Icon
مـــــــــنو
اطلاعات مهم برای سفر به استانبول اگر میخواهید به استانبول سفر کنید بهتر اطلاعات مهم برای سفر به این شهر را داشته باشید.
-در ماه ژوئن در استانبول مسابقه Formula 1 برگزار میشود. توصیه میشود اگر میخواهید در آن روزها به استانبول سفر کنید خیلی زودتر هتل خود را رزو کنید.
-استانبول ۲ فرودگاه بین المللی دارد: بزرگ‌ترین فرودگاه، فرودگاه بین المللی آتاتورک در یسیلکوی، ۲۴ کیلومتری مرکز شهر می‌باشد که از طرف و قسمت اروپایی استفاده می‌شود اما در حال حاضر درون شهر است، فرودگاه جدید، فرودگاه سابیها جوکین در ۲۰ کیلومتری شرقی از طرف آسیایی و ۴۵ کیلومتری شرقی اروپایی مرکز شهر قرار گرفته‌است.
-هر سال در ماههای مارس و آوریل فستیوال فیلم در شهر استانبول برگزار میشود، دوست داران فیلم میتوانند در این ماه لذت بیشتری از سفر خود به استانبول ببرند.
-در شهر متنوع و رنگارنگ استانبول شما می توانید بسیاری از فعالیتهای فرهنگی و هنری نظیر اپراها ، رقصهای باله ، فیلم ها ، کنسرت ها ، نمایشگاهها و کنفرانسها را در یک جا گردهم مشاهده نموده و از آنها بهره مند شوید.
-در منطقه سلطان احمد تعداد زیادی از رستورانها که ساختمانهای آنها به جا مانده از دوران بیزانس و عثمانیها می باشد با شکل بازسازی شده خود پیش روی شما قرار دارد . با حضور در یکی از این رستورانها شما می توانید شبی بیادماندنی و دل انگیز را سپری نمائید.
-دستفروشان در روزهای یکشنبه اجناس خود را در حدفاصل منطقه صحافلار و بازارکاپاتی چارشی به مشتریان عرضه می کنند.
-استانبول مرکز برگزاری فستیوال های بین المللی در زمینه هنر و فرهنگ می باشد. در این شهر همه ساله در ماههای ژوئن و جولای فستیوالهای متعددی در زمینه های فرهنگی و هنری برگزار می گردد. در این فستیوالها که اغلب در مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می گردد هنرمندان بزرگی از کشورهای مختلف شرکت می کنند.
-تکسیم قلب سرگرمی‌ها و خرید شهر است. اغلب گردشگران این منطقه را برای اقامت انتخاب می‌کنند، هتل‌های خوبی با بهای مناسب و دسترسی خوبی نیز به سایر مناطق شهر دارد.
-سلطان احمد نیز مرکز بخش کهن شهر است، و اگر در این قسمت اقامت کنید، اغلب دیدنی‌های شهر به فاصله چند قدمی شما خواهند بود و صبح‌ها نوای اذان مسجد آبی را خواهید شنید.
-پیش شماره تلفنی: قسمت اروپایی 212 (90+)
-قسمت آسیایی 216(90+)
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهری که توسط سلطان ساخته شد که دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است.این مناظر از معماری زیبا، شهر را به یک نقطه ی فرهنگی و سیاسی و تجاری تبدیل کرده است. در اواسط ۱۵۰۰ میلادی جمعیت شهر تا ۱ میلیون نفر افزایش یافت و امپراطوری عثمانی در جای خود باقی ماند تا زمانی که شهر در جنگ جهانی اول توسط متفقین اشغال شد.
در سال ۱۹۲۳ بعد از جنگ ترکیه، استانبول بخشی از جمهوری ترکیه شد و با سرمایه گذاری با سرازیر شدن سرمایه در مرکز جدید آنکارا آغاز شد.
با این حال استانبول به رشد خود ادامه داد و میدان های عمومی، بلوارها، راه ها از ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۵۰ ساخته شد. در سال ۱۹۷۰ جمعیت استانبول با هجوم کردها به سرعت افزایش یافت و این شهر تبدیل به یک کلان شهر بزرگ جهانی شد. در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 2 میلیون نفر کرد در این شهر زندگی می کنند که بزرگترین گروه قومی را تشکیل می دهند.
زندگی اقتصادی در این شهر بنا به تولید محصولات متنوع از روغن زیتون تا تنباکو و وسایل الکترونیکی، دارای تنوع بسیاری است. بسفورس به علت حمل و نقل نفت، یکی از آبراه های شلوغ جهان است. امروزه بسیاری از جاذبه های تاریخی استانبول به فهرست میراث فرهنگی یونسکو اضافه شده اند. با توجه به تاریخ و جغرافیای آن، استانبول در سال ۲۰۱۰ پایتخت فرهنگی اروپا شد و قرار است در سال ۲۰۲۰ میزبان بازی های المپیک شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه محسوب می شود که مرکز فر هنگی تجاری این شهر نیز به حساب می آید
تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.جدا از مناره های و بازارهای جذابش، این پایتختِ پیشرفته، دنباله روی مد روز دنیا نیز هست که علاقمندان را از سراسر اروپا و آسیا به سمت خود جذب می کند.همچنین می توان کشتی و قصر زیبای را دو مورد از شاخص های منطقه سلطان احمد نام برد و البته موزه هنر مدرن استانبول که در این شهر جای خود را دارد.
در راستای پل ماهیگیران را میبینید که در حال یافتن شام شبشان در آبهای هستند در صورتی که کمی آن طرفتر خود را در بازار "
اگر اهل خیابان‌گردی هستید، محله‌های تاریخی استانبول مثل اورتاکوی و محله‌های بشیکتاش، بهترین جا برای کشف گوشه‌کنار شهر و فرهنگ و زندگی بومی‌هاست. یک نصفه روز سفر کردن به بخش آسیایی و دیدن استانبول غیر توریستی و زندگی کم سر و صدای مردمش هم خالی از لطف نیست. و البته شیرینی‌ها و خوراک‌های ترکی را هم نباید از دست داد که سخت‌گیرترین‌ توریست‌ها را هم سر اشتها می‌آورند: از یک طرف کوفته‌، دلمه، کومپیر و دونرکباب و بعد از آن هم لوکوم‌های نرم و شیرین به عنوان دسر. باید بدانید مشغول بازدید از دیدنی‌های استانبول باشید یا سرتان گرم گشت‌وگذار در مراکز خریدش باشد، در خیابان‌هایش قدم بزنید یا با ترامواها شهر را بالا و پایین کنید، در رستوران‌هایش غذاهای ترکیه را مزه کنید یا کنار بسفر شیرینی‌های محلی بخورید، همه و همه‌ی اینها لحظات منحصربه‌فردی‌ست که در استانبول تجربه‌اش می‌کنید. استانبول همه‌جور خوشگذرانی برای مسافرانش دارد.

بهترین زمان سفر به ترکیه :

بهترین وقت سفر به استانبول اواخر بهار و اوایل پاییز. البته تابستان‌ استانبول هم به خاطر جشنواره‌های هنری و کنسرت‌های بزرگش روی بورس گردشگری‌ست و مسافران زیادی به سمت خودش می‌کشاند؛ با این حساب می‌توانید تعطیلات نوروز استانبول را از نزدیک تجربه کنید یا اواخر تابستان و قبل از شروع فصل مدرسه‌ها با توجه به آب‌وهوای مناسب شهر، یک برنامه چند روزه برای سفر بچینید. البته اگر دغدغه‌ی مدرسه و دانشگاه ندارید، اوایل پاییز، هم دمای هوا مناسب‌تر است و هم شهر نسبت به تعطیلات نوروز و تابستان برای سفر خلوت‌تر است.
مهمترین معیار برای سنجش زمان مناسب برای سفر به ترکیه آب و هوا است، اگر مایل به دیدن روستاهای قدیمی ومناطق باستانی حاشیه مدیترانه هستید در این ماه ها چون دوباره کودکان به مدرسه میروند، موزه ها خلوت ترند و دمای هوا نسبتاً مناسب است، به خصوص آفتاب لذتبخش نیمروزی.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
این نمایشگاه وسایل ریخته گری و لوازم غیر آهنی استانبول محسوب می شود. در آن سرمایه گذارها خاور میانه باهم ملاقات می کنند.
این نمایشگاه یک گرد محل معروف برای جمع شدن صاحبان سرمایه است.
نمایشگاه فلزات غیر آهنی نیز بر روی امکانات، ماشین آلات و تجهیزات تولید و شکل دادن به فلزات غیر آهنی تمرکز می کند. بازدید کنندگان می توانند طیفی از ریخته گری تحت فشار (با فشار بالا و پایین) و کوره های صنعتی که یکی از لوازم مورد نیاز برای تولید فلزات غیر آهنی است را انتخاب کنند.

نمایشگاه تجهیزات و محصولات ریخته گری و فلزات غیرآهنی ترکیه صنعت ریخته گری ترکیه را به جهان پیوند می زند. این نمایشگاه محل مهمی برای ارتباط صنعت ریخته گری ترکیه به خریداران در سراسر جهان است. این نمایشگاه به دلیل تمرکز تخصصی خود در محصولات ریخته گری از شهرت جهانی برخوردار است. خریداران جهانی ریخته گری به دنبال شرکت در این نمایشگاه هستند و آن را در تقویم رویداد های خود ثبت کرده اند.

محصولات قابل ارائه در نمایشگاه بین المللی ماشین استانبول:

ماشین آلات و تجهیزات کارخانجات متحد
تجهیزات تولید ورق آهن و فولاد
سیستم های بارگذاری فلزات
کوره های قوس و القایی
کوره های صنعتی
ماشین آلات ریخته گری
ریخته گری تحت فشار (فشار کم و زیاد)
ماشین آلات آماده سازی شن و ماسه و دستگاه های هسته ای ماشین آلات و مواد تمیز کردن سطح
مواد خام و مواد مصرفی
مواد نسوز
ابزارهای آزمون و تجزیه و تحلیل
سایر محصولات دیگر در زمینه فولاد، فلزات غیر آهنی و ریخته گری


link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
نمایشگاه بین المللی طلا و جواهراستانبول یکی از قطب های جواهر منطقه استو از جمله معروف ترین نمایشگاه های دنیا محسوب می شود.
در ماه‌های مارچ و اکتبر در استانبول ترکیه برگزار می‌گردد. نمایشگاه طلا و جواهر استانبول با گرایش سنگ ها و جواهر آلات، با ایجاد بستری مناسب جهت ارائه محصولات به حرفه‌ای‌های این صنعت از سراسر دنیا، بعنوان نمایشگاهی شناخته شده در بخش طلا و جواهر شناخته می‌شود. نمایشگاه طلا و جواهر استانبول با بیش از سی سال سابقه درخشان، نقش بزرگی را در ایجاد ارتباطات تجاری و همچنین ارائه محصولات جدید شرکت‌ها ایفا می‌کند. در نمایشگاه طلا و جواهر استانبول می‌توان با آخرین نوآوری‌ها در ماشین آلات، مواد، محصولات و مجموعه‌های طلا، الماس، نقره، سنگ‌های قیمتی، مروارید و همچنین ساعت‌های گران قیمت آشنا گردید.
نمایشگاه طلا و جواهر استانبول در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی CNR استانبول ترکیه برگزار می گردد که فاصله ای بسیار نزدیک با فرودگاه بین‌المللی آتاتورک (۲ دقیقه از نزدیکترین سالن) دارد.
آمیگو گشت بعنوان برگزار کننده مستقیم تورهای نمایشگاهی، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات تور نمایشگاه طلا و جواهر 2016 استانبول به شرکت ها و دفاتر وابسته در این زمینه اعلام می دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور نمایشگاه طلا و جواهر استانبول است.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران آهسته گالاتا استانبول رستوران آهسته گالاتا استانبول بهترین رستوران شهر استانبول از طرف اتحادیه اصناف رستوران های ترکیه این رستوران رتبه یک این شهر می باشد.
رستوران آهسته گالاتا استانبول با انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را با قیمتی در حدود 21 الی 62 دلار میل کنید.شاید کمی گران باشد اما در عوض بهترین رستوران استانبول را تجربه کرده اید.
در رستوران آهسته گالاتا استانبول از صبح تا شام از سرویسهای مختلف آن برای صبحانه نهار و شام استفاده کنند.سرویسهای ویژه این رستوران قیمتی حدود 25 الی 100 دلار را در بر میگیرد.
کافه رستوران آهسته در خیابان اصلی محله‌ی گالاتا که مملو از انواع کافه‌ها و بوتیک‌های شیک است، قرار گرفته است. این کافه رستوران در روز، ساده و غیر رسمی و در شب، بسیار جذاب و وسوسه‌انگیز به نظر می رسد. خیلی بعید است که از کنار این رستوران رد شوید و وسوسه نشوید که در این رستوران غذایی بخورید. منوی شب این رستوران، بسیار مختصر و در عین حال جذاب و دلپذیر است که عمدتا شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد به همراه خوراکی‌های مختصری می‌شود. نوشیدنی‌های این رستوران، عمدتا به سبک نوشیدنی‌های ایرانی، نوشیدنی‌های سنتی ترکیه و منطقه‌ی خاور میانه سرو می‌شوند البته تغییراتی در این نوشیدنی‌ها داده شده است بدین منظور که تا حدودی سبک امروزی و مدرن نیز داشته باشند و از جمله غذاهای لذیذی که در منوی شب این رستوران قرار دارند ماهی دودی شده ، برنج کانادایی (wild rice) به همراه کشمش بی دانه و سبزی‌های معطر را می‌توان نام برد. منوی روز، غذاهای سبک‌تری را شامل می‌شود از جمله انواع سالاد و سبزیجات سالم و انواع بروسکتا در منوی روز گنجانده شده‌اند. نسبت به اندازه‌ی پرس غذاها، قیمت‌ها کمی در این رستوران بالاست اما برخورد گرم و صمیمی کارکنان و محیط دنج و شیک این رستوران، بالا بودن قیمت را جبران می‌کند.

آدرس: استانبول، خیابان اصلی محله ی گالاتا . سردار اکرم جاددِسی
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
رستوران میکلا استانبول با افتتاح رستوران میکلا استانبول در اواخر سال 2005 میلادی موج عظیمی از طرفداران هواداران سبک های غذاهای ترکیبی رو به سوی این رستوران دارد.
اين گروه خاص هنوز هم شيفته ترکيب فوق العاده سبک اسکانديناويايي و ترکي توسط آشپزهاي اين رستوران اند.
رستوران رستوران میکلا استانبول آخرين طبقه از ساختمان را با زاويه ديد360 درجه از شهر استانبول در اختيار خود گرفته است.
رستوران میکلا استانبول با دکور زيباي سبک اسکانديناويايي خود غذاهاي آشپز زبردست ترکي- فنلاندي به نام را براي شما سرو مي کند. همانطور که از اصليت اين سرآشپز انتظار مي رود غذاهاي اين منو را لذيذترين غذاهاي ترکيه اي و غذاهاي شمال اروپا تشکيل مي دهند. در ميان اين منو پوره ي بادمجان، پوره ي لوبياي سفيد، بره ي دودي و گوجه فرنگي خشک شده در آفتاب نيز به چشم مي خورد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بیمارستان آنادولو استانبول بیمارستان آنادولو استانبول زیر مجموعه بیمارستان جان هاپکینز است و در سال 2005 تاسیس شده است و یک بیمارستان 268 تختوابی محسوب میشود و دارای استاندارد های جهانی می باشد.

بیمارستان آنادولو استانبول تحت نظارت مجوز رسمی JCI، بهترین روش ممکن جهت مراقبت ازبیماران توسط متخصصان بهداشت واجد شرایط را فراهم می کند.
در بیمارستان آنادولو استانبول خدمات درمانی ویژه اعم ازخدمات سفروانتقال،محل اقامت،وجود هتل تایتانیک، گردش واوقات فراغت،داشتن مترجمین و امکانات دیگری را برای همراهان بیمار فراهم می کند.

آدرس : استانبول واقع درقبزه41400،جاده چایراوا،خروجی بایرام اوغلو، خیابان آناتولی، پلاک 1 است.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول بزرگترین شهربازی شهر استانبول می باشد که طی مراسمی توسط نخست وزیر افتتاح گردید.
شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول 13 کیلومتری میدان تکسیم قرار دارد و در قسمت اروپایی این شهر قرار گرفته است.
شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول سرگرمی و تفریح دارای پارک، مرکز خرید، پارک آبی و پارک موضوعی یا تم پارک و هتلVialand Palace Hotel است و در فضایی به وسعت یک میلیون متر مربع بنا شده است.ساخت این مجموعه عظیم از سپتامبر 2011 آغاز شد و در تاریخ 26 می 2013 درهای این مجموعه به روی علاقمندان باز گردید.
اردوغان در جشن افتتاح ویالند گفت بین سال های 1994 تا 1998 که وی شهردار استانبول بوده، این منطقه به عنوان معدن سنگ مورد استفاده قرار می گرفت.

در شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول اسباب تفریح و وسایل بازی فراوانی وجود دارد: Splash Coaster (ترن هوایی آبی) که ترکیبی است از آبشارهای طبیعی با لذت استفاده از ترن هوایی؛ Family Coaster (رولر کستر خانوادگی) یک تجربه لذتبخش خانوادگی؛ Rafting Ride یک ماجراجویی 700 متری در وسط یک آبشار وحشی، تونل وحشت، جت اسکی، سینما، King Kong در ارتفاع 15 متری و بولینگ از آن جمله است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک آبی دلفین استانبول پارک آبی دلفین استانبول یکی از مهیج ترین پارک های آبی استانبول به حساب می آید
پارک آبی دلفین استانبول امکانات زیادی داره و اسباب بازیهاش واسه تمام سنین مناسبه . پیر و جون میتونن از بازی با دلفین ها لذت ببرن و لحظات خوشی داشته باشن .
همونجور که میدونین پارک آبی دلفین استانبول تو منطقه باغچه شهیر قرار داره و چگونگی رفتن به پارک آبی دلفین استانبول ،
یکی از دغدغه افرادی هستش که میخوان ساعاتشون رو اونجا سپری کنن . خوشبختانه این پارک تو فصل شلوغ سال سرویس های رایگانی داره که سر ساعت تو محل های مشخص حاضر میشن . این سرویس ها مختص محله خاصی از شهر نیس و هرجای شهر که باشین راحت میتونین از اونها استفاده کنین .
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پلاژ یروک علی استانبول پلاژ یروک علی استانبول یک پلاژ خصوصی با کلی امکانات و خدمات رفاهی با چتر و سان بئداست.
نجات غریق حرفه ای در ساحل، اتاقهای خصوصی ، حمام خصوصی ، همچنین کلوپ یک رستوران و بار در همان محل دارد. همچنین حتی بانگلو هم کرایه میدن با آب گرم.هزینه ورود ۲۰-۲۵ یه ته له است و برای کودکان ۷ و زیر ۷ سال رایگان ، هزینه شامل چتر و سان بئد است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جشنواره دوسالانه استانبول به جشنواره ای گفته میشود که هر دوسال یک بار در این شهر برگزار می گردد.
هدف دوسالانه استانبول، ساخت فضایی مناسب برای هنرمندانی با فرهنگ‌های مختلف است تا با مخاطبان آثار خود دیدار کنند. به هر حال این جشنواره هم در این شهر سر و صداهایی به پا می‌کند؛ نمایشگاه آثار هنری معاصر که خیلی هم، کم از بینال ونیز ندارد.

جشنواره دوسالانه استانبول خیلی‌ها که موفق به دیدن بینال ونیز نشده‌اند، بینال را در استانبول تجربه می‌کنند؛ هم هوا خوب است، هم اتفاق‌های خوب در شهر در جریان است. هر دو سال این بینال، با یک تم جالب برگزار می‌شود. این بینال از اواسط سپتامبر شروع می‌شود و تا اواسط نوامبر ادامه دارد؛ اگر دنبال بهانه‌ای برای سفر هستیید، این روزها وقت خوبی است؛ هم بینال را ببینید، هم کلی خوش بگذرانید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 فستیوال مولانا و درویش‌های چرخان استانبول فستیوال مولانا و درویش‌های چرخان استانبول برای بزرگداشت شاعر بزرگ مولانا برگزار میگرددکه طرفداران زیادی هر ساله جذب می کند.
جشن «درویش‌های چرخان» در شب اُروس بیش از ٧٥٠ سال است که هر ساله برگزار می‌شود. موسیقی و رقص سماع مولانا، تم اصلی این جشن است. درویش‌ها دایره‌وار با رداهای سفید، ساعت‌ها سماع می‌رقصند و سالگرد یگانگی مولانا با معبودش را جشن می‌گیرند. طبعا برای ما ایرانی‌ها،‌ دیدن این مراسم یکی از بایدهای سفر پاییزی است که هر سال بین ۱۰ تا ۱۷ دسامبر برگزار می‌شود. البته قونیه هشت ساعتی با استانبول فاصله دارد اما طی کردن این فاصله به دیدن همچین فستیوالی می‌ارزد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جشنواره خرید استانبول هر ساله در این شهر برگزار می گرددجشنی که دیدنش و نباید از دست داد.
خیابان‌‌ها این روزها از همیشه زیباترند. مرکزخریدها بیست و چهار ساعته بازند. هر چیزی بخواهید، از برندهای معروف تا سوغاتی‌های محلی را با تخفیف‌های ویژه ٣٠ تا ٩٠ درصدی در حراج‌های‌ بزرگ جشنواره پیدا می‌کنید. در کنار خرید و خوشگذرانی، سرگرمی‌های دیگری هم هست؛ از نمایش و کنسرت‌های خیابانی گرفته تا تئاترهای عروسکی برای بچه‌ها. حتی رستوران‌ها هم تخفیف ویژه دارند و جاهای دیدنی دو ساعت بیشتر از همیشه بازند تا بعد از خرید، گشتی هم در استانبول بزنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
کمی بعد از فستیوال بزرگ خرید، استانبول غرق در موسیقی بلوز، جاز و فولکلور می‌شود. چهارم جولای سال ۱۹۸۴، استانبول در بین برنامه‌های متنوع جشنواره‌ی موسیقی بین‌المللی‌اش، میزبان کنسرت جازی از چیک کوریا و استیو کوجالا شد. این سبک موسیقی آن‌قدر مورد توجه قرار گرفت که طی سال‌های بعد، تبدیل شد به یک پای ثابت این جشنواره و از سال ۱۹۹۴، به عنوان یک برنامه‌ی مستقل، هر سال با سبک‌های موسیقی جاز، راک، پاپ، بلوز، رگی و کنسرت‌های موسیقی عصر نو اجرا می‌شود. این تنوع، در کنار نام‌داران اهالی موسیقی دنیا، هر سال مهمانان زیادی را به جشن موسیقی این شهر می‌کشاند. تا کنون موسیقی‌دانان برجسته‌ای از جمله آلدی میورا، کیت جرت، دیانا کرال، اریک کلپتون، جون بائز، استینگ، نورا جونز، استیو کاستلو، دد کن دنس، آلیشیا کیز و... در این جشنواره کنسرت‌هایی برگزار کرده‌اند. تا به حال ستاره های جاز مثل اریک کلپتون، لو رید و دایانا کرال و خیلی‌های دیگر در این جشنواره شرکت کردند و اجراهایی داشته‌اند. این فستیوال هر سال در اوایل ژوئیه برگزار می‌شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 فستیوال هیدیرِلِس استانبول فستیوال هیدیرِلِس استانبول حتی پای کارناوال های برزیل را به استانبول باز میکند.
همین فستیوال هیدیرِلِس استانبول است که هر سال آدم‌ها را در منطقه فاتح و اطراف آهیرکاپی دور هم جمع می‌کند تا فصل بهار را با هم جشن بگیرند.
در این کارناوال ترکی، شب و روز، موسیقی، رنگ، ریتم و زیبایی در خیابان‌ها موج می‌زند. سنت‌های جالبی برای جشن گرفتن بهار دارند که برای ما خیلی هم غریب نیست؛ پریدن از روی آتش و آرزو کردن، درست مثل چهارشنبه‌سوری خودمان یا اینکه آرزوهایشان را روی یک تکه کاغذ سفید به رودخانه می‌اندازند و خیلی‌ سنت‌های دیگر که باید از نزدیک ببینید. این فستیوال اواخر ماه می برگزار می‌شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
برج گالاتا استانبول برج گالاتا استانبول بهترین نمای شهر استانبول را داراست
برج گالاتا استانبول از محله بی اوغلو دیده میشود. این سازه بر روی تپه ای روبروی شاخ طلایی واقع شده است.
برج گالاتا استانبول از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به روی بازدیدکنندگان باز است. ورودی آن 11 لیره ترک است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بهترین مدل رفت و آمد در شهر استانبول پیاده روی محسوب می شود
پیاده روی به طوری که تمامی تصاویر را ثبت و ضبط کنید.
برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید حتما ژتون تهیه نمایید.
این ژتون‌ها سه لیر قیمت دارند و در باجه‌های بلیت‌فروشی ایستگاه‌های اتوبوس، تراموا و مترو می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. هر بار که وارد ایستگاهی می‌شوید باید یکی از این ژتون‌ها را خرج کنید. بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه از «آکبیل» استفاده کنید؛کارت الکترونیک کوچکی که در تمام وسایل نقلیه‌ عمومی قابل‌استفاده است و می‌توانید به مقدار دلخواه شارژش کنید. آکبیل هم ارزان‌تر از ژتون است و هم برای چند نفر هم‌زمان قابل‌استفاده‌ است
اتوبوس‌ها بیشتر در بخش آسیایی شهر استفاده می‌شوند و در محله‌های توریستی و پر‌رفت‌و‌آمد تردد ندارند؛ سیستم مسیر‌های آن‌ها هم پیچیده و گیج‌کننده است؛ بنابراین توصیه‌ ما استفاده از مترو و تراموا‌ست.
خط جنوبی مترو یعنی M۱ از فرودگاه آتاتورک تا آکسارای کشیده شده. « آکسارای» ایستگاه تراموا دارد و می‌توانید خیلی راحت به مناطق تفریحی توریستی و بافت قدیمی شهر برسید. خط شمالی مسیر کوتاهی است بین «شیشانه» و «حاجی‌عثمان» که برای سر زدن به میدان تقسیم و خیابان استقلال به کار‌تان می‌آید. تراموا هم وسیله‌ خوبی برای گشتی هیجان‌انگیز در شهر است: تراموای T۱ را می‌توانید در ایستگاه متروی «زیتون بورنو» سوار شوید که تا «کاباتاش» می‌رود، سپس به ایستگاه «فیندیک‌زاده» می‌رسید که جمعه‌بازار استانبول در آن برپا می‌شود. ایستگاه «لاله‌لی» نزدیک مرکز‌خریدی به همین نام است و همین‌طور ایستگاه آکسارای و مرکز خرید آکسارای. از ایستگاه «بیازیت» می‌توانید پیاده تا گرند‌بازار بروید و ایستگاه سلطان‌احمد هم که نزدیک مسجد آبی، ایاصوفیه و آب‌انبار بازیلیکا‌ست. و در آخر هم کاباتاش که نزدیک اسکله است و با «فانیکولار» (قطار زیرزمینی) به تقسیم می‌رود. فاصله‌ ایستگاه‌های ترموا حدود ۳-۴ دقیقه پیاده‌روی است
برای رفتن از بخش اروپایی شهر به بخش آسیایی آن، از قایق‌ها و کشتی‌ها استفاده می‌شود که با یک ژتون سه‌لیری طی بیست دقیقه شما را به مقصد می‌رسانند. این قایق‌ها از اسکله‌ کاباتاش در بخش اروپایی و اسکله‌های «کادیکوی»، «بوستانچی»، «مالتپه» و «کارتال» در بخش آسیایی حرکت می‌کنند و مسافران را به جزایر پرنس می‌برند که معروف‌ترین و بزرگترین آن‌ها، بیوک‌آداست که آخرین ایستگاه کشتی است
تاکسی‌های زرد هم که گران‌ترین وسیله‌ رفت ‌و ‌آمد‌ند و اگر وسایلتان زیاد باشد چاره‌ای جز استفاده از آن‌ها ندارید. حواستان باشد که تاکسی‌ها، تاکسی‌مترشان را روشن کنند تا از شما پول اضافه نگیرند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 چهارشنبه بازار فاتح استانبول چهارشنبه بازار فاتح استانبول بزرگترین بازار محلی شهر استانبول است.
با دو‌ تا سه هزار فروشنده، بساطی و دست‌فروش که در بخش آسیایی شهر واقع شده و در ۷ خیابان اصلی و ۱۷ خیابان فرعی منطقه، از صبح زود تا ۹ شب دایر است.
بسیاری از اهالی استانبول، مایحتاج خود از انواع خوراکی تا پوشاک و لوازم خانگی را از اینجا تهیه می‌کنند. اجناس این بازار با قیمت‌های مناسبی فروخته می‌شوند که معمولا در جاهای دیگر پیدا نمی‌کنید. از سلطان‌احمد یا «بی‌اغلو» با تاکسی می‌توانید به اینجا برسید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 شنبه بازار بشیکتاش استانبول یکی از بازارهای محلی که کلی دست فروش برای عرضه اجناس از آن استفاده می کنند
شنبه بازار بشیکتاش استانبول دست‌فروش‌های شهر استانبول و حومه شهر، هر شنبه از شش صبح تا غروب، اینجا می‌آیند تا کالاهایشان را بفروشند.
البته این بازار بیشتر برای لباس‌هایش معروف است، پس اگر به دنبال لباس‌های ارزان‌تری نسبت به سایر جاها هستید و البته هیاهوی دست‌فروش‌های خیابانی را هم دوست دارید، سری به اینجا بزنید. اغذیه‌فروش‌هاش هم خوراکی‌های خوشمزه‌ای دارند. از میدان تقسیم با اتوبوس می‌توانید به بشیکتاش برسید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بازار ادویه استانبول که به بازار مردم مصر هم معروف است علتش هم این که مصریان ادویه هاشون رو اینجا میفروختن .
امروزه بازار ادویه استانبول غیر از ادویه‌جات، سبزی‌های معطر، میوه‌های خشک و آجیل، انواع روغن، شیرینی‌های مختلف، چای و کالاهای دیگر هم اینجا فروخته می‌شود. شاید تنوع بی‌نظیر ادویه‌ها، فلفل‌های جورواجور، دارچین و چای‌های رنگی وسوسه‌تان کند که مشتی از هر کدام بخرید اما حواستان باشد که بعضی‌هایشان خیلی گران‌قیمت و کمیاب هستند. البته بازار ادویه کلا به گرانی معروف است و به نوعی انگار باید پول لذتی که از حضور در آنجا می‌برید را هم بپردازید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 گرند بازار استانبول گرند بازار استانبول یک بازار سرپوشیده با قرن عمر می باشدو دارای3000 حجره می باشد که شما را به یاد بازارهای ایران می اندازد.
گرند بازار استانبول سوای معماری زیبا و جذابیت تاریخی و هنری‌اش، قلب اقتصاد سنتی استانبول هم هست. می‌توانید لباس‌های سنتی، فرش و گلیم، ظروف چای‌خوری، صنایع دستی و سوغاتی‌های رنگارنگ ترکی بخرید یا دست‌کم از هیاهو و جنب‌و‌جوش بازار لذت ببرید. بهترین راه رسیدن به بازار، تراموا از ایستگاه «سلطان‌احمد» یا «سیرکچی» است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 خیابان استقلال استانبول شاخص ترین خیابان استانبول به طول 3 کیلومتر که از میدان شروع می شود که پر از جنب و جوش و بازارها و کافه ها که هر کسی رو جذب می کند.
خیابان استقلال استانبول را اگر نبینید، مثل این است که در پاریس باشید و به شانزلیزه سر نزنید.
انتهای خیابان استقلال استانبول هم حال‌و‌هوای دلچسبی دارد؛ مغازه‌هایی که ساز‌های قدیمی می‌فروشند، نقاشانی که آثار‌شان را حراج می‌کنند و لباس‌های دست‌دوز رنگارنگ. استقلال بهترین جا برای خرید همزمان با پیاده‌روی،گردش و خوش‌گذرانی است؛ بی‌دلیل نیست که آخر هفته‌ها حدود سه میلیون نفر در روز از این خیابان بازدید می‌کنند. با همه‌جور وسایل نقلیه‌ عمومی هم می‌توانید به میدان تقسیم برسید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید اولیویوم استانبول مرکز خرید اولیویوم استانبول حراجی بسیار بزرگ محسوب می شود اجناسی که کم کم دارند از گردونه‌ مد خارج می‌شوند با قیمتی بسیار مناسب مرکز خرید اولیویوم استانبول فروخته می‌شوند.
مرکز خرید اولیویوم استانبول می‌توانید پوشاک فصل گذشته‌ی بهترین برند‌های جهانی را با تخفیف‌های عالی بخرید. این مرکز خرید مدرن در محله‌ «زیتون‌بورنو»، ۱۱۸مغازه، ۶ سالن سینما، یک سالن تئاتر، یک سالن بولینگ بزرگ و چندین رستوران و کافه‌‌ خوب دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 مرکز خرید فروم استانبول مرکز خرید فروم استانبول جایی برای یک خرید مناسب و با قیمت مناسب است مرکز خرید فروم استانبول جایی است که همیشه چند تا از برند‌هایش تخفیف خورده‌‌ند برند‌های متوسط مثل اچ‌اند‌ام و ماوی را اینجا می‌توانید پیدا کنید. در ضمن، یک نمایندگی بزرگ «آی‌کیا» به این مرکزخرید چسبیده و برای بچه‌ها هم سرگرمی‌های بی‌نظیری مثل ژوراسیک پارک و یک آکواریوم بزرگ با کلی جانوران آبزی دیدنی وجود دارد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مرکز خرید کانیون مرکز خرید کانیون مرکز خریدی گران اما بی‌نظیربا کلی از برندهای مختلف از سراسر جهان.
در مرکز خرید کانیون برند‌هایی مثل بانانا‌ریپابلیک، تامی هیلفیگر و آن‌تیلور فقط اینجا شعبه دارند و البته رستوران‌های گرانی که در شهر رقیب ندارند.
معماری خاص و زیبای این مرکزخرید، یک جایزه‌ معماری مهم هم برده. این مرکز، سینمایی کروی‌شکل در میانش دارد که معمولا فیلم‌های مهم روز را نمایش می‌دهد. کانیون همیشه در فستیوال خرید حضور فعال دارد و می‌توانید لباس‌های مارک‌دار دلخواهتان را در حراج‌‌های آن بخرید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 مرکز خرید جواهیر استانبول مرکز خرید جواهیر استانبول بزرگترین مرکز خرید اروپا و ششمین مرکز خرید بزرگ دنیا که بیش از صد برند جهانی محبوب ، از پوشاک و جواهرات گرفته تا اسباب‌بازی و رستوران، در آن شعبه دارند.
مرکز خرید جواهیر استانبول در شش‌طبقه در مرکز شهر واقع شده و دسترسی راحتی دارد اما معماری‌اش کمی پیچیده و گیج‌کننده است. بهتر است قبل از رفتن، نگاهی به نقشه‌ طبقات و مغازه‌ها در وب‌سایتش بیندازید. برند‌های آشنایی مثل بنتون، آدیداس، اسپریت، کانورس، دبنهامز، لیوایز، زارا، مانگو و ماسیمو‌دوتی در جواهیر شعبه دارند. البته برند‌هایی مثل دیور، بربری و دی‌اند‌جی را اینجا پیدا نمی‌کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 قصر دلما بهچه استانبول قصر دلما بهچه استانبول قصری بسیار بزرگ و باشکوه در شهر استانبول می باشدقصری که از ۱۸۵۶ تا زمان تاسیس جمهوری ترکیه مرکز اداری عثمانی بوده است و در آنجا مراودات مالی صورت می گرفت و بعد از آن هم محل تصویب قرارداد‌های خارجی آتاتورک. دلما باغچه، که به ترکی یعنی «باغ پربار»، در میان باغی به سبک فرانسوی بنا شده و به خاطر ترئینات سبک روکوکو، شمعدان‌های چک و باکارا، راه‌پله‌ی کریستال و چلچراغ چهار‌هزار کیلوگرمیِ هدیه‌ی ملکه ویکتوریا معروف است. ساعت این اتاق از زمان مرگ آتاتورک تا به حال، ثابت مانده: ساعت نه و ده دقیقه‌ی دهم نوامبر ۱۹۳۸. link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 حمام خرم سلطان استانبول حمامی که در ۱۵۵۶ توسط معمار «سینان» و به دستور سلطان سلیمان ساخته و به نام همسر محبوبش خرم‌سلطان نامگذاری شد. این حمام که روبروی موزه‌ ایاصوفیه قرار دارد، لوکس‌ترین گرمابه‌ی سنتی در استانبول است؛ با حمام‌های جداگانه برای خانم‌ها و آقایان، دالان‌های شاهانه و اطاق‌های چوبی. از معماری بی‌نظیر این حمام ۵۰۰‌ساله‌ی گران‌قیمتِ تاریخ لذت ببرید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 پارک گلخانه استانبول پارک گلخانه استانبول که مردم استانبول به آن گلخانه می گویند
پارک گلخانه استانبول در اصل، باغ بیرونی قصر توپکاپی بوده که فقط خانواده سلطنتی به آن دسترسی داشتند .
امروزه یکی از پارک‌های مدرن شهر است پر از گل‌کاری‌های زیبا و به خصوص لاله‌های رنگارنگ. ضلع شمالی آن چشم‌انداز شگفت‌انگیزی به دریای مرمره و «گلدن هورن» دارد و در ورودی جنوبی آن «کوشکی» قرار دارد که سلطان از آنجا رژه‌ سربازان یا مراسم رسمی دیگر را تماشا می‌کرده و الان وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 جزایر پرنس استانبول جزایر پرنس استانبول یک جزیره کوچک و دیدنی معروف به آدلار می باشد.
که به ترکی یعنی «جزیره‌ها». هر روز کشتی‌هایی به این جزیره‌ها رفت و آمد می‌کنند و در چهار تا از آن‌ها توقف دارند. بزرگترین جزیره بیوک‌آدا‌ست که نمای ویلا‌های آن روی شیب تپه‌ها از داخل کشتی پیداست.
وسایل نقلیه‌ موتوری اینجا ممنوع‌اند و رفت و آمد مثل قرون گذشته با دوچرخه، درشکه و پای پیاده انجام می‌شود. آدالار ییلاق استانبولی‌ها‌ست و جان می‌دهد برای چند ساعت دوری از شلوغی شهر و خوردن یک خوراک دریایی تازه.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 تنگه بسفر استانبول تنگه بسفر استانبول جایی مناسب برای قایق سواری و گشت و گذار است
این تنگه زیبا و دیدنی دریای سیاه و مرمره را به هم وصل می کند
همچنین این تنگه استانبول را بین آسیا و اروپا تقسیم کرده. ساحل زیبای مرمره، بنا‌های تاریخی شهر، مرغان دریایی، ماهیگیران محلی و کشتی‌های باری را تماشا کنید و استانبول را دور از هیاهوی خیابان‌ها و روی آب‌ تجربه کنید؛ یک طرفتان آسیا‌ست و طرف دیگر اروپا.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 مسجد سلیمانیه استانبول مسجد سلیمانیه استانبول شاهکاری از معمار سرشناس سینان می باشد مسجد سلیمانیه استانبول برای سلطان سلیمان؛ بزرگترین مسجد استانبول که در قرن ۱۶ ساخته شده و با چهار مناره بالای گلدن هورن قرار دارد.
مقبره‌ سلطان، همسرش خرم و معمار سینان هم در محوطه‌ مسجد واقع شده. این سازه‌ شاهانه با وجود تزئینات کمتر، همچنان شباهت‌های زیادی به ایاصوفیه، اثر دیگر این معمار دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
مسجد آبی استانبول مسجد آبی استانبول قدمتی 400 ساله دارد که مردم ترک‌ها آن را مسجد سلطان احمد می‌نامند،
اما میان گردشگران به مسجد آبی مشهور است؛ هم به دلیل کاشی‌کاری‌های آبی‌اش و هم روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرده. مسجد آبی شاهکاری است از آقا ‌محمدِ معمار که ساخت آن هفت سال طول کشیده و شش مناره‌ باریک آن از بسیاری نقاط شهر پیداست.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 موزه ایاصوفیه استانبول موزه ایاصوفیه استانبول معماری شگفت انگیز که قدمتی به مدت 1000 سال دارد
موزه ایاصوفیه استانبول و کلیسای پر‌افتخار امپراتوری روم شرقی بوده و درقرن پانزدهم توسط معمار عثمانی، «سینان»، به مسجدی با‌شکوه تبدیل شده که گنبدی بزرگ به ارتفاع ۵۶ متر دارد و ۳۰ میلیون کاشی طلا در معماری داخلی آن به کار رفته. حال‌‌ و‌ هوای بنا توصیف‌نشدنی است؛ شکوه امپراتوری بیزانس و عثمانی در هم آمیخته‌اند. ایاصوفیه در حال حاضر موزه‌‌ هنر‌های اسلامی و مسیحی با نمونه‌های خیره‌کننده از موزاییک‌های بیزانسی است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 قصر توپکاپی استانبول قصر توپکاپی استانبول نخستین کاخ عثمانی می باشد ساخت این بنا در قرن ۱۵ میلادی انجام شده است و از آن زمان شاید بیش از هر قصر دیگری در دنیا قصه و رمز و راز به خود دیده سلیم مست که بعد از نوشیدن بی‌اندازه‌ شراب غرق شد،
قصر توپکاپی استانبول و ابراهیم دیوانه که بعد از تحمل ۲۲ سال زندان عقلش را از دست داد و الکساندارای روس یا خرم سلطان برده‌ای که ملکه‌ قدرتمند عثمانی شد.
قصر توپکاپی استانبول اسرارآمیز در محل تلاقی تنگه‌ بسفر گلدن هورن و دریای مرمره قرار دارد و ۴۰۰ سال قلب تپنده‌ی امپراتوری عثمانی بوده. توپکاپی با آن همه جواهرات، لباس‌ها و تخت‌های طلاکوب حداقل ۳ ساعت مشغولتان می‌کند. اگر وقت کم دارید، دیدن حرمسرا و خزانه را در اولویت بگذارید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,790,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,190,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
1,990,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,490,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فارا گشت
370,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,790,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon