت تمام نکات نیز، مورد پسند واقع نشود و مجبور باشید آن را پس دهید. بنابراین هنگام خرید، چه به صورت اینترنتی و یا حضوری در بازار، از ضمانت پس گرفتن آن مطمئن شوید. نترسید، حتما این سوال را از فروشنده بپرسید!
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بسیاری از مردم با فرهنگهای متفاوت روزانه از جواهرات استفاده می کنند و برخی از جواهرات مفهومی خاص دارند مانند جواهراتی که ارثیه ی خانوادگی هستند. ما اغلب فکر می کنیم که تنها خانم ها از جواهرات استفاده می کنند اما استفاده از انگشتر و دست بند در بین آقایان نیز متداول است. وقتی به پیشینه ی تاریخی نگاه می کنیم ، انواع جواهرات ساخته شده از فلزات و سنگ های قیمتی را می بینیم که توسط مردم با فرهنگ های مختلف بکار می رفته است. ما می خواهیم بدانیم چرا مردم از جواهرات استفاده می کنند و آیا دلیل دیگری برای استفاده از آنها به جز برای زیبایی وجود دارد یا خیر.

در اس اس آر اف تحقیقات معنوی مربوط به اینکه آیا فرد می تواند از جواهرات استفاده معنوی ببرد را انجام دادیم. این مزایا شامل جذب آگاهی الهی ( چایتانیا ) ، کاستن از انرژی سیاه در بدن، محافظت در برابر انرژی های منفی ( ارواح ، دیو ها شیاطین و غیره) ، و نیز درمان معنوی از طریق فشار درمانی هستند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


طرح های زیر که بر اساس دانش نا اشکار هستند، توسط سالکان اس اس آر اف با بکارگیری حس ششم پیشرفته رسم شده اند.

سالکان اس اس آر اف از مقر نا آشکار ، توانایی بصیرت نا آشکار را دارند و به عنوان تمرین معنوی ( سادانا sadhana ) خود، و همچنین خدمت در راه حقیقت مطلق ( سات سِوا satsēvā ) ، طرح هایی بر اساس دانش ناآشکار رسم میکنند.

صحت طرحهای رسم شده بر اساس دانش نا آشکار زیر چگونگی اثر جواهرات مختلف شامل انگشتر طلا ، گوشواره ها، زنجیر طلایی ، دست بند یا النگوی مسی و النگوی دوستی را نشان می دهند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص استفاده از حلقه طلا در انگشت انگشتری از این طرح که بر پایه ی دانش نا آشکار است نکات زیر را درک می کنیم
با استفاده از انگشتر طلایی در انگشت انگشتری ، آگاهی الهی از سوی انگشتر، جذب، فعال و منتشر می شود. انرژی الهی ( شاکتی ) نیز از سوی انگشتر طلایی جذب و منتشر می شود.

آگاهی الهی در انگشتر، فشاری را به انگشت وارد می کند که موجب اعمال درمان فشاری می شود. این امر موجب حذف موانعی که به شکل انرژی سیاه هستند ، می شود و انگشت، آگاهی الهی را دریافت می کند.

استفاده از انگشتر در انگشت انگشتری بیشترین مزیت را دارد، و پس از آن انگشت میانی بهتر است. برای مزیت بهتر معنوی زنان می توانند انگشتر را به دست چپ ، و مردان به دست راست خود بکار برند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص استفاده از گوشواره ها از این طرح که بر اساس دانش نا آشکار است ، نکات زیر را درک می کنیم
با استفاده از گوشواره های ساتویک ، اصل الهی از سوی گوشواره جذب و منتشر می شود.

جریانی از سُرور ( آناند ) جذب گوشواره می شود و ذراتی از سُرور و شادمانی از آن منتشر می شود.
آگاهی الهی جذب می شود و در بدن و محیط اطراف پخش می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 خواص استفاده از زنجیر طلایی از این طرح که بر اساس دانش نا آشکار است به نکات زیر پی می بریم

با استفاده از زنجیر طلایی به دور گردن، امواج تقویت شده ی آگاهی الهی مربوط به اصل آتش مطلق ( تِج تاتوا) جذب و درمحیط اطراف منتشر می شود.

ذراتِ راجا – تاما در محیط اطراف فردی که زنجیر طلا به گردن دارد ، نابود می شود

•به دلیل اصل آتش مطلق، روحیه ی جنگ آوری ( کشاترا باآو ) درون فرد، بیدار می شود. روحیه ی جنگ آوری کیفیت مهمی برای یک سالک است که درتمرین معنوی پایدار باشد و با انرژی های منفی ( ارواح، دیو ها، شیاطین و غیره ) مبارزه کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خواص استفاده از النگوی مسی از این طرح که بر اساس دانش نا آشکار است به نکات زیر پی می بریم

آگاهی الهی از النگوی مسی جذب، فعال و منتشر می شود. حلقه ی حفاظتی آگاهی الهی نیز به دور دست ایجاد می شود.

اصل ایزد خورشیدی از النگوی مسی جذب ، فعال و منتشر می شود.

انرژی نجات دهنده نیز توسط دست ایجاد و منتشر می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
درباره ی تاثیر استفاده از دست بند دوستی طرح رسم شده بر اساس دانش نا آشکار درباره ی استفاده از دست بند دوستی

از این طرح که بر اساس دانش نا آشکار است به نکات زیر پی می بریم:

هنگام استفاده از دست بندِ دوستی، حلقه های مارپیچی عاطفی ایجاد و فعال می شوند.ذرات عاطفی نیز به عاطفی نیز به محیط اطراف منتشر می شوند

اطراف دست ، انتشار انرژی جاذب و همچنین انرژی فریبنده وجود دارد. انرژی فریبنده حس خوشایندی در فرد استفاده کننده یا کسی که به دست بند نگاه می کند را ایجاد می کند ، حتی اگر نوسانات منتشر شده از سوی آن منفی باشد.

ذرات انرژی سیاه از درون بدنِ فرد استفاده کننده از دست بند، منتشر می شود و نیز به محیط اطراف انتشار می یابد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نوع فلزی که برای تهیه ی جواهرات استفاده می شود برای تعیین مزیت معنوی آن برای فردی که از آن جواهر استفاده می کند اهمیت دارد. جدول زیر ، نسبت آگاهی الهی یافت شده در هر نوع فلز را شرح می دهد. ساتویک ترین مواد ابتدا طلا و سپس نقره هستند.
نوع فلز نسبت آگاهی الهی (% )
طلا 70
نفره 35
مس 15
سایر فلزات ( مانند آهن ، روی ، برنز ) 3

از نظر علم معنویت ، جواهراتی که بالاتر از کمر استفاده می شوند باید از جنس طلا باشند تا از فرد در برابر انرژی های منفی قویتر ( ارواح ، شیاطین ، دیو ها و غیره ) محافظت کنند. طلا، اصل آتش مطلق را که موجب جذب انرژی مثبت توسط چاکراهای بالاتر از کمر می شود ، تقویت می کند.

جواهراتی که پایین تر از ناحیه ی کمر بکار می روند باید از جنس نقره باشند تا در برابر انرژی های منفی سطح پایین تر (ارواح ، شیاطین ، دیو ها و غیره ) از فرد حفاظت کنند . نقره توانایی جذب امواج “خواسته” که راجا به آن غلبه دارد را دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نوع سنگ قیمتی بکار رفته

سنگ های قیمتی مانند الماس ، یاقوت ، یاقوت کبود، مرجان و زمرد که در جواهر سازی بکار می روند ، اثر مثبت معنوی بر ما دارند. پرتوهای ناآشکاری که از سوی خورشید، ماه و سایر اجرام آسمانی می تابند، توسط این سنگ های قیمتی بر طبق اصل جاذب آنان ، بازتاب می یابند.

جدول زیر مزیت مربوط به هر سنگ قیمتی را شرح می دهد.


نوع سنگ اثرات آن بر فرد
یاقوت محافظت و دادن انرژی به بدن خارجی( استولادِهاsthūladēha)
الماس بدن خارجی و بدن ذهنی ( مانو دِها manodēha) را تصفیه می کند . این مربوط به اصل آتش مطلق است .
مرجان آگاهی الهی در بدن را به شکل انرژی حیاتی (پرانا – شاکتی Prāṇa-shakti) شعله ور می کند این باعث افزایش انگیزه ی فرد برای انجام کارهای مختلف می شود
مروارید موجب هشیاری بیشتر فرد و شادی طبیعی بیشتر او به دلیل عملکرد مداوم آگاهی الهی در بدن می شود . این مربوط به اصل آب مطلق (آپاتاتوا Āpatattva) است
زمرد موجب پیوستگی اصل نا آشکار انرژی الهی می شود

وقتی که جواهرات حاوی فلزات یا سنگ های قیمتی ساتویک باشند، اولوهیت با کمک پنج اصل کیهانی ( پانچاتاتوا Panchatattva ) جذب آنها می شود. حسِ معنوی ( باو ) فردی که از جواهرات استفاده می کند به سوی جواهر مورد استفاده ی او می رود که برای بهره بردن بیشینه از بکارگیری جواهرات کمک می کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


ما با دیدن دفترچه ی راهنمای جواهرات ، انواع طرح ها، شکل ها و الگوها را مشاهده می کنیم. اغلب اوقات انتخاب مان بر اساس زیبایی جواهرات است اما از دیدگاه معنوی، باید عوامل دیگری را نیز در نظر گرفت .

طراحی جواهرات می تواند ساتویک یا تاماسیک باشد. طراحی ساتویک انرژی مثبت دارد و حس سُرور را منتقل می کند. آنها اغلب به شکل حلقوی یا گلبرگی شکل هستند. طرح های تاماسیک انرژی منفی را منتشر می کنند. این نوسانات منفی ، با اثر بر چاکراهای بدن، بر سلامتی فرد اثر سوء می گذارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
با استفاده از جواهراتی با مواد اولیه ی ساتویک و با طراحی ساتویک از نظر معنوی بهره ببریم . آگاهی الهی حاصل از جواهرات ساتویک با اجازه دادن به جریان انرژی پیوسته ی الهی ، به تمرین معنوی مان کمک می کند. با افزایش تمرین معنوی، لزوم استفاده از جواهرات کاهش می یابد زیرا که ما قادر خواهیم بود با استفاده از تمرین معنوی به ساتویکتا sāttviktā و انرژی معنوی دست یابیم.

انواع مختلف جواهراتی که ما استفاده می کنیم، مربوط به بخش های خاصی از بدن هستند. هر بخش از بدن به چاکرای خاصی مربوط است. آگاهی الهی هنگامی پیرامونِ بخشی خاص از بدن فعال می شود که جواهری که استفاده می کنیم، چاکرای مربوط به آن بخش از بدن را پاکسازی و بیدار کند. برای مثال اگر چاکرای ناحیه قلب ( آناهات- چاکرا Anāhat-chakra ) بیدار شود، آنگاه حسِ معنوی الهی بیدار می شود.

مزیت دیگر استفاده از جواهرات ، شامل مزیت فشار درمانی acupressure therapy می شود. نقاط فشاری در هنگام استفاده از جواهری خاص در آن بخش از بدن فشرده می شوند. نتیجه ی آن، خروج انرژی سیاه از بدن و آزادی جریان آگاهی الهی در آن است. از طریق فشار درمانی، ناراحتی های جسمی، روانی و معنوی قابل درمان هستند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


جواهری که بکار می بریم بر محافظت ما در برابر حمله ی انرژی های منفی ( ارواح ، دیوها، شیاطین و غیره ) اثر می گذارد. هنگامی که انرژی های منفی ( ارواح ، دیوها، شیاطین و غیره ) سعی دارند با انرژی سیاه شان به ما حمله کنند، ابتدا به جای حمله ی مستقیم بر ما ، جواهرات مان را مورد حمله قرار می دهند. به همین دلیل پاکسازی مرتب جواهرات مورد استفاده مان لازم است تا بتوانند انرژی سیاه را دور کنند.

راههای مختلفی با استفاده از اصول پنج گانه کیهانی وجود دارد که می توانیم توسط آنها، جواهراتمان را پاکسازی کنیم.

اصل آتش مطلق : خاکستر مقدس ( ویب هوتی Vibhūti) حاصل از چوب های خوشبو عود اس اس آر اف را می توان به تمام بخش های جواهر مالید.

اصل هوای مطلق ( وایو تاتوا Vāyutattva ) : آتش مقدس حاصل از چوب های خوشبو عود اس اس آر اف را بر جواهرات بدمید یا اجازه دهید با دود حاصل از چوب های خوشبو عود آغشته شوند.

اصل اِتِر مطلق ( آکاش تاتواĀkāshtattva) : جواهرات را برای مدتی در جعبه ی خالی قرار دهید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
چگونگی تأثیرگذاری کهربا

سنگ کهربا عمدتاً از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است؛ بار الکترون منفی دارد و مالش آن روی بدن انسان باعث یونیزاسیون منفی می‌‌شود که از این طریق فرد حس و حال بهتری می‌‌یابد. تقریباً تمامی دستگاه‌‌های الکتریکی مانند تلویزیون، وسایل برقی آشپزخانه، سشوار، گازبرقی، رادیو، کامپیوتر و غیره ما را با مقدار زیادی یون‌‌های مثبت یونیزه می‌‌کنند،چیزی که موجب ناراحتی و بیماری‌‌های گوناگون می‌‌شود. به منظور متعادل‌سازی یونیزاسیون الکتریسیتۀ ثابت در بدن، سنگ کهربا می‌‌تواند به عنوان بهترین یونیزاتور طبیعی بکار گرفته شود. در نتیجۀ تقطیرِ خشک سنگ کهربا دو مایع ارزشمند یعنی عصارۀ کهربا و نیز اسید بسیار شفافی به دست می‌‌آید.قطران‌‌های مزبور علاوه بر ویژگی ِ یونیزاسیون الکتریسیتۀ ثابت که از آن یاد شد، از ویژگی‌‌های ضد باکتری برخوردارند که به بازسازی و بهبود بافت‌‌های صدمه دیدۀ درونی و همچنین پوست یاری می‌‌رسانند، همچنان که در تقویت ارگانیسم بطور کلی نیز نقشی به سزا دارند.عطر ِ قوی صمغ در عصارۀ کهربا در واقع تضمین کنندۀ خلوص آن می‌‌باشد. عصارۀ مزبور، به عنوان حامل اکسیژن و ذره‌‌های آنُدی، بخش صدمه دیده الکتریسیته ثابت دربافت پوست را بازسازی کرده و با منعطف نمودن بافت، سَیَلان و جریان بهتر خون در مویرگ‌ها را باعث می‌‌شود.بدین ترتیب بهبود و ترمیم سوختگی‌ها، سرمازدگی، گرفتگی عضلات، زخم‌‌های شدید، نیش زدگی، جوش‌‌ها و دمل‌ها، تورم‌‌ها و کهیر پرخارش تسریع می‌‌گردد.تأثیرات روحی و روانی سنگ کهربا

این سنگ در مواقع بروز افسردگی اعتماد به نفس را تقویت می‌‌کند و نیز بر انعطاف، سعه صدر و توان نوآوری می‌‌افزاید. سنگ خورشیدی که به فکر اعتلا بخشیده و عشق به زندگی را بیدار می‌‌سازد.او به ما گرما و روشنی می‌‌دهد، قدرت تصمیم‌گیری را افزوده و به هنگام مستأصل و مأیوس بودن به ما برای غلبه بر دلهره و اضطراب یاری می‌‌رساند. کهربا از دیرباز به عنوان سنگِ زندگی بخشِ خورشید شناخته می‌‌شده است، چیزی که در ما شادابی خاصی ایجاد می‌‌کند.به جان ما نور و گرمی وارد می‌‌کند و جلوه‌ای سرشار از تازگی و نشاط به ما می‌‌بخشد. همچنین با تقویت و بهبود روند خود درمانی، ترس را از بین برده، تعادل را بازگردانده، توان اتخاذ تصمیم را افزوده و در نتیجه در فرد مثبت اندیشی و اطمینان ایجاد می‌‌نماید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


کهربا با قدمتی بالغ بر 260 میلیون سال در واقع صمغ درختان سوزنی از گونۀ کاج در جنگل‌هایی است که بعدها به زیر آب دریاها رفتند و پس از حداقل 50 میلیون سال آنچنان سخت گردید که اکنون به عنوان سنگ کهربا شناخته می‌‌شود و به ما تصویری از جهان پیش از تاریخ را نشان می‌‌دهد،چرا که در آنها قطعاتی از زمین، حشرات و گیاهان دربر گرفته شده‌اند. تقریباً از دوران پارینه سنگی این سنگ‌‌ها در مناطق مختلف شمال اروپا و عمدتاً بطور شناور در سواحل شنی یافته می‌‌شوند. ساحل‌‌های شنی مسطح و آب شور دریا جایگاه مناسبی برای شناورشدن سنگ کهربا هستند.اما قبل از آنکه این سنگها در ساحل جای گیرند، بایستی توسط موج‌‌های کف‌آلود ساحلی به لرزه درآمده باشند. نیروهای عظیم نهفته در موج‌‌های ساحلی این تأثیر را دارند که تنها مقوم‌ترین سنگ‌‌ها که از کیفیتی عالی برخوردارند، باقی می‌‌مانند. در برخی افسانه‌‌ها آن را اشک وال‌ها نامیده‌اند و بعضی به آن لقب «طلای دریاها» داده‌اند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سنگ‌های قیمتی

سنگ‌های قیمتی هیچگاه قدیمی نمی‌شوند. اما باید هنگام انتخاب آنها به میزان کافی دقت به خرج دهید. سنگ‌های قیمتی نیز مانند مروارید به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند: سنگ‌های اصل و طبیعی (بدین معنا که مستقیما از زمین استخراج شده‌اند)،
سنگ‌های مصنوعی (بدین معنا که در آزمایشگاه و در اثر ترکیبات شیمیایی تولید شده‌اند) و بدلیجات. البته حتی سنگ‌هایی که اصل هستند و از زمین استخراج می‌شوند نیز در آزمایشگاه مورد فعل و انفعالاتی قرار می‌گیرند تا کیفیت آنها افزایش یابد.
در مقابل این سنگ‌ها، سنگ‌های مصنوعی قرار دارند. لازم به ذکر است که منظور ما از سنگ مصنوعی، سنگی تقلبی یا بدون ارزش نیست. این سنگ‌ها نیز درست مانند سنگ‌های اصل هستند با این تفاوت که ساخته دست بشر هستند. همچنین به دلیل فراوانی آنها در مقایسه با سنگ‌های طبیعی و اصل، قیمت آنها پایین‌تر است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مروارید

مروارید‌ها را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم کرد: مروارید اصل، مروارید پرورشی و مروارید بدل. مرواریدهای اصل و طبیعی همان مرواریدهایی هستند که در اعماق دریا یا اقیانوس در داخل یک صدف تشکیل می‌شوند و بسیار نادر و کمیاب‌اند.


این مرواریدها معمولا دارای اشکال منظم و یکدستی نبوده و برای ساخت جواهرات مناسب نیستند. مروارید اصل آنقدر ارزشمند و گران قیمت است که به هیچ وجه خرید آن به عنوان یک وسیله تزئینی به صرفه نیست. در نتیجه ما به شما پیشنهاد می‌کنیم گزینه مروارید اصل را فراموش کنید.

گزینه بعدی شما مروارید پرورشی است. این مرواریدها تقلبی و بدل نیستند بلکه توسط انسان پرورش داده می‌شوند. البته قیمت این نوع مروارید نیز پایین نیست اما نسبت به مروارید اصل بسیار منطقی‌تر است. مروارید‌ها در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف پرورش داده می‌شوند.
برای خرید مروارید به دنبال نوعی باشید که سطحی براق و یکدست دارد. همچنین حتما به یک فروشنده مورد اطمینان مراجعه کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طلا

طلا از زمانیکه اولین تمدن‌های بشری شکل گرفتند مورد استفاده انسان قرار گرفته است. وقتی صحبت از طلا به میان می‌آید، معمولا تصویر نوعی شی زینتی در ذهن همه ما نقش می‌بندد. اما این فلز قیمتی و با ارزش کاربردهای بسیار وسیعی دارد.از ساخت ظروف تا ابزار دندانپزشکی، طلا یک فلز بسیار کاربردی است و در حوزه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که طلا قابلیت تبدیل به اشکال گوناگون را دارد، از ویژگی‌های آن، علاوه بر مقاومت می‌توان به انعطاف‌پذیری نیز اشاره کرد. همچنین، این فلز کدر، پوسیده و زنگ نمی‌زند، به همین دلیل هیچگاه از ارزش آن کاسته نمی‌شود.میزان خلوص طلا در کاربردها و شکل‌های گوناگون متفاوت است. طلاهایی که برای ساخت جواهرات و زینت‌آلات به کار می‌روند نیز خلوص یکسانی ندارند.طلای خالص نرم است و نمی‌توان از آن برای ساخت زینت‌آلاتی که در معرض انواع ضربات و فشارها قرار دارند استفاده کرد. به دلیل این ضعف، طلا را با سایر فلزات، نظیر نقره، مس و نیکل ترکیب می‌کنند تا مقاومت و استحکام آن افزایش پیدا کند. میزان خلوص طلا را با واحدی به نام عیار مشخص می‌کنند.طلای 100 درصد خالص 24 عیار است. هر چه از میزان خلوص طلا کاسته شود، عیار آن نیز کاهش می‌یابد و ارزش آن کمتر شده، مقاومتش بیشتر می‌شود. برای مثال اگر طلایی 18 عیار باشد بدین معناست که 18 واحد از آن از طلا و 6 واحد آن از سایر فلزات تشکیل شده است.

معمولا برای ساخت قسمت‌هایی از زیورآلات که نیاز به استحکام بیشتری دارند، نظیر قفل دستبند، از طلایی با عیار پایین‌تر که مقاومت بیشتری دارد استفاده می‌کنند. اما در اکثر موارد، طلایی که عیار آن کمتر از 10 باشد، طلا محسوب نمی‌شود. همچنین برای ساخت جواهرات از طلای کمتر از 12 عیار استفاده نمی‌شود.

اگر قصد خرید انگشتر یا هر زیور‌آلات دیگری که ممکن است در معرض فشارها و ضربات زیادی قرار گیرد را دارید، بهتر است به دنبال عیار پایین‌تر با مقاومت بالاتر باشید.

رنگ طلا نیز می‌تواند متنوع باشد. برخی انواع طلا زرد، برخی سفید و برخی به رنگ مسی هستند. طلاهایی که زرد نیستند رنگشان را از فلزی که با آنها ترکیب شده است می‌گیرند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مراقب باشید ضرر نکنید

بازار طلا یکی از بازارهایی است که نوسان قیمتی بالایی دارد و اگر به عنوان سرمایه گذار، تفکر اقتصادی نداشته باشید، ضرر می کنید. طلافروش ها با توجه به تجربه کاری و شگردهای مخصوص به خود، سرمایه خود را با میزان ثابتی طلا در سال نگه می دارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پیشنهاد به شما: طلای یزد

یکی از سوال هایی که برای بیشتر خریداران طلا پیش می آید، این است که طلای ایتالیایی چقدر بهتر از زیورآلاتی است که در ایران ساخته می شود؟ من به عنوان کسی که سال هاست در این حوزه حضور داشتم، به جرات می گویم که اگر موقع خرید بر سر کشور سازنده تردید دارید، همه چیز را فراموش کنید و طلای یزدی بخرید. طلای یزد در مقایسه با زیورآلات کشورهایی مثل ایتالیا و هند، ویژگی های خاص خودش را دارد. معروف ترین طلای ایران برای یزد است که در بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزئین می شود و طرفداران خارجی خیلی زیادی هم دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
چگونه طلا را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟

تشخیص طلا از نقره و پلاتین کار راحتی است. بر اساس یک اصل کلی، بیشتر طلاها با حرف انگلیسی K در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن است، بارگذاری می شوند. نقره ها را با علامت بیضی، مهر می کنند و پلاتین هم با حروف PT مشخص می شود، به خاطر همین برای تشخیص این تفاوت کار سختی ندارید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طلای ۲۴ عیار دروغ است

تحت هیچ شرایطی فریب چیزی به اسم طلای ۲۴ عیار را نخورید. تنها طلایی که ۲۴ عیار خالص است، شمش طلاست و به خاطر اینکه شمش فلز نرمی است، نمی شود به تنهایی از آن زیورآلات ساخت. سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
سنگ فیروزه را فراموش نکنید

اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که طرفدار سنگ های قیمتی هستند و البته نمی خواهند هزینه گزافی بابت خریدشان بپردازند، توصیه می کنیم جواهری بخرید که در آن، از سنگ فیروزه نیشابور استفاده شده باشد. فیروزه با وجود اینکه در ایران قیمت مناسبی دارد، یکی از شناخته شده ترین و البته قیمتی ترین سنگ های تزئینی در دنیاست
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید، سکه بخرید، نه طلا

اگر هدف تان از خرید طلا، داشتن سرمایه است، بهتر است سکه بخرید. این به معنای آن نیست که ارزش سکه و طلا با هم متفاوت است. این دو ارزش یکسانی دارند، اما موقع فروش سکه، سود بیشتری نصیب شما می شود. سکه اجرت ساخت ندارد، اما وقتی بخواهید زیورآلات تان را بفروشید، رقمی برای اجرت ساخت از آن کم می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طلای دست دوم را از قفل آن بشناسید

بازار طلاهای دست دوم مدت هاست که داغ است؛ تشخیص طلای دست اول و دست دوم شاید تا حدودی مشکل باشد. ساده ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. در طلای دست دوم، این قسمت ها در مقایسه با بخش های دیگر کمتر براق اند و به خاطر استفاده هایی که از طلا شده، خش هایی هم در این بخش ها دیده می شود
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بهترین طلا برای ایرانی ها طلای ۱۸ عیار است

یک سوالی که خیلی وقت ها مشتریان از طلافروش ها می پرسند این است که عیار طلایی که می خریم چقدر باشد؟ درباره طلا و عیارش چیزی که وجود دارد و شاید شما از آن اطلاع نداشته باشید این است که پایین ترین عیار طلا، یک عیار است و بالاترین آن ۲۴ عیار. اما اگر قرار باشد بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید ایرانی ها چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای ۱۸ عیار.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برای همه خانم های خونه ساخت زیورآلات دست ساز یکی از هنرهای زیبا و مهمه و همه دوست دارن بتونن توی خونه زیورآلات بدلی و مرواریدی رو خیلی راحت و سریع درست کنن و ازش نهایت استفاده رو ببرن. با این آموزش زیبا در ادامه مطلب همراهم باشید.
آموزش ساخت زیورآلات مرواریدی:

همینطور که گفتم امروز با آموزش ساخت زیورآلات در خدمت شما دوستهای گلم هستم و تصمیم دارم شما رو با ساخت یه نوع گردنبند مرواریدی خیلی قشنگ آشنا کنم. برای ساخت این نوع گردنبند که کابردهای زیادی هم داره شما به مقداری مروارید سایز متوسط به رنگ دلخواه و دو تا وسیله تزیینی مثل انواع پاپیون های فلزی و همینطور حلقه و قفل گردنبند احتیاج دارید که میتونید از خرازی ها تهیه کنید. برای شروع کار نخ مورد نظرتون به شکل زیر به حلقه منصل کنید، توجه داشته باشید که قراره دو رج مروارید داشته باشیم. پس به دو تا نخ هم احتیاج داریم. من نخ نامرئی ضخیم رو پیشنهاد میکنم.
بعد از متصل کردن نخ به حلق و گره زدن اون، مرواریدها رو از نخ رد کنید. میتونید برای اینکار از سوزن ظریف هم استفاده کنیدبعد از اینکه یک سوم مروارید ها رو رد کردید، میتونید از وسیله تزیینی که قبلا آماده کردید برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. دوستهای گلم از این روش میشه برای ساخت انواع دستبند و گوشواره هم استفاده کردتو این مرحله از ساخت زیورآلات بقیه مرواریدها رو هم رد میکنیم و بعد از اینکه یک سوم کار باقی موند دوباره از وسیله تزیینی دلخواه استفاده میکنیم.بعد از اینکه کار به اتمام رسید حلقه و قفل گردنبند رو بهش متصل میکنیم. برای دستبند هم دقیقا همین کار رو میکنیم تا ست قشنگی از زیورآلات مرواریدی داشته باشیم.خب دوستهای گلم ساخت زیورآلات مرواریدی ما به پایان رسید، امیدوارم خوشتون اومده باشه. راستی برای آشنایی با مدل های بیشتر و آموزش های متنوع تر حتما سری به زیورآلات بزنید. موفق باشید
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جواهرات عجیب و غریب به شکل حیوانات ترسناک و یا اعضای بدن، طرفداران خاص خودشان را دارند. دنیای طراحی، پر از ایده های مختلف و طرح های متنوع است. گاهی ایده ها به سمتی می رود که می شود صفت چندش آور برایش به کار برد، اما طراحی است و از بسیاری از طرح ها نمی شود گذشت، حتی اگر چندش آور باشد. در اینجا مجموعه ای از جواهرات و زیورآلات را به شما نشان می دهیم که به معنای واقعی هنری هستند و ممکن است دوست نداشته باشید، اما طراحی است و همیشه ایده های جذاب به ذهن طراحان نمی‎آید. حسن این مجموعه این است که انسان را به فکر فرو می برد. این فکر که از همه چیز می شود استفاده کرد، حتی استخوان واقعی، سنگ، موش تاکسیدرمی شده تا تور ابریشمی و .... link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این هم یک مدل گردنبند ساده که می‌توانید با چند دقیقه وقت گذاشتن در خانه تهیه کنید. برای این گردنبند می‌توانید از چند دانه مروارید و یک روبان پارچه‌ای استفاده کنید. رنگ روبان و طول آن که بلندی گردنبند شما خواهد شد، به خود شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید گردنبندی بلند داشته باشيد که روی لباس بيفتد، روبان بلند را انتخاب کنید. نمونه‌های چند رشته مروارید با روبان‌های رنگی هم انتخاب خوبی است؛ به خصوص برای لباس‌های اسپرت و ست شدن با شلوار جین.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در این آخرین روزهای سال، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای زیورآلات مروارید است. برای اینکه تیپ شما حال و هوای زمستانی پیدا کند و با فصل همراهی کرده باشید، بهتر است زیورآلات طراحی و ساخته شده با مروارید را انتخاب کنید.مرواریدهای اصیل، جواهری گران‌قیمت هستند، به همین دلیل در کار طراحی و ساخت، جواهرسازان اغلب مروارید را با سایر جواهرات گران‌قیمت و ارزشمند مانند برلیان همراه می‌کنند. همین امر باعث شده تا خانم‌های جوان و به ویژه تین‌ایجرها علاقه چندانی به مروارید نداشته باشند و سراغ زیورآلات فانتزی‌تر بروند اما ما پیشنهادهایی برای فانتزی کردن مروارید داریم تا بتوانید ست‌های نیمه‌رسمی و اسپرت خود را با دانه‌هاي برفی ست کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
با توجه به شواهد و اسيلاتورهاي موجود در تحليل تکنيکال، به نظر مي‌رسد روند بلند مدت طلا صعودي است، هرچند ممكن است طلا در اين بين اصلاح قيمت نيز داشته باشد.

به گزارش دنیای اقتصاد،برای هفته معاملاتی آتی اين پيش‌بيني وجود دارد که به احتمال زیادی، طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد. در اين صو رت اگر طلا بخواهد روندي افزايشي داشته باشد، قيمت آن با عبور از نزديک‌ترين مقاومت قيمتي خود که 1660 دلار است، به احتمال زيادي به مقاومت قيمتي 1680 دلار نيز رشد پيدا خواهد کرد. در غير اين صورت چنانچه طلا بخواهد روندی نزولي داشته باشد، در صورت عبور کردن از ساپورت قيمتي 1630 دلار، احتمال اينکه قيمت آن به حمايت قيمتي 1600 دلار به ازاي هر اونس نیز نزول پيدا کند، وجود دارد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
3دلیل برای افزایش قیمت طلا
بخشی از علت افت بهای طلا، رشد ارزش دلار آمریکا می باشد . ارزش دلار آمریکا در پی خبر توقف اجرای طرح محرکه اقتصادی بانک مرکزی این کشور، کاهش ارزش ین توسط بانک مرکزی ژاپن و ادامه نگرانی ها نسبت به آینده منطقه یورو تقویت شده است.
تحلیل گران معتقدند افزایش فروش اخیر طلا یک اغراق است و برخی از بانک های مرکزی کشورهای نوظهور اقدام به خرید طلا در این سطوح خواهند نمود.
کارشناسان اقتصادی بر این باورند ، خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان، نگرانی ها نسبت به تاثیر اجرای سیاستهای انبساطی پولی بر کاهش ارزش ارزها و افزایش تقاضای خرید جواهرات منجر به درخشندگی مجدد طلا خواهد شد.
کارشناسان اقتصادی براین باورند علیرغم نزدیک شدن اونس جهانی طلا به سطح حمایتی 1250 دلار هنوز فرصت جذابیت مجدد این فلز وجود دارد.
بر اساس این گزارش، قیمت جهانی طلا از سه شنبه هفته گذشته تاکنون 10درصد سقوط کرده است. هفته گذشته نه فقط بحران مالی قبرس بلکه تنش در کره شمالی و جنوبی نیز موجب افزایش تقاضای خرید طلا نشد.
تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا قبل از کاهش به سطح حمایتی میان مدت 1250دلار در محدوده 1420 و 1430دلار ثابت باقی خواهند ماند.
صندوق سرمایه گذاری چین هم پیش بینی کرد بهبود وضعیت اقتصادی جهان طی ماه های آینده موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.
رئیس صندوق سرمایه گذاری چین در این باره تاکید کرد، طلا هنوز مهمترین بخش از ذخایر اقتصادی کشورهای مختلف را تشکیل می دهد. افزایش سریع رشد اقتصادی کشورهای نوظهور به این معناست که قیمت طلا در آینده افزایش خواهد یافت.
وی در ادامه افزود: به نظر من قیمت طلا در بلند مدت افزایش خواهد یافت. اگر وضعیت اقتصادی آمریکا بهبود یابد و نگرانی ها نسبت به بحران بدهی و مالی منطقه یورو کاهش یابد، قیمت طلا امسال بخشی از کاهش قیمت خود را جبران خواهد کرد.
البته در مقابل این اظهارات ، پیش بینی ها ی کاملا مایوس کنند ای هم وجود دارد, درهمین راستا , موسسه مالی نومورا پیش بینی کرد روند نزولی قیمت طلا که در چند روز اخیر آغاز شده ادامه خواهد یافت.
" تایلر برودا" کارشناس ارشد اقتصادی موسسه مالی نومورای ژاپن تاکید کرد قیمت طلا که در هفته جاری با شدیدترین کاهش خود در سی سال اخیر روبرو شده است همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهد داد.
بر اساس این گزارش ،وی در ادامه تصریح کرد: کاهش 9 درصدی قیمت طلا در روزهای اخیر افت بزرگ و چشمگیری است و به نظر من وضعیت بازار جهانی طلا در شرایط کنونی به شدت بی ثبات است. به نظر من این وضعیت در بازار طلا طی 6 تا 12 ماه آینده نیز ادامه خواهد یافت.
وی همچنین اظهار داشت: در شرایط فعلی واقعا خیلی سخت است که بخواهیم در خصوص وضعیت آینده بازار طلا پیش بینی و اظهار نظر کنیم ولی به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت باز هم کاهش خواهد یافت.
وی تاکید کرد به نظر من کاهش تقاضا برای سرمایه گذاری در طلا تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت این فلز داشته است و متاسفانه باید گفت قیمت طلا در کوتاه مدت بازهم کاهش خواهد یافت.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نكاتی كه در مورد اجرت ساخت باید بدانید

كمترین مزد ساخت مربوط به النگوهاست و سپس زنجیرها و بعد خرده‌ریزهایی شبیه آویزهای كوچك و از این قبیل. اتحادیه طلا و جواهر هر سال برای تمامی مصنوعات نرخ می‌دهد مثلا زنجیرهای 5 تا 10 گرمی 3200 تومان و خرده ریزها برای هر گرم 2850 تومان. به این صورت فروشنده موظف است این مبلغ را به قیمت طلای خام در بازار بیفزاید و سپس اجازه دارد 7درصد سود برای مغازه اش حساب كند كه این میزان به مبلغ اضافه می‌شود.


link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
طلای ایرانی یا خارجی ؟ جواب : طلای خارجی به هیچ وجه نخرید !

یكی از بازارهایی كه نوسان قیمت بسیار بالایی دارد، بازار طلاست. پس اگر می‌خواهید به عنوان سرمایه‌گذار در این بخش فعالیت كنید، یادتان باشد كه باید تفكر اقتصادی داشته باشید چون در غیر این صورت ضرر می‌كنید. طلاهای خارجی ورودشان به كشور ممنوع است و امروزه تنها 10 تا 15 درصد طلای مورد نیاز كشور از طریق واردات تامین می‌شود. اما اگر در جایی به چنین طلاهایی برخوردید، مزد ساخت خودشان را دارند كه بیشتر از طلاهای داخلی است.

شاید از اینجا و آنجا بشنوید كه طلای ایتالیا خیلی بهتر از زیورآلاتی است كه در ایران ساخته می‌شود اما اگر با جواهرفروشان باتجربه این موضوع را مطرح كنید به شما خواهند گفت كه طلای یزد در مقایسه با زیورآلات كشورهایی مانند ایتالیا و هند خیلی بهتر است كه بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزیین می‌شود و طرفداران خارجی هم دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تجربياتي از خريد و فروش طلا

امروز به دليل اين كه قيمت سكه تمام بهار آزادي طرح امامي به ۵۳۱۰۰۰ تومان –البته تا اين لحظه- رسيده و چشم و چراغ همه‌ي ايرانيان را روشن كرده است! به ذهنم رسيد تجربيات و دانسته‌هاي خود را در زمينه خريد و فروش طلا به محضر دوستان و سروران ارجمند عرض كنم:

تجربه اول: به هيچ طلا فروشي اعتماد نكنيد، مخصوصاً اگر آشنا باشد.

بنده تا قبل از ازدواج هيچ گونه تجربه‌اي در خصوص خريد طلا نداشتم. پس از پايان مراسم عقد و عروسي، تعدادي النگو و پلاك ناهمگون روي دست‌مان مانده بود كه چاره‌اي نداشتيم مگر اين كه همه را بفروشيم و طلاي يكدستي خريداري كنيم. به همراه همسرم به چند مغازه‌ي طلا فروشي مراجعه كرديم و پس از پرس و جوي قيمت و مشاهده‌ي طلاهاي چند مغازه، يكي را همسرم پسنديد و با فروشنده وارد مذاكره شديم. احساس كردم چه آدم متين و قابل اعتماد و منصفي است. هم طلاهايمان را گران‌تر از سايرين خريد و هم قيمت طلا‌ها را علي الظاهر خوب حساب كرد. خوشحال و خرم از مغازه خارج شديم و براي خريد گوشواره به مغازه‌ي ديگري رفتيم. ديدم قيمت طلاي ساخته را خيلي بالا مي‌گويد. عرض كردم ما همين الان ۵ تا النگو خريديم به فلان قيمت. فروشنده با اطمينان گفت: «امكان نداره!». فاكتور را به او نشان داديم و در كمال تعجب به ما نشان داد كه طلا را با قيمت ديگر و گران‌تري به ما فروخته است. بلافاصله به مغازه‌ي اولي مراجعه كرديم و گفتيم شما قيمت واحد را يك چيز گفته بودي و قيمت كل را جور ديگري حساب كردي. دستپاچه شده بود و دوباره خودش حساب كرد و گفت: «بله ظاهراً اشتباه شده است» 5 عدد النگو به پول آن موقع شده بود 90 هزار تومان كه بعد از محاسبه مجدد معلوم شد 10 هزار تومان زياد گرفته است. پول را پس گرفتيم و پيش طلا فروش دوم رفتيم.

طلا فروش دوم با يك ژست قهرمانانه از اين كه توانسته بود ما را راهنمايي كند، اعتماد ما را به خود جلب كرده بود و ما هم نه فقط آن يك بار بلكه بارها از او خريد كرديم. در يكي از دفعاتي كه براي خريد طلا پيش او رفته بوديم، همسرم از روي صداقت گفت: «ما ديگر به شما اعتماد داريم و مستقيم مي‌آييم پيش شما» از آن به بعد احساس كردم در برخي موارد قيمت‌ها را بالاتر از ساير مغازه‌ها حساب مي‌كند و اين موضوع در خصوص فروش يك ربع سكه برايم كاملاً مسجل شد. از آن روز به بعد او نيز برايم يكي بود مثل بقيه كاسب‌ها، به معناي واقعي كاسب!

تجربه دوم: در هنگام خريد طلا حتماً ماشين حساب با خود ببريد.

يكي از شگردهاي طلافروشان اين است كه هيچ گاه قيمت واحد هر گرم طلا را در فاكتور نمي‌نويسند و فقط به نوشتن وزن كل، عيار و قيمت كل بسنده مي‌كنند. اين موضوع باعث مي‌شود كه شما در همان لحظه متوجه نمي‌شويد بالاخره آيا قيمت را همان گونه كه به شما گفته بودند حساب كرده‌اند يا نه. اگر شما ماشين حساب همراه داشته باشيد، به راحتي با تقسيم قيمت كل به وزن كل مي‌توانيد اين را بفهميد و در صورت مغايرت به فروشنده بگوييد. سعي كنيد وزن را خودتان از روي ترازو بخوانيد، چون اين را بارها ديده‌ام كه در موقع خريد طلا، وزن آن را روند به پايين و براي فروش طلا وزن آن را روند به بالا مي‌كنند.

تجربه سوم: قيمت نهايي يك قطعه طلا چگونه محاسبه مي‌شود؟

قيمت نهايي يك قطعه طلا برابر است با وزن طلا ضربدر قيمت واحد كه قيمت واحد شامل قيمت طلاي خام (مثلاً 18 عيار) به اضافه‌ي اجرت ساخت به اضافه‌ي 7 درصد سود است. دقت كنيد اجرت ساخت قطعات مختلف طلا با هم يكسان نيست. مثلاً پلاك يا مدال كمترين اجرت ساخت و پس از آن النگو، زنجير، انگشتر، گوشواره، دستبند و سينه‌ريز به ترتيب مقام‌هاي بعدي در اجرت ساخت بالا را دارند. هر چقدر طلاي ساخته شده، بتواند توسط دستگاه و به راحتي قالب‌گيري و توليد شود، نظير النگو و زنجير، اجرت ساخت كمتري دارد. هر قدر ظرافت ساخت يك قطعه طلا مثل سينه‌ريز بيشتر باشد اجرت آن بيشتر است. همچنين كشور سازنده‌ي طلا نيز بر اجرت ساخت آن تأثيرگذار است، طلاي ساخت ايتاليا از طلاي ايراني به مراتب گران‌تر و ظريف‌تر است. برخي طلاسازان اصفهاني دستگاه‌هاي ساخت طلا را از ايتاليا وارد كرده‌اند كه اگر چه توليدات‌شان به كيفيت طلاي ايتاليايي نيست ولي از طلاي داخلي بهتر است. دقت كنيد طلاي اصفهان را به اسم طلاي ايتاليا به شما نفروشند. (اين مورد كاملاً تجربي و شهودي است و آن قدر بايد طلا ببينيد تا بتوانيد فرق آنها را متوجه شويد)

تجربه چهارم: سكه بهار آزادي را از مراكز بورس سكه، مثل بازار يا چهارراه استانبول تهيه كنيد.

قبل از خريد سكه ابتدا از طريق اينترنت* يا روزنامه از قيمت آن مطلع شويد و ترجيحاً سكه را از مراكز بورس فروش طلا تهيه كنيد. دليل آن اين است كه اولاً شما سكه را از مغازه‌اي مي‌خريد كه خودش سكه را براي شما وكيوم مي‌كند و به شما بابت خريد سكه فاكتور مي‌دهد. خيلي از طلافروشان براي سكه فاكتور نمي‌دهند يا اين كه قيمت‌شان از قيمت روز سكه بالاتر است، اگر هم به آنها اشكال كنيد مي‌گويند: «اين قيمت‌ها را روزنامه‌ها براي دلخوشي مردم مي‌گويند». ضمناً قيمت سكه در مراكز بورس با هم برابر نيست. يكي از دفعاتي كه به چهار راه استانبول رفته بودم قيمت سكه تمام بهار آزادي تا 3000 تومان اختلاف داشت. يعني شما با اندكي گشت و گذار مي‌توانيد از مغازه‌اي كه ارزان‌ترين قيمت را نوشته، سكه بخريد.

تجربه پنجم: در زمان خريد برليان، حتماً شناسنامه‌ي طلا و جواهرات را از فروشنده دريافت كنيد.

به نوع خاصي از الماس تراش خورده كه نور را به زيباترين شكل ممكن ساطع مي‌كند، برليان اطلاق مي‌شود. اولاً اين كه دقت كنيد اصطلاح «طلاي اتمي» براي شيشه‌ي تراش خورده‌اي به كار مي‌رود كه در ساخت طلاي جواهردار استفاده مي‌شود. اين شيشه هيچ ارزشي نداشته و در زمان فروش طلا از وزن اصلي آن كم مي‌شود. اما برليان با واحد قيراط محاسبه شده و در زمان فروش طلا، بر اساس شناسنامه‌ي جواهرآلات كه تعداد، نوع و وزن برليان‌هاي به كار رفته در آن را مشخص كرده محاسبه مي‌گردد. لذا حتماً علاوه بر فاكتور شناسنامه‌ي جواهرآلات داراي سنگ‌هاي قيمتي را از فروشنده دريافت كنيد، يا حتي المقدور وي را متقاعد كنيد آنها را در فاكتور به طور كامل قيد نمايد.

تجربه ششم: عيار طلا چگونه محاسبه مي‌شود؟

معمول‌ترين عيار طلا در ايران عيار 18 است كه منظور از 18 نسبت 18 به 24 است كه حاصل تقسيم عدد 75 صدم يا 750 هزارم مي‌شود. از همين جهت است كه پشت طلاهاي 18 عيار عدد 750 نقش بسته است. اين عدد به معني آن است كه 75 درصد اين قطعه، از طلاي خالص است و مابقي از مس يا نيكل است. البته به ندرت طلاهاي با عيار كمتر از 18 در بازار موجود است. رتبه بعدي طلاي عيار 21 است كه در پشت اين گونه طلاها عدد 900 به معناي 90 درصد طلاي خالص نقش بسته است. طلاي خالص يا 24 عيار نيز به اصطلاح شمش ناميده مي‌شود كه معمولاً با اين عيار براي ساخت جواهرآلات استفاده نمي‌شود و صرفاً ارزش تجاري دارد نه ارزش تزئيني.

تجربه هفتم: نكاتي در باب تعويض طلاي نو با كهنه.

فرض كنيد كه همسر شما از طلاي فعلي‌اش خسته شده و اين قدر جاري و خواهر شوهر توي سر آن طلاهاي بدبخت زده‌اند كه في‌الحال كاري واجب‌تر از طلاهاي سركار علّيه نيست. وقتي براي اين امر به بازار طلافروشان مراجعه كرديد، طلايي كه مي‌خواهيد بفروشيد را به مغازه‌هاي مختلف عرضه كنيد، آن وقت متوجه مي‌شويد كه قيمت‌هاي مختلفي براي يك مجموعه طلاي واحد به شما گفته مي‌شود كه ناشي از تفاوت ترازوها، تفاوت قيمت خريد است. برخي طلافروشان وقتي مطمئن شدند كه خريد طلاي شما قطعي است، طلاي شما را به قيمت پايين‌تر از متعارف بر‌مي‌دارند. يعني به نوعي احساس مي‌كنند دست شما زير سنگ است و هر قيمتي آنها بگويند شما مي‌پذيريد. در اين گونه موارد حواستان به قيمت‌هاي قبلي كه به شما گفته شده باشد و اگر فروشنده خيلي روي قيمت خودش اصرار كرد، ابتدا برويد در يكي از فروشگاه‌هاي قبلي كه بالاترين قيمت را گفته، طلاي خود را بفروشيد و از فروشنده‌ي آخر فقط طلا را بخريد. ضمناً به ياد داشته باشيد كه در زمان معاوضه شما چون به دو صورت داريد به طلافروش سود مي‌رسانيد او بايد قيمت طلاي فروخته شده را با شما ارزان‌تر حساب كند.

تجربه هشتم: در روزهاي شلوغي طلافروشان مثل روز مادر و شب عيد طلا نخريد.

خريد طلا يك كار دقيق و حساس است. وقتي شما روز شلوغي را براي اين كار انتخاب مي‌كنيد با چند مشكل اصلي روبرو هستيد. اولاً مغازه‌ي طلا فروش سرشار از جمعيت است و آرامش و تمركز لازم را نداريد. ثانياً خيلي از كارهاي خوب در اين روز به فروش رفته و شما شانس كمتري براي انتخاب گزينه‌هاي جديد داريد. ثالثاً و از همه مهم‌تر طلافروش در روزهاي شلوغ كم‌حوصله‌تر است و امكان دريافت تخفيف از وي به مراتب كمتر خواهد بود.

تجربه نهم: چيزي بين 2 تا 3 درصد از قيمت كل طلا را چانه بزنيد.

به جز سكه بهار آزادي كه قيمت مقطوعي دارد، بنده تقريباً در همه‌ي خريد‌هايم چيزي حدود 2 تا 3 درصد قيمت كل طلا را چانه زده‌ام. اصلاً از چانه زدن خسته نشويد و مطمئن باشيد با كسر اين مبلغ نيز، طلافروش سود بسيار خوبي به جيب خواهد زد. ضمناً تخفيف را از مبلغ كل پايين‌تري شروع كنيد تا نهايتاً فروشنده به دو سه درصد كمتر رضايت دهد.

خرید طلا یكی از خریدهایی است كه بیشتر مورد علاقه خانم‌هاست اما همین خرید به ظاهر ساده، ریزه‌كاری‌های خیلی مهمی دارد كه باید آنها را به خاطر بسپارید؛ نكاتی مانند اجرت ساخت، ضمانت جواهرات یا مورد اعتماد بودن مغازه طلافروشی موضوعات مهمی است كه باید هركسی در مورد آن اطلاعات دقیقی داشته باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مزد ساخت

مبنای مزد ساخت طلا و جواهر براساس طرح آن تعیین می شود. طلاهایی که با ماشین و در تیراژ بالا ساخته می شوند مزد ساخت پایین تر و آن هایی که کار دست و محدود تر است، مزد ساخت بالاتری دارند اما به این معنی نیست که تمام طلاهای ساخت ماشین کم اجرت هستند بلکه پیچیدگی طرح و نوع سوار شدن سنگ ها روی بالا بردن هزینه اجرت تاثیر می گذارد. معمولا افرادی که به طلا تنها به عنوان خرید سرمایه نگاه نمی کنند و جنبه تک بودن و زیبایی آن برای شان حائز اهمیت است، برای داشتن یک طرح منحصر به فرد، حاضرند برای ساخت آن هر هزینه ای را بپردازند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
زیبایی و درخشندگی، کمیابی و با دوام بودن؛ سنگ برلیان که گونه ای از الماس است از نظر درخشش و دوام بالاتر از دیگر سنگ هاست و از آنجایی که مدیریت خوبی از ابتدای اکتشاف روی آن انجام شده بازار عرضه و تقاضای خوبی هم دارد اما سنگ های زمرد و یاقوت کبود کمیاب تر هستند و کیفیت بالای آن ها ارزش زیادی دارد و باعث گران بها شدن روزافزون آن ها می شود اما تشخیص مرغوب بودن تمامی سنگ ها از عهده افراد عادی خارج است. برای مثال ممکن است شما انگشتر برلیانی بخرید که فروشنده مبلغ زیادی بابت سنگ کار شده روی آن بگیرد اما هنگام فروش متوجه شوید که برلیان به کار رفته در انگشتر به دلیل تراش بد و داشتن ناخالصی و… نامرغوب بوده و ارزش پول پرداختی شما را نداشته است. برای جلوگیری از این مشکل تنها راهی که می ماند این است که از جواهر فروشی هایی خرید کنید که معتبر باشند و جنس خریداری شده را تضمین کنند. جواهر فروشی های معتبر هنگام فروش تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد از پول پرداختی شما را کسر می کنند درصورتی که اگر فاکتور معتبری نداشته باشید هنگام فروش جواهر ممکن است ضرر زیادی متحمل شوید. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
به طور کلی ۴نوع سنگ قیمتی (الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز) داریم و تعداد زیادی سنگ های نیمه قیمتی مانند آمیتیس، سیترین، توپاژ و… که پیاده شدن این سنگ ها روی طلا آن را به جواهر تبدیل می کند. این که هنگام خرید جواهر چه سنگی را در اولویت قرار دهید یا تشخیص مرغوب بودن سنگ، دغدغه بسیاری از خریداران جواهر است link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دسته اول آن هایی هستند که علاقه زیادی به تزئینات ظاهری شان دارند و این اقلام جزو لاینفک زندگی روزمره، مهمانی ها و جشن های شان به حساب می آید.

دسته دوم را آن هایی تشکیل می دهند که خرید جواهرات ارزشمند را بهترین و مطمئن ترین پس انداز می دانند وسومین دسته هم تلفیقی از ۲گروه را تشکیل می دهند. بی شک شما هم جزو یکی از این ۳ گروه هستید که خواندن این مقاله را به دلیل علاقه مندی به طلا و جواهرات و آشنایی بیشتر با این صنعت انتخاب کرده اید. اگر دوست دارید همیشه در یک جمع بدرخشید، یک سرمایه گذاری مطمئن را تجربه کنید و از همه مهم تر سرمایه تان هر روز بیشتر شود نکات مندرج در این مقاله بهترین راهنما برای یک انتخاب مناسب خواهد بود.

● طلایی که طلایی نیست

درست است که نخستین تصویری که از طلا به ذهن مان می رسد زرد یا سفید است اما در واقع طلا با یک سری فرایندهای شیمیایی و ترکیب با سایر فلزها و عملیات آبکاری درهر رنگی (قرمز، مشکی، زرد، صورتی، سبز و… ) می تواند باشد. برای مثال طلای قرمز از ترکیب آلیاژ مس، طلای سفید از ترکیب پلادیوم یا نقره به دست می آید و از ایندیم برای آبی کردن طلا استفاده می شود. در واقع تنوع رنگی زیاد طلا غیر از طرح و مدل یکی از راهکارهای رونق بخشیدن به این صنعت شده است. بعضی از فروشندگان طلای سفید را هنگام فروش گران تر می فروشند اما ارزان تر از طلای زرد می خرند. هرچند طلای زرد موقع آب کردن مرغوب تر است اما این اختلاف بسیار ناچیز است و باید بدانید که چنین قانونی وجود ندارد.

● پرطرفدارترین ها

صابون مد به تن صنعت طلا و جواهر هم خورده و همواره شاهد طراحی های جدید از طراحان این صنعت هستیم. بر خلاف سال های گذشته که طلای سفید خیلی مورد توجه بود، امسال طراحان صنعت طلا و جواهر به دلیل رونق بخشیدن به این صنعت و ایجاد تنوع بیشتر از رنگ زرد و رز گلد در طراحی های خود استفاده کرده اند و برای خانم هایی که پیرو مد روز هستند خرید این رنگ ها بیشتر از طلای سفید توصیه می شود. استفاده از طلا روی چرم و استفاده از سنگ های مصنوعی هم یکی از راه هایی است که علاوه بر ایجاد سبک، به علاقه مندان طلا این امکان را می دهد با بودجه ای که در اختیار دارند یک طلای به روز و مناسب برای خودشان یا برای هدیه دادن تهیه کنند.

● عیار طلا

عیار واحد اندازه گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران بهاست. عیار طلا معمولا از واحد کامل ۲۴ بیان می شود برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹/۹۹ درصد طلا و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده است. طلای خالص به دلیل نرمی زیاد برای ساخت بیشتر وسایل مناسب نیست و به همین دلیل بیشتر طلایی که در جواهرات به کار می رود طلای خالص نیست. در ایران از عیار ۱۸ استفاده می شود اما در کشورهای عربی عیار طلا بین ۲۰تا ۲۴ متغیر است و در کشورهای اروپایی یا ایالات متحده معمولا از عیار ۱۴ استفاده می شود.

● طلاهای خارجی

برندهایی مثل بولگاری یا تیفانی جزو برترین برندهای طلا و جواهر در دنیا هستند اما قیمت بالا و تولید محدود بازارشان محدود به قشر خاصی از جامعه است. در ایران به دلیل حمایت از تولید کنندگان داخلی هیچ کدام از این برندها به طور رسمی نمایندگی ندارند. در حال حاضر صنعت طلا و جواهر در کشورهایی مثل ترکیه، ایتالیا و تایلند به دلیل حمایت دولت این کشورها از این صنعت و طراحانش تنوع زیادی پیدا کرده است. هرچند ایتالیا یکی از مطرح ترین کشورهای در حال ساخت طلا و جواهر است ولی در حال حاضر از نظر تنوع طراحی، تیراژ تولید، کیفیت کار و در مجموع همه این موارد کشور هنگ کنگ حرف اول را در دنیا می زند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
فنون خرید طلا و جواهرات برای مشتری : خرید طلا از لحظه ای که یک خانم و یا آقا به طور مثال انگشتری از طلا را در پشت ویترین می بیند شروع می شود و پیکار مشتری و مغازه طلا فروشی آغاز می گردد در مقاله های گذشته تاثیر ویترین بر نوع آغاز این پیکار را عرض کردیم . لحظه شروع با سلام مشتری و قیمت گیری انگشتر طلا آغاز می گردد ، این انگشتر طلا چند است >؟ مغازه طلافروشی : 1.480.000 تومان - لحظه ای صبر کنید این قیمت از کجا آمده !! به صورت کامل برای شما خواهیم گفت : مثلا در تاریخ مورد نظر طلا گرمی 100 هزار می باشد یعنی هر گرم طلای 18 عیار 100.000 تومان است که این قیمت در تابلوی اکثر طلا فروشی ها نوشته شده و ثبت شده می باشد ، حال اگر وزن انگشتر مورد نظر انتخابی فقط 10 گرم باشد و هرگرم طلا 100 تومان باشد در نتیجه :

قیمت انگشتر : وزن انگشتر * قیمت هر گزم طلا = 1.000.000 تومان می باشد ، پس چرا مغازه طلا فروشی قیمت 1.480.000 تومان را اعلام میکند خوب مسلما شما میدانید که قیمت اعلام شده برای هر گرم طلای 18 عیار قیمت طلای خام می باشد و کاری که شما خریداری می کنید به اصطلاح کار ریخته یا پخته می باشد ، پس کار خام + اجرت = کار پخته ، پس اجرت کار به قیمت انگشتری اضافه میشود ولی بازهم این اندک مقدار به اندازه 480.000 تومان اختلاف قیمت کفایت نمی کند . پس مقداری سود هم مغازه طلافروشی برای خود تایین می کند که معمولا اگر طلافروش منصف باشد مقدار 7 درصد سود برای خود کنار می گذارد و همچنین ارزش افزوده یا همان مالیات بر ارزش افزوده نیز به کار اضافه میشود . پس متوجه شدید این اختلاف 480.000 تومانی شامل 1 - اجرت 2 - سود طلافروش 3- مالیات بر ارزش افزوده می باشد . پس آگاهانه برای خرید طلا از طلافروشی گام بردارید با شنیدن قیمت تعجب نکنید ، اجرت کار معمولا هر ساله توسط اتحادیه اعلام میشود ولی باید توجه داشته باشید که این اجرت فی ما بین انگشتر و دستبند و النگو متفاوت است . نکته : النگو اجرت ساخت بسیار پایینی دارد در حد 3.000 تومان و به همین ترتیب هرچه کار پیچیده تر میشود کار دارای اجرت ساخت بیشتری میشود ، معمولا این رقم بیشتر از 15.000 تومان نمیباشد . واگر بود باید یا به کار یا به طلا فروش شک کرد . البته این رقم فقط برای خرید طلا میباشد و خرید جواهرات (سنگهای سوار شده بروی طلا) متفاوت است . این توضیحات برای خرید طلا بوده و فروش آن دارای شرایط دیگری است که در ادامه توضیح داده خواهد شد .

خرید جواهرات : خرید جواهرات به گستردگی یک دریا و حتی بیشتر از آن به گستردگی زمینی میباشد که روی آن سکنا داریم زیرا سنگ های جواهرات هم به گستردگی زمین می باشد ولی سنگ های رایج در بازار معمولا به چهار یا پنج عدد بسنده می کند که شامل : برلیان (الماس) - زمرد - یاقوت - عقیق - فیروزه و ... و در بعضی موارد توپاز می باشد . سود جواهرات بین 25 تا 30 درصد می باشد و همچنین قیمت برلیان و سنگ به صورت مجزا محاسبه میشود به طور مثال هر قیراط برلیان تک پیک قیراطی (هر 200 سوت یکپنجم گرم یک قیراط است) 680.000 تومان است . خرید جواهرات رایج در بازار تهران که از سنگ های برلیان اتمی استفاده شده است معمولا وزن برلیانهای اتمی را در هنگام خرید با وزن طلا محاسبه میکنند و در هنگام فروش وزن آن را از طلا کم کرده و خریداری می کنند یکی از دلایل به صرقه بودن خرید طلا به جای جواهرات همین کسر وزن سنگ ها می باشد .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
خرید طلا و جواهرات از خریدهایی می باشد که دارای رمز های و داستانهای بسیاری است و صد البته مهارت های ابتدایی را طلب می کند ، بگذارید برای شروع خرید طلا را از خرید جواهرات به صورت کامل جدا کنیم و سپس به آموزش فن خرید و فروش طلا و جواهرات بپردازیم . حال باید بدانید که هر مصنوعی که از طلای 18 عیار تهیه میشود و دارای سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی باسد را جواهرات گویند به طوری که وزن جواهر و یا سنگ نیمه قیمتی بر وزن طلا غلبه کند و مصنوعات طلا همان کارهای خام و خالص طلای 18 عیار (در ایران) را گویند که بدون هرگونه سنگی ارائه میشود link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


طلا و جواهر پس‌ از استفاده‌ به ‌مدت‌ طولانی، در اثر مجاورت‌ با بدن‌ كثیف‌ می ‌شوند. اگر به‌ دنبال‌ راهكاری‌ برای‌ تمیز شدن‌ طلا و جواهر و زینت ‌آلات‌ خود هستید، این مطلب را با دقت‌ بخوانید

شست و شوی طلا و جواهر

طلا و جواهر پس‌ از استفاده‌ به ‌مدت‌ طولانی، در اثر مجاورت‌ با بدن‌ كثیف‌ می ‌شوند و رنگ‌ و جلای‌ اولیه‌ را از دست‌ می‌ دهند. اگر به‌ دنبال‌ راهكاری‌ برای‌ تمیز شدن‌ طلا و جواهر و زینت ‌آلات‌ خود هستید، این مطلب را با دقت‌ بخوانید.

تمیز كردن‌ طلا و جواهر :

برای‌ این‌ کار دو روش‌ توصیه‌ می ‌شود :

الف) با مخلوط كردن‌ جوش‌ شیرین‌ و مایع‌ ظرفشویی،‌ خمیری‌ تهیه‌ كنید. طلا یا جواهر را به‌ خمیر آغشته‌ كنید و بعد از چند دقیقه‌ با آب‌ بشویید.


ب) طلاها را در محلولی‌ از آب‌ و مایع‌ ظرفشویی‌، یا آب‌ و پودر لباسشویی‌ و کمی وایتکس قرار دهید. محلول‌ را به‌ همراه‌ طلای‌ داخل‌ آن‌ روی‌ اجاق‌ گاز جوش‌ آورید.


به‌ این‌ ترتیب، جرمی‌ كه‌ در لابه‌لای‌ طلا وجود دارد به‌ راحتی‌ خارج‌ می ‌شود. توجه‌ داشته‌ باشید كه‌ این‌ روش‌ برای‌ شست‌ و شوی‌ جواهر مناسب‌ نیست.

پس‌ از خارج ‌كردن‌ طلاها، آنها را بررسی‌ و با یك‌ مسواك‌ كوچك‌ تمیز كنید. سپس‌ با آب‌ بشویید و روی‌ حوله ‌ای‌ قرار دهید. برای‌ خشك ‌كردن‌ سریع‌ می ‌توانید از سشوار كمك‌ بگیرید.

تمیزكردن‌ جواهرات‌ بدل‌ :

برای‌ تمیز كردن‌ جواهرات‌ به‌ اصطلاح‌ اتمی، از جوش‌ شیرین‌ استفاده‌ كنید. به‌ این‌ صورت‌ كه‌ مقداری‌ جوش‌ شیرین‌ روی‌ سطح‌ نمناك‌ برس‌ مسواك‌ بریزید و آن‌ را به‌ آرامی‌ روی‌ این‌ جواهرات‌ بمالید تا براق‌ شوند.

نگهداری‌ از طلا و جواهر :

برای‌ نگهداری‌ صحیح‌ از طلا و جواهر آنها را در جعبه‌ های‌ خود قرار دهید.

همچنین‌ می‌ توانید دفترچه ‌ای‌ پارچه ‌ای‌ درست‌ كنید و طلاها را با سنجاق ‌قفلی‌ در آن‌ وصل‌ كنید؛ به‌ گونه ‌ای‌ كه‌ سطح‌ آنها به‌ هم‌ ساییده‌ نشود، زیرا در اثر سایش‌ از وزن‌ آنها كاسته‌ می‌ شود.

دفترچه‌ را در مكانی‌ امن‌ قرار دهید.

بازكردن‌ گره‌ زنجیر :

اگر زنجیر گردنبندتان‌ گره‌ خورد، آن‌ را روی‌ سطحی‌ صاف‌ و صیقلی‌ بگذارید و مقداری‌ روغن‌ بچه‌ در محل‌ گره‌ بریزید. سپس‌ با یك‌ سوزن‌ كلفت‌ به‌ آرامی‌ گره‌ را باز كنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نکاتی که هنگام خرید طلا و جواهر باید بدانید

صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارک‌هایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترین‌های طلا و جواهرفروشی‌‌ها را پر کرده‌اند، اما برای یک انتخاب خوب در دنیای طلا و جواهر باید به چند نکته توجه کنید. از جمله اینکه:

۱ـ اگر پوست‌تان سفید یخی است، ترجیحا به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید. درخشندگی طلای سفید، زیبایی و جلوه پوست‌‌تان را بیشتر می‌کند.

۲ـ اگر پوست‌تان گندمگون (رنگی مابین سفید و برنزه) است، استفاده از طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز برای جلوه پوست‌تان مناسب‌تر است.

۳ـ اگر پوست‌تان برنزه یا سبزه تیره است، ترجیحا از زیورآلاتی استفاده کنید که ترکیبی از طلای سفید و زرد باشند.

۴ـ در مهمانی‌های رسمی اگر تنها نگین انگشتر و یا نگین آویز گردنبندتان همرنگ لباس یا مکمل رنگ لباستان باشد، مناسب‌تر است.

. ۵گردنبند پهن، اصطلاحا اسپرت است و استفاده از گردنبند پهن در محافل رسمی چندان مرسوم نیست.

بهتر است که از این گردنبند‌ها در مهمانی‌های صمیمی و محافل دوستانه استفاده کنید. این را هم فراموش نکنید که اگر گردنبندتان پهن باشد و نگین‌های رنگی داشته باشد، چهره‌تان عبوس و گرفته به نظر می‌رسد.

۶ـ وقتی از گردنبند پهن استفاده می‌کنید، بهتر است از گوشواره صرف‌نظر کنید‌، چون بخشی از فضایی که برای جلوه‌ی گوشواره‌تان لازم است، توسط پهنی و درخشندگی گردنبندتان از بین می‌رود.

ضمنا بهتر است که رنگ سنگ‌های به کار رفته در جواهرتان با رنگ پوست‌تان هماهنگ ‌باشد.

۷ـ موقع انتخاب دستبند دقت کنید که دستبندتان تنگ نباشد و ضمنا آنقدر هم بزرگ نباشد که با کاهش وزن‌تان توی دست لق بزند یا از دست‌ بیفتد.

اگر دست‌تان نسبتا چاق است، دستبندی انتخاب کنید که کیپ دست‌تان نباشد. دستبندهای تنگ، دست‌تان را چاق‌تر از آن چیزی که هست، نشان می‌دهند.

در انتخاب دستبند باید راحتی دست را هم در نظر بگیرید. اگر دستبندتان باعث درد یا حس گرفتگی در مچ دست‌تان می‌شود، همیشه حس ناخوشایندی خواهید داشت و از خریدتان ناراضی خواهید بود.

۸ـ‌ اگر گوشواره‌ای با آویز بلند دارید، بهتر است از گردنبند صرف‌نظر کنید تا جلوه‌ی گوشواره‌تان بیشتر شود.

اگر گردنی کشیده و بلند دارید و اگر موهایتان کوتاه است یا اگر موهای بلندی دارید که همیشه جمع می‌کنید، بهتر است از گوشواره‌های بلند و پهن استفاده کنید.


اگر گوش‌های کوچکی دارید، ترجیحا از گوشواره‌های چسبان استفاده کنید.

۹ـ از طرح‌های جدید طلا و جواهر می‌توان به این موارد اشاره کرد: طرح‌های شوپارت ، که در آنها چندین جواهر در یک محفظه شیشه‌ای به صورت معلق قرار می‌گیرند.

کارهای مرصع کاری پنهان،که یک نگین بزرگ از به هم پیوستن چندین نگین کوچک‌تر تشکیل می‌شود به نحوی که از دور فقط یک تکه بزرگ نگین به نظر می‌رسد. و توری‌های بسیار نازک و ظریف، که برگرفته از طرح‌های ایتالیایی و سوییسی است.

۱۰ـ خطر بروز حساسیت‌های پوستی در استفاده از انگشتر، گردنبند، گوشواره و دستبند وجود دارد. اگر با نشانه‌هایی از حساسیت پوستی مواجه شدید، حتما برای درمان به پزشکان مراجعه کنید .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


جواهرات و سنگ‌ها اشعه و حرارت کیهانی را جذب نموده، سپس طبق خواص خود، پرتو و اشعه را به هاله‌ها و چاکراهای فرد منعکس کرده و به شخص نیرو می‌بخشد.

سنگ‌ها و جواهرات دارای - خواص مغناطیسی - خواص طبی - خواص سحری می‌باشد و باید دقیقا این خواص را شناخته و در رابطه با طبع و مزاج و عنصر خود و همینطور برج و ستاره خود، سنگ‌ها و جواهرات را انتخاب و از آن استفاده نمائیم.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
تاریخچه طلا و جواهر در ایران

با تامل در سیر تکاملی تمدن‌ها، متوجه می‌شویم که انسان‌ها در ادوار مختلف، همواره متناسب با سطح فرهنگ خود ؛به دنبال زیبایی و تزیینات بوده و برای ایجاد این تزیینات، از طبیعت و محیط اطراف، بهره گرفته‌اند.


در طی قرن‌ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر، مواد کمیاب و زیبا مانند: صدف، استخوان، سنگریزه، عاج، پنجهٔ حیوانات، چوب، سنگ، مروارید، مرجان و مینا، مواد قیمتی نامیده می‌شدند.


از این مواد، متناسب با طبیعت محل زندگی و فرهنگ، در تزیینات، بهره گرفته می‌شد. در این میان، ایران همواره سردمدار فرهنگ و تمدن، بوده و دارای سنن خاص خود در طراحی و استفاده از جواهرات، سنت‌ها ی خاص خود را به کار برده است.

جواهرات در ایران، تاریخچه کهن و پر فراز و نشیبی دارد. در ایران باستان، از جواهرات علاوه بر زیبایی برای رفع بلا و طلسم خدایان بد سرشت، استفاده می‌شد همچنین جواهرات، نشان دهنده مقام اجتماعی شخص و اصالت خانوادگی او نیز بود.

در ایران برای ساخت جوارهات، از طلا، نقره، و برنز و انواع سنگ‌های رنگی استفاده می شده است و از آن جا که ایرانیان اهمیت زیادی به تجمل و آراستگی می‌دادند، از نظر جواهرات برای تزئین لباس‌ها، آرایش مو و ساخت ظروف استفاده می‌کردند و از این نظر، ایرانیان در هر دوره تاریخی، دارای سبک و نقش و نگارهای ویژه‌ای شدند.

سرانجام از قرن نوزدهم، با نفوذ اروپائیان به ایران، بسیاری از تکنیک‌ها و سبک‌های ایرانی کمر نگ و کمرنگ تر شدند، اما ایران، همچنان فرهنگ غنی خود را در دل اقوام و قبایل خود حفظ کرد و بدین ترتیب برخی مدل‌های سنتی، در بین قبایل، از جمله اقوام کرد، ماندگار شد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


مردم ساکن فلات ایران با ساخت جواهرات و زیورآلات و تزئینات در 2000 سال قبل از میلاد نشان دادند که علاقه انسانها به زیبایی و تزئینات قدمتی طولانی دارد

مردم ساکن فلات ایران با ساخت جواهرات و زیورآلات و تزئینات در 2000 سال قبل از میلاد نشان دادند که علاقه انسانها به زیبایی و تزئینات قدمتی طولانی دارد.

این امر در هزاره اول قبل از میلاد با شکوفا شدن فرهنگ پربار ایران بطور چشمگیری گسترش یافت. این امر با یافته شدن اجساد تزئین شده با زيورآلات مختلف مربوط به این دوره قابل اثبات است.

استفاده از سنگ هاى قيمتى و همچنين جواهراتى با طرح هاى ساده و با اندازه های کوچکتر در دوره هخامنشیان و پارت ها ،متداول شد.شکوفایی هنر جواهر سازى ،مانند ساير هنرها در دوره ساسانیان اتفاق افتاد.

کيفيت و پيچيدگى زيورآلات و سکه هاى مربوط به اين دوره ،گواه بر اين امر است .پس از ساسانيان ،استفاده از نقره نيز متداول شد و قطعات طلا ،بيشتر ،توسط زنان استفاده مى شد.

پس از ورود اسلام به ايران هنر جواهرسازى ،تحت تاثير کانون هاى خنر اسلامى قرار گرفت و بدين ترتيب ،تغييراتى در اين هنر ايجاد شد،همچنين استفاده از سنگ هاى قيمتى و نيمه قيمتى و مينا کارى افزايش يافت .

در دو دهه اول پس از اسلام ،طرح ها به طرح هاى کلاسيک روم شرقى محدود مى شد ؛اما در قرن هاى 9 تا 12 ،مدل هاى اسلامى ،آميخته اى از طبيعت و اشکال هندسى بود ودر قرن هاى بعدى ،ايرانيان از طلا ،نقره و برنز ،در ساخت زيور آلات استفاده مى کردند و همچنين ساخت طلسم و استفاده ازطر ح هاى سمبليک متداول شد.

بوميان، قرن‌ها پيش، طبيعت را به خود حلقه‌آويز مي‌کردند. آنها معتقد بودند طبيعت، تمام قدرت جادويي خود را در گل و برگ و چوب و سنگ ذخيره کرده و آنهايي که حلقه‌اي از گل يا نخ يا سنگ به دور گردن و کمر خود مي‌آويزند، قدرت طبيعت را به بهاي رواج زيبايي مي‌خرند.

تاريخ بشريت از تاريخ زيورآلات جدا نيست. گرايش به زيبايي و زيباتر شدن هميشه در همه جا وجود داشته. با ظهور اولين مدسازان ماقبل تاريخ (نخستين انسان‌هايي که به لحاظ آناتوميک مي‌توان آنها را انسان مدرن ناميد) قدرت‌هاي جادويي و نمادين زيورآلات به سراپاي تاريخ بشريت آويخته شد.

حالا هم برخي از مردم با اين باور که ارواح شرور از خانه و خانواده‌شان دور مي‌شود، نماد دلفين يا اسب تک‌شاخ را روي سنگ مي‌تراشند و بر سر در خانه‌شان نصب مي‌کنند.

برخي مسيحيان براي دفع ارواح بد و خبيث، دوري از گناه، حمايت در برابر انواع خطرها و دشمني و نجات‌ زن باردار حين زايمان، شمايل مسيح و حواريون را از طلا و کهربا مي‌سازند و روي ميز دعا مي‌گذارند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
به نسبتی که از سنگ‌های گرانتری استفاده می‌کنید، به همان نسبت نیز خواص درمانی و ماورائی بیشتری را دریافت خواهید کرد و با نیروهای کیهانی قویتری در ارتباط خواهید بود و این اثرات را به محیط اطراف خود پخش می‌نمایید. گاه سنگ‌های قیمتی با توجه به خواص درمانی و ماورائی که دارند، بیماری‌ها، درد و ناخوشبختی موجود در جسم فرد را به‌ خود جذب می‌کنند.

در صورتی‌که فرد مبتلا به کم خونی(آنمی)، از یاقوت و مرجان، استفاده کند، این دو سنگ رنگ خود را می‌بازند.
اگر فردی از نظر جسمی یا روحی سلامت نباشد، سنگ‌هایی مانند فیروزه، رنگ خود را از دست داده و یا رنگ آنها تغییر می‌کند. گاه برخی از سنگ‌ها از قبیل توپاز، زمرد و الماس، قدرت خود را به استفاده کننده می‌دهند. سرعت ارتعاشی برخی از سنگ‌ها از قبیل آمتیست و سفایر موجب بیداری روحی فرد می‌شود، یا پاسخ‌گویی فرد را در مقابل ادراکات افزایش می‌دهد.

از سنگ‌های خود استفاده کنید؛ آن‌ها را در صندوق‌های آهنی یا جعبه جواهرات محبوس ننمایید.
روح و جسم خود را از این نیروهای بی نظیر که طبیعت به شما ارزانی داشته است محروم نسازید.
اگر از سنگ‌ها برروی انگشت خود استفاده می‌نمایید، توجه کنید که سنگ‌ها طوری برروی انگشتر تعبیه شده باشند که پوست شما را مستقیما لمس نمایند، زیرا باین ترتیب قدرت بیشتری به شما منتقل می‌شود و بهتر می توانید از خواص درمانی و ماورائی آن ها استفاده کنید.
برخی از سنگ‌ها در هر دو صورت، تراش خورده و تراش نخورده، مفید هستند. با این همه برخی از سنگ‌ها می‌بایستی تراش خورده و صیقلی شوند، تا اثرات خود را ظاهر سازند. یاقوت کبود، هنگامی که تراش و صیقل خورده‌است، بالاترین اثر خود را نشان می‌دهد. برعکس آمتیست، به‌فرم خام و ‌کریستال، بهترین اثر خود را ظاهر می‌کند.
هنگامیکه سنگی را خریداری می‌کنید، درباره قیمت آن زیاد نگران نباشید. در نظر آورید که با صرف پول در خرید سنگهای قیمتی، از بیماری‌ها جلوگیری کرده‌اید. در غیر این‌صورت، ممکن است نیاز به پرداخت پول بیشتری برای ویزیت پزشک یا مخارج دارو و درمان داشته باشید. همچنین به‌جای خرید و استفاده از جواهرات نادر و بسیار گران، می‌توانید از سنگ‌های نیمه‌گران استفاده نمایید که فوائد بسیار دارند و می‌توانند جانشین جواهرات نادر و بسیارگران شوند. با این همه باید توجه کرد که سنگ‌های گرانبها مانند الماس، یاقوت، زمرد، سفایر، دارای خصوصیات معجزه آسایی هستند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
انواع خواص سنگهای قیمتی بسيارى از مردم حتى اهل فن به جواهرات و سنگها صرفا از ديد زيور آلات و زيبايى و يا ارزش قيمت آن مى نگرند اما بايستى اين مسئله را مد نظر داشته باشيم كه هيچ چيزى در اين دنيا بدون دليل و علت بوجود نيامده است . اگرما از چگونگى بوجود آمدن آن و خواص و فوائد آن اطلاع حاصل كرده باشيم ,در مى يابيم كه چگونه و در چه جايى از آن ها استفاده نمائيم , ميتوانيم نتيجه مطلو بى را كه خواهان آن هستيم بدست آوريم .
سنگ ها داراى خواص مغناطيسى و درمانى مى باشند و در حال حاضر با تكنولوژى پيشرفته اى كه بشر حاصل نموده از نور و اشعه در علم و صنعت و طب استفاده ميشود.
جواهرات و سنگ ها اشعه و حرارت كيهانى را جذب نموده , سپس طبق خواص خود, پرتو و اشعه را به هاله ها و چاكرا هاى فرد منعكس كرده و به شخص نيرو مى بخشد.سنگ ها و جواهرات داراى1- خواص مغناطيسى 2- خواص طبى 3 - خواص سحرى ميباشد و بايد دقيقا اين خواص را شناخته و در رابطه با طبع و مزاج و عنصر خود و همينطور برج و ستاره خود ,سنگ ها و جواهرات را انتخاب و از آن استفاده نمائيم
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,990,000
 • 3 4
 • آژانس مسافرتی صابری سیرتوس
510,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,090,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,150,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,790,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,190,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon