Icon
 • به بهترین نظرات یک سال اشتراک مجله سرزمین من تقدیم میشود لطفا عکس های زیبای خود را جهت درج در سایت برای ما ارسال کنید.
مـــــــــنو
جنگل گیسوم-تالش از نقاط ديدني استان گيلان و شهرستان تالش جنگل گیسوم-تالش می باشد.
مسيري زيبا و ديدني درختان سر به فلک کشيده آن تونلي جنگلي را ايجاد کرده است که دل هر بيننده‌اي را با خود مي‌برد.جنگل گیسوم-تالش در ۱۸کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد.


در جنوب جنگل گیسوم-تالش رضوانشهر به فاصله ۱۴کیلومترو شمال آن شهر هشت پر با فاصله حدود ۲۰کیلومتر قرار دارد.

درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی چشم انداز زیبایی دارد به خصوص در فصل پائیز طبیعتی زیبا و دل انگیز برای دوستداران طبیعت می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل تاریک-ژاپن جنگل تاریک- ژاپن یکی از وحشتناک ترین جنگل های دنیاست.
جایی است که به اعتقاد مردم این کشور یورئی ها یا روحهای سرگردان در میان شاخ و برگ درختان این جنگل مخوف پرسه میزنند و با زمزمهای آرام از مرگ حرف میزنند.
هرچند وزش باد و پیچیدن آن در میان شاخ و برگ درختان این جنگل باعث به وجود آمدن چنین صدای مخوفی میشود اما سابقه این مکان رعب آور باعث شده است خیلیها از تنها ماندن در جنگل آئوکیگاهارا هراس داشته باشند.

آئوکیگاهارا که بین محلیها با نام «جنگل تاریک» هم شناخته میشود و در کوهستان فوجی قرار گرفته و همه جای آن از درختهای انبوه انباشته شده است. نکته عجیب اینجاست که خیلیها معتقدند این جنگل، بهترین مکان برای مردن است.

تعداد زیاد خودکشیهای انجام گرفته در این جنگل هم به این شایعات دامن زده و اینطور به نظر میرسد که شاخ و برگ درختان، افرادی را که در این جنگل تنها میمانند به مرگ دعوت میکند.
نکته جالب اینجاست که اگر کسی قدم به این جنگل تاریک بگذارد، از همان ابتدا در گوشه و کنار آن با تابلوهایی روبه رو میشود که روی آنها جمله هایی مثل «لطفا در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.» یا «قبل از اینکه تصمیم به خودکشی بگیرید با پلیس مشورت کنید.» نوشته شده است! اما هیچ کدام از این راهکارها نتیجه مطلوبی نداشته‌اند و خودکشی ها در آئوکیگاهارا همچنان ادامه دارد.
link می پسندم 1
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ارواح-ونیز جنگل ارواح-ونیز زمانی مکان مخصوص قرنطینه بیماران طاعون زده بوده است.
در اینجا به صورت دسته جمعی سوزانده و دفن شده بوده اند. درجنگل ارواح -ونیزحتی آن دسته از اهالی که کمترین نشانه‌های همدردی و کمک به این طاعون زده‌ها نشان می‌دادند.
از خانه‌هایشان به زور بیرون می‌بردند و در این جزیره به همراه بقیه جنازه‌ها در نهایت بی‌رحمی در آتش سوزانده می شدند.
اما تنها این موضوع این جزیره را به یکی از وحشتناک ترین مکان‌های زمین تبدیل نکرده بلکه در سال ۱۹۲۲ یک بیمارستان روانی نیز در این جزیره تاسیس شد که یکی از پزشکان آن بیماران را به بدترین نحو شکنجه می‌کرد و بعد جانشان را می‌گرفت. در سال ۱۹۸۲ جزیره به طور کامل متروکه شد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل عروسک ها-مکزیکوسیتی جنگل عروسک ها-مکزیکوسیتی معروف به جزیره ترسناک عروسکها است.
هرچند این جزیره با عروسک‌هایش شبیه صحنه‌های ترسناک فیلم‌های ژانر وحشت می باشد اما قرار نبوده اینجا یکی از وحشتناک ترین مکان های روی زمین است.
نگهبان و سرایدار این جزیره بعد از پیدا کردن جسد دختر بچه‌اش تمام جزیره را پر از عروسک‌های آویزان کرده است به این امید که روح شیطان از آنجا فرار کند. به مدت ۵۰ سال او این عروسکها را آویزان کرد و بعد از اینکه در آب غرق شد این جزیره تبدیل به یک مکان جذاب ترسناک برای توریستها شد که آنها هم روز به روز به عروسک‌های آن اضافه می‌کنند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل هلی دار-مازندران جنگل هلی دار-مازندران سوادکوه در استان مازندران یکی از بکرترین مناطق گردشگری ایران به شمار میاد که هنوز برای گردشگری و میهمان‌پذیری ناشناخته است.

در این میان جنگل هلی دار با هوایی مه گرفته یکی از دیدنی ترین نقاط است.
بخش وسیعی از شهرستان سوادکوه دارای جنگلی متراکم و متنوع با درخت‌هایی نظیر راش، افرا، توسکا، ملج و نوع کمیاب درخت سردار یا سرخدار می‌باشد.
جنگل‌های بکر در مناطقی که میان بومیان و اهالی پرتاس خوانده می‌شوند دارای مسیرهای سخت و دشوار بوده است.
ولی به لحاظ قرار گرفتن در ارتفاعی خاص، همواره در پوششی از مه قرار داشته و مناظر بدیعی را پدید می‌آورند. در میان این نوع از جنگل‌ها نیز دره‌های زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمه‌سارهای متعدد، خودنمائی می‌کند.
وجود درخت‌ها و درختچه‌های منحصر بفردی مانند سف، تل، تلکا، زرشک، الاش و لازه بهمراه گیاهان میوه‌دار وحشی مثل ازگل، ولیک، زالزالک، گالش انگور، سولس و ته دونه، بر جذابیت نواحی جنگلی سوادکوه افزوده است.
در این میان جنگل هلی دار در فاصله 220 کیلومتری تهران قرار دارد، این جنگل با درختانی سرسبز و بلند قامت و هوایی خنک و دلپذیر دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. برای گذران یک روز مفرح در طبیعتی اغلب مه‌گرفته، پیاده‌روی و کوه‌پیمایی در جنگل‌های کاملاً بکر و انبوه سوادکوه در روزهای آخر هفته خالی از لطف نیست.
در این جنگل پیاده‌روی و کوه‌پیمایی متوسط بین 2 تا 4 ساعت، زمان می‌برد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل هفت دغنان-گیلان جنگل هفت دغنان-گیلان در محوطه بسيار گسترده‌اي قرار داشت كه تا پيش از انقلاب سال 1357، قسمت اعظم آن را جنگل‌هاي پهن برگ جلگه‌اي پوشانده بود.

اين جنگل‌ها يادگار دوران سوم زمين‌شناسي با قدمتي يك ميليون ساله بودند. در متن و حاشيه اين محوطه بيش از هفتاد روستا قرار دارد كه به كشت برنج و پرورش كرم ابريشم و صيفي كاري و صيد ماهي و پرنده، روزگار مي‌گذرانند در گذشته كشت توتون و بهره‌برداري از چوب‌هاي اين جنگل از ديگر مشاغل اهالي بوده است.

link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های اطراف تهران جنگل های اطراف تهران از جمله پارک ملی خجیر و سرخه حصار در ارتفاع 1547متری از سطح دریا قرار گرفته است.

میانگین حداکثر ارتفاع آن 2600 متر و حداقل آن 1450 متر می باشد.


تمام این ناحیه به غیر از بخش شمال شرقی آن، جزو مناطق حفاظت شده هستند. مساحت پارک ملی سرخه حصار 9380 هکتار است که تحت کنترل و حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های استوایی جنگل های استوایی یا جنگل بارانی حارّه‌ای نوعی زیست‌بوم جنگلی بر روی زمین بوده است .که در مناطق نزدیک به استوا با میزان بارندگی زیاد پیدا می‌شود.

این مناطق از جمله پیچیده‌ترین مناطق زیستی زمین از دیدگاه ساختار و تنوع زیستی هستند و تنها در نواحی بسیار باران‌خیز با گرمای مداوم در طول سال — که شرایط بهینه برای رشد گیاهان هستند — پدید می‌آید.

جنگل‌های باران‌خیز استوایی را می‌توان در ۲۸ درجه شمالی و جنوبی استوا میان مدارهای رأس‌السرطان در آسیا، استرالیا، آفریقا در پایین صحرای بزرگ، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، و بسیاری از جزایر اقیانوس آرام، اقیانوس هند و کارائیب یافت است.این جنگل‌ها دربرگیرنده متنوع‌ترین مجموعه از زیواگان هستند و بسیاری از کمیاب‌ترین گونه‌های جانوری در آن‌ها می‌زیند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های انجیلی-سوادکوه جنگل های انجیلی-سوادکوه و آبشار ولیلا مقصدی مناسب برای گردشگران ماجراجو و گریزان از هیاهوی شهری است.

با توجه به فاصله ۴ ساعته این جنگل‌ها با تهران، امکان سفر یک روزه به این فضای آرام برای گردشگران پایتخت‌نشین هم وجود دارد.
برای رسیدن به ( جنگل های انجیلی ) سوادکوه باید از جاده فیروزکوه گذر کنید. پس از رسیدن به میدان شهر زیرآب، به سمت راست ادامه مسیر دهید تا به روستای «اتو» برسید. بعد از عبور از این روستا، یک دوراهی خاکی مقابلتان قرار می‌گیرد.


مسیر سمت چپ شما را به روستای «ولیلا» می‌رساند. پس از رسیدن به روستا، سراغ مسجد را بگیرید زیرا در فضای روبروی مسجد، مکان مناسبی برای پارک وسیله نقلیه وجود دارد. ضمن آنکه جاده خاکی روبروی این مسجد، مسیر حرکت به سمت روستای «سوخته‌سرا» و ( جنگل های انجیلی ) سوادکوه را مشخص می‌کند.
مسجد دیوارهای کوتاهی دارد و تشخیص آن در یک روستای کوچک کار چندان دشواری نیست. روستای ولیلا در ۵/۱ کیلومتری آبشاری به همین نام قرار دارد. با طی ۳ ساعت مسیر نسبتا کم‌شیب جنگلی، می‌توانید به مقصد برسید. درخت انجیلی که گونه غالب جنگل‌های منطقه سوادکوه است، در ۳ فصل بهار، تابستان و پاییز رنگ‌های جذابی دارد که حس‌های مختلفی را به بیننده منتقل می‌کند.

برگ‌های نورسته این درخت در بهار بنفش مایل به قرمز هستند، در تابستان به رنگ سبز تیره و درخشان دیده می‌شوند و سرانجام در پاییز به رنگ‌های مختلف زرد پررنگ، نارنجی سوخته و پررنگ و قرمز روشن خالص درمی‌آیند. تنه درخت قهوه‌ای مایل به قرمز، صاف و صیقلی با لکه‌های قهوه‌ای روشن تا کرم رنگ است که در فصل زمستان حس گرما را به بیننده منتقل می‌کند.
همه این ویژگی‌ها و بازی رنگ‌ها در این منطقه باعث می‌شود برای ساعاتی غرق در زیبایی طبیعت شوید و با فراغت از دغدغه‌های روزمره، لحظات آرامش بخشی را تجربه کنید.
اگر به این منطقه سفر کردید، حتما نگاه دقیق‌تری به تنه درخت‌های انجیلی بیندازید چرا که چند درخت انجیلی مجاور یکدیگر، معمولا از محل تنه به هم جوش می‌خورند و اگرچه درختان مجزایی هستند، اما به ظاهر در قالب یک تنه واحد و تنومند، کلونی‌ای از درخت را تشکیل می‌دهند که منظره بسیار زیبایی است. اگر ( جنگل های انجیلی ) روزی بارانی را تجربه نکرده باشند، پیاده‌روی در مسیر ( جنگل های انجیلی ) بسیار لذت‌بخش و راحت است. در غیر این صورت به خاطر لغزنده بودن مسیر حتما استفاده از کفش مناسب الزامی است. در روزهای ابتدایی بهار که هنوز لاشبرگ‌ها کاملا تجزیه نشده‌اند، انواع خزندگان را در لابلای برگ‌ها می‌توانید مشاهده کنید.


تنوع و جذابیت رنگ‌ پروانه‌های فراوانی که در طول مسیر می‌بینید، بسیار دلنشین است. اگرچه خزندگان ایران سمی نیستند اما اگر سابقه حساسیت پوستی دارید؛ از لمس آنها خودداری کنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های هیرکانی-آستارا جنگل های هیرکانی-آستارا یکی از بهترین نوع جنگل‌ها در جهان هستند که همچون نوار سبزی بر شیب‌های شمالی کوه البرز قرار گرفته است و سواحل جنوبی دریای خزر را می‌پوشاند.

این ناحیه از حوالی آستارا در شمال غرب تا حوالی گرگان در شرق ایران ادامه می‌یابد.

این جنگل‌ها که از دوران ژوراسیک به جای مانده‌اند، ۷/۳ میلیون هکتار پوشش جنگلی ایران را تشکیل می‌داده‌اند که هم اکنون به ۸/۱ میلیون هکتار کاهش یافته‌اند.
قدمت این جنگل‌ها که جزو بقایای دوران سوم زمین‌شناسی هستند از یک سو و وجود ۸۰ گونه گیاهان چوبی به همراه گونه‌های گیاهی بسیار نادری مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک، سرخدار، نمدار و غیره از سوی دیگر، نشان می‌دهد که این اراضی می‌توانند همچون موزه زنده‌ای مورد استفاده قرار بگیرند.
جنگل ابر شاهرود با ۳۵ هزار هکتار وسعت قسمتی از جنگلهای باستانی هیرکانی است و گیاهان دارویی آن کم نظیر است.
مرز میان‌بند بین دو اکوسیستم منطقه نیمه بیابانی و جنگلی است. به‌طوریکه می‌توان در جنگلهای این ناحیه درختان سوزنی برگ را در کنار درختان پهن برگ مشاهده کرد که این امر در گونه‌های جانوری هم تاثیر گذار است.
انجمن «شاهوار زیست» اعتراض خود را نسبت به احداث جاده خوش‌ییلاق به استان گلستان که از میان جنگل هیرکانی ابر می‌گذرد اعلام کرد. این جاده که قرار است روستای «شیرین چشمه» را به شهر «علی‌آباد» وصل کند، سر راه خود از جنگلهای دست نخورده‌ هیرکانی ابر، در شمال استان سمنان می‌گذرد.
راه رفتن روی ابرها رویایی است، دست یافتنی. بدون جدا شدن روح از بدن می‌شود میان ابرها راه رفت، خوابید و بر ابر سوار شد. لازم نیست حتما به آسمان بروی. در جنگل ابر آسمان به زمین می‌آید. از قبل خبر نمی‌کنند. هر وقت دلشان بخواهد می‌آیند هر وقت هم که دلشان بخواهد می‌روند. مجاورت دو ناحیه کم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمین انرژی می‌گیرد ابرها جابه‌جا شوند.
جنگل ابر زیاد از مرکز شاهرود فاصله ندارد اما تقریبا همه چیزش با آن فرق دارد. از شهر که فاصله می‌گیری دشت‌های وسیع با پوشش استپی می‌بینی. هر چه پیش می‌روی هوا خنک‌تر می‌شود. بوته‌های بزرگ آویشن که پوشیده از گل‌های سفیدند از دور غرق در برف به نظر می‌رسند. دور دست پر از ابر است. کوه‌ها و ابرها به هم پیچیده‌اند. مثل صحنه نمایشی می‌ماند که در آن تیره پوشی حریری را شش دور بر خود پیچیده باشد.
ابرها روی شیشه باران می‌شوند. پیش‌تر که می‌روی درخت‌ها شروع می‌کنند به سبز شدن. یکی، دو تا، هزار تا. آنچه زیاد است چنار است و بلوط و آنچه چشم به دنبال آن می‌گردد اورس است. درخت خاص منطقه ابر که مثل ابر روی زمین می‌خزد. نمی‌شود گفت مه غلیظ، در این جنگل، ابر گردا گردت را می‌پوشاند. یاد شب‌های لندن نمی‌افتی. خنکی و طراوت و بوی خوشی همراه ابر روی صورتت می‌نشیند. ابرها بر گونه‌ و چشم و مویت باران می‌شوند. بیشتر به دریایی می‌ماند که بدون آبشش می شود در آن نفس کشید.
زمین پوشیده از گیاه است و درخت. اما می‌شود جایی برای چادر زدن پیدا کرد. چشمه ترش مکانی مناسب است. غروب که می‌شود دیگر چشم چشم را نمی‌بیند. باید به چراغ قوه دست برد. ابرها چنان دیواری ساخته‌اند که نور که می‌افتد سایه‌ات را مقابلت می‌بینی. ابرها در حال جوشش‌اند. انگار که زمین سماوری است بزرگ و جوش آمده، که بخار آب با فشار از آن بیرون می‌زند. سرد سرد است. انگار نه انگار که در آن واحد مردم تهران از گرما به خانه‌هاشان پناه می‌برند. یا زیاد دور نشویم. درهمین بسطام و خرقان و شاهرود از گرما نمی‌شود راه رفت و یا در ماشین بدون کولر نشست. باز هم دور نرویم. خارتوران در همین نزدیکی است. با پوشش گیاهی و جانوری کویری‌اش.
شب که به نیمه می‌رسد ابرها کم‌کم کاسه کوزه خود را جمع می‌کنند. دره‌های اطراف خوب مشخص می شوند. حرکت ادامه دارد. دره‌ها از ابر پر و خالی می‌شوند. جوشش سریع ابرها جنگل ابر را به آزمایشگاه یک کیمیاگر شبیه کرده است. کم‌کم از آسمان هم چشم می‌پوشند. دره مهتابی نیست اما «شب و رود بی انحنای ستارگان که سرد می‌گذرد»‌ اکنون دیدنی است.
ستاره‌ها در آسمان پاشیده شده‌اند. به دارچینی می‌مانند که آشپزی ناشی برای تزیین شله‌زرد به روی آن پاشیده است.
آتش و باد و خاک و آب، شب را هم به عناصر چهارگانه می‌افزاییم. در جنگل ابر هیچ چیز کم نیست. به تا صبح بیدار ماندن می‌ارزد برای اینکه تغییر رنگ زمین و آسمان را ببینی. هر چه می‌گذرد نور بیشتر می‌پاشد و ابرها دورتر می‌روند. آفتاب طلوع می‌کند که بگوید قانون زمین هنوز هم بر این سرزمین حاکم است. می‌خواهد به یاد بیاورد که در این سرزمین رویایی هم، شب روز می‌شود و روز شب. از پشت ابرها و کوه‌ها می‌آید و می‌ماند. طلوع که می‌شود پینه‌دوز باد سوزن نگاهت را نخ می‌کند و به شرق می‌برد.
روز مشخص می‌کند که جنگل ابر پر از تپه است. پوشش تپه‌ها گاه تنک است و گاه انبوه. وارد جنگل‌های انبوه که می‌شوی باور نمی‌کنی در استان سمنان هستی و باور نمی‌کنی که با کویر خارتوران فاصله چندانی نداری. در قسمت‌هایی از تپه توت فرنگی‌های وحشی به فراوانی یافت می‌شود. اینجاست که این سئوال پیش می‌آید که توتی که گیاه بومی ایران است چرا باید فرنگی خوانده شود. توت فرنگی‌ها ریزند اما بسیار خوشمزه‌اند. چشمه در منطقه فراوان است و در نزدیکی هر چشمه خانه کوچکی ساخته اند وگوسفند و بزها را . اینجا ییلاق است. چوپانان از گلستان به اینجا آمده‌اند.
مناظر اطراف با پوشش سراسر سبز و گاه رنگی‌اش وادارت می‌کند به بیشتر دیدن. از دور قلعه ماران که در دوره ایلامی‌ها بر نوک کوه ساخته شده دیده می‌شود. همین قلعه ماران صبح‌ها هنگام طلوع چنان در ابر غرق می‌شود که احساس می‌کنی جزیره سرگردان را میان دریاچه نمک دیده‌ای.
در ته یکی از دره‌ها آبشاری به نام شرشر هست که به خاطر صعب‌العبور بودن رفتن به آن ممکن نیست. تنها برای ماجراجویان ممکن است که از مسیرهای سخت و پرتگاهی در گروه‌های کوچک دو سه نفره با راهنمای مجرب آن را ببینند.


باید همیشه به یاد داشت که ابرها خبر نمی‌کنند. برنامه‌ها را به دقت باید تنظیم کرد و پیش از تاریکی هوا به جایی مطمئن رسید. اما برای احتیاط هم که شده در گلگشت‌ها هم باید آب و خوراکی‌های شیرین و چراغ قوه به همراه داشت. خطر گراز و خرس را هم در مناطق بسیار بکر باید اضافه کرد. محل کمپ باید به دقت انتخاب می شود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های اصفهان جنگل های اصفهان جزء مناطق فقير ايران می باشد. پوشش گياهى آن محدود به کناره‌هاى رودخانه زاينده‌رود به ويژه در ناحيه اصفهان است که نقش موثرى در ارتقای کيفيت اطراف رودخانه جهت استفاده‌هاى تفننی دارد.
علاوه بر آن، در شهرستان‌هاى فريدو‌نشهر و سميرم، جنگل‌هاى طبيعى به شکل پراکنده وجود دارد.
جنگل‌هاى سميرم داراى تراکم کم و جنگل‌هاى فريدونشهر از تراکم متوسطى برخوردارند.
براى مبارزه با کوير و بيابان‌زدايى، در شهرستان‌هاى اردستان، نطنز، نائين و کاشان جنگل‌هاى دست‌کاشت ايجاد شده که در تلطيف هوا و استفاده‌هاى محدود گذراندن اوقات فراغت موثر می باشد.


البته تمامی گونه‌های جنگلی از نظر تنوع ژنتیکی و ارزش‌های زیستی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و حفاظت از آنها در اولویت قرار دارد. بدین لحاظ مناطقی از این جنگل‌ها حصارکشی شده و تحت عنوان ذخیره گاه جنگلی از هرگونه دخالت انسانی در آنها جلوگیری به عمل می‌آیند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های چلاو-مازندران جنگل های چلاو-مازندران نام منطقه ایست کوهستانی و پوشیده از جنگل های متراکم در محدوده استان مازندران... با بکرترین مناطق جنگلی در ایران که لحظات نابی را برای انسن بوجود می آورد.
مناطقی که سفربه آنجا حس خاصی را به انسان منتقل میکند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی در دل طبیعت بکر و دست نخورده می باشد.

جنگل ارسباران-آذربایجان شرقی با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار سرزمین پهناوری می باشد که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشگین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است .
شهرستان اهر را در بر می گیرد. بدون شک جنگل ارسباران از مکانهای دیدنی و تفریحی آذربایجان شرقی و همچنین ایران است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ملی گلستان پارک ملی گلستان اولین و بزرگترین پارکی است که در ایران عنوان پارک ملی را به خود اختصاص داده است.

منطقه ه‏ای کوهستانی است که در منتهاالیه شرق البرز و جنگلهای شمال کشور واقع شده است.

پارک ملی گلستان بوسیله دره‏ای که رودخانه مادرسو در آن جاری است و در ابتدا جاده آسیایی بین تنگراه تا دشت قرار دارد به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده .


مساحت این پارک حدود 92 هزار هکتار است که شامل دره‏ها و چشم‌اندازهای متنوع، منابع آبی متعدد نظیر رودخانه‏ها، نهرها و چشمه‏ها و آبشارها است و از تنوع زیستی و ارزشهای اکوتوریستی بسیار بالایی برخوردار است.

تاسیس: در سال 1357 به‏نام پارک ملی گلستان تحت حفاظت قرار گرفته است. در سال 1977 به‏عنوان ذخیرگاه زیست‏کره انتخاب و به پروژه شماره 8 برنامه انسان و کره مسکون (M&B) یونسکو اهداء گردید.
مساحت: 91,895 هکتار

بلندترین و کوتاه‏ترین دامنه تغییرات ارتفاعی در این منطقه بین 450 متر و 2411 متر از سطح دریا متغیر است. حداقل ارتفاع پارک در تنگراه و حداکثر آن در قله دیورکجی 2411 متر می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل سونداربانس-بنگلادش جنگل سونداربانس-بنگلادش نسبت به جنگل آمازون زیباترین جنگل دنیا است.

جنگل سونداربانس-بنگلادش كه به زبان بنگالی یعنی جنگل زیبا بزرگ‌ترین جنگل یكپارچه گونه‌های درختی آب شور به شمار می‌رود (مشابه آن را می‌توان در جنگل حرا در مناطق جنوبی ایران مشاهده كرد).


این جنگل در بین كشورهای هندوستان و بنگلادش قرار گرفته و مناظر زیبای آن را در هیچ جای دنیا نمی‌توان مشاهده كرد.

مهم‌ترین گونه جانوری موجود در این جنگل ببرهای مشهور آسیایی یا همان ببر بنگال است.

بیش از 300 گونه گیاهی به همراه تعداد زیادی از گونه‌های مختلف حیوانات در این جنگل ثبت شده‌اند.

وجود پوشش گیاهی متنوع و گرمسیری به همراه صدها كانال آب شور كه به دریا منتهی می‌شود در كنار ده‌ها رود و چشمه آب شیرین مجموعه‌ای بی‌نظیر و زیبا از بافت جنگلی را به وجود آورده‌اند كه دیدن این مناظر می‌تواند آرزوی هر گردشگر دوستدار طبیعت باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ملی مارك تواین-امریکا جنگل ملی مارك تواین-امریکادر بخش جنوبی ایالت میسوری كشور آمریكاجنگلی وجود دارد جنگلی بسیار زیبا.

از مهم‌ترین جاذبه‌های جنگل ملی مارك تواین-امریکا چشمه گریر میباشد كه از بزرگ‌ترین چشمه‌های جهان محسوب می‌شود و روزانه 214 میلیون مترمكعب آب از آن خارج می‌شود، زیبایی‌های طبیعی این جنگل آن را به یكی از پرطرفدار‌ترین اماكن جنگلی در كشور آمریكا تبدیل كرده است.

بخش‌هایی از جنگل ملی مارك تواین-امریکا به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل كوكونینو-آریزونا جنگل كوكونینو-آریزونا با مساحت 7511 كیلومترمربع در منطقه آریزونای شمالی قرار گرفته .

بخش اعظم جنگل كوكونینو-آریزونا را درختان كاج و سایر درختان همیشه سبز تشكیل می‌دهند كه این ویژگی باعث شده که حتی در فصل زمستان و زیر خروارها برف، جنگل كوكونینو-آریزونا رنگ سبز خود را حفظ كرده و تلفیقی زیبا از منظره سبزی درختان را در زمستان نمایش دهد.


نكته دیگر در مورد این جنگل وجود مناطق بیابانی در اطراف آن است كه سبب شده سرسبزی و زیبایی این جنگل نمود بیشتری پیدا كند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 جنگل پیسگاه-آمریکا جنگل پیسگاه-آمریکا در قاره امریکادر كوه‌های آپالاچیان در ایالت كالیفرنیا شمالی قرار دارد.


سه رود بنت كرك، میلز و دیویدسون در این جنگل جاری هستند كه نشان از سرسبزی و زیبایی این منطقه كوهستانی دارد.


وجود این رودها و كوهستانی بودن منطقه جنگل پیسگاه-آمریکا موجب شده است آبشارهای زیادی در آن شكل بگیرد. فصل طلایی بازدید از این جنگل پاییز است كه گیاهان و درختان با رنگ‌های متنوع و زیبای خود تصویری هزار نقش به این جنگل هدیه می‌كنند.

تعداد زیادی كلبه‌های چوبی در مناطق حاشیه‌ای این جنگل وجود دارد كه همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه زیبا در كوهستان كوردیلرای كشور اروگوئه قرار گرفته است.
و اصلی‌ترین ویژگی آن مه‌آلود بودن آن است كه در جنگل‌های دیگر این فهرست وجود ندارد.
در بیشتر روزهای سال جنگل‌های ابری مونته - اروگوئه از مه پوشیده شده و مناظر زیبا و خارق‌العاده‌ای به وجود می‌آورد. مساحت این جنگل بالغ بر 10500 هكتار و دارای آب و هوای گرمسیری است. تنوع گیاهی این جنگل بسیار گسترده است و شامل بیش از 2500 گونه گیاهی مختلف دربرمیگیرد.
بیشترین نوع گل‌های اركیده دنیا در این جنگل وجود دارد و علاوه بر آن این جنگل زیستگاه جانوران و پستانداران بسیاری است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل كنگو - آفریقا جنگل كنگو - آفریقا در حوالی خط استوا واقع شده است.
اولین نكته‌ای كه در مورد هفتمین جنگل كنگو - آفریقا موجود در این فهرست باید بگوییم این است كه جنگل كنگو - آفریقا دومین جنگل بزرگ دنیا پس از جنگل آمازون است.
حدود دوسوم جنگل كنگو - آفریقا بسیار بزرگ در كشور كنگو قرار گرفته و مابقی آن در كشورهای گابن، كامرون و گینه استوایی قرار گرفته است.
میلیون‌ها نفر از مردم این كشورها برای گذران زندگی خود وابسته به جنگل كنگو - آفریقا است.
گونه‌های متنوع جانوری از قبیل فیل، شامپانزه، گوریل، بابون، زرافه، طاووس و سایر پرندگان مختلف استوایی در این جنگل زندگی می‌كنند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ‌خرس‌بزرگ-آمریکا ازمعدود جنگل های بکر و دست نخورده جهان جنگل ‌خرس‌بزرگ-آمریکا می باشدكه زیستگاه صدها گونه از حیوانات وحشی مانند یوزپلنگ آمریكایی، گرگ، خرس خاكستری و چند گونه خاص و نادر از خرس در جهان است.


جنگل ‌خرس‌بزرگ-آمریکا بسیار زیبا به دلیل واقع شدن در بین اقیانوس و كوهستان، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است كه موجب شده مناظر طبیعی و چشم‌‌اندازهای بسیار زیبایی از تركیب 3 عنصر جنگل، كوهستان و دریا در برابر دیدگان گردشگران به وجود می آورد.

وجود جزایر متعدد پوشیده از جنگل در آب‌های نزدیك به ساحل از دیگر جاذبه‌های این جنگل بسیار زیبا محسوب می‌شوند. برای دیدن این جنگل باید بلیت خود را به مقصد كانادا رزرو كنید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 جنگل تونگا -آلاسكا جنگل تونگا -آلاسكا بزرگ‌ترین جنگل ملی كشور آمریكاست و در منطقه سردسیر آلاسكا است.
نكته جالب توجه درمورد جنگل تونگا -آلاسكا بزرگی و مساحت زیاد آن است كه بالغ بر 69 هزار كیلومترمربع را در بر می‌گیرد.
كم‌جمعیت بودن منطقه آلاسكا و همچنین دور بودن جنگل تونگا -آلاسكا از مراكز تمدن انسانی سبب شده است تا تعداد زیادی از گونه‌های مختلف جانوری در آن سكنا می گزینند.
نكته جالب توجه در مورد این جنگل، وجود بالغ بر 75 هزار نفر سكنه در این جنگل است كه تعداد زیادی از آنها را قبایل بومی منطقه تشكیل می‌دهند كه نام جنگل نیز از یكی از همین قبایل اخذ شده است. زیبایی‌های خاص این جنگل سبب شده همه ساله تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن آن راهی این منطقه شوند البته هنوز بخش‌های زیادی از این جنگل به صورت كاملا دست نخورده و بكر باقی مانده است
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های انبوه-کانادا جنگل های انبوه- کانادا بسیار سرسبز و بارانی كه در مركز بخش داخلی ایالت بریتیش كلمبیا در كشور كانادا قرار گرفتهاست.
آخرین جنگل موجود در فهرست جنگل‌های زیبای دنیاست.
بیشترین حجم درختان جنگل های انبوه- کانادا را درختان سدر تشكیل می‌دهند و به دلیل قرار گرفتن در مناطق شمالی و همچنین مجاورت با سلسله كوه‌های راكی، آب و هوای نسبتا سردی در این منطقه حاكم است.
بخش بزرگی از جنگل های انبوه- کانادا در مناطق دره‌ای كوه‌های راكی قرار دارد و خود این موضوع باعث شده است تا از تلفیق منظره كوهستان و جنگل انبوه، مناظر فوق‌العاده زیبا و چشم‌نوازی به وجود می آید.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های لاجیم-ساری جنگل های لاجیم-ساری در شهر ساری است در روستای سنگ بن،جنگلهای لاجیم قرار دارد
جنگل های لاجیم-ساری یکی از مکان های گردشگری شهر ساری است. این مکان بالای کوه قرار دارد.از بعد از ظهر به بعد حیواناتی همچون روباه در آن مکان در کنار بازدید کنندگان پرسه میزنند
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ملا-گلستان جنگل ملا-گلستان یا تاشته در ۲ کیلومتری جنوب شهر رامیان و در مسیر جاده رامیان - شاهرود قرار داره و از زیبایی های طبیعی استان گلستان به حساب می آید.

آدرس: گلستان رامیان ۲ کیلومتری جنوب رامیان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل فنیسک-کیاسر
در اواخر جاده ی منطقه ی حفاظت شده روستایی به نام فنیسک وجود داره که در پایین روستا مسیر پیاده روی به سمت جنگل فنیسک-کیاسردیده میشود
با حدود یک ساعت پیاده روی شمارو بهجنگل فنیسک-کیاسر می رسونه. رودخانه ای پر آب به طور دائمی تو این مسیر قرار داره که مناظری بسیار زیبا در این منطقه ایجاد کرده. درختان جنگل فنیسک-کیاسر اغلب بلوط هستن به طوری که روی سطح زمین پر از میوه های بلوط میشه.

آدرس:سمنان شهمیرزاد جاده کیاسر، جاده منطقه ی حفاظت شده پروردر روستای فنیسک
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل اومال-نکا جنگل اومال-نکا یک جنگل خاص با طبیعتی بکر
جنگل اومال-نکا از توابع بخش مرکزی شهرستان نکا در استان مازندران ایران است و در دهستان پی رجه قرار دارد .

آدرس: مازندران نکا دهستان پی رجه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل خوشرودپی-بابل جنگل خوشرودپی یکی از شهرهای شهرستان بابل است. که در استان مازندران و کشور ایران است
به عنوان مرکزبخش بندپی غربی در فاصله 24 کیلومتری جنوب بابل قراردارد.این شهر شامل محله های قدیمی پایین خوشرودپی(شهرک) و بالا خوشرودپی و تسکا و افراسیابکلا و بزرودپی و شانه تراش می باشد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل جهان مورا-بندرگز آدرس: گلستان واقع در بندر گز
جنگل های جهان مورا از مراکز مهم گردشگری استان محسوب می شود.
که از بی نظیرترین قابلیتهای طبیعی کشوراست که در قسمت جنوبی شهرستان در دامنه شمالی البرز قرار دارد.

تنوع زیاد گونه های درختی و بوته های گیاهی همراه با پیچک، ویژگی دوگانه باتلاقی و جنگلی از مهمترین ویژگی های مناطق جنگلی این شهرستانه.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ام الدبس-خوزستان آدرس: خوزستان منطقه بستان جنگل ام الدبس
قدم به ام الدِبِس -خوزستان که می گذاری با عبور از تپه های سراسر ملی آنجا، درونت خنک می شود
از رطوبت نهفته در زیر آن. خلاصه همه زیبایی ها در نسیم پر از سایه سار درختان جنگلی با غلت خوردن در تل های شنی از صافی ذهنت عبور می کند.
گویی اینجا تکه ای از ایران فراموش شده .
که بعد از آن همه تاثیر در جنگ بی امان سربازان ایرانی در نبردی ماندگار به نام دفاع مقدس با دشمن متجاوز، چشم انتظار توجه بی کران مسئولان امر است.
از میدان سه راه خرمشهر پس از ترک اهواز به سمت جنوب غربی در مسیر شهرهای حمیدیه، سوسنگرد، و بستان قرار می گیری.

در سوسنگرد مسیر دوتا می شود. جاده ای که تو را در مسیر شهرهای هویزه و رفیع قرار می دهد و جاده دیگری که تو را به سمت بستان، دهلاویه، چزابه و فکه هدایت می کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل میرآباد-آذربایجان غربی آدرس: آذربایجان غربی منطقه اشنویه ۱۲ کیلومتری غرب اشنویه
روستای میرآباد در غرب شهرستان اشنویه و در مجاورت رودخانه گادر واقع شدهاست.

تابع بخش نالوسه. این روستا ۱۲ کیلومتر با شهر اشنویه فاصله داره. برای بازدید از جنگل های روستای میرآباد باید از جاده اشنویه - پیرانشهر اقدام کرد.

بعداز عبور از پل موسوم به "پل پوش آباد" در سمت راست، جاده خاکی قرار داره که به طرف روستای هق و سپس به میراوه منتهی می شه.

هر چند وضعیت جاده منتهی به جنگل های میراوه چندان مناسب نیست ولی دیدن طبیعت سرسبز و زیبای این منطقه چاله چوله های متعدد جاده رو از یاد شما خواهد برد، از مجموع کل پلاک روستای میراباد درحدود ۹۰ هکتار آن بصورت جنگل نیمه انبوه شامل درختان زالزالک ، سیب وحشی، گلابی وحشی، آلو،نسترن و...میباشد که علاوه بر نقش تفرجگاهی وحفاظت آب و خاک ازمیوه های این درختان هم بهره برداری می شه.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل پیرداوود-ورزقان
آدرس:آذربایجان شرقی - ورزقان‎ داخل منطقه حفاظت شده دیزمار
به نقل از اهالی منطقه، پیرداوود شخصی مورد اعتماد مردم اهالی بوده، که در اعماق جنگل های ارسباران زندگی می کردهاست

پس از مرگش در کلبه ای دفن شده و مدتهاست که اهالی منطقه هم برای این قبر، نذر ادا می کنند. این بقعه محلی ست که کوهنوردان عزیزی که برنامه جنگل پیمایی دارند و به این منطقه میان و این محل رو نقطه عطفی برای برنامه های خود قرار میدن و استراحت می کنن. مسیر جنگلی پیرداوود،
در بین کوهنوردان به (حسنو مشسی)مرسومه و اکثر کوهنوردان به این نام آشنایی دارند. این مسیر در نوع خود، بعلت عبور از بین جنگل های ارسباران، و به علت وجود چشمه های زیبا، در طول مسیر و گاهی اوقات به علت وجود حیات وحش، زیبایی های خاصی دارد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگلهای پشتکوه-فریدون شهر آدرس: اصفهان فریدونشهر‎ جنوب غربی فریدونشهر
جاده ای که شما رو به پیست اسکی فریدونشهر می رسونه، بسمت شمال غرب این شهر از سمت چغیورت و اسلام آباد بپیمایید.
به منطقه ای بسیار زیبا، کوهستانی و سرسبز بنام پشت کوه می رسید،

که جلوه های بسیار زیبا و روح نوازی از طبیعت خداوندی رو در خود جای داده است.

از فریدونشهر تا دورترین نقطه این منطقه حدود ۱۲۰ کیلومتر فاصله ست. این منطقه بسیار زیبا که به سه بخش پشت کوه موگویی اول تا سوم تقسیم می گردد، از ده ها روستای کوچک تشکیل یافته و جمعیت قابل توجهی از خانوارهای عشایر بختیاری رو هم در فصل ییلاق، پذیرایی می کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
آبشار دوآب-گلستان آدرس: گلستان منطقه کردکوی روستای بالا جاده
آبشارو جنگل دو آب یکی از زیباترین مناطق طبیعی و گردشگری در روستای بالاجاده می باشد .
در فاصله ۵ کیلومتری جنوب شهر کردکوی در داخل کوه و در میان درختان انبوه و سرسبز و در عمق جنگل به منطقه ای می رسیم که به دوآب معروف می باشد.
صدای دلنشین و ترنمی از ریزش آرام آب که از دل کوه و از بلندای طبیعت فرو می ریزد آرام بخش روح و روان هر بیننده ای است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های پردانان-آذزبایجان آدرس: آذربایجان غربی شهر پیرانشهر
درفاصله22 کیلومتری جنوب شهر پیرانشهر بر سر راه جاده به سردشت، جنگل های سرسبز پردانان وجود دارند.


این منطقه رودخانه دائمی و خروشانی دارد که یکی از سرچشمه های اصلی رود زاب کوچک است .
این جنگل ها تا برف های دائمی کوه های مرزی ایران و عراق امتداد دارند.
این منطقه سرسبز با داشتن کوه ها و جنگل های زیبا مانند یک تابلوی نقاشیه که گردشگران زیادی را به سمت زیبایی خود جذب می کند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل اروست-ساری
آدرس: استان مازندران شهر ساری مسیر ساری به کیاسربعد از طی کردن مسیری سرسبز و بعد از جنگل های کیاسربه جنگل اروست-ساری می رسیم.
وقتی از ساری به سمت کیاسرمی رویم، بعد از سه راه تلمادره، به روستای اروست می رسیم. در اونجا چشمه های معروف باداب سورت و جنگل زیبای اروست انتظارمون رو می کشند.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل آیانلو-آذربایجان آذربایجان شرقی شهرکلیبر منطقه حفاظت شده قره داغ وجود دارد.
منطقه حفاظت شده آینالو از محدوده بخش خداآفرین کلیبراست.
در ناحیه شمال غربی شهرستان کلیبر و در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر کلیبراست و در ۱۵ کیلومتری روستای عاشقلو واقع گردیده می باشد.


آب و هوای آن در فصل بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و زمستان آن سرد است و طبیعت این محدوده بسیار زیبا و سحرانگیز است و هر بیننده ای را بر سر ذوق می آورد که نخستین ویژگی برجسته اش دست نخوردگی و بکر بودن طبیعت آن است و قدمت آن به پیش از عصر یخبندان می رسد و یکی از چند زیست بوم غنی بر روی کره زمین است.
این منطقه پوشیده از جنگل ، استیپ و سایر پوشش های گیاهی است. آینالو منطقه کوهستانی و جنگلی سر سبزی است که طبیعت زیبایی دارد و دور تا دور ده ها هکتار از جنگلهای واقع در این منطقه توسط سازمان حفاظت از محیط زیست تور سیمی کشیده شده که به محلی برای نگهداری چندین گوزن جهت دید عموم و تکثیر و رها سازی در کل منطقه تبدیل شده است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل و مرداب قادیکلا-قائمشهر قادیکلا مرکز دهستان علی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم شهر می باشد که در فاصله ۶ کیلومتری از مرکز شهر و ۲ کیلومتری از حریم جنوب شرقی شهر قرار دارد.

دارای جاده آسفالته زیبایی به طول ۳ کیلومتر تا مرکز روستا و نیز ۵ راه شوسه و خاکی به بلندی های اطراف از مرکز روستا. روستا قادی کلا با مساحت حدود ۲ کیلومتر مربع که با جنگل های اطرافش حدود ۱۵ کیلومتر می شود.

بزرگترین روستای قائم شهردر ابتدای جنگل اصلی مجاور روستا و پس از پایان کشتزارها و باغات مرکبات در گوشه ای تالاب قادیکلا (مرداب قادیکلا) قرار دارد که در آن درختان تنومند و بلندی قرار داد که ساقه هایشان درون آب است و مابقی هم بیرون از آب همراه با رویش نیلوفر آبی فضای دلپذیری را در معرض دید قرار می دهند و جای مناسبی برای کمپ زدن و لذت بردن از طبیعت است. در سویی دیگر و در منطقه جنگلی و زیبای مینک تمشکزارهای زیبا چشمه های کوچک با آب سرد و گوارا است و در دامنه جنوبی آن دارای مناطق جنگلی و تفریحی خوبی است و رودخانه سیاه رود از آن می گذرد.
بعد از رسیدن به شهر قائمشهر تا روستای قادیکلا ده دقیقه با ماشین راه است.
اما برای رفتن به بخش جنوبی و جنگلی این روستا لباس و کفش مناسب و جعبه کمک های اولیه به همراه داشته باشید و اگر قصد اقامت در قادیکلای بزرگ را دارید هم می توانید در روستا مکانی را برای اجاره پیدا کنید و هم از چادرهای مناسب استفاده نمایید.


آدرس: مازندران شهر قائم شهر روستای قادیکلا
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل گلوبردکان-بوشهر جنگل گلوبردکان-بوشهر یکی از مناطق گردشگری واقع در بخش ریز در شهرستان جم استان بوشهراست.
جنگل گلوبردکان-بوشهربا داشتن درختان بسیار سایه‌گستر و رود تقریباً دائمی همه ساله پذیرای مهمانان بسیاری‌ست.
جنگل گلوبردکان-بوشهر ریز از جمله مناطقیه که عید نوروز بسیار پر تردد و مهمان‌پذیر بوده و به دلیل وسعت نسبتاً زیاد تعداد زیادی از مسافران نوروزی و مردم بومی می‌تونن از محیط مفرحش استفاده کنن.

آدرس: بوشهر شهرستان جم بخش ریز روستای پشتو
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل اولنگ-شاهرود
جنگل اولنگ-شاهرود در شمال شهر شاهرود در امتداد جنگل‌های ابر و قطری قرار دارد.
از شمال به جنگل­‌های استان گلستان، از شرق، غرب و جنوب به ارتفاعات حوضۀ آبریز شهرستان شاهرود محدود می‌شود.

منطقۀ اولنگ در حقیقت منطقه­‌ای است که بین دو فرهنگ متفاوت واقع شده است. در آبریز جنوبی روستاهای شاهرود و در آبریز شمالی روستاهای رامیان قرار گرفته‌اند.

ارتفاعات و جنگل اولنگ-شاهرود بخشی از چشم‌انداز منطقۀ جنگلی شاهرود است که به علت وجود اقلیم مرطوب و خنک و نزدیکی به شاهرود، برای جلب گردشگران در فصل بهار، تابستان و پاییز قابل برنامه‌ریزی است.آدرس: سمنان شاهرود ۸۵ کیلومتری شمال شاهرود
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل جواهردشت-رودسر
منطقه سرولات و جنگل جواهردشت-رودسر با وسعت ۲۱۲۵۴ هکتار در شرق استان گیلان واقع شده است.
جنگل جواهردشت-رودسرشامل بخش های جنگلی پائین دست، میانی و بالادست و همینطور بخش مرتعی و کوهستانیِ که به لحاظ ساختار طبیعی بسیار متنوع می باشد و همچنین دارای پوشش گیاهی متنوع است .
حیات وحش متفاوت داره و پرنده بومی قرقاول نیز از پرندگان شاخص بخش شمالی این منطقه جنگلی به حساب میاد .link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل نارنج بن-شیرگاه جنگل نارنج بن-شیرگاه یکی از محله‌های شهر شیرگاه است که در کنار جاده اصلی تهران مازندران قرار داره و رودخانه کسلیان از کنار ش می گذرد .
جنگل نارنج بن-شیرگاه به خاطر جنگل و رودخانه ای که از آن می گذره بسیار زیبا و بکره .
آدرس: مازندران شیرگاه کنار جاده اصلی تهران مازندران
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل کنده-نکا جنگل کنده-نکا از تفرجگاه‌های مشهور شهرستان محسوب می‌شود
وجود رودخانه‌ای زیبا در این منطقه و نیز جنگلی سرسبز از درختان گونه خزری هر ساله پذیرای هزاران مسافر از سایر نقاط است.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری می‌توان به جاذبه‌های روستای جنگل کنده-نکا است. و امامزاده جعفر (ع) در این روستا اشاره کرد که به جهت کوهپایه‌ای بودن و درختان آزاد اطراف آن منطقه مناسبی برای سیاحت و زیارت به شمار می‌رود.

جنگل کنده-نکا از توابع بخش مرکزی شهرستان نکا در دهستان پی‌رجه قرار گرفته و در مسیر راه اصلی مناطق هزار جریب نکا قرار دارد و در سه راهی منطقه(لکشا)نرسیده به بالا زرندین علیا، که فاصله روستا تا شهرستان نکا حدوداً ۱۲ کیلومتر می باشد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل بکر مشه-اردبیل جنگل بکر مشه-اردبیل در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمینه و تابستونا بسیار خنک و مطبوع و زمستونا پربرف و سرد و مرطوبی دارد .
در داخل این جنگل یک استخر آب گرم، به نام "مشه سویی" وجود داره که آب آن خاصیت درمانی داره و افراد زیادی به این دلیل به این منطقه سفر می کنن .
این منطقه تفرجگاهی بسیار دلپذیر برای مسافران و گردشگران و همچنین مردم استان اردبیله و از امکانات این منطقه، پیست اسکی مناسب برای تمام فصوله .

آدرس: اردبیل شهرنمین ۱۰کیلومتری جنوب شرقی شهر نمین
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل لاویج-نور جنگل لاویج-نور در روستای ییلاقی لاویج در ۱۸ کیلومتری جنوب نور در میان دره های جنگلی و زیبای البرز قرار گرفته که از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد.
دور تا دور دهستان لاویج را حصار بلندی از کوه های البرز فرا گرفته که در بهار و تابستان پوشیده از درختان انبوه و سرسبز می شود و مناظر بدیع و دل انگیزی خلق می کند. این منطقه از آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی در بهار و تابستان برخورداره که به همراه طبیعت و سرسبزی بی نظیر مسافران و توریست های زیادی را در خود جذب می کنه.
در حال حاضر دارای چند مسافر خانه در کنار آبگرم ، سوئیت و صدها خانه و ویلای اجاره ای است که با توجه به تعداد زیاد مسافر در بهار و تابستان ظرفیت پذیرایی از همه مهمانان را نداره.
یکی از جلوه های جذاب طبیعت لاویج، جنگل های انبوه و متراکم آن تا ارتفاع ۲۵۰۰متری از سطح دریا و به خصوص درختان راش آن که یادگاری از دوره های گذشته جنگل های هیرکانی در میلیون ها سال قبل است می باشد.

آدرس: مازندران نور ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان نور
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل مخمل کوه -خرم آباد جنگل مخمل کوه -خرم آباد کوهی است به ارتفاع بیش از یک هزار و ۹۰۰ متر در شمال شرق خرم آباد که به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو، قسمتی ازشهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است.
جنگل مخمل کوه -خرم آباد کوه بلند در دو سمت به دو تنگه مهم و استراتژیک ختم می شود که در طول تاریخ شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است. قسمت جنوبی مخمل کوه به جاده بروجرد به خرم آباد ختم می شود. انتهای شمالی مخمل کوه نیز به جاده خرم آباد - الشتر می رسد که به تنگ شبیخون مشهور است و نام آن گویای بسیاری چیزهاست.
جنگل مخمل کوه -خرم آباد بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از گلسنگ است. با آغاز فصل بارش گلسنگ های سیاه رنگ و آفتاب سوخته سبزرنگ می شوند. گلسنگها آفتاب گریز هستند به همین علت قسمت هایی از مخمل کوه که کمتر آفتاب گیر است سرسبز تر و دیدنیتر است. در قسمت انتهای شمالی مخمل کوه در تنگ شبیخون به همت اداره کل منابع طبیعی لرستان پارک جنگلی دایر شده که در فصل بهار و زمستان بسیار دیدنیست.
جنگل مخمل کوه -خرم آباد برای کوهپیمایی بسیار مناسب و در دسترس است. با خودرو با چند دقیقه رانندگی به دامنه آن می رسید. فقط کافی است پس از رسیدن به میدان ۲۲ بهمن تا انتهای بلوار ولیعصر


آدرس: ایران لرستان خرم آباد شمال شرق خرم آباد
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل شیرآباد-گلستان جنگل قشنگ شیرآباد-گلستان در ۶ کیلومتری جنوب شهرستان خان ببین و در میان کوه واقع شده .
محیط پیرامون جنگل را کوهستان تشکیل داده که گونه هایی از گیاهان مانند ممرز، افرا، انجیلی، توسکا، همیشک، داردوست، خزه، سرخس و قارچ های رنگارنگ را می شه تو این جنگل مشاهده کرد .
همچنین در اطراف این مجموعه جذاب و دیدنی زیستگاه طبیعی مرال، شوکا، خرس، پلنگ، خوک وحشی و گربه جنگلی را می شه دید که تحت حفاظت و مدیریت است.
در مسیر جنگل آبشار ، رودخانه ها و چشمه سارهای زیبایی وجود داره. در این جنگل ، آبشـــار شیرآباد به صورت پله ای است و جمعاً ۱۲ آبشار کوچک و بزرگ را دربرمی گیره. جنگل شیرآباد خان به عنوان یک اثر طبیعی و ملی در فهرست سازمان محیط زیست به ثبت رسیده.


آدرس: ایران گلستان رامیان خان به بین
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل رویایی نیلبرگ-گلستان از دیگر از تفریح گاه های رامیان جنگل رویایی نیلبرگ-گلستان که در ۴ کیلو متری جنوب شرقی مرکز شهر رامیان قرار دارد .
راه های رسیدن به جنگل و چشمه نیلبرگ پیمودن جاده های خاکی است که بیشتر مورد استفاده کشاورزان و وسایل نقلیه کشاورزی است .
چشمه های آب جوشان و پرآب بسیاری در آن وجود دارد که یکی از همین چشمه ها آب شرب مورد نیاز شهر رامیان را تامین می کند .آدرس: گلستان رامیان ۴ کیلو متری جنوب شرقی مرکز شهر رامیان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل رامدشت-رودسر منطقه توریستی جنگل رامدشت-رودسر در واقع محله ای زیبا و ساحلی در شهرستان رودسرِ.
علت نامگذاری جنگل رامدشت-رودسر به گذشته های نه چندان دور می رسه، که محل رام کردن اسب های وحشی بوده. اما از آغاز دهه ۷۰ هجری شمسی با شهرک سازی و خونه سازی، مهاجرت به این مکان افزایش یافته.
جنگل رامدشت-رودسر از شمال به دریا، از جنوب به روستای کَلدَرِه و زمین های کشاورزی برنج، از شرق به گسکرمحله و از غرب به میدان معلم منتهی می شه.
جنگل رامدشت-رودسر حدود ۲۲ متر پایین تر از سطح آبهای آزاد قرار داره و به همین دلیل یکی از پایین ترین نقاط ساحلی کشور محسوب می شه.
اینجا ساحل زیبای داره که حدود ۵ کیلومتره و می شه گفت یکی از بهترین سواحل برای شناست.
استخر رامدشت در مرکز رامدشت واقع شده و یکی دیگه از جاذبه های طبیعی و زیبای این محله ست. تازه تو این استخر انواع ماهی ها ،مثل کپور، کپور چیک،ا سلک و... یافت می شه. که در فصل صید ماهیگرا رو به سمت خودش جذب می کنه.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل جوارم -سوادکوه
جنگل جوارم -سوادکوه که به خاطر پوشش زیبای گیاهی دارای استعدادهای گردشگری زیادی است دارای سفره خانه سنتی، سرویس بهداشتی، آلاچیق و سکوهای اسکان و محوطه بازی کودکان، ساختمان نگهبانی، جاده آسفالت و شن ریزی مناسب و سه محوطه پیک نیک، نمازخانه و فروشگاه است که این امکانات پارک جنگلی را آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران کرده است.
جنگل جوارم -سوادکوه دارای چشمه های متعدد، مناظر چشم نواز و بکر از جمله ویژگی های بارز جنگل جوارم هستند.

آدرس: مازندران سواد کوه نرسیده به شیرگاه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل سه هزار -تنکابن جنگل سه هزار -تنکابن با چشم اندازی زیبا، چمنزارها، جنگل های مرتفع، جلگه ای و رودخانه پر آب، یک مجموعه بی نظیر طبیعی رو فراهم کرده تا مشتاقان طبیعت، منطقه ای بسیار خاص رویایی رو تجربه کنند،
وجود آب گوارای روان و آب و هوای مطبوع، این جنگل رو بسیار چشم نواز کرده. در دو کیلومتری جنگل سه هزار، آب معدنی شلف قرار داره که از مواد قلیایی، نمکی، آهکی، فسفر، اکسید آهن، سیلیس، پتاس، آلومین، کلر، کربنات، منیزیم و اسید سولفوریک تشکیل شده است .

با داشتن خواص طبی فراوان برای درمان بیماری های کلیوی، سوء هاضمه و نقرس، امراض جلدی و درد های رماتیسم مفیده.
اطراف آب معدنی شلف، مناظر زیبای طبیعی وجود داره که جلوه خاصی بهش داده.

آدرس: مازندران تنکابن جاده سه هزار
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل رنگو-گرگان جنگل رنگو در پانزده کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده. از کوچه های روستای توشن، راه جنگل پیداست. هر کوچه ای به جاده ای خاکی و مزارعی ختم می شه که تا چندی پیش، بخشی از جنگل بوده اند. بعد از پیمودن دو کیلومتر، از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی در میان بوته های تمشک و درختان بلند، به کنار رودخانه ای می رسیم که از چشمه های زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیره.
جنگل رنگو-گرگان که از روستای توشن ما رو به مناطق دیگر می رسونه، رنگو نام داره.


آدرس: ایران - گلستان - گرگان روستای توشان
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل افراتخته-گلستان جنگل افراتخته-گلستان از روستاهای جنگلی استان گلستان است که یکی از زیباترین و دیدنی ترین مناظر بکر طبیعت رو در خود جای داده.

روستایی با جنگل های انبوه چند هزار ساله در جنوب شرقی شهر علی آباد کتول. برای دیدن زیبایی افراتخته باید حتما به این دهکده سفر کنید.
جنگل افراتخته-گلستان دارای ۱۵۰ هکتار از جنگل های ۱۹۰ میلیون ساله ست. در اطراف افراتخته منطقه شکار ممنوع قرار داره که گونه های جانوری منحصربه فردی در آن زندگی می کنن. به جز جنگل، ارتفاعات اطراف روستای افراتخته که از جنگل‏ های انبوه درختان پهن برگ پوشیده شده، زیباترین منظره طبیعی روستا ست.

این روستای کوهستانی در ارتفاع ۱۵۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و تحت تأثیر اقلیم کوهستانی، زمستان‏ های سرد و تابستان ‏های معتدل داره.
روستا همچنین پر از چشمه ‏های آب معدنیه که در اطراف آن قرار گرفته و آبشارهای طبیعی زیبایی رو هم می تونین در ارتفاعات روستا ببینید که از بلندای ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متری سرازیر می‏ شن. اما افراتخته به جز کوه و جنگل، یه رودخونه هم داره که در جنوب روستا جریان داره.

وجود همین رودخونه به همراه آب و هوای معتدل منطقه، باعث رونق کشاورزی در آن شده . در سفر به روستای افراتخته می تونین سری هم به چاه سنگی و باستانی پیرآلا در ۲ کیلومتری روستا بزنین و گورستان گبری و حمام قدیمی روستا معروف به کهنه حمام رو ببینین که همه بیانگر قدمت زیاد این روستا هستند. در فاصله نیم کیلومتری روستا، یکی از جنگل‏ های کمیاب درختان سرخدار (از گونه ‏های نادر جنگلی)، محفوظ مونده.در کل یه روستا با یه دنیا جاذبه منتظر شماست.

آدرس: گلستان علی آباد کتول ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی علی آباد کتول
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل درازنو-گلستان جنگل درازنو-گلستان در جنوب شهرستان کردکوی و در محدوده ملک سورم سرا (بالاجاده) واقع شده است.
که در گذر قرن ها مورد استفاده خانواده های زیادی از ساکنان بالاجاده و به صورت پراکنده از روستاهای همجوار بوده . امروزه با ساخت جاده، این روستا گردشگرانی را از شهرستان های استان گلستان و دیگر مناطق ایران به خود جلب می کند.
دو مرکز تفرجی درازنو و جهان نما که از نظر تردد و دسترسی در یک مسیر واقع گردیده اند از جنگل های پهن برگ و سوزنی برگ برخوردارند. وجود و مشاهده برخی جانوران وحشی و وجود میل رادکان، از دیدنی های پیرامون آنست.

آدرس: ایران - گلستان - کردکوی
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل آبندانکش-مازندران جنگل آبندانکش-مازندران که دارای قدمتی بسیار طولانی (حدودا ۲۰۰۰ سال) است، آب بندانی معروف و جنگلی زیبا در کنار آب بندان دارد .


اولین بوستان روستایی کشورجنگل آبندانکش-مازندران در اینجاست، در جنوب این روستا هم رودخانه زیبایی قرار داره که وجود چنین مناظر طبیعی این روستا رو به یکی از زیباترین روستاهای شهرستان ساری تبدیل کرده است .

آدرس: مازندران ساری ۴ کیلومتری ساری
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل آمازون آمازون نام جنگل بزرگی در شمال آمریکای جنوبی است.

جنگل آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیاد می‌باشند چراکه تقریباَ هر روزه باران سنگینی در سرتاسر آمازون می‌بارد.
متوسط درجهٔ حرارت، در مرکزجنگل آمازون در حدود ۳۰ درجهٔ سانتیگراد (۸۶ درجه فارنهایت) غربی‌ترین بخش این منطقه، در حدود ۲۵ درجهٔ سانتیگراد (۷۶ درجه فارنهایت) است. همینطور آمازون بزرگ‌ترین رودخانه جهان است که انشعابات زیادی دارد که بخشی از آن به دریا ریخته و نیز حدودا دو درصد از آب شیرین این رودخانه به اقیانوسها میریزد.

بستر این رودخانه بسیار عریض و طویل است و از نظر درازا یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های جهان است که بین ۶.۲ و ۶.۷ هزار کیلومتر درازی دارد اما آمازون تنها بزرگترین رودخانه جهان نیست بلکه بزرگترین و شگفت انگیز ترین خانه حیات وحش و طبیعت دست نخورده دنیاست. این منطقهٔ جنگلی که رودخانهٔ آمازون نیز از میان آن می‌گذرد بخش‌هایی از کشورهای برزیل، اکوادور، گویان، کلمبیا، ونزوئلا، بولیوی، پرو و سورینام را در برمی‌گیرد. بیشتر بخش جنگل‌های آمازون در خاک برزیل با ۶۰% و پرو با ۱۳% مساحت کلی جای دارد. جنگل آمازون نامزد قرار گرفتن در فهرست عجایب هفتگانه جدید است.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل الیمات-نور منطقه دیدنی جنگل الیمات-نور در 8 کیلومتری نور در مسیر جاده نور به چمستان قرار دارد و فاصله آن از جاده اصلی نور به چمستان حدود 3 کیلومتر است.
این دریاچه که در دل جنگل واقع شده است به عنوان گردشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل الیمستان-تهران جنگل الیمستان-تهران یکی از جذاب‌ترین مناظر را در فصول بهار و تابستان به گردشگران و طبیعت‌گردان نمایش خواهد داد.

هر چند زیبایی این منطقه در پاییز و زمستان هم کم نیست. این منطقه به طلای سبز ایران مشهور است و در برخی زمان‌ها دارای مه غلیظ و جنگل‌های سرسبز و انبوه می‌باشد. برای بسیاری از گردشگران این جنگل یکی از بکرترین جنگل‌های نزدیک تهران به حساب می‌آید.

این جنگلها محل رویش گیاه " الیما " ست که دراردیبهشت ماه رشد می‌کند. می‌گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته ازآن می باشد. الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران در آمل است که تورهای زیادی از جوانان برای تفریج و سفر به دل طبیعت الیمستان می زنند این منطقه نگاه عکاسان داخلی و خارجی راه هم به خود جذب کرده و طبیعت بکر و زیبایی جنگلها و مراتع و سر سبزی آن وصف نشدنیست، ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع و دشت ها و آب زلال و اسب های زیبا از شاخصه‌های این جنگل است.آب مردم آن از چشمه تامین می شود و محصول آن غلات، لبنیات و عسل است. اما از همه این ها گذشته، قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک جنگلی فندقلو-اردبیل
پارک جنگلی فندقلو-اردبیل یکی از مناطق گردشگری طبیعی اردبیل و شهر نمینِ که به دلیل دسترسی راحت همچنین وجود امکانات خوب مورد توجه هالی و مسافران این مسیر بوده و هست.


این جنگل در فاصله۱۰ کیلومتر از شهر نمین و ۳۰ کیلومتری از شهر اردبیل قرار گرفته است. امکان برپایی چادر و کمپ باعث شده در طول تابستان و بهار مسافران زیادی این منطقه را برای تفریح انتخاب کنند. پیست اسکی روی چمن و یک اردوگاه دانش آموزی از امکانات ویژه این پارک است.


آدرس: ایران - اردبیل - نمین ۱۰کیلومتری جنوب شهر نمین
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل حرا-خلیج فارس جنگل حرا-خلیج فارس از ویژگی های اکوسیستم سواحل جنوبی ایرانه که به طور پراکنده است.
از تنگه هرمز به سمت شرق و اقیانوس هند، در سواحل عمان، پدید آمده. این جنگل ها در سواحل خلیج فارس، در اطراف بندر لافت، شمال جزیرهٔ قشم، بندر خمیر و در کانون های متراکم دیده می شن. ابوعلی سینا، دانشمند بزرگ ایرانی، درخت این جنگل ها رو حرا نامیده و این درختان اندازه های ۳ تا ۶ متری با شاخ و برگ سبز روشن دارن.

حرا درختیست آب شورزی که هنگام مد آب دریا تا گلوگاه در آب فرو میره. با خاصیت تصفیه ای که در پوست این درخت وجود داره، بخش شیرین آب دریا رو جذب و نمکش رو دفع می کنه. درخت حرا در حقیقت یک تصفیه خانه آب شیرین کن طبیعیه.
این جنگل در تنگه خوران، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان قرار داره. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیریه. از جمله این پرندگان حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصیل هندی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری، گیلانشاه، کاکائی و... هستند.

آدرس: ایران - هرمزگان - قشم شمال غرب جزیره قشم منطقه حفاظت شده جنگلهای حرا در استان هرمزگان واقع هست.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل سراوان-رشت جنگل سراوان- رشت از قدیمی ترین عرصه های جنگلی گیلانِ که به خاطر گونه های متنوع گیاهی که داره در سطح کشور و حتی جهان کم نظیرِ.

ابتدای ورودی جنگل سراوان- رشت یک آبگیر کوچک داره که فوق العاده زیباست. یک سکوی چوبی براش ساختند و دو تا قایق قو شکل هم برای گشت و گزار گذاشتند. یکی از جاذبه های جنگل سراوان- رشت وجودِ موزه میراث روستایی کشورِ که در قسمتی از این پارک زیباست
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل سربرج-طرقبه در نزدیکی های مشهد جنگل سربرج-طرقبه وجود داره که به گفته ساکنان آن حوالی، شب هنگام صداهای وحشت آوری مثل صداهای شبیه جیغ به گوش می رسه.

با تاریک شدن آسمان صداهایی از میان درختان آن به گوش می رسه که به گفته ی اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کردند شبیه جیغ آدم هاست. می گویند صداها چند سالی است که به گوش می رسه و قبلا از آن خبری نبوده. اهالی معتقدند این صداها به آوای جیرجیرک ها و یا زوزه ی باد شباهتی نداره مخصوصا اینکه هنگام بلند شدن صداها، برگ درخت ها تکان نمی خوره تا باد رو عامل این قضیه بدونن.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های پلنگ دره-مازندران جنگل های پلنگ دره-مازندران که در شیر گاهه مازندرانه، از سبزترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردیه.
تو مسیر جنگل های پلنگ دره-مازندران آبشار یکی از زیباترین جنگلهای جهان هستی رو میبینیم . جالب اینه که، توریستهایی که عاشق طبیعت هستند. از کشور (نیوزیلند ،آمریکا و فرانسه ) بر این عقیده اند که قسمت ابتدایی این جنگل، نمرهء ممتاز در زیبایی رو داره .
راستی تو این سفر، شاهد یه رودخانه ی زلال و زیبا، آبشار ۸ متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود .

آدرس: مازندران قائم شهر مسیر قایم شهر - فیروز کوه شیرگاه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل بام سبز-رامسر جنگل بام سبز-رامسرشامل کلبه های اقامتی زیباست که محیطی گرم و آرام را در طبیعت بکر جنگل های کوهستان ایلمیلی تدارک دیده است تا برای مشتاقان طبیعت و آنان که مایلند چند صباحی را به دور از هیاهوی شهری، از زیبائی های طبیعت لذت ببرند، میعادگاهی آشنا باشد.
جنگل بام سبز-رامسر با امکانات رفاهی کامل در دل طبیعت فضایی برای گذران ایامی شاد با عزیزانتان فراهم آورده است تا از تعطیلات خود بهترین بهره را برده و خاطراتی بیادماندنی در جنگل های مرتفع دامنه های کوهستان البرز داشته باشید.


آدرس: مازندران رامسر کیلومتر ۵ غرب رامسر، مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز تله کابین رامسر
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل ابر-سمنان جنگل ابر-سمنان زیبا و خوش آب و هوای "ابر" در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود از جنگلهای بکر و زیبای استان سمنان است.


جنگل ابر-سمنان در زمره جنگلهای هیرکانی کشور است و به دلیل اینکه فضای جنگل را پوششی از ابر فرا می گیرد، جنگل ابر نامیده می شود.
ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما، وجود چشمه سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از ویژگی های این جنگل می باشد.

آدرس: سمنان شاهرود ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های بکر ایران _آبشار لاتون جنگل های بکر ایران _آبشار لاتون در میون جنگل های انبوه گیلان و در مجاورت کوه زیبای اسپیناس قرار گرفتهاست.
ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متره و لقب بلندترین آبشار استان گیلان رو دارد.
در حاشیه جنگل های بکر ایران _آبشار لاتون جنگلی از درختای آلو، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی وجود داره که در ۹ ماه اول سال، سرسبز و پربار و دیدنیه. بهترین فصل سفر به آبشار لاتون اوایل بهار یا اواخر زمستونه که آب و هوای منطقه معتدل بوده و رطوبت کمتر اذیتتون می کنه. در نزدیکی آبشار لاتون پارکینگ، بوفه، سرویس بهداشتی،اتاق های کرایه ای هم وجود داره. بعد از دیدن این آبشار زیبا می تونید سری هم به قله اسپیناس بزنید.


آدرس: گیلان آستارا ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، لوندویل، روستای کوته کومه
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل های زیبای ایران جنگل دوهزار جنگل های زیبای ایران جنگل دوهزار فوق العاده زیبا است و چشم اندازه ای بدیع کوهستانی، چمنزار و جنگل های مرتفع جلگه ای داره.
درآمد اکثر مردم روستاهای دوهزار از فعالیت های زراعی، باغداری و دامداری تأمین می شه. گندم، گردو، سیب فندق از محصولات زراعی و باغی این منطقه است. پرورش گل گاوزبان نیز در مزارع روستاهای آن رایجه. دامداری هم از فعالیت های اصلی روستاییان است.


مردان و زنان جنگل های زیبای ایران جنگل دوهزاردر کنار فعالیت های زراعی و دامداری به تولید محصولات صنایع دستی همچون چوخا، چادر شب، جاجیم، سفره، کلاه پشمی، کولگیر، پوستین کلاه و جوراب پشمی نیز میپردازن. مردم این روستا به زبان مازندرانی با لهجه گیلانی صحبت می کنن.
جاذبه های گردشگری جنگل های زیبای ایران جنگل دوهزار :
دره سرسبز و زیبای دو هزار در ضلع شمالی ارتفاعات البرز و در جنوب شهر تنکابن، به علت شرایط طبیعی و اقلیمی ویژه، مجموعه زیستی و طبیعی کمنظیری است که قله ها، چمنزارها، جنگل ها، مرتع ها و یخچال های طبیعی را در خود جای داده. رودخانه دو هزار، که از ارتفاعات الموت قزوین و تخت سلیمان سرچشمه می گیره، از حاشیه روستا عبور میکنه و حواشی بسیار زیبایی داره. این حواشی زیبا، در فصل تابستان محل مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران محسوب میشه.
جنگل های زیبای ایران ارتفاعات دو هزار از مناظر زیبای این منطقه است که قله سیالان و ارتفاعات گردکوه از مهمتر ین جاذبه های آن است. این قله مرتفع ترین قله شهرستان تنکابنه که برای دست یابی به قله سیالان، که با شکوهی وصف ناپذیر جلوه گری می کنه ۵ ساعت پیاده روی لازمه.

دشت دریاسر در مسیر صعود به قله سیالان قرار گرفته.این دشت زیبا با آب و هوای بسیار مطبوع و پوشیده از گلها و گیاهان متنوع و چشم اندازه ای کوههای زیبا و چشمه سارهای پرآب، یکی از جاذبه های منحصر به فرد طبیعی ایران به حساب میاد.
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
جنگل دالخانی-مازندران جنگل دالخانی-مازندران از بکرترین جنگل های ایرانه، که به دالان بهشت نیز معروفه. دالخانی روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی رامسر که در دهستان چهل شهید قرار داره.
جنگل دالخانی-مازندران با آب و هوای بی نظیر و طبیعت بکر از دل انگیزترین و دیدنی ترین جنگل های منطقه است که به دلیل همجواری با جنگل های ۶۰۰ هزارمتر مربع رامسر ، دالخانی نام گرفته. جنگل هایی که در مسیر جاده ادامه دارن شما را به ییلاق جنت رودبار و گرسماسر ،اکراسر ،گلین و ... می رسانن.


آدرس: مازندران رامسر ۷ کیلومتر بعد از خروجی آسفالته جاده رامسر به تنکابن ، جاده هریس به سمت دالخانی
link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بستن همه نظرات
مریم نوایی
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,790,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,190,000
 • 7 8
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
1,990,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,490,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فارا گشت
370,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی رامیار گشت
2,790,000
آژانس مسافرتی بال طلایی آژانس مسافرتی زیما سفر پارس آژانس مسافرتی طاها پرواز محل تبلیغات بنری شما آژانس مسافرتی مرداس گشت
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon