Icon
مـــــــــنو
اطلاعات مهم برای سفر به دبی برای سفر به دبی اطلاعاتی ضروری است که با استفاده از این اطلاعات میتوان سفر راحت تر و بهتری به دبی داشت. امیدوارم این اطلاعات به شما در سفری بهتر کمک کند.
بهترین زمان سفر به دبی :
مهمترین مسئله درمورد سفر به دبی میزان گرم بودن دبی در آن بازه زمانی است برای مثال از اواسط اکتبر تا اواسط آوریل با هوایی معتدل و آسمانی آبی مواجه هستید ولی در نیمه دیگر سال دمای هوا تا ۳۷ درجه سانتیگراد بالا رفته و غیر قابل تحمل میشود.
و البته شایان ذکر است که ماه اوج شلوغی دبی ماه “می ” است و در دسامبر و ژانویه نیز پذیرای تعداد زیادی مسافر می باشد.
آب و هوا :
در این شهر بیشتر طول سال هوا آفتابی ست و بارش باران تنها در ماه های زمستانی و به صورت نامنظم رخ می دهد. دمای هوا در زمستان ها به ۱۰ درجه و در تابستان بیابان های آنجا دمای ۴۹ درجه را متحمل می شوند. طوفان های شن در ماه های مارس و آوریل بیشتر رخ می دهند.
اطلاعات گردشگری :
می توان اطلاعات مفیدی از Department of Tourism & Commerce Marketing با سایت www.dubaitourism.ae دریافت نمود.
ساعات اداری :
به طور کلی اداره های دولتی از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت ۷:۳۰ تا ۲:۳۰ مشغول به کارند. این در حالی ست که زمان کاری اداره های خصوصی از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر می باشد. فروشگاه ها از ۹ یا ۱۰ صبح تا ۹ یا ۱۰ شب باز هستند که در آخر هفته ها، جمعه و شنبه، این بازه زمانی بیشتر می شود.
برنامه کاری بانکها اینگونه است: از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر و برخی از آنها ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ نیز پاسخگوی شما هستند. پنجشنبه ها از ۸ تا ظهر باز هستند و جمعه ها تعطیلند.
برق :
ولتاژ برق مصرفی در دبی ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت بوده و پریز های برق آنها سه شاخه می باشند. در سفر به دبی بهتر است مبدل سه شاخه همراه داشته باشید.
مالیات :
در دبی هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای گرفته نمیشود ولی با این حال در هتل ها و رستوران ها ۱۰% مالیات شهرداری و ۱۰ % حق سرویس منظور میکنند که معمولاً این مالیات در قیمت احتساب شده است.
انعام :
در رستورانها معمولاً مالیات در صورت حساب منظور میشود در غیر اینصورت ۱۰% تا ۱۵% انعام مناسب است. برای پارک کردن ماشین ۵ درهم، چند درهم برای هر کیف باربری شده توسط “بل بوی” و برای کرایه تاکسی نیز معمولاً انعامی نمی دهند ولی می توانید در صورت تمایل کرایه را به بالا رند کنید.
آب :
آب لوله کشی شده از آب خلیج فارس گرفته شده و مناسب برای نوشیدن می باشد ولی با این وجود بطری های آب معدنی در تمامی هتل ها و رستوران ها به وفور وجود دارند.
سرویس بهداشتی :
سرویس های بهداشتی در دبی در تمامی فروشگاه ها به تعداد هستند ولی در معابر کم دیده می شوند.
تاریخ ثبت :1395/10/27 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:98 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
پارک ساحلی جمیرا واقع در دبی با مساحتی حدود 13 هکتار در سال 1989 در دبی ساخته شده است. این پارک از معروفترین و محبوبترین پارک های امارات می باشد. این پارک در خیابان جمیرا واقع می باشد. پارک ساحلی جمیرا واقع در دبی با مساحتی حدود 13 هکتار در سال 1989 در دبی شده است. این پارک از معروف ترین و محبوب ترین پارک های امارات می باشد. این پارک در خیابان جمیرا واقع شده است و دارای فضای بازی برای کودکان، امکان استفاده از دریا، زمین های ورزشی و سالن نمایش برای اجرای تاتر می باشد. پلاژ شنا این پارک توسط گروه غریق نجات کترل می شود. این پارک دارای روزهای خاص برای بانوان است که دوشنبه هر هفته از ساعت 8 صبح تا 11 بعدازظهر می باشد. ورودی این پارک برای هر نفر 5 درهم و به ازای ورود یک ماشین با تمام سرنشین ها 30 درهم می باشد. همچنین رستوران و فست فود هایی برای علاقه مندان در این پارک می باشد. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:237 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
اگر قصد دارید برای تفریح و پیک نیک به همراه ورزش های آبی و شنا در دریا بروید پارک ممزر را به شما توصیه می کنیم.
این پارک محلی برای بازی کودکان، فضای سبز برای استراحت، مکان های مخصوصی برای تهیه غذا، قطار بزرگ، پلاژ دریا، استخر، جت اسکی در فضایی به مساحت 160 هکتار می باشد.
همچنین این پارک دارای مکان هایی خاص VIP می باشد. این پارک در 5 کیلومتری بندرگاه همریه قرار دارد. ورودی پارک برای هر نفر برای هر نفر 5 درهم و به ازای هر ماشین با تمام سرنشین ها 30 درهم می باشد.
قیمت بلیط استخر این پارک برای بزرگسالان 10 درهم و برای کودکان 5 درهم می باشد. پارک از ساعت 8 صبح تا 10 شب هر روز باز بوده و روزهای چهارشنبه تنها به بانوان اختصاص داده شده است که می توانند کودکان پسر زیر 8 سال را با خود به همراه بیاورند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:200 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
بنای مسجد جامع شیخ زاید بن سلطان آل نهیان مسجدی در شهر ابوظبی واقع شده است. این مسجد بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی سومین مسجد بزرگ جهان است و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می آید. آرامگاه شیخ زاید نیز در سمت شمال مسجد واقع شده است. تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:192 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
از سال 1981 اسب دوانی در دبی پایه گذاری شد و حدوداً 10 سال بعد در سال1992 کلوپ اسبدوانی در نادالشبا فعالیت های خود را بسط و ادامه داد.
در سال 2010 میدان اسبدوانی دبی به نام Meydan با مسابقات جهانی اسبدوانی افتتاح شد. Meydan یکی از بزرگترین مکان های مسابقات اسبدوانی دنیا میباشد که 60 هزار صندلی برای پذیرش تماشاگران را داشته ودارای مسیر مسابقه اسبدوانی بطول 2400 متر می باشد. بعلاوه 285 اتاق و سوئیت مدرن در این مکان آماده ارایه به مشتریان می باشد.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:166 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


رستوران زنگو مناسب گیاه‌خواران است. با وجود اینکه در منوی این رستوران می توان غذاهای گوشتی و خوشمزه‌ی زیادی هم پیدا کرد، اما منوی آن سه نوع غذای فوق‌العاده‌ی گیاهی در خود دارد. رستوران زنگو، به صورت کاملا مدرن غذاهای ترکیبی فرانسوی، ژاپنی و مکزیکی را سرو می کند که در آن‌ها از سبزیجات تازه و با کیفیت مزرعه و گوشت گاو استفاده کرده‌اند. علاوه بر آن می توانید غذای خود را در درون یا روی یکی از سه تراس این رستوران میل کنید و همچنین قبل از شام با یک نوشیدنی خوب در جایگاه مخصوص این کار از خودتان پذیرایی کنید. نکته‌ها:

این رستوران یک بخش مخصوص سوشی و حتی اتاق جداگانه‌ای برای سیگار دارد. پس حتی اگر وقت میل کردن یک وعده غذای کامل را نداشته باشید، می توانید در این بخش‌ها مدتی را سپری کند.
این مکان شدیدا هم به گیاه‌خواران و هم به افراد وگانیسم (نوع خاصی از گیاه‌خواری) پیشنهاد می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:168 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


برای خوردن یک دسر یا یک چای عصرانه، جایی بهتر از Sahn Eddar در دبی وجود ندارد. جایی که کرم Chantilly، کارامل نمکی و شکلات تیره مکمل فنجان‌های قهوه‌ی آن است. توقف در این مکان برای میل کردن یک دسر سریع پیشنهاد خوبی است، اما اگر زمان دارید و میل به خوردن چای عصرانه داشته باشید، همچنین می توانید با ساندویچ انگشتی و شامپاین خوشمزه از خودتان پذیرایی کنید. اگر دنبال محیطی آرام، به همراه منظره‌ای عالی از طبقه‌‌ی اول برج‌العرب و اجرای زنده‌ی ساز هارپ هستید، این مکان همانی است که به دنبالش هستید. نکته‌ها:

اگر در موقعیتی خاص برای خوردن چای قرار دارید، اجازه دهید که کارکنان رستوران در جریا باشند، چرا که برای مهمانان افتخاری در پایان هر وعده غذا شکلات و دسته گل فراهم می کنند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:168 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


دوتا از چندین پروژه های میراثی دبی در کنار هم واقع شده‌اند. این مکان‌ها در Shindagha و درست در دهانه‌ی نهر قرار دارند. اینجا می توانید خانه‌های ترمیم شده‌ی باراستی (barasti) را که از برگ درخت خرما و گل ساخته شده‌اند، تماشا کنید. این خانه‌ها ویژگی برجسته‌ی زندگی قدیمی اماراتی‌ها محسوب می‌شود. روستای مذکور ویترینی برای نمایش صنایع دستی قدیمی از جمله سفال، پخت و پز و بافندگی است. نکته‌ها:

بسیاری از صنایع دستی که در روستاها وجود دارد برای فروش هستند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:174 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
دهکده‌ی جهانی به خوبی یک فضای شاد را با فروشگاه‌ها ترکیب کرده است. در فضایی به سبک جشنواره ای، غرفه‌های نمایندگی کشورهای جهان، کالاهای مرتبط، مصنوعات و مواد غذایی را به فروش می‌رسانند. همچنین رویدادهای متنوع و سرگرم کننده ای در این مرکز برگزار می شود. اگر دوست دارید که به سبک مردم محلی از شهر دبی لذت ببرید، دهکده‌ی جهانی مکانی مناسب برای این کار است. نکته‌ها:

برای ورود به این مرکز باید مقدار کمی هزینه بپردازید.
دهکده‌ی جهانی تنها از ماه نوامبر تا آوریل و از ساعت ۴ صبح باز است.
اگر در آخرین روزهای برگزاری رویدادها از دهکده‌ی جهانی بازدید کنید، می توانید بسیاری از اجناس درون غرفه‌ها را با تخفیف خریداری کنید.
برای خرید کردن در اینجا، هنر چانه زدن را فراموش نکنید
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:158 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بازار امارات تماشایی ترین، و یکی از بزرگترین‌ بازارهای دبی است که بازدید از خرده فروشی های آن تجربه‌ای خوب محسوب می‌شود. این بازار ۴۵۰ فروشگاه لوکس و مجلل دارد که هرچیزی از برندهای مختلف را به فروش می‌رسانند. همچنین سالن های این بازار با رستوران‌ها، سینماهای متعدد، باشگاه بدنسازی، چشمه‌ی آب گرم، یک سالن آرایش و حتی یک پیست اسکی سرپوشیده مزین شده‌اند. برای آن دسته از کسانی که فرزند خردسال دارند نیز یک مرکز مراقبت از کودک در این مکان و در پارک موضوعی به نام سیاره جادویی تاسیس شده است که هرکسی می تواند از آن لذت ببرد. نکته‌ها:

برای کسانی که واقعا از گشت و گذار در این مرکز لذت می برند، یک هتل تاسیس شده است که با خیال راحت، تا نیمه شب به خریدهایشان بپردازند.
متاسفانه با وجودی که این بازار بزرگ است، اما جایی برای نشستن یا استراحت کردن در آن تعبیه نشده است و شما مجبور هستید در کافه یا رستوران توقف کنید.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:184 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


ظاهرا تنها امارات متحده عربی می تواند از یک بیابان خشک و بی آب و علف، یک جاذبه‌ی توریستی بسازد. تورهای بعدازظهری کویر در دبی تا زمانی که خورشید غروب کند، شامل صحرانوردی (با ماشین) سندبوردینگ یا بالون هوای داغ بر بالای شن‌های روان است. بعد از همه‌ی اینها، می توانید در یکی از اردوگاه های عشایری به تماشای جشن سنتی بادیه نشینی مشغول شوید که با رقص شکم، خالکوبی حنا و شترسواری تکمیل می شود. نکته‌ها:

بهتر است برای صحرانوردی در یکی از تورها ثبت نام کنید، چرا که این کار بدون وجود یک همراه با تجربه می تواند خطرناک باشد.
یادتان باشد هروقت به صحرا می روید، حتما کرم ضد آفتابف کلاه حصیری، عینک آفتابی و یک قمقمه آب به همراه داشته باشید.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:167 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


موزه‌ی دبی بهترین مکان برای نگاهی اجمالی به این شهر قبل از نفت خیزی و توریستی شدن دبی و تماشای تحول آن در طول چند دهه است. موارد زیادی برای نشان دادن در این موزه وجود دارد. از محدوده‌ سلاح‌های خاورمیانه گرفته تا یک مسجد و حتی سبک زندگی بادیه نشینی عشایری را می توانید در اینجا تماشا کنید. نکته‌ها:

درست در خارج از موزه یک کشتی چوبی قرار دارد که تماشای آن در خلال روزهای مدرن و پرهرج و مرج دبی خالی از لطف نخواهد بود.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:163 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


پارک آبی ویلد وادی بزرگترین استخر موجی در سراسر امارات متحده عربی محسوب می‌شود. چیزهای زیادی برای لذت بردن بزرگسالان و حتی بچه‌ها در اینجا وجود دارد. برای مدتی دوری از صدا و شلوغی هم که شده، چند ساعتی را در این پارک آب سپری کنید. مطمئنا لذت آن در خاطرتان خواهد ماند. نکته‌ها:

این پارک روزانه از ساعت۱۰ صبح تا ۶ عصر باز است، که اندکی بر اساس تغییرات فصلی این زمان‌ کم یا زیاد می‌شود و هزینه‌ی ورود به آن بستگی به پکیج‌های انتخابی‌تان دارد.
اگر تمایل داشید می توانید کمد و حوله اجاره کنید.
شناکردن در پارک قابل قبول است، اما نه زمانی که برای غذا خوردن در رستورانی توقف کرده باشید.
جمعه ها در دبی، اولین روز آخر هفته محسوب می‌شود، از همین رو این پارک در روز جمعه شلوغ می‌شود.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:218 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


بازار طلا و ادویه در دیره، در میان کوچه پس کوچه‌ها پنهان شده است. قیمت‌های این بازار منطقی و کیفیت طلاهای آن هم بالا است. چانه زنی بخشی جدایی ناپذیر از معاملات این بازار است. همچنین اطمینان حاصل کنید که جنس های بی ارزش را به شما قالب نکنند، چرا که اصولا هرچیزی را که شما می خرید باید خوب و با کیفیت باشد. اگر هم علاقه‌ای به خرید کردن ندارید می توانید تنها در این بازار مشغول قدم زدن شوید و از دیدن مغازه‌های درخشان و پر زرق و برق آن لذت ببرید. نکته‌‌ها:

بسیاری از طلاهای این بازار ۱۸ عیار هستند که مطابق با سلیقه‌ی غربی ساخته شده‌اند.
اگر هزینه‌ی خرید را به صورت نقد (نه با کارت اعتباری) بپردازید، می‌توانید مقدار بیشتری تخفیف بگیرید.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:193 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


از آنجایی که اینجا دبی است، مسلما این فواره‌ها هم بزرگترین فواره‌های رقصنده‌ی جهان هستند. ۶.۶۰۰ چراغ در امتداد ۲۷۵ متر طول دریاچه‌ی برج امتداد دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. نمایش این فوارها از ساعت ۶ عصر تا ۱۱ شب هر ۳۰ دقیقه یک بار اجرا می‌شود و آب فواره‌ها تا حدود ۱۵۰ متر به هوا پرتاب می شود. نکته‌ها:

فواره‌ی دبی بعد از ظهرها ساعت ۱ و ۱:۳۰ (جمعه‌ها ۱:۳۰ و ۲) به رقص در می‌آیند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:145 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


سوق البهار یک بازار مدرنیزه‌ شده است که به طور همزمان جذابیت قدیمی و آسایش عصر حاضر را ارایه می دهد. این بازار که بر روی آب واقع شده است و منظره‌ای از فواره‌ی دائمی دبی را فراهم می کند، در غذاهای بین‌المللی تخصص دارد. رستوران‌های این مکان تقریبه هر نوع غذایی را سرو می کنند. از فلافل گرفته تا هوموس، ادویه کاری، ماهی، چیپس و غذاهای گیاهی می‌شود در اینجا پیدا کرد. همچنین اگر احساس خستگی کردید و نیاز به کمی آرامش داشتید، تعدادی کافه وجود دارد که می توانید در آن‌ها مدتی توقف کنید. نکته‌ها:

سوق البهار نزدیک بازار دبی قرار دارد. احتمالا شما هم پس یک روزخسته‌کننده و خرید های زیاد بخواهید مدتی را در اینجا به استراحت مشغول شوید.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:241 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


برج زیبای برنزی و شیشه‌ای خلیفه، بلندترین بنای جهان با ۸۲۸ متر ارتفاع است. این برج شامل ۳ ایوان برای نمایش محیط بیابانی و شهری اطراف از جمله مرتفع ترین آن‌ها که در طبقه ۱۴۸ واقع شده است. آسانسورها، بازدیدکنندگان را با سرعت ۱۰ متر در ثانیه تا طبقه‌ی ۱۲۴ بالا می‌برند تا به تماشای نسخه‌ی کوچک شده‌ی دبی، خلیج همیشه فارس و کویر بنشینند. نکته‌ها:

برای بازدید از بالای برج خلیفه، در طبقه‌ی همکف بازار دبی از قبل بلیط تهیه کنید.
اگر زمان سفر به این برج را برای شب معین کنید، می توانید دیدی همانند یک پرنده و همچنین فرصت تماشای رقص فواره ها در دریاچه‌ی کنار برج را بدست آورید.
بزرگسالان برای ورود به برج باید ۱۲۵ و خردسالان (۴ تا ۱۲ سال) ۹۵ درهم هزینه بپردازند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:182 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن


آکواریوم در زیر طبقه‌ی هم کف بازار دبی قرار دارد و دارای یک تونل ۵۱ متری است که فرصت پیاده روی خریدارن در زیر آب هنگام شنای بی وقفه‌ی بیش از ۳۳.۰۰۰ کوسه، سفره‌ماهی و مارماهی را فراهم می کند. همچنین در اینجا یک باغ وحش دریایی وجود دارد که شامل دسته‌ی پنگوئن‌ها و سمورهای دریایی می‌شود. به علاوه این امکان وجود دارد تا درون یک قایق با کف شیشه‌ای بنشینید و در آکواریم به قایق سواری مشغول شوید یا اینکه درون قفس بروید و از نزدیک کوسه‌ها را تماشا کنید و به ماهی‌ها غذا بدهید. نکته‌ها:

به صورت آنلاین پکیج های پیشنهادی را که گاهی ارایه می‌شود بررسی کنید. قیمت‌ها بسته به تجربه‌ی شما از آکواریوم کم و زیاد می‌شود.
بخشی از این اکواریوم در بازار دبی به صورت رایگان به روی عموم باز است.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:182 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
در طول چند سال، دبی از یک شهر معمولی، به شهری شگفت‌انگیز و یکی از مهم‌ترین‌های دنیا تبدیل شده است که هرکسی دوست دارد یک بار هم که شده از آن بازدید کنید. در اینجا نمی خواهیم به چگونگی این اتفاق بپردازیم که چرا دبی انقدر سریع پیشرفت کرد، تنها سعی کرده‌ایم با یک مطلب جامع شما را برای لذت بردن از سفر به این شهر راهنمایی کنیم. در ادامه با کجارو همراه باشید.

تعداد زیادی از مردم جهان، چه مردم عادی و چه انسان‌های مهم و سرشناس، هرساله برای بازدید از این شهر عازم امارات متحده عربی می‌شوند. با اینکه دبی شهری ساحلی است، اما انقدر جاذبه‌های مصنوعی در آن وجود دارد که شما را چندین روز به خود مشغول خواهند کرد. هرچند شاید این شهر از نظر تاریخی خیلی غنی نباشد، اما در هرصورت تاریخ مخصوص به خود را دارد که می توان در بازدید از خانه‌ی شیخ سعید، خانه‌ی شیخ جوما، موزه‌ها و روستاهای تاریخی به آن پی برد.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:175 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
شهر دبی پیشرفته امروزی تا سال 1833 فقط یک روستای کوچک بود. در همان سال شخصی به نام شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم با اعضای خانواده و دوستان خود که تعداد آنها تنها 800 نفر بودند از شهر ابوظبی جدا شده و وارد این دهکده شده و تاریخ شهر دبی امروزی را آغاز نمودند. هدف از ایجاد این مطلب توسط وب سایت خدمات گردشگری بریم تور، ایجاد آگهی نسبت به شهر مورد نظر است تا بتوانید با شناخت مناسب در تور دبی شرکت نمایید.

قبیله آل مکتوم از آن تاریخ شروع به حکمرانی بر شهر دبی را آغاز نمودند.

تاریخ نویسان در مورد حاکمان شهر دبی اینگونه نوشته اند که نسب آنها نیز به قبیله معروف بنی یاس می رسد و این قبیله از ابتدایی ترین ساکنان کشور امارات می باشند که پایه گذار آن شخصی به نام یاس بوده است. قبلیه آل مکتوم را می توان جزء قابلیل مهمی دانست که در ایجاد اتحاد بین قبایل امارت متحده نقش بزرگی به همراه قبلیه آل نهانیان داشتند. البته اینگونه که از تاریخ تمام شهر های امارات و تاریخچه تمام قبایل امارات می توان دریافت که همگی داره یک ریشه بودند و آن هم قبلیه ی بنی یاس و شخص یاس بوده است. تک تک فرزندان یاس اقدام به تشکیل قبایلی برای خود نمودند و بر هر شهر امارات حکومت نمودند تا زمانی که بحث اتحاد بین آنها شکل گرفت و کشور امارات به اسم امارات متحده معروف شد. در ذیل حاکمان دبی را از سال 1833 تا امروز را برای شما معرفی می نماییم.

مکتوم بن بطی آل مکتوم (۱۸۳۳–۱۸۵۲)
سعید بن بطی آل مکتوم (۱۸۵۲–۱۸۵۹)
حشر بن مکتوم آل مکتوم (۱۸۵۹–۱۸۸۶)
راشد بن مکتوم آل مکتوم (۱۸۸۶–۱۸۹۴)
مکتوم بن حشر آل مکتوم (۱۸۹۴–۱۹۰۶)
بطی بن سهیل آل مکتوم (۱۹۰۶–۱۹۱۲)
سعید بن مکتوم آل مکتوم (۱۹۱۲–۱۹۲۹)
راشد بن سعید آل مکتوم (۱۹۵۸–۱۹۹۰)
مکتوم بن راشد آل مکتوم (۱۹۹۰–۲۰۰۶)
محمد بن راشد آل مکتوم (۲۰۰۶ – تا امروز)ریشه نام شهر دبی :

برخی از تاریخ نویسان ریشه نام دوبی را از کلمه دو پی فارسی می دانند که ایرانیان این جزیره را که در میان دو خور یا دو دریا وجود داشت دو پی می نامیدند ولی فدل هندهال تاریخ نویس و محقق فرهنگ امارات محتحده عربی، ریشه نام شهر دبی را از دِبا که به معنای جریان آهسته رودخانه است می داند. یکی از محقیق و شاعران دبی به نام احمد محمد عبید نیز ریشه واژه دبی را از دَبا که نام نوعی ملخ است که در گذشته تعداد زیادی از این نوع ملخ در این شهر وجود داشته است میداند.
تاریخ ثبت :1395/04/29 تاریخ اصلاح:1395/12/17 بازدید:177 link می پسندم 0
اطلاعات بیشتر
بستن
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی آرتنوس سفر
1,840,000
 • 5 6
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
1,350,000
 • 4 5
 • آژانس مسافرتی فلات پارس
890,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی فارا گشت
950,000
 • 6 7
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
980,000
 • 2 3
 • آژانس مسافرتی الهی گشت پارسه
770,000
[detail.page] صفحه
گزارش تخلف
در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سایت یا تناقض اطلاعات تورها و آژانس ها آن را گزارش دهید
عنوان تخلف
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات
telegram icon